» »

napaka pri nalaganju strani

napaka pri nalaganju strani

almir ::

Zanima me samo če mi lahko lepo prosim kdo pomaga, in sicer ob odpiranju nekaterih strani mi napiše ''strežnika ni mogoče najti'' in te določene strani ni mogoče najti?? ali mi lahko kdo pove kaj narediti da bom lahko vse strani odpiral??

hvala!!

Duhec ::

Še eden, ki misli, da kar vemo kateri sistem imaš, kateri brskalnik, antivirusni program ...
Če imaš problem z odpiranje samo določenih strani potem v brskalnik (IE, Firefox, Chrome,...) vpiši njihovo IP številko. Mogoče jih je kak spyware zajedalec onemogočil in vpisal v hosts datoteko.
Vzemimo, da ti ne dela stran www.google.com
V Command Prompt oknu odtipkaj:
ping www.google.com
in v oglatem oklepaju se ti izpiše IP številka tega www naslova, ki jo vnesi potem v brskalnik:
http://209.85.148.103/
1. Poročaj, če je na ta način stran dosegljiva. Če je, imaš lahko problem s spyware zajedalci, dns ali agresivnim firewallom antivirusnika.
2. Poročaj, če ti te strani tudi ne delajo v "varnem zagonu z omrežno podporo"
3. Poročaj tudi kateri antivirusni program imaš !
4. Lahko izbrišeš tudi hosts datoteko (lokacija= C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ ), restartaš komp in preveriš dosegljivost www strani.

almir ::

brskalnik imam mozzila, antivirusni program pa Avira AbtiVir Personal

sem pa probal to finto z Command Prompt pa ko vpisem to stran mi takoj zapre okno in nemorem videt IP številke

Duhec ::

Da bi pa sprobal še varni zagon se ti pa ne da ali kaj ?
Preveri, če se ti tudi Task Manager takoj zapre ? Če se, imaš agresiven spyware W32/bropia.worm (varianta W32.Spybot.Worm-a).
Rešitev najdeš na netu ali preglej celoten komp proti spyware zajedalcem.

almir ::

task manager se ne zapre tak da ni po moje spyware zajedalec

nevem zakaj mi negre nekaj strani odpret pa na youtube nemorem nobenega videa videt, nekaj strani pa mi gre odpret

mislis da imam kak virus??

Duhec ::

Možno ali pa se ti je kaj sfižilo v sistemu. Imaš XP ?
Še vedno ne vem(o) ali ti v varnem zagonu delajo strani ali ne ?
Zapri vse programe, z Wordpadom odpri datoteko "hosts" in poglej, če ima poleg vrstice "127.0.0.1 localhost" še kakšno ?
Če ima, jih enostavno izbriši, shrani in preizkusi www strani. Če je teh vnosov preveč pa izbriši kar celotno hosts datoteko, restartaj komp in sistem ti jo bo na novo skreiral.

almir ::

v ''hosts'' ni bilo nobene poleg "127.0.0.1 localhost" ampak sem vseeno celotno hosts datoteko zbrisal in ponovno zagnal računalnik pa spet isto

drugace pa imam xp ja

Duhec ::

Očitno ti osebni multitasking ni zoptimiziran in lahko odgovarjaš samo na eno vprašanje hkrati.
No, ali v "varnem zagonu z omrežno podporo" delujejo www strani, ki v normalnem načinu ne delujejo ?

almir ::

problem je da se jaz ne spoznam najbolje na računalništvo
varni zagon nastavim ko prizgem racunaklnik ali kako? mi poves kako naj zazenem varni zagon? res nisem profi tako kot ti

Duhec ::

To so sicer osnove ampak ok.
Pritiskaj funkcijsko tipko F8, ko se sistem začne nalagat iz trdega diska. Ne smeš zamuditi, ker se ti potem ne pojavi meni ampak se XPji normalno zaženejo.
Ko se ti pokaže meni, izberi "Varni zagon z omrežno podporo", ki je zelo okleščena varianta XPjev, tudi izgled/resolucija bo zelo osnovna, da ne boš presenečen.
Ko se sistem postavi do namizja, odpri brskalnik in preveri www povezave, ki ti v normalnem zagonu ne delujejo.

p.s.
Aja, pa na uno rdečo marelo v desnem kotu spodaj klikni z desnim miškinim ušesom in izberi "Start Update"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

almir ::

zdaj sem probal z varnin nacinom z omrezno povezavo pa mi ni delovalo enako napise ni mogoce najti strani
sem tudi to marelo sprobal start update pa ko mi odpira internet stran mi napise ni mogoce najti strani pa sem pol zbrisal ta antivirusni program pa nic, spet enko ni mogoce najti strani

zdaj pa res nevem kaj naj se nardim, vse kar si mi svetoval sem probal in vedno enako

Duhec ::

Imam občutek, da ti fizično internet povezava sploh ne deluje.
Zdaj pa povej (ko pc normalno štartaš) vsaj eno delujočo www stran, ki se ti odpre v mozili in če lahko karkoli brskaš naprej ?

almir ::

sej mi vse dela normalno in mi odpira nekaj strani, vendar recimo accuweather, online sector, pa neke strani ko iscem trgovine da vidim kaj imajo na netu mi negre odpret....pa niti youtube videov nemorem videt napise da je neka napaka in naj kasneje probam vendar ne gre

sej mi dela mozzila v vecini vendar nekaj strani negre

almir ::

mojster hvala ti za vse za danes vendar moram spat se vstanem ob 5h moram delat, lahko jutri nadaljuejma in upam da bova uredila mojo tezavo

lahko noc

almir ::

pozdravljen! kje sva vceraj ostala? imas kako novo resitev za moj problem??

Duhec ::

Za začetek prenesi in štartaj programček HijackThis:
http://www.trendmicro.com/ftp/products/...
Levo spodaj klikni "Scan", počakaj do konca, da poskenira, nato klikni "Save Log" in vsebino datoteke hijackthis.log prilepi tukaj gor. (vsebino sicer lahko pejstaš tudi direktno na stran:
http://www.hijackthis.de/en
ampak jo prilepi za začetek sem gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

almir ::

kam naj to prilepim? nerazumem kam naj prilepim??

aja, zdaj sem nameraval to stran odpreti pa mi negre, mi napise kot vedno stran ni mogoce najti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: almir ()

Duhec ::

Tole bo zgleda španska nadaljevanka .... :D

Še nekaj vprašanj :

1. Če prav razumem vse tole pišeš iz računalnika, ki določene strani kot je tale slo-tech odpira, določenih pa ne ?

2. Kdo je ponudnik tvojega interneta (Siol, T-2, Amis, kabelski ...) in kako imaš priklopljen PC ali direkt v adsl modem ali preko routerja ?

3. Imaš sistem XP vsaj Service Pack 3 - SP3? Kako preveriš?--->(desni klik na Moj Računalnik, Lastnosti in preberi kaj ti piše pod Sistem:)

4. Imaš za DNS nastavljene kakšne cifre ali je nastavljeno na samodejno dodeljevanje ? Če je na samodejno jih ročno dodaj npr. od Arnesa: 193.2.1.66 in 193.2.1.72 , shrani, pozapri okna, restartaj komp in preizkusi delovanje. Kako to narediš? --->(Nadzorna plošča, Omrežne povezave, desni klik na Local Area Connection, Lastnosti, z drsnikom najdi na koncu element TCP/IP in ga dvoklikni, da se odpre okno kjer spodaj pod naslove DNS strežnikov vpišeš tisti 2 zgornji cifri, V redu, V redu)

5. Klikni na Start/Zaženi in v ukazno vrstico odtipkaj:
msconfig
, ki odpre okno za konfiguracijo sistema, klikni zavihek Zagon in pred vrsticami odstrani vse kljukice, klik na gumb Uporabi, Zapri in Ponovni zagon, ki restarta sistem in ko se spet naloži, preizkusi internet povezave.
Če zdaj delujejo je krivec v nekem programu, ki si mu z odstranitvijo kljukice onemogočil zagon ob štartu sistema. Da ugotoviš kateri program (ali spyware/virus/zajedalec...) te heca, moraš malce poznati celoten sistem in imena programov ali pa postopaš po obratnem vrstnem redu in dodajaš kljukice, edino restart je vedno obvezen.

6. Če še ni ok potem vstavi CD od XPjev v cd/dvd enoto (če se pokaže inštalacijsko okno ga lepo zapri), potem pa klikni Start/Zaženi in v ukazno vrstico vpiši:
sfc /scannow
Začne se preverjanje Windows pomembnih datotek in po potrebi jih bo sistem ponovno prepisal z originali s CDja.
Ko konča, odstrani CD iz enote, restartaj komp in preizkusi delovanje internet strani.

Drži se točno navodil, še prej pa odgovori na zgornja vprašanja do točke 6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

almir ::

1. tako je, nekaj jih odpira kot to slo-tech, nekaj pa ne
2. ponudnik je CATV Ruše-Selnica (kabelski internet), priklopljen imam prenosnik direktno na modem nimam routerja
3. imam XP Service Pack 3
4. imam že nastavljene cifre za DNS
5.

sem naredil vse kot si napisal in se vedno mi ne odpre nekaterih strani. vendar ko sem naredil to pod točko 5. se mi ob zagonu pojavi okno configuration ampak jaz samo zaprem to okno. ocitno mi preostane samo se da naredim tole pod tocko 6. in probam ce pa se takrat ne bo slo pa res nevem vec kaj naj.

Duhec ::

Ok, vemo spet nekaj več ...
Preveri, če imaš pri DNS vpisane naslednje cifre:
109.123.0.10
109.123.0.20
Če so kakšne druge jih napiši tukaj gor, da vidim katere so.
Spremeni, da jih sistem avtomatsko dodeli in preizkusi delovanje.
Če ne bo boljše, vnesi DNS cifre od Arnesa in spet stestiraj.

Ni mi pa jasno to okoli MSCONFIG programa... Kaj ti ne odpre okna in je prazno ali se ti takoj zapre ali kaj ?
Odpreti bi se moralo podobno okno ... če imaš slovenski XP pač v slovenščini.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

almir ::

niso te cifre so druge:
213.161.0.10
213.161.0.20

ne sej odpre okno konciguracije in sem vsem izklopil kljukice pa znova zagnal racunalnik pa probal na internetu da vidim ce delujejo tiste strani ki prej niso in je bilo spet isto napisano po ponovnem zagonu seveda da strani ni mogoce najti. zdaj pa ko vsakic znova prizgem racunalnik mi se pojavi okence z opozorilom da so bile spremembe konfiguracije ampak jaz to samo kliknem zapri pa ga ni vec.

almir ::

aja, evo zdaj sem dal na avtomatsko dodelitev DNS pa mi odpira za zdaj te strani ki jih prej ni slo, ocitno je bila v DNS tezava ce zdaj vse odpira odkar sem nastavil na automatic DNS :)
hvala ti ej, res sem ti hvalezen za pomoc!!

zanima pa me samo se to, zdaj ko mi vse odpira kaj moram spet iti pod tocko 5. zgoraj ki si mi jo napisal in oznacit nazaj vse kljukice al ni treba??

Duhec ::

Aha, ok, to so DNS-ji od Telemacha.
A lahko najprej vpišeš par DNSjev od CATV:
109.123.0.10
109.123.0.20
in preizkusiš delovanje nedelujočih strani in potem še od Arnesa:
193.2.1.66
193.2.1.72
Vem, bo treba 2x to naredit ampak se bo vsaj vedelo, da niso dnsji krivi.

Sem vmes pisal post, ko si že rešil ...:D

Ja, zdaj dodaj vse kljukice nazaj, shrani in restartaj, ker so določeni programi, mogoče celo antivirusnik, onemogočeni.

Pa vseeno še preskeniraj sistem proti spyware zajedalcem, posodobi antivirusnik, preskeniraj sistem ter potem, če je čist, naredi še Windowsupdate in inštaliraj morebitne nujne posodobitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

almir ::

ok, bom vse ponovil kot si napisal pod tocko 5. in resetiral prenosnik, ce bo kaj spet zajebavalo ti pisem, sicer za zdaj je vse ok. ej hvala ti resno sem ze mislil da je kaj z mojim prenosnikom ali da sem fasal kak virus. hvala za vse pa lep dan se naprej res si profi!!:D

almir ::

aja, mi lahko svetujes kir spyware program si naj downloadam za skeniranje spyware zajedavcev? kaj ta avira anti vir je vredi al mi svetujes da zamenjam za katerega drugega??

Duhec ::

Za začetek bo ok, le redno ga posodabljaj, ker dvomim, da se v ozadju to samodejno dela (desni klik na uno rdečo marelo in klik na Start Update).
Za pregled Spyware zajedalcev pa recimo za začetek znani Malwarebytes' Anti-Malware:
http://fileforum.betanews.com/download/...
Pa seveda pametno (beri z glavo) brskanje po netu.

almir ::

se enkrat hvala za nasvet in ostalo pomoc!!

Duhec ::

Prosim.

jedateruk ::

Jaz imam od včeraj nov pc - tukaj so tehnični podatki - pri katerem me muči internet. Zelo pogosto mi pokaže napis "napaka pri nalaganju strani", včasih mi stran odpre brez oblikovanja (vse je samo tekst na levi strani v vrstah). Če vklopim torrent program in prenašam stvari, je hitrost normalna, kot pri prejšnjem računalniku, mi pa ob downloadu noče nikakor odpreti nobene spletne strani, po vsakem pritisku na F5 spet napiše "napaka pri nalaganju strani - strežnika ni mogoče najti". Najprej sem mislil, da je to napaka v internet explorerju, potem sem inštaliral firefox, ampak nič ne pomaga. Mrežna kartica je realtek pcie gbe family controller.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noče odpreti stran z antivirusnimi programi

Oddelek: Omrežja in internet
202196 (1798) satfinder
»

Težava z povezavo na internet (acquiring network address)

Oddelek: Pomoč in nasveti
11803 (624) purich
»

Explorer dela, ostali brskalniki ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
151669 (1476) Duhec
»

Services.exe (0xc0000005)

Oddelek: Operacijski sistemi
131361 (1164) r2112
»

dns error

Oddelek: Omrežja in internet
151540 (1276) Duhec

Več podobnih tem