» »

Internet na dva računalnika

Internet na dva računalnika

XtremeX ::

Imam mobitelov instant internet in imam 2 računalnika, eden v moji sobi drugi v dnevni sobi. Kako bi z enim modemom priklopil internet na oba.

popster ::

priklopiš enega in potem nanj preko etherneta ali ad hoc wirelessa še drugega, bo pa moral bit ta prvi odprt.

druga varjanta pa so posebni wireless apji ki to podpirajo.

XtremeX ::

O tem res nimam izkušenj, bi lahko dobil link kaj kupit?

gokky ::

Kupiš usmerjevalnik, ki podpira 3G USB ključke. Recimo Draytek Vigor 2110n.

Pred nakupom se moraš odločiti, ali boš lokalna računalnika povezoval žično ali brezžično. Primer sem ti dal, če potebuješ tudi brezžično.

mastah ::

mas tud nek software na netu se mi zdi, k ti iz racunalnika naredi access point..

Spajky ::

http://www.connectify.me/ SoftRouter za win 7
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

XtremeX ::

gokky je izjavil:

Kupiš usmerjevalnik, ki podpira 3G USB ključke. Recimo Draytek Vigor 2110n.

Pred nakupom se moraš odločiti, ali boš lokalna računalnika povezoval žično ali brezžično. Primer sem ti dal, če potebuješ tudi brezžično.


Ja brezžično,to bom mel zravn prvega računalink torej to bi lahk na tega z kablom dal internet pol rabim pa še en router ki ga bom dal na drug računalnik?

Je to prav?

kakega še naj pa pol kupim za drug računalnik?

gokky ::

Za celotno domačo mrežo potrebuješ samo en usmerjevalnik, ki vzpostavlja povezavo z internetom. Nanj priključiš vse računalnike, bodisi po žični, bodisi po brezžični povezavi (če ti tudi računalnik to omogoča).

Seveda boš lahko v prihodnje na ta isti usmerjevalnik priključil tudi tretji, pa četrti,... računalnik.

XtremeX ::

gokky je izjavil:

Za celotno domačo mrežo potrebuješ samo en usmerjevalnik, ki vzpostavlja povezavo z internetom. Nanj priključiš vse računalnike, bodisi po žični, bodisi po brezžični povezavi (če ti tudi računalnik to omogoča).

Seveda boš lahko v prihodnje na ta isti usmerjevalnik priključil tudi tretji, pa četrti,... računalnik.


ja vem da jih bom lahko več, zdj me pa zanima a pol rabim na drug računalnik ko ga mam v sosednji sobi(neda se s kabli) morm dobit še kako stvarco da bo ta signal sprejemala na računalnik?

gokky ::

Če je računalnik v sosednji sobi opremljen z WiFi, potem poleg WiFi usmerjevalnika ne potrebuješ ničesar več. Sicer potrebuješ WiFi ključek/kartico. Seveda pa lahko obrneš smisel sosednje sobe (daš router v sosednjo sobo), če imaš svoj računalnik že opremljen z WiFi.

XtremeX ::

gokky je izjavil:

Če je računalnik v sosednji sobi opremljen z WiFi, potem poleg WiFi usmerjevalnika ne potrebuješ ničesar več. Sicer potrebuješ WiFi ključek/kartico. Seveda pa lahko obrneš smisel sosednje sobe (daš router v sosednjo sobo), če imaš svoj računalnik že opremljen z WiFi.


A to se pol da v računalnik? tta kartica? mi lahk daš link zanjo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517835 (7346) Frenckie
»

WiFi v stanovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
123814 (3258) Frenckie
»

Inovativen napad: Geolokacija, tudi brez vaše privolitve

Oddelek: Novice / Varnost
3413894 (12000) MrStein
»

Brezžični internet v službi

Oddelek: Omrežja in internet
211740 (1309) poweroff
»

Wifi antena na siolovem sinope

Oddelek: Strojna oprema
284112 (2877) 333333

Več podobnih tem