» »

Kako imete grlo zdravo celo zimo?

Kako imete grlo zdravo celo zimo?

«
1
2

apekkk ::

Sem eden izmed tistih ki vsako zimo zliže 5000 neoanginov :) Torej kaj vi naredite čez zimo da vas ne boli grlo??? Aja pa meda pojem kakih par kg :)

Valvoline ::

šnops :)

McHusch ::

Vsak dan grem ven teč ne glede na vreme. Prvo leto si bolan vsakih štirinajst dni, sedaj pa že 15 let nikoli.

Boone ::

Jaz zjutraj, ko me boli grlo začnem jemati neko zadevo za krepitev imunskega sistema iz ameriškega slamnika. Traja recimo dva dni, da učinkuje, tko da do takrat pa še kak neoangin :)

Preden sem začel s tem, sem bil vsako leto na antibiotikih zaradi vnetja grla, če ne še kaj hujšega.

apekkk ::

zanimiva taktika McHusch, samo ne verjamem da jo bom ravno prakticiral, ker jaz bom obležal za 2 leti :)
@Boone ja tist slamnik sm vidu doma pr tastarih, bom ta vikend mal pohrustu.

thramos ::

Redna telesna aktivnost, zdrava prehrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

gzibret ::

Meni tudi pomaga tinktura ehinaceje aka. ameriškega slamnika (v lekarni reči za "imunal"). Samo rabi 2 do 3 dni, da začne delovat. Vmes pa še propolis in limona. Drugače pa bakterije redno zatiram s katranom od tobačnega dima :D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

bluefish ::

Čez zimo praktično nisem ne prehlajen niti nimam težav z grlom, pa čeprav ne nosim šala, kape itd.
Očitno tista o jabkih in zdravniku drži.

TRIROG ::

Verjeli ali ne. Enkrat sem poskusil s temi neoangini in sem fasal tako gnojno angino, da sem obležal za 2 meseca.
Tako da moj nasvet: Čim dlje od raznoraznih neoanginov.
Nekako si predstavljam, da raznorazni neoangini samo potisnejo bakterije globje v grlo.

zee ::

Med za zajtrk.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cyber_killer ::

Probal veliko stvari od septolet, grgljanja žajblja, pa razne raztopine, ki jih dobiš v lekarni, razni angali ipd, probal neke domače recepte s čebul - daš na sprednji del vratu - pomagalo NIČ.

No potem pa dobim en čuden recept od tete. Vzameš en povoj, ki ga namočiš v šnopc, ki pa nesme biti močan, če nimate blagega do 20% alkohola, vzemite deci šnopca pa pou deci vode in ga razblažite.

Okej, imamo namočen povoj v blagem šnopcu. Namočimo samo tist del, katerega bomo dali okrog vratu. Potrebno je še na tanke rezine narezati kisle kumare in jih posuti s poprom.

Ko imamo to vse pripravljeno, prosimo nekoga od članov družine, da nam to vse da okrog vratu, torej na sprednji del, kjer je grlo. Un del povoja, namočenega v blagi šnopc, damo na grlo, gor damo kisle kumare posute s poprom in vse to zavijemo okrog vratu. To delamo 3 noči.

Pa sm si reku, ajd k sm že vse probu, bom pa še to. In nisem mogel verjeti, POMAGA. Od zdaj naprej nimam več strahu pred vnetim grlom, ker imam ta recept. Prej sem tud antibiotike jedel, kateri so mi povzročili dodatne težave, zaradi stranskih učinkov.

Na kakšen način to deluje nimam pojma, vem le to, da zjutraj ko se zbudiš imaš polno grlo "dreka", ki ga ispljuvaš vn. Zgleda se grlo res spuca. Men je to res nor recept, sicer malo smrdiš, sam DELUJE.

Go-ahead ::

Med in to ne samo akacijev (otroški).

cyber_killer ::

Go-ahead je izjavil:

Med in to ne samo akacijev (otroški).

Ponavad je lipov med za kšne prehlade dober. No tud na wikiju tko piše :P

dzinks63 ::

Pripravi si čaj (poparek) iz žajblja in ga večkrat dnevno grgraj, ne ga pit, sigurno pomaga, po treh dneh boš zdrav. Pripravi si še karameriliziran (prepražen do svetlo rjave barve) sladkor, katerega ližeš kot takega, ali pa ga raztopiš v mleku in toplega večkrat dnevno malo popiješ ali pa večkrat dnevno žlička medu z propolisom, je prav tako ok.

zee ::

Mešani tudi deluje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

teoo ::

moja pravi da ful pomaga, če po ščetkanju zob še mal navadno vodo s pipe grgra. V bistvu ima point, ker si mal spucaš grlo vse svinjarije.

no.. meni se ne da. :)
defying gravity

Modri dirkač ::

McHusch je izjavil:

Vsak dan grem ven teč ne glede na vreme. Prvo leto si bolan vsakih štirinajst dni, sedaj pa že 15 let nikoli.


Ali pa na kolo, s kolesom na šiht, šolo itd.
Preverjeno pomaga.
Everybody lies!

js osebno ::

Navadiš se na mraz ;)
Prejšnje leto sem bil sicer kakšen teden blago bolan, letos sem pa pri -10 °C šel v šolo v kratkih rokavih in tenkem windstopperju. Sicer me je že več ljudi označilo za (mentalno) bolnega, ampak počutim se odlično..

Kako začeti? Dosti jej, čez zimo imej odprto okno. Sploh ponoči...

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

Sam imam tudi precej bolečine v grlu, posebej zaradi sinusov (operacija je samo poslabšala) in zaradi tega tudi imam težave z grlom. Sem pa nekje bral, da je pogosto vzrok za bolečine grlo, hladna ali vroča tekočina, ker organi doživijo takorekoč temperaturni šok. Grlo je pa temu še najbolj izpostavljeno. Priporočajo recimo vodo piti na sobni temperaturi, sam pa čaj in vodo pijem ko imata temperaturo recimo 35 stopinj. In zgleda da bo to prva zima, da me grlo ne boli :D Sicer me zdaj malenkost boli, ampak to je zgleda, ker sem pred dvema dnevoma pil mrzla piva. Očitno je nekaj na tem.
////

al3n ::

Celo življenje mel angine dva do trikrat na zimo.. potem pa sem se lansko leto konec oktobra pa do konca aprila začel enkrat na teden redno savnat - včasih dvakrat - pa nisem bil niti enkrat prehlajen kaj šele kaj druga. Letos prakticiram isto in ni problema :) Meni pomaga.

apekkk ::

Dosti jej, čez zimo imej odprto okno. Sploh ponoči...

wth :D

Manu ::

Placebo efekt deluje (par člankov nazaj). Prepričaš se, da boš ostal zdrav in da sploh ne moreš zbolet ... tvoji možgani bodo začeli verjet v to in ukazali imunskemu sistemu naj bolje deluje ...

ABX ::

apekkk je izjavil:

Sem eden izmed tistih ki vsako zimo zliže 5000 neoanginov :) Torej kaj vi naredite čez zimo da vas ne boli grlo??? Aja pa meda pojem kakih par kg :)


Jaz uporabljam zdravo prehrano.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

Jaz nisem imel vnetega grla odkar se vse leto vozim s kolesom.

Seveda ni za pozabit na kvalitetna tehnična oblačila.

RockyS ::

Nikoli težav, vsako leto hodim bordat in se nasploh dosti gibam zunaj na hladnem vremenu. Letos ker imam poškodbo in sem več ali manj v hiši upam da me nebo ob prvem sprehodu na mrazu položilo v postlo.

destiny ::

Jest sem mel konstantne težave z grlom skozi celo leto. Zdej jem vsak dan klorelo (zelena alga) pa se mi skor nikol več ne zgodi da bi mel težave, če pa jih imam so pa precej bolj mile kot včasih. Če te že začne bolet grlo pa pomaga grgranje čaja iz žavblja večkrat dnevno (ne sme bit vroč).

flood ::

nevem, če pomaga ampak js vedno spim z malo odprtim oknom tko, da je v sobi skoraj mrzlo kot zunaj (5-10°C)

seveda če se spusti pod ničlo ga zaprem in ne pomnem kdaj sem nazadnje bil huje prehlajen max me kakšen dan malo zaboli grlo pa še to ne vsako leto
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

c0dehunter ::

Ne pij hladnih tekočin, čimveč dihaj skozi nos. Ob prvem znaku prehlada si skuhaj čaj. Vendar res takoj ko začutiš prve čudne občutke v grlu, ker obdobje ko še lahko vplivaš da drug dan ne boš mel vneto grlo je zelo kratko.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

PinkBunny ::

Samo pij topel čaj z medom in limono. Pomembno je tudi da si fizično aktiven;)

tsh2 ::

če jaz kdaj pozabim odprto okno čez noč se takoj prehladim. pa ne zdaj pozimi ker ga sploh ne odpiram.

Aston_11 ::

Ah ah, kot je videti iz teme, eni zdravijo, eni pa delujejo preventivno.

V zadnjih letih me je jeseni parkrat bolelo grlo, ponavadi je zalegel že čaj z medom ali pa par njih.

Zadnje leto pa sem bil praktično vsak dan cel dan zunaj (zidarija pa to), sedaj tudi konec decembra pri minus temperaturah nekaj razsajam.

Letos mi ni nič. Grlo sem en dan sicer nekaj občutil, vendar nič posebnega.

Podpiram tudi idejo z odprtim oknom. Prjatu je bil ves čas bolan, ker je imel v sobi pretoplo (je še kuril noter), papcal vitamine, pa ne vem kaj.

Tako da - aktivnost, spanje v nepretopli sobi, ne pretiravati z oblačili, raznimi puliji z visokim ovratnikom itd. Bo pa verjetno treba privaditi telo na to s kakšnim prehladom in tem, pol pa bo boljše. Mene je sicer vseeno malo strah sredi zime, da ne bi vase spravil preveč ledenega zraka pri kakšni prehudi telesni aktivnosti (npr. da ne bi kakšne pljučnice fasal), pa malo pazim, da diham skozi nos, pa da so pljučka toplo pokrita.

.:joco:. ::

Immunal.
Pa v zadnjem času z oslabljenim imunskim sistemom dosti povezujejo pomanjkanje vitamina D. Za prehlade. Za angine (gnojne) pa itak lahko antibiotike. :)

Drugače pa prehlada ne fašeš zaradi mraza. Ampak zaradi stika z virusom. Tako da redno umivanje/razkuževanje rok, sploh pred kakim hranjenjem, predvidevajo da je najboljša preventiva.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

genesiss ::

Rovam si po nosu in pojem -> http://web.archive.org/web/200502061407...

mare_ ::

Dokler nisem prebral te teme, niti nisem pogruntal, ampak ja, odkar se s kolesom vozim naokoli tudi, če je minus, me grlo res ni še niti enkrat bolelo, prej pa vsakih 14 dni...

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mikena ::

Ko začutim, da se me loteva prehlad in bolečina v grlu, samo spijem en kozarec tople vode, v katero vsujem 1 žličko Himalajske soli.

Sicer je fuuul zanič, ampak vsaj pomaga!

ravsek ::

thramos je izjavil:

Redna telesna aktivnost, zdrava prehrana.


Tocno to. Letos je bilo pri meni od bolezni edino to, da sem mogoce kaksnih 5 dni vse skupaj malo smrkal. Torej nic.

Gandalfar ::

dosti spanja in umirjanje stresa

apekkk ::

kot vidim ima vsak svoj način, kot pravijo 100 ljudi 100 čudi

imagodei ::

Angal S je edina stvar, ki pomaga. Septolete, Neoangini so šit, samo poješ tisto, kar bi moralo učinkovati. Angal S nasprejaš direktno na prizadeto mesto in če začneš čim prej, se zadeva hitro sanira.

Če si prepozen, ne pomaga več.
- Hoc est qui sumus -

genius11 ::

thramos je izjavil:

Redna telesna aktivnost, zdrava prehrana.


To je edina in zadnja najboljša varianta, da si za celo življenje imun.

Razne tabletke, čajčki, medi in podobno sranje niso rešitev

PIKA KONEC DEBATE

Doma so pol leta nazaj staknil en virus, ki ga pri nas ni bilo še nikoli. Vsi so zbolel, razen mene, ko sem na zdravi prehrani in vsakodneno gibanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

oemdzi ::

Redno updatan antivirus ... :D

on: Sem ravno pred 2 dnevoma opazil na TVju ravno neko oddajo in je bilo govora o prehladu in raznih mitih kako se pozdravit. In šnopc prav nič ne pomaga, ker on še dodatno obremenjuje jetra.

whatever ::

Pri meni deluje obratno - čim manj zadrževanja na hladnem, copate vedno gor itd. Skratka, prehlad se ne imenuje brezveze preHLAD. Torej, na toplem se držte pa bo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

genius11 ::

Čim več ven na svež zrak pa tud če je -10

oemdzi je izjavil:

Redno updatan antivirus ... :D

on: Sem ravno pred 2 dnevoma opazil na TVju ravno neko oddajo in je bilo govora o prehladu in raznih mitih kako se pozdravit. In šnopc prav nič ne pomaga, ker on še dodatno obremenjuje jetra.


Ja pa pravijo, da pomaga, vsaj pri nas na kmetih se je to počelo in se počne, toda jest alkohola ne pijem.
Sladkor + šnopc...skuhaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

whatever ::

Mogoče deluje tudi to, ampak dobro se je treba obleči prej.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

TechBeats ::

samo ena beseda: Šal.:D

Vsakič ko greš ven si zavij šal in ne bo več bolečega grla oz prehlada zarad tega.

Jaz sem opazil že ene 2 leti nazaj,od kadar sem si začel zavijat šal nisem več tako hitro zbolel oz sploh nisem, ko hodim ven na čik..
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

kalko ::

Pri meni je ravno obratno. Dokler sem se (pre)toplo oblačil, zavijal s šalom, pozimi nosil kapo, itd., sem bil vsak letni čas vsaj 1x prehlajen. Odkar se oblačim tako, da me raje malce zebe, kot da bi mi bilo vroče, sem prehlajen max. 1x na leto, pa še to v zelo blagi obliki.

neki4 ::

bluefish je izjavil:

Čez zimo praktično nisem ne prehlajen niti nimam težav z grlom, pa čeprav ne nosim šala, kape itd.
Očitno tista o jabkih in zdravniku drži.



to ni glih pametno, sploh če je krepko pod nulo.

Rippy ::

Dober šal, ki je pravilno zvezan (perzijski, 2x okoli) zadrži ogromno toplote v jakni in vratu pa še stajliš je :). Za takšne vozle je potreben šal, ki sega približno do sredine stegn, če ga imaš samo obešenega okoli vratu.

korenje3 ::

jaz pazim, da si ne vtikam rok v usta. prav tako, ko začutim, da me neki močno srbi v nosu, pijem whiskey. imam tudi razkuževalo za roke v bližini, tako da si roke razkužim na vsake toliko časa in pred pripravo hrane.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je vaša "obramba" proti gripi in prehladu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613675 (11316) IL_DIAVOLO
»

Bolezen, kako jo preprečiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415503 (13216) imagodei
»

S čim proti prehladu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616349 (15204) BigWhale
»

gripa, vročina, prehlad....

Oddelek: Loža
445999 (5135) mihajlo carr

Več podobnih tem