» »

Zamenjava grafične kartice na obstoječem sistemu?

Zamenjava grafične kartice na obstoječem sistemu?

ezyman ::

Imam pc z komponentami:

-AMD Athlon 64 X2 4600+ socket 939
-plošča MS-7168
-4GB DDR1 ram-a
-320GB HDD
-Grafična ATI radeon HD4850 Sapphire 512 mb gddr3
-Napajalnik 650w

Zgodilo se mi je da mi ene par zadnjih iger ne deluje najbolje...:)(štekanje)
Zavedam se da je sistem že zastarel, ampak me zanima ali ima smisel zamenjati grafično hd4850 za katero od novejših Ati-jev, Nvidij za boljši performance?
Katero priporočate za ta sistem?

Lp

jazbec ::

tukaj je procesor ovira in ne toliko grafična

ezyman ::

hvala za odgovor. :) če sem prav preveril močnejših procesorjev ne gre dat na 939. Našel sem samo še 4800+.

jest10 ::

Daj navij obstoječi procesor

ezyman ::

Bom moral še ene par tem o navijanju procesorja prebrat...žal nisem najbolj v tem, na koliko ga lahko približno navijem? Stock je na 2,44 GHz..

miranpozar ::

Z navijanjem ne boš pridobil kaj dosti! Tu je problem tudi zastarel chipset, DDR1 RAM in seveda tudi grafična. Mislim, da bo treba nabavit nov stroj, če hočeš igrat nove igre.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Yohan del Sud ::

Se strinjam s starodavnim kolegom Miranom pred mano, s tem da mislim, da tale grafična še vedno spada v tekoči nižji class 1 (ali po domače spodnji visoki razred) in s tem tu ne vidim štale. Predlagal bi raje frišno inštalacijo win iz nule in frišnimi driverji, pa bi morali problemi izginit. Seveda pa jih nisi detaljno opisal (ker špil, koliko fps, kakšna resulucija, koliko bomobnčkov, kdaj zatikanje točno - med loadanjem, ko je veliko gužve, tja v tri dni) in ne morem bit ziher. Naloži še Fraps in spremljaj FPS.
www.strancar.com

bluefish ::

miranpozar je izjavil:

Z navijanjem ne boš pridobil kaj dosti! Tu je problem tudi zastarel chipset, DDR1 RAM in seveda tudi grafična. Mislim, da bo treba nabavit nov stroj, če hočeš igrat nove igre.
Eh, tale zadeva še ni za odmet. Imam X2 4200+ in zadeva še vedno zadovoljivo poganja novejše igre.

ezyman ::

Hvala vsem za odgovore:),

Največ težav mi seveda povzroča najnovejši need for speed in call of duty black ops:D pa GTA IV. Sam se tudi že bol nagibam k novi mašini ali pa na PS3 kar se iger tiče. Mi lahko kdo približno oceni koliko bi moj sistem bil še vreden v primeru da ga prodam? Ali bi mi raje svetovali da zaenkrat nabavim novo plato, procesor, rame in ohišje? V tem primeru bi obdržal disk, napajalnik in 'začasno grafično'. Ali se splača?

Nagibam se na Intelov sistem, 1155 podnožje. Cen procesorjev pri nas še nisem nikjer zasledil, zanimiv mi je pa i5 2500K. Ve kdo kakšne bodo cene?

jazbec ::

http://www.mimovrste.com/artikel/242004...
procesor-cena bo v tujini nižja

js bi kupu nov cpu, plato in ram
pač i5-2500k-->235
asus sabertooth p67-->175 tujina(odlična navijalka-ponuja to kar asusova rog matična za 1155, ki pa je občutno dražja(320 tujina))
in 4gb ram(za 110 evrov dobiš pa že 2x4gb module(skupaj 8gb rama)od corsair(1600mhz, lc9))

in potem še eno dobro grafično-kot si rekel naknadno-če boš imel dovolj gtx570, mogoče gtx560 ki bo stala okoli 230 evrov ali pa kakega radeona

Valvoline ::

Staro plato,ram in proc prodaj po delih.
Pa nabavi kšn rabljen c2d komplet plata,ram,proc. za 70-100e pa si na konju.
Pred enim mesecem sem dal 60e za rabljen c2d e6400+ga965ds3+2g ddr2 sestavil navil na 3ghz,zadeva je raketa.

Zgodovina sprememb…

ezyman ::

Intelova platforma mi bo žal predraga sem ugotovil:) Bom ostal na AMD-ju, mi je ta sistem do zdaj odlično služil.

Kaj menite na ta sistem:

-AMD Phenom II X4 965 (3,40Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W 157,20 eur
-ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 - AMD 880G/SB850/DDR3/CFX&HCFX/am3/ATX 104,40 eur
-Kingston HyperX Blue 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V - AKCIJA 60 eur
-ANTEC Six Hundred 74,40 eur

Skupaj: 395,60 eur

Ostane mi še moja 'začasna ATI HD4850', 1 disk 320GB+zunanji 1Tb in napajalnik 650W. Ne morem se odločit med procesorjem...ali bi dal tega AMD Phenom II X6 1075T (3,00Ghz, 9MB) BOX 125W, ki je dražji za manj kot 30 eur ali bo dovolj 4 jederni? Bi kaj spremenili? Pripravljen sem odštet nekje do 450 eur brez grafe.

Lp

bluefish ::

Če boš ostal na tej grafični, potem neke hude razlike ne bo.

ezyman ::

Grafično bom zamenjal v roku 3 mesecev...

Valvoline ::

bluefish je izjavil:

Če boš ostal na tej grafični, potem neke hude razlike ne bo.

Oho še kako se motiš.Z primernim cpu tule bo ziher pohitritev 100%,grafa je še kar solidna,mam enako,lavfajo vsi špili brez težav.

ezyman ::

Valvoline je izjavil:

bluefish je izjavil:

Če boš ostal na tej grafični, potem neke hude razlike ne bo.

Oho še kako se motiš.Z primernim cpu tule bo ziher pohitritev 100%,grafa je še kar solidna,mam enako,lavfajo vsi špili brez težav.


Kateri primeren cpu si imel v mislih? Bi X6 in tale maticna zadostovala za novejse igre? Neko normalno igranje?

lp

matej_jack ::

Za tak denar in v tej smeri bi lahko tudi kaj takega:
1 x Procesor AMD Phenom II X6 1075T (3.0GHz,6MB,125W,AM3) box 195,96 EUR
1 x Matična plošča ASUS M4A87TD/USB3, AMD, AM3 90,02 EUR
1 x RAM Kingston HyperX DDR3 4G 1600Mhz (KHX1600C9AD3K2/4G) 54,35 EUR
1 x Ohišje Cooler Master Centurion 5 II RC-502-KKN1 59,75 EUR
SKUPAJ: 400,08EUR @ Funtech

jazbec ::

ne 1075
vzami 1055-pršparaš še 20 evrov in jih daš na stran za grafično

ezyman ::

Sem pred nakupom novih komponent.:)

Plošča: ASUS M4A89GTD Pro/USB3 - AMD 890GX/SB850/DDR3/CFX&HCFX/am3/ATX
Procesor: AMD Phenom X6 1055T
+rami

ali

Procesor: Intel i5 760
Plošča: Asus P7P55D-E
Rami: 2x2G Patriot 1600MHz

Kaj bi bolj priporočali? Sam se bol nagibam k AMD-ju:)
Intel opcija je cenejša okrog 100 eur, vendar malo rabljena...
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ezyman ()

jazbec ::

sandy bridge

če pa ni dovolj pa amd

ezyman ::

Da malo obudim...:)

Končno sem vse dobil in si sestavil novo škatlo:)
Intel i5 2500k
Asrock p67 extreme4
Ram ddr3 adata 1600mhz
1tb disk samsung f3
ohišje antec 3 hundret

je le Intel prevladal8-)

miranpozar ::

Pametna odločitev.
Da pa ne bodo vsi ti posti v tej temi zaman, vsaj povej kako se ti zdi? Se razlika pozna? Grafično si obdržal?
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

ezyman ::

Razlika je zelo očitna.:) Grafično in napajalnik sem obdržal, deluje vse bp. 60 fps v igrah na 1680x1050, prej pa malo nad 20.:D, pa odzivnost samega sistema je boljša, tako da se je splačalo.

Lp

miranpozar ::

 Excellent.

Excellent.

Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

icemare ::

Da si sposodim kar tole temo:
Podobno tudi sam bi rad zamenjal grafično kartico, zaradi občasnih težav z njo...
Sistem pa je tak:
-Intel core 2 Duo E8400. 3.00 GHz
-plošča Asus P5K-E wifi
-4GB DDR2 (800MHz) ram-a
-1TB HDD
-Grafična Gainward GeForce 8800 GT
-Napajalnik TG-500-U33 500W 2Force II

Pripravljen sem odšteti tam 100 EUR, sem pa čisto zunaj od tega, kaj se danes splača...takrat je bila alter teh recimo GT9600...oziroma boljša gt9800...
recimo tale: GeForce GT 440?

Hvala za kakšen nasvet...

jazbec ::

dodaj še 40 evrov in kupi gtx460 786mb
drugače pa glej rabljene
kako gtx260 za 70 evrov-kontaktiraj-->http://slo-tech.com/profili/80581
on prodaja gtx260 za 70 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

BALAST ::

Kar je pod gts450 je slabše od trenutne 8800gts. Zdaj za 100EUR dobiš rabljeno gtx260 ali pa novo gts450, če pa vržeš še 60EUR zraven za gtx460, ki je 60% boljša od gts450.

icemare ::

Še dobro, da sem vprašal...sem mislu da bom pa s 100 EUR že presegel zmogljivosti 3 leta stare 8800... :) se pravi, če hočem novo, primerljivo, da ne rečem boljšo, moram gledat tam nad 150EUR...kaj pa radeon? Če se mi prav dozdeva je v zadnjem času bolj priljubljen?

jazbec ::

radeon ima tukaj že malo staro hd5770, ki je v rangu gts450
kupi rabljeno gtx260 za 70 evrov
ta uporabnik jo prodajaj po tej ceni-->http://slo-tech.com/profili/80581

slovenc5 ::

icemare je izjavil:

Če se mi prav dozdeva je v zadnjem času bolj priljubljen?

s tem se nebi tako strinjal
nvidia je s gtx460, gtx560 lepo potezo
obe grafe so odlične za svojo ceno
da o gtx570 ne govorimo

drugače pa gre moj glas za rabljeno gtx260

icemare ::

Sej tudi sam bi raje nvidio imel.
Hvala za vse informacije!

BALAST ::

Jaz pa ne priporočam rabljene gtx260, še posebno ne 65nm verzije z 192shaderji, kot je tista v oglasu, ker so zelo vroče in glasne.

icemare ::

Kar se glasnosti tiče ni tak problem, kar se pa pregrevanja pa zna bit...je tu 25 cm ventilator pri strani (ohišje Enermax CS-032BF) kaj v pomoč?

jazbec ::

je v pomoč
s stranskim ventom imaš tudi do 10 stopinj manj
se pa ne greje nevem kako spet

icemare ::

Aja..."pozabu" sem omenit, da bi si želel zraven analogni izhod (VGA, TV-out), za priklop TV-ja gor preko SCART kabla...kot vidim ga gtx 460 nima GTS 450 pa ga ima.

kmetek ::

daš pa DVI-VGA adapter.

icemare ::

Hm...kolikor berem, ravno tale pretvorba DVI-VGA-SCART ni ravno enostavna...
povezava PC-TV?

icemare ::

Še to...poznate kakšno grafično, ki bi imela (zahtevala) pci-e 16x 1.0...namreč moja plata ima samo PCIe v1.0...in je lahko tudi to razlog težav pri moji GT8800 (PCIe v2.0)....

Padly88 ::

ezyman je izjavil:

Imam pc z komponentami:

-AMD Athlon 64 X2 4600+ socket 939
-plošča MS-7168
-4GB DDR1 ram-a
-320GB HDD
-Grafična ATI radeon HD4850 Sapphire 512 mb gddr3
-Napajalnik 650w

Zgodilo se mi je da mi ene par zadnjih iger ne deluje najbolje...:)(štekanje)
Zavedam se da je sistem že zastarel, ampak me zanima ali ima smisel zamenjati grafično hd4850 za katero od novejših Ati-jev, Nvidij za boljši performance?
Katero priporočate za ta sistem?

Lp


a si že prodal procesor? če nisi mi povej če se zanimaš za prodajo, in mi povej kakšno bi dal ceno in iz kje si, pa se lahko zmenima ;)
lp

bluefish ::

icemare je izjavil:

Še to...poznate kakšno grafično, ki bi imela (zahtevala) pci-e 16x 1.0...namreč moja plata ima samo PCIe v1.0...in je lahko tudi to razlog težav pri moji GT8800 (PCIe v2.0)....
Take so le starejše. Kljub temu pa dvomim, da je to vzrok za težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
446746 (5207) mokasin
»

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15220022 (18075) DoberDan
»

nadgraditev/menjava sistema

Oddelek: Kaj kupiti
302854 (2294) snopc

Računalnik do 2000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10620640 (19294) M-XXXX

Več podobnih tem