» »

win xp bootanje

win xp bootanje

usb2.0 ::

instaliral sem si na novo xpje, ter pozabil, da imam instalacijski cd v cdrom, zato se mi je do sedaj vedno OS bootal iz cdja, ko dam pa cd ven, mi pa napise DISK BOOT FAILURE, je mogoče kriv napačen priklop diska...Namreč, disk sem zamenjal iz IBM vancuver 80gb, na WD 80GB, je mogoče problem v jumperjih, jumper imam nastavljen na master!

LP, Jure

Ag.Smith ::

Poglej mal v BIOS katere naprave maš določene za boot.

SLOWWWeb.net ::

Zaženei proces, ki ti popravi zagonski sektor na disku.
[setup+popravilo]
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

usb2.0 ::

kje pa naj to zaženem, mi kdo pove. kaj pomeni cable select jumeper na disku?

usb2.0 ::

evo, spet sm na novo postavu sistem, po prvem izhodu iz programa win xp, mi noce vec bootat iz diska, enostvno hoče cd, če mu cdja ne dam, mi napise boot disk failure, kje tiči problem, ker rabi cd samo za zagon, potem ga ne rabi več...V biosu mi diska ne najde, (tudi prejsnega IBMa mi ni, ampak je zadeva delovala normalno), zakaj mi ga ne najde pa nimam pojma, mogoče zaradi tega, ker imam RAID?...Help me, ker verjetno manjka kje samo kakšna klukica v winskih, boot next time from hard drive, al pa kej podobnga...

undefined ::

'Cable Select' pomeni Avtomatsko, tako kot je priključeno na kablu.

usb2.0 ::

sej po moje nima veze kaj mas na jumerjih nastavjeno, ce mi sistem dela, problem je samo z bootanjem sistema, zdej mam disk na MASTER...Ampak boot mi res ni jasno, če pa to kdo ve, pol mi je pa življenje rešu:)!:'(

undefined ::

> Poglej mal v BIOS katere naprave maš določene za boot.

Make it so.

StratOS ::

Kako si lahko sistem "ZAGNAL v delujoco zadevo" z boot WinXP CD-jem v CDRomu ???

Če imaš več diskov in particij na multi operacijskem BOOT sistemu na diskih :
Na prvem kontrolerju na master priključku more biti disk , ki ima MBR (Master boot disk -Tisti z prvim OS-om - recimo XP-ji).

MBR more biti OK, particija aktivna, to lahko pregledas na MBR disku z
CHKDSK za disk, stanje
CHKNTFS za boot opcije
(ce imas na MBR disk-u XP-je.)

Pa poglej, da imas v BIOSU boot sequence dan na C: oz. tvoj MBR disk !

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Paramedic ::

Praviš, da maš raid. A pa maš kot first boot nastavljen ATA RAID? Če hočeš da boota prvo iz raid kontrolerja, moraš nastavit na njega.
End transmission.

usb2.0 ::

ja nimam pojma, enostavno brez instalacijskega cdja ne morem bootat xpjev, če pa cdja ni not v enoti, mi izpise, disk boot failure, insert sistem disk...,Nimam pojma, imam 1 disk in tega mam nastavljenga na master...Plošča je asus A7V333 RAID.

usb2.0 ::

Zdele sm se spomnu, mogoče je problem v tem, da particija ni aktivna, ker sem nekaj brisal, pa formatiral particije, z programom fdisk, tak da nimam pojma...Skaterim programom, lahko pogledam, če je particija aktivna, in če ni, kako naj jo določim, da potem bo!

LP, Jure

SLOWWWeb.net ::

z fdiskom,...:\
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Lucio ::

Ma ti sploh nimaš pojma kaj govoriš. Vse kar si do sedaj napisal je čisti nesmisel!!!!!
Ne veš niti na kateri kontroler imaš disk priključen al na ide on plošče al na RAID.
No tu ti lahko pomagam, saj je sigurno na IDE, ker za raid bi rabu driverje že na začetku instalacije,...

Če tako osnovnih stvari ne poznaš, raje pokliči kakšnega bolj veščega kolega.

Paramedic ::

Lucio: ne, pri XP-jih za inštalacijo na raid (za HPT sem siguren) ti ni treba met driverjev na začetku. Js sm brez njih normalno inštaliru, medtem ko na w2k pa nisem mogel.
Lahko da nima nastavljeno naj boota iz ata raid kontrolerja.
End transmission.

Lucio ::


Sej ni stvar v tem. Jaz iz njegovih besed opažam da nima osnovnega pojma o sami nastavitvi BIOSA, zato mu predlagam da vpraša za pomoč koga ki se na to bolj spozna, pa ne preko foruma ampak v živo, ker tu lahko razpravljamo v nedogled, kar bi jaz verjetno rešil v eni minuti.

usb2.0 ::

lepo počasi, marsikaj znam, dosti ne, zato se pa tudi skozi učimo, pač ne obvladam strojne opreme dobro, tudi nastavitve v biosu dokaj dobro poznam, vendar vem, da bios nima tule čisto nič vmes, pri instalaciji xpjev, mi diska ne najde, če mu ne dam driverjev za Raid, če ti to kaj pomaga..

Lucio ::

potem pa ti ostane samo da nastaviš v biosu pod first boot device na SCSI/RAID pa je.

Če bi to prej povedal bi stvatr rešili veliko prej.

Pa ne zamerit.:D

usb2.0 ::

to je blo to... hvala ti...ubistvu sm problem resu se preden si mi povedu, ampak to je blo to...

Hvala vseeno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261883 (1320) pegaso
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402285 (1648) PIII850
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122692 (2569) jELKO
»

Problemi pri inštalaciji linux RH 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
12830 (689) shock
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391603 (1304) lordgreg

Več podobnih tem