» »

Vlaga v kopalnici - je rešitev zračnik-ventilator?

Vlaga v kopalnici - je rešitev zračnik-ventilator?

Dr.S ::

Imam problem z vlago v kopalnici, ki leži na severni strani hiše in dobi zelo malo sonca oz. skoraj nič.Vse stene in tla so v ploščicah ima pa eno malo okno.
Po tuširanju (vroča voda) je kopalnica izredno vlažna (kljub odprtemu oknu), da se kdaj v megli kar zgubiš. Glavni problem pa je da se ta blaga nabere povsod (brisače, spolzke ploščice, WC papir,...)
Prijatelj pravi, da mi je edina možnost ventilator, ki bi mi sproti prezraćeval prostor. Ima prav?

nojus ::

če bi naredil prepih bi se hitreje sušilo. Baje obstajajo tudi mašine, katere vsrkajo vlago in izsušujejo prostore.
sovražim Gargamela.

Nejc Pintar ::

Ionizator baje precej suši prostor, drugače pa malce hladnejša voda;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Dr.S ::

nočem ionizirat, vlaga je problem!

dmok ::

Dobijo se t.i. razvlažilci prostorov oz. odstranjevalci vlage, npr. Zibro D112. Zadeva ni ravno poceni pa tudi ne vem kako bi se v tvojem primeru obnesla. Za preizkus si lahko pri kakšnem boljšem parketarju ali kakšnem gradbeniku izposodiš industrijski odstranjevalec vlage, ki se uporablja npr. za sušenje estrihov. Ne vem od kod si - v Slovenskih Konjicah jih posoja podjetje Prenova d.o.o., za dan uporabe zaračunajo 3000 SIT. Bi pa sam na tvojem mestu najprej vsekakor poskusil z ventilatorjem.

lp, d.

oemdzi ::

Kupil sem zibro D112 in mi ni najbolj jasno glede hidrostata. V navodilih piše da ko pade % vlage v sobi pod tisto katero določimo na hidrostatu, da preneha z delovanju, pri meni pa zadeva skos deluje ce jo nastimam na 20% ali pa 80%, medtem ko je vlaga na 55.

korenje3 ::

ventilator definitivno. pri nas je isti problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestek/polnilo za odstranjevanje vlage v stanovanju

Oddelek: Loža
122886 (2091) Lumpka
»

Kako odpraviti kondenz?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2315941 (11473) z00s
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
4818319 (16839) Pyr0Beast
»

Odstranjevalci vlage

Oddelek: Loža
2227685 (14551) St235
»

vlaga v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222722 (4281) telexdell

Več podobnih tem