» »

Težava z povezavo na internet (acquiring network address)

Težava z povezavo na internet (acquiring network address)

purich ::

Prijatelj mi je prinesel prenosnik, ki ne dobi ip naslova (acquiring network address). Poizkusil sem z vsemi triki ki jih poznam. Ponovno sem instaliral mrežno, probal z statičnim ip. Problem je tudi, da preko kabla javi isto. Enkrat sem ze imel podobno težavo, vendar preko kabla je delalo. Probal sem tudi na novo naredit "connection" in tudi to ni pomagalo. Mogoče je kej narobe z mrežno, samo ne javi nobene napake.
Prosim, če mi lahko kdo pomaga

Duhec ::

Daj več podatkov, no, razpiši se !
Kateri op. sistem, kateri SP, znamka prenosnika, antivirus, je pregledan proti spyware zajedalcem... ?
1.Poizkusi v varnem zagonu z mrežno podporo.
2.Pusti IP naslov na auto in raje dodaj od ponudnika interneta cifro za dns, lahko tudi za test kar od Arnesa,193.2.1.66.
3.Za test inštaliraj neko mrežno na USbju, da vidiš, če ni kaj narobe z integriranima mrežnima hw ali pa op. sistemom.

purich ::

Računalnik je HP compaq 6720s ima intel core duo t5670 2GB rama, win xp sp3, pregledan je bil z microsoft security essentials in ni našlo ničesar.

"2.Pusti IP naslov na auto in raje dodaj od ponudnika interneta cifro za dns, lahko tudi za test kar od Arnesa,193.2.1.66." sem probal narediti z DNS od t-2 in ni bilo spremembe

Ping mi dela samo na naslov 127.0.0.1 za vse ostale mi javi "destination host unreachable"


Sem malo brskal po drugih forumih in microsoftovi pomoči in sem opazil da mi servisa (control panel/administrative tools/services) IPSEC Services in Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) ne delata, ko pa jih hočem štartat pa javi "Could not start the IPSEC Services service on Local Computer ERROR 10050: A socket operation encountered a dead network". Za to težavo pa nikjer ne najdem rešitve

ToniT ::

Pred tednom dni sem imel v delu enak računalnik in enak problem! Rešitev je v nadgradnji Bios-a. Na spletni strani sta dve verziji. Če hočeš imeti zadnjo verzijo Bios-a, moraš prej narediti nadgradnjo na predzadnjo, drugače ti bo napisalo, da nadgradnja ni dokončana. Vzelo mi je dva dni časa, da sem to ugotovil. Dela pa tudi s predzadnjo verzijo Bios-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

krneki007 ::

za začetek probaj ta program:
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Netw...

purich ::

krneki007, sem probal z Winsockfix ravnokar, vendar še vedno ne pomaga. Hvala vseeno, ki mislim da programček mi bo še kdaj prišel prav.
Sedaj bom poizkusil še z predlogom od ToniT. Upam da bo to res rešlo problem.

purich ::

Sem probal tudi BIOS nadgradit in ni pomagalo. Sedaj sem na novo instaliral SP3 in dejansko je pomagalo. Normalno javi da se poveže preko wirelessa, vedar ko odprem brskalnik še vedno ne odpre strani... Verjetno je povozilo kakšne druge nastavitve. Ampak vsaj servisi delajo zdaj.

krneki007 ::

najprej torej preveri,če dobiš ip od routerja,nato pa probaj pingat router...pa prevri,če nimaš kakih proxyev nastavljenih

purich ::

Ja dobi IP od routerja in tudi pingam ga, sem preveril tudi ipcofig in primerjal z mojim in je vse isto (seveda razen ip naslova računalnikov). Proxyjev ni nastavljenih

krneki007 ::

preveri še hosts file,probaj še drug browser...

amigo_no1 ::

Kaj javi nslookup ?

purich ::

Drugi browser ne pomaga (sem probal IE in firefox)v hosts je samo "127.0.0.1 localhost"
V nslookup pa javi: "*** Can't find server name for address 192.168.1.1: Non-existent domain
Default Server: dnslj1.t-2.net
Address: 84.255.209.79"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napaka pri nalaganju strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
281930 (1158) jedateruk
»

Outlook 2003 pošiljanje pošte in linki

Oddelek: Pomoč in nasveti
232280 (2075) lojze8
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382782 (2454) Microsoft
»

"sesuta" mreza v Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
81724 (1625) lopov
»

Problem z dostop do neta z linux boxa preko winXP boxa - gateway

Oddelek: Pomoč in nasveti
91574 (1469) Skrat

Več podobnih tem