» »

USB ključ formatiranje

USB ključ formatiranje

JernejPi ::

naletel sem na problem, ki je sicer v podobnih oblikah že omenjen, ampak nisem našel nobene rešitve(delujoče)

uporabil sem ga 2x in mislim da sem ga pri drugem uporabljanju potegnil ven preden se je kopiranje na njega končalo (nisem 100%, pač možno je tudi to)


sedaj pa ne morem stvari formatirati , nikakor je ne gre popraviti, na ključ ne morem nič skopirati in javlja mi 1000 različnih napak.

HP format tool mi javlja da je disk write protected (writeprotect v regedit sem anstavil na 0)
lowlevel format od hddguru mi javlja :

12/30/2010 1:24:58 PM Write Error occured at offset 0
12/30/2010 1:25:00 PM Write Error occured at offset 524,288
12/30/2010 1:25:00 PM Write Error occured at offset 1,048,576
...
12/30/2010 1:25:25 PM Write Error occured at offset 8,074,559,488
12/30/2010 1:25:25 PM Write Error occured at offset 8,075,083,776
12/30/2010 1:25:25 PM Wipe is done. You will have to create partitions and format this drive.

seveda se nič ne spremeni.

promt mi javi error with IOCTL ali nekaj v tem stilu

na linuxu z partition managerom stisnem delete partition, čakam 1 h in obupam ... ker se nič ne dogaja

novicorp wintoflash sicer na quick erase reče da je vse ok, vendar se tudi takrat nič ne spremeni, na full erase pa čaka spet 100 let in se nič ne zgodi

MBRFIX ne more izbrisati particij, error 1117, the request could not be preformed because of an I/O device error (ta error mi zveni kot da bi en izmed vas znal kaj z njim naret)

prosim pomagajte :) ker mi je škoda bek vrečt 2dni stari usb ključ

aja, še par podatkov, 8gb, proizvajalca ne poznam, ko pa ga dam noter, pa ga prepozna normalno, samo je velik 7,50gb = pribljižno 8 060 000 000 bytov, ampak ga je samo 7.15 prostega, 362 mb pa zasedenga (ravno toliko sem gor želel skopirati)

hvala vsem v naprej

JernejPi ::

morda sem pozabil omeniti da na njemu nič ne kaže, nobenih datotek nič, pač to kaj bi moralo bit gor na nejmu, je zasedeno, nič ni na njemu in nič se ne da z njim početi, prepozna ga pa normalno in fajn ...

ST-777 ::

Poskusi formatirati s programom HP USB Disk Storage Format Tool .

Marilyn ::

Imel enak problem in poizkušal tisoč in en način, da bi rešil stvari.Verjami!!! Tisoč in en način, tudi ta, ki je predlagan zgoraj.Ampak žalostna novica: poslovi se od njega. Meni mi ni uspleo rešiti. Ko gre v K, gre v K!!!!

Pyr0Beast ::

Nateg od ključka. Ta ima gor kvečjemu za 2GB prostora ali pa še to ne. Mogoče bornih 512MB, vse ostalo pa je ponarejeno.
Podatke pri takem pisanju izgubljaš.

Zdaj očitno veste zakaj se kupuje od priznanih 'znamk'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JernejPi ::

sej to sem dobil promocijsko darilo :) ampak ja, verjetno te res ne bo nič šlo več

hp pravi da je stvar write protected, pa po moje ni ...

amigo_no1 ::

hojnikb ::

lahko kjuček tudi odpreš in pogledaš kir flash čip ma.
#brezpodpisa

Valentin ::

Jaz sem s svojim imel podobne težave.

Rešil sem jih s programom 'USB Stick Repair', ki formatira ključek, četudi je write protected.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

JernejPi ::

odpreti ključa ne gre, to je oni malu ključ, ko je palčka, brez vsega

valentin ? mogoče kaki link ? ali pa kaka pomoč? ker USB stick Repair mi naje pune stvari, ne pa tega

z enim programom DDR pen drive recovery sem pogledal USB in mi je našel podatke na njemu. na žalost ta program nima možnosti formatiranja ampak samo recovery, tako da sedaj res ne vem kaj to pomeni.

Valentin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

JernejPi ::

ne najde nobenega USBja, hmz, to me je spet v depresijo spravlo :)

Valentin ::

JernejPi je izjavil:

ne najde nobenega USBja, hmz, to me je spet v depresijo spravlo :)


Hm, meni je tudi nekaj takega zajamral, če se prav spomnem, vendar je vseeno sformatiral. Imam pa Kingstona.

Če ne, pa še malo poišči, saj verjetno obstaja še kakšen podoben program...

Bias ::

imam takšen podoben mini /palčka kluček http://www.techtrade.si/product.asp?pf%...

katerega mi na W7 lepo prepozna, pri punci na kišti Wxp pa ne?!?

hojnikb ::

Mogoč jo kej usbji zejbavajo al si pa formatiru v exfat, ko ga XP (vsaj ne brez updejta) ne podpira.
#brezpodpisa

Valentin ::

JernejPi je izjavil:

ne najde nobenega USBja, hmz, to me je spet v depresijo spravlo :)


Tole sem še našel tukaj na forumu:

Hanzek je izjavil:

Mogoče komu pomagam rešit omenjeno težavo. Namreč tudi sam sem imel težavo da nisem mogel formatirati in zapisovati na prenosne naprave.
Za rešitev se je izkazal sledeč postopek:

1. Žaženete Registry Editor - regedit
2. Sledite: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l
3. Klikinte mapo: StorageDevicePolicies.
4. Na desni strani sta dve datoteki (saj v mojem primeru sta bili) izbrišete datoteko write protect - modra datoeka (upam da je ime pravo ker se ne spomnim točno)

JernejPi ::

writeprotect sem preveril, brez vsega in z 0, stvar je (vsaj tak pravi HP format tool) writeprotected, tako da slutim da sem z uničenjem to naredil

exfat, ja morda je to to, ampak hec je da lahko stvar vidim, ne morem pa nič gor skopirati. ko pogledam gor, je kao vse prazno, na lastnostih pa piše da je 362 mb zasedenih. sicer pa ne vem točno kdaj je ta napaka nastopila, ampak mislim da nisem formatiral na exFAT, bom pa vseeno na drugem OS prevero.

sej doma nimam nobenih drugih OS kot winXP in ubuntu, bom pa nekak prevero

hvala vsem, ključa ne mislim bek vrečt, tak da če bo e kdo s kako idejo ven prišo, bom zelo vesel, drugače pa smo obdelali dosti možnosti in če kdo morda ni uničil usbja tako kot jaz, bo mu to sigurno koristlo...

drugače pa me samo zanima kako je možno da DDR pen drive recovery najde na usbju datoteke? verjetno vseeno ni strojno totalno uničen, ampak sem zgolj neko sranje naredil, ki ga sedaj ne znam popraviti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253925 (1834) Skylord
»

[C++] problem z binarnimi datotekami

Oddelek: Programiranje
9854 (719) mallard
»

kako odklenem USB ključ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
197117 (6198) WamPIRe-
»

Formatiranje promocijskega USB ključa

Oddelek: Strojna oprema
123242 (2958) jabe
»

ABIT KT7 problems

Oddelek: Pomoč in nasveti
121901 (1748) GodStyler

Več podobnih tem