» »

Sandy bridge

Sandy bridge

««
17 / 19
»»

barakus ::

Katera plata je torej zdaj bestbuy, da ni draga pa da se da 2500K properly navit (ne za podirat rekorde ampak, da stabilno 24/7 delovanje) in po katerih ramih se splača poseči?

V bistvu me zanima kateri plata/cpu/ram combo je trenutno bestbuy.

klinker ::

barakus ::

Torej tale asus plata je dobra, se strinja se kdo? Ali se splača doplačat do 180eur za PRO saj potrebujem tudi zvočno kartico ali pa naj ločeno kupim?

Cico ::

Sej ima že ta zvočno

barakus ::

Ok, my bad. Sem gledal DTS namesto audio. Hvala za nasvet pa se opravičujem, če sem vam preveč zasmetil temo.

Tilen ::

Pozdravljeni sotrpini! :)

Tukaj se javlja prva žrtev Intelovega P8P67PRO REV 1.0 chipseta (ne, nisem še zamenjal plošče).

Simptomi :
- od včeraj naprej vsak drugi reboot razbit raid
- ob delovanju READ cca 7 MB/s


Fix :

Prestavil na druga dva SATA 3G porta (drugi z leve spodaj). Deluje bp. NO DATA LOSS. Raid piči dalje brez izgube podatkov.

Na novo sem še flashal bios kateri je sedaj uradno za REV 3.0 serijo plošče in deluje tudi na stari 1.0 bp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Edit: Sem se že prehitro veselil. Enaka napaka tudi na teh dveh portih. Na Marvellu (temno modri) mi prepozna oba diska vendar ni možnosti za RAID. Sedaj sem preklopil na SATA 6G porte (drugi z desne), kjer Intel pravi, da je OK. Poročam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Kje so zdej tisti, ki pravijo, da bo tole prizadelo samo najbolj zahtevne po 5 letih? >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Kje so zdej tisti, ki pravijo, da bo tole prizadelo samo najbolj zahtevne po 5 letih? >:D

Tole pa ni Intel nikoli rekel...

Dr_M ::

So pa nasi predragi soforumasi :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Zaenkrat dela OK.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

huelz ::

Sem sestavil že nekaj buildov (še na stari nepopravljeni verziji), tud B3 revizija je bull, sploh raid5.
Random dropi read/write, latest bios sicer neki pomaga, ampak upam, da bo delalo naprej.
Skratka, osebno ne priporočam, če mislite furat kak raid, ker tole je za moje pojme še hudo netestirana zadeva. Intel forumi polni jamrajočih in jokajočih uporabnikov, Intel pa je pa seveda tiho. Uradnim servisom v Slo se ne sanja nič (itak), oz. bodo priznal kako napako šele ko bo to Intel uradno (spet?) potrdil.
Next time ne nabavim več oz. vzamem brand name mašino z lastnim kontrolerjem.

MajstrZvasi ::

barakus je izjavil:

Katera plata je torej zdaj bestbuy, da ni draga pa da se da 2500K properly navit (ne za podirat rekorde ampak, da stabilno 24/7 delovanje) in po katerih ramih se splača poseči?

V bistvu me zanima kateri plata/cpu/ram combo je trenutno bestbuy.


Tilen - Plata P8P67 REV 1.0 Diski na 6G do sedaj nobenih težav.

2500k Kar gledam se lepo navijajo na 4.3-4.6ghz brez težav s aftermarket coolerji in s voltažami ki so še daleč od katerih koli omejitev za sandy bridge. Tako da za 24/7 navit v omenjenih frekvencah s pahljačo za 30eur mora delovat bp tolk časa da bo zastarel postal.
Glede rama pa nimaš kej falit voltaža gledaš da je 1.65v ali manj razlike pa so v praksi res minimalne.
če gledam iz lastnih izkušenj 1600mhz 8.8.8.24 1t 1.65v proti 1333 8.8.8.24 2t 1.5v se pozna ena malenkost v sintetičnih testih. Za rame se ni treba kej dost sekirat.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

TeraTM ::

neumesno, a ve kdo do katerega meseca Dinokomp še menjuje za REV. 3.0? Na mail sem jim pisal, pa mi ne odgovori. Lp

Tilen ::

Kako misliš do katerega meseca? V času garancijskega roka, Intel lahko RMA tudi podaljša.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

alpha1 ::

Imam Gigabyte Z68X-UD7-B3 pa me zanima v kateri port moram vključti diska ( 2x ocz vertex 2 sata II) da mi bo deloval raid 0?

Dr_M ::

Sem preprican, da v navodilih pise.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brias ::

OK... vcasih sem se spraseval tako kot vecino vas he he, sedaj me overclocking ne zanima vec ... toliko :)


kupiti mislim i5 2400 proc... kupil ga bom za nekje 150 eur, BOX, novo - garancija...
in disi mi ( rad imam plesnive kozje sire ) 1155 plata za 50 eur :)



zanima me sledece...

turbo mi je jasen da je misljen da pojaca dejansko 1*multiplijer ce so vsa 4 jedra aktivna oz proba prepoznat ce aplikacija izkorisca samo eno in ga pojaca za *4... dokler je temperatura OK...

question No.1 Ali to deluje na very low end 1155 chipsetu, ( H67 ali celo na H61 )?


jasno mi je da je na ne -K procesorjih vseeno omogocen rahel overclock z dodajanjem multiplijerja *4 in na to se zgoraj omenjena turbo opcija...

question No.2 Ali to deluje na very low end 1155 chipsetu, ( H67 ali celo na H61 )? ali je treba poseci po P61 ali celo P67?

dejstvo je da je recesija, da mi monitor itak podpira samo 1280 - 1024, grafo sem kupil pred parimi meseci 4850 silent cell ( klasicni S-video out needed problem... )

in da to mislim nadgraditi platformo katera je z pentium D 925 :)

tako da neglede na to da kupujem low end... kupujem avion :)

ce se vam ne da pisat, mi samo postajte nek link kjer je kaka tabela, o tem kaj kak 1155 chipset nabor ima oz nima...

LP

trnvpeti ::

Seveda bo delalo na h61.

mat xxl ::

Imam plato Gigabyte GA-P67A-UD4-B3 (rev. 1.1) P67 čipset in mi je že ta drugič povsem usulo raid polja. Link do plate : http://www.gigabyte.com/products/produc...

Pojasnim konfig. Torej na Sata 3, ki naj bi jo krmilil Marvelov gonilnik je priklopljen SSD Intel 510 za sistemca in ene DVD pekač, na Sata 2 , ki ga krmili Intel gonilnik tudi za raid, pa imam v Raidu 0, 2 diska miroring WD Black caviar 1tb . Ker gre za resno poslovno uporabo sem komp imel od a do ž že 1,5 meseca nazaj postavljen in je v testnem obdobju mrknil iz lepega 1 ta tako siguren WD 1tb disk (potrjena odpoved krmilnika diska - garancija) in zanimivo sam se je vklopil nek jebeni sistem za reševanje podatkov in usul še vse, kar je bilo na drugem disku ............ Po hudem preklinjanju, no podatki so bili itak samo kopije ker je bil komp v testiranju ( delam še z 6 let starim ), dobim na garancijo nov disk, mi kolega že 2 ič vse postavi, ker sem sam tako jezen, da bi ...... no spet drugič tesiram zadevo in nekako menim, da SSD krmili Marvelov sata 3 gonilnik, je tudi Marvelov raid samo ga ne uporabljam,ker SSD je samo eden in Intelov gonilnik in raid, ki ga uporabljam za raid 0 za podatke za 2 diska WD. Seveda sistem naj bi bil kar se da stabilen, čeprav je procesor I7k se ne bo navijal in v drugem testiranju vse nadgradim bios .... in ugotovim, da SSD na gonilniku Marvel ni v Ahci modu , na Intel krmilniku pa ne sme biti AHCI v Biosu, ker je tam nek Raid intel gonilnik, torej vklopim AHCI za Marvela sata 3 SSD disk in komp starta in v trenutku ugotovi, da je nekaj narobe z WD diskoma in začne reševati podatke in usuje izbriše vse podatke s teh dveh diskov ?????????????????????, komp sedaj kao dela BP samo vsakič preverja "konsistenco" ali nekaj takega teh WD diskov ........... Skratka SROT od Gigabyta jebeni ŠROT, do sedaj sem bil zmeram na Intel platah, manj opcij, bolj nazadnjaške, samo take jebe se nikoli niso dogajale ??????????? Kaka ideja, ker imam nekako filing, da je bolje to plato 1, 5 meseca staro že B3 prodati ugodno in nikoli več ne pomisliti na GB in iti raje en korak nazaj na stabilno Intel plato, ker da mi plata namesto, da bi pustila diske na miru, bom že sam rešil podatke če kaj ni OK, le te pobriše .........????????

Skratka any idea, možno, da sem jaz zasr.... s tem vklopom AHCIJA samo vklopil sem ga na sata 3 portih in ne sata 2, kjer sta WD ja .........

Sedaj sem v dilemi prodat to plato, čeprav menim, da ni tu težava prej kaka nekompatibilnost ali kaj narediti, ker stabilnost mi je pred vsem in varnost podatkov, da pa grem na raid, pa mi potem usuje ......

..........jasno je po vsem, da če ostanem na tej plati bom namerno povzročil odpoved enega diska ( odklop ), da vidim, kaj bo mama plata naredila , ker hotel bi da pusti vse na meru, ne pa da mi z nekim reševanjem podatkov te zbriše še z preostalega miroring diska ...........

....skratka gredo živci škode na podatkih še ni nobene, ker je sistem bil samo v testu in če pade že tu, hvala za tak komp ......

...kakršna koli pomoč, namig, lahko na ZS kontakt, če kdo ugodno kupi plato ...... dobrodošli ..... možno je, da to zmedo naredi nek program, ki bdi nad podatki v Winsih 7 64 bit , ker je kolega nekaj pametno naložil in sedaj za ta 3 jo postavitev sem posebej naročil, da nikakršnega nobenega programa za nadzor podatkov na diskih ne nalagati ...... še 1 x vsaka pomoč zaželjena od poznavalcev.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tilen ::

Sam imam v biosu nastavljeno na AHCI in na Intel 6G portih 1x Vertex 3 in 1x navadem Samsung F3. Trenutno kar opažam je nizek write performance.


 Vertex 3

Vertex 3



Nisem še pa testiral preko Marvella in nekako glede na izkušnje niti najraje ne bi.

Hm, očitno bom moral pognati še ATTO, glede na tole.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

P8P67PRO AHCI 6G port :

ATTO :
 522/558 MB/s

522/558 MB/s

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mr1two ::

Zakaj ATTO pokaže bistveno večje cifre kot CrystalDiskMark? V mojem primeru recimo: Corsair F60, sumim da mi plata ne spušča skozi trim ukazov(nvidia chipset): ATTO-> pisanje cca 260MBps, branje 270MBps(pač normalno, vsaj glede na specifikacije), med tem ko CDM pljune ven 210 branje in 60 pisanje...od kod takšne razlike?

Dr_M ::

ATTO dela s popolnoma nekompresiranimi podatki, zato Sandforce leti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Danes me je sredi lepega pričakalo na ekranu obvestilo system boot up failure in OCZ-ja v BIOS-u več ne zazna. Jupi! :8)



Kako je prišlo do napake?

V testne namene sem se igral z enim boot CD-jem in testiral te in one "funkcionalnosti" zato sem večkrat spremenil boot order. Na koncu testiranja sem odstranil plošček (boot order je ostal enak - DVD,SSD,HDD,USB) in po rebootu se je Intelovem kontrolerju totalno zbledlo. SSD-ja ni več prepoznalo, niti drugega klasičnega diska na Intel 6G sata portu,kar mi je dalo nekako vedeti, da 2 diska pa ja ni odneslo naenkrat. Izklopim iz Marvella DVD enoto in nanj priklopim SSD + navadni disk. Zbootam in dela. Hm? Nastavim boot order kot sem ga imel na začetku (pred testiranjem) ter prestavim SSD in HDD nazaj na Intel 6G ter DVD nazaj na Marvell. Zbootam in vse ponovno deluje.

Plata mora čimprej v RMA. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mat xxl ::

Kaj je RMA ??

Se je pa meni nekaj podobnega zgodilo, ko sem AHCI vklopil je začel reševati podatke kao SSD odpovedal ????? Tako, da teh dodatnih disk orodij ne želim več niti pod razno na kompjuterju, razen morda SSD ????

Machiavelli ::

RMA Po Slovensko ReklaMacijA xD
Nigaaazz

_koki_ ::

Evo, to pa bo zverina, pa če gledamo porabo ali zmogljivost:
http://www.nordichardware.com/news/69-c...

Dr_M ::

Pa cena tudi. Pomoje manj kot 2 jurja ne bo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Mi je čist vseeno, dokler ne bo 8 jeder za 200 evrov.

BALAST ::

8 jeder na 3ghz maš že za dobrih 80€ (8x Pentium4 3Ghz) :))

kuglvinkl ::

Je vroče zuni, ne?

barakus ::

Sem se malo poigral z 2500k na P8Z68-V plošči. Voltažo sem dal 1.3V, cpu-z pokaže 1.36V, proc pride pri tej voltaži do nekje 46x103 kar je okoli 4750MHz, 47x se pc sesuje ko poženem prime. Vse ostalo je na default, ali lahko še kaj naredim ali je to to?

MecH ::

js mam eno vprašanje

imam 2500k proc in sem ga malo naviju

imam plato Z68P-DS3

prvo sem samo dvigu množilnik in sem prišel do 44 pri 45 BSOD in sem malo dvignil voltažo na 1.368 in se mi je stabiliziru. Potem sem hotel dati malo več(da malo sprobam) pa sem dal množilnik na 48 in voltažo 1.440 pa mi ni hotel stabilen ostat. Šele pri 1.480 se mi je stabiliziral(46x103.8) vendar se mi je zdelo to preveč. Nato sem se malo poigral še z drugimi voltažami(QPI/VTT 1.120, agent(al neki tazga)1.135 in se PLL 1.9) cpu voltažo sem dal na 1.344 da mi je ostal popolnoma stabilen. probal sem še 5 Ghz pa sem potreboval skoraj 1.5 vcore da se je sploh bootal.aja pa rame sem dal na 1.600 in 1600 mhz. zanima pa me zakaj potrebujem tako visoke voltaže cpuja če pa na netu poročajo da lahko to na 1.3 stabilno imajo in še zakaj mi v različnih programih kaže različno voltažo?(cpuz 1.104, easytune 1.344 in speedfan 1.416)

LP MecH

Tilen ::

Najprej ti predlagam, da samo BLCK nastaviš na 100 ter dvigneš množnilnik (by all cores) na 44. Shrani, resetiraj. Zaženi operacijski sistem ter programe za merjenje stabilnosti in hkrati spremljaj kaj se dogaja z voltažo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MecH ::

sej to zdej laufam na 4.5 Ghz 100x45 na voltazi 1.344 sam voltazo pa mesa bios pa easytune se se najbl ujemata druge so full mem :(

Tilen ::

Kaj pa pravita CPU-Z in CoreTemp?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Loocas ::

daj pazi malo s to voltažo, ker ti bo šel CPU v franže...
Če povečaš voltažo, se ti poraba CPU zviša s kvadratom razlike!

MecH ::

pa sej sm ze reku

CPU-Z 1.104 V

Core Temp 1.3711 V

sm pa dobu še en program zraven matične EasyTune6 ki mi kaže 1.344 V kar mi kaže tudi v biosu

Tilen ::

1.37 bo kar prava meritev, imo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MecH ::

V BIOSU PA KAŽE 1.344???

amigo_no1 ::

zanima pa me zakaj potrebujem tako visoke voltaže cpuja če pa na netu poročajo da lahko to na 1.3 stabilno imajo

Odvisno od serije (kvaliteta).
http://slo-tech.com/novice/t479983

x45 ::

Zgleda da ivy ne bo šel na obstoječe plošče kar tako:

http://www.computerbase.de/news/2011-09...

intelova tradicija :?

Spock83 ::

_koki_ je izjavil:

Evo, to pa bo zverina, pa če gledamo porabo ali zmogljivost:
http://www.nordichardware.com/news/69-c...


Mogoče te dni dobim Sandy Bridge proc E5-2640 C0 stepping (8C /2.6G/ 115W) ;P

fr4nc ::

Spock83 je izjavil:

_koki_ je izjavil:

Evo, to pa bo zverina, pa če gledamo porabo ali zmogljivost:
http://www.nordichardware.com/news/69-c...


Mogoče te dni dobim Sandy Bridge proc E5-2640 C0 stepping (8C /2.6G/ 115W) ;P


Za kakšno ceno pa??

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Spock83 ::

ni v prodaji

Dr_M ::

O ql. Jest bi tut enga zastonj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BALAST ::

Moraš biti kar pri srcu tehničnemu moštvu Intel, da ga dobiš, ali pa če slučajno delaš v tajwanu, kjer sem pa tja taki primerki pojavijo na trgovskih policah.

Dr_M ::

In kako neka popolnoma neznana slovenija dobi take primerke?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BALAST ::

Prek vez iz Cipra...
Kaj jaz vem? :8)
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ploščo za i7 2600k?

Oddelek: Kaj kupiti
252820 (2236) PNG
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214121 (12970) Sharky
»

Nakup proc + matična + rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011718 (10784) mihco
»

Nov Računalnik 1155 Sandy Bridge (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15925314 (22229) jazbec
»

Intelov Sandy Bridge je tu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5110733 (7903) Tilen

Več podobnih tem