» »

Nov Računalnik 1155 Sandy Bridge

Nov Računalnik 1155 Sandy Bridge

1
2
3 4

Dr_M ::

P67 je edini chipset za 1155, ki omogoca nastavljanje hitrosti rama, ostali ne omogocajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jazbec ::

dober nakup za 1155 je ta matična-->http://www.hoh.de/PC-Komponenten/Mainbo...
dosti bonbončkov in odlično hlajenje

bomo vidli ko pride vn
mogoče pa še prodam i7-920 in sabertooth x58

bluefish ::

Hja, tole je že bolj plata za navdušence.

jazbec ::

sabertooth oz. TUF serija je v resnici republic of gamers oz. ROG brez tistih dodatkov ki pridejo prav pri bench mizicah in brez rog connect

na kratko skoraj ista plata za manj denarja
in je odlična navijalka

TOP ::

Kaj ti pomaga odlična navijalka,če nimaš proca z oznako K.Odklenjen množilnik ostali proci se navijejo zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

jazbec ::

to je edina slabost sandy bridga
ker naj bi bila cena i7-2600K okoli 310 evrov
to je edina stvar ki gamerje odvrača od nakupa

Dr_M ::

Za gamerja je vseeno ce ima ali nima HT (oz se bolje ce nima), torej 2500K super zadevca. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jazbec ::

po eni starni imaš prav po drugi pa ne
močno dvomim da imajo ljudje pc samo za gaming-v tem primeru bi bila boljša konzola
jaz osebno obdelujem tudi videe itd. kjer se ht pozna

bluefish ::

močno dvomim da imajo ljudje pc samo za gaming
Pravzaprav je takega folka veliko.

IvoJan ::

toše ga ima tudi za benche :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Dr_M ::

jazbec je izjavil:

po eni starni imaš prav po drugi pa ne
močno dvomim da imajo ljudje pc samo za gaming-v tem primeru bi bila boljša konzola
jaz osebno obdelujem tudi videe itd. kjer se ht pozna



Brez HT pa lahko vec navijes in iznicis tisto razliko. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

jazbec ::

js sm razmišljav da bi zamenjal asus sabertooth x58 in i7-930(4ghz)
in kupil asus sabertooth p67 in i5-2500K
kaj misliste

cinkaCR7 ::

Bedarija.

jazbec ::

js mislim isto
samo eni spet trdijo drugače
najdu se je en ki bi mi kupu samo za 20 evrov manj kot sm dal
zato sprasujem

cinkaCR7 ::

plata in proc? kaj pa ram?

jazbec ::

ram je 6gb corsair vengeance 1600mhz lc8
to bi mi tudi odkupil

js sm pa potem razmišljav če pride do tega
asus sabertooth p67
core i5-2500k
in 4gb rama

amoak eni potem govorijo da se mi ravno zaradi rama ne splača
ker naj bi blo 6 gb kmalu must have, 8gb pa še ne
naj bi bla to prednost trikanalnega načina rama

Dr_M ::

2x4GB kite dobis ze za smesno ceno... Vsaj v AT :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

hudiča eni imate že tako hude mašine, pa še bi močnejše, čemu?
poglejte mojega palčka, pa mi vse deluje....hehe

GrimReaper ::

Jazbec najprej ostalim predlaga 1366, potem pa sam hoče menjat za 1155.
Če bodo res tolk hitri kot v Anandtech testu, potem se vsekakor splača počakat, sam nestrpno čakam i5-2500K že 4 mesce ko so objavil tisti test.

Sabertooth? Men ni všeč ker ma samo 3 fan priključke (sam jih rabim vsaj 4) in samo 6 razširitvenih rež, tko da če bo cena taprava bom vzel kar Deluxe.
Pocen pa plate sigurno ne bodo, ker v Funtechu je Gigabyte UD4 173EUR, UD5 pa 256EUR.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

jazbec ::

jah kaj čmo
do zdaj se je govorilo da bo 1155 nateg
so pa zdaj še eni testi pršli ki govorijo obratno

glede matične
ta matična spada v sam vrh matičnih za 1155
itak pa je na splošno TUF serija v resnici ROG serija brez rog conect in gumbov za bench mizico
za ventilatorje pa itak kupiš razdelivc ki iz enega pina naredi 2(vem ker jih mam sam-7 ventilatorjev v ohišju)
kaj pa ti bo več rež če neboš delal triple al pa quad sli/cf

Dr_M ::

Ubistvu je najvecji nateg zadnjih let 1366. :))
1155 je prihodnost (za naslednje 2 leti, se razume).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

Dr_M je izjavil:

Ubistvu je najvecji nateg zadnjih let 1366. :))
1155 je prihodnost (za naslednje 2 leti, se razume).


pozabil si dodat 1156, na trgu je aktualen cca dobro leto , sedaj pride 1155...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jazbec ::

oprosti ampak 1366 pa ni bil noben nateg in 1156 tudi ne
ponujala sta dobro ampak se je intel odločil da ima pač ža priskrbi naslednika

to pa seveda govorista zagrizena amd fana

Dr_M ::

Ne, jaz to ne govorim kot AMD fan sploh.
Zakaj je 1366 nateg? Ker za manjso ceno dobis enako zmogljivost na 1156 npr. :)
Ok, razen ce hocem met 3 graficne ali kaj podobnega, samo to tudi nekaj dnarja navrze.
Ce hoces met 6 jedrni procesor, moras prodat najmanj eno ledvico. Ok, dobis 950 za soliden denar, ampak kaj ti pomaga, ce moras za spodobno plato dat 100EUR vec, kot za 1155/6.

Ampak najlazje se je branit tako, da druge obtozis, da so fani in si potolazen :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ABX ::

TOP je izjavil:

In zakaj sploh mora biti ekran večji kot 22 col za igre.Če uporabljaš za filme in igre je 22 čez glavo.Najbolj smešno je ko koga vidim ki ma 24 in ga gleda z pol metra ker nima placa na mizi.


Jaz igram na '42 plasmi in če bi mi kdo šenkal se ne bi branil niti '60. :)

Za Sandy bridge bo jasno čez kak teden. Definitivno ni vreden upgrade za nekoga ki ima navit i5/i7. Ampak če kupuješ novi sistem je prava smer.

Sploh če misliš navijat, počakaj da se ugotovi kaj in kako, ker baje bojo nova pravila.

Dr_M je izjavil:

Ne, jaz to ne govorim kot AMD fan sploh.
Zakaj je 1366 nateg? Ker za manjso ceno dobis enako zmogljivost na 1156 npr. :)
Ok, razen ce hocem met 3 graficne ali kaj podobnega, samo to tudi nekaj dnarja navrze.
Ce hoces met 6 jedrni procesor, moras prodat najmanj eno ledvico. Ok, dobis 950 za soliden denar, ampak kaj ti pomaga, ce moras za spodobno plato dat 100EUR vec, kot za 1155/6.

Ampak najlazje se je branit tako, da druge obtozis, da so fani in si potolazen :))


Kot si napisal, nekdo si želi privoščit 2-3 grafične. To da ljudje ne kupujejo racionalno za lastne potrebe ni kriv Intel.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

klinker ::

Kaj pa vem...meni se 1366 zdi bolj workstation roba...pac plate so prakticno vse zelo zelo dobre, celo od Asrocka...6gb rama je za resnejse delo skoraj must have in pa vsi imajo HT... 1156 je pa pac za gamerske Intel fane, ker tu pa zal AMD nudi nekje podobno za manj denarja in je za tako rabo Intela malo skoda.

jazbec ::

Dr_M je izjavil:

Ne, jaz to ne govorim kot AMD fan sploh.
Zakaj je 1366 nateg? Ker za manjso ceno dobis enako zmogljivost na 1156 npr. :)
Ok, razen ce hocem met 3 graficne ali kaj podobnega, samo to tudi nekaj dnarja navrze.
Ce hoces met 6 jedrni procesor, moras prodat najmanj eno ledvico. Ok, dobis 950 za soliden denar, ampak kaj ti pomaga, ce moras za spodobno plato dat 100EUR vec, kot za 1155/6.

Ampak najlazje se je branit tako, da druge obtozis, da so fani in si potolazen :))


js ko sem se odločal sem se za 1366 zaradi tega ker ma pri sli/cf dve reži na x16
kar rabim ko si bom omislu še eno gtx570-čez približno 5 mescou
1156 tega ni ponujal zato je bila moja izbira 1366

zdej pa ker bo 1155 to omogočal mogoče zamenjam
če mi pa najdeš matično za am3 ki ima dve reži na y16 in PODPIRA SLI mogoče vzamem amd

Dr_M ::

Kot si napisal, nekdo si želi privoščit 2-3 grafične. To da ljudje ne kupujejo racionalno za lastne potrebe ni kriv Intel.


Ja, ampak folk kupuje to za eno povprecno graficno in misli, da je boga za jajca prijel, ce ima 1366 procesor :))

Kar se rama tice, v AT dobis 16GB (4x4) rama ze krepko pod 200EUR.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BALAST ::

Itq da je na plazmi uživancija igrat, zdaj če že med igro cel PC kuri okoli 500W, naj pa še plazma 150W.

Za 1366 pa tudi mislim da ni nateg, ker je bil sprva namenjen dragim strežnikom, ampak se je zelo pocenil zaradi nezaupanja v AM3 in 1156 podnožje, ki nista polno podpirala večgrafično procesiranje.

Bi rekel da je bila to Intelova poglavitna prednost na trgu in se mu je obrestovala.

bluefish ::

Res je. 1366 ni bil nikoli mišljen kot platforma za igranje iger in ostalo afnanje.

ABX ::

klinker je izjavil:

1156 je pa pac za gamerske Intel fane, ker tu pa zal AMD nudi nekje podobno za manj denarja in je za tako rabo Intela malo skoda.


Za igre ga ni AMD procesorja ki bi prišel blizu navitem i5 75(6)0. Razlika je res grozna in verjetno ADM ne bo prišel blizu še ogromno časa.
In ne, situacija mi ni všeč, ker pomanjkanje konkurence pomeni višja cena za uporabnike.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

x45 ::

jazbec je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ne, jaz to ne govorim kot AMD fan sploh.
Zakaj je 1366 nateg? Ker za manjso ceno dobis enako zmogljivost na 1156 npr. :)
Ok, razen ce hocem met 3 graficne ali kaj podobnega, samo to tudi nekaj dnarja navrze.
Ce hoces met 6 jedrni procesor, moras prodat najmanj eno ledvico. Ok, dobis 950 za soliden denar, ampak kaj ti pomaga, ce moras za spodobno plato dat 100EUR vec, kot za 1155/6.

Ampak najlazje se je branit tako, da druge obtozis, da so fani in si potolazen :))


js ko sem se odločal sem se za 1366 zaradi tega ker ma pri sli/cf dve reži na x16
kar rabim ko si bom omislu še eno gtx570-čez približno 5 mescou
1156 tega ni ponujal zato je bila moja izbira 1366

zdej pa ker bo 1155 to omogočal mogoče zamenjam
če mi pa najdeš matično za am3 ki ima dve reži na y16 in PODPIRA SLI mogoče vzamem amd



kaj ti še zdaj ne veš:

Msi ima dobro ploščo za AM3 sisteme za SLI in CF s posebnim čipom in z atijevim čipsetom.

To je poleg tistih klasičnih plat AM3 ki tudi imajo N force čipset za sli ( 750a sli780a sli in 980a 3 way sli ) - zadnji dve 2 x 16 link

jazbec ::

neki sem bral
ma potem ko sm spraševal
ne tle na drugih forumih so rekli vsi da je boljša izbira 1366

Dr_M ::

Boljsa... Ja, ce spustimo ceno, definitivno boljsa izbira. Ce gledas P/P je pa to delec najslabsa platforma. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jazbec ::

no ker dena rni bil ovira sem vzel 1366
verjemi če nebi bilo tako bi vzel amd

klinker ::

ABX je izjavil:

klinker je izjavil:

1156 je pa pac za gamerske Intel fane, ker tu pa zal AMD nudi nekje podobno za manj denarja in je za tako rabo Intela malo skoda.


Za igre ga ni AMD procesorja ki bi prišel blizu navitem i5 75(6)0. Razlika je res grozna in verjetno ADM ne bo prišel blizu še ogromno časa.
In ne, situacija mi ni všeč, ker pomanjkanje konkurence pomeni višja cena za uporabnike.


Ma nehaj. In ce izvzamemo te brezvezne sintetike ala 3dmark in se usmerimo v same konkretne igre, kaka je razlika v FPSih?

Dr_M ::

jazbec je izjavil:

no ker dena rni bil ovira sem vzel 1366
verjemi če nebi bilo tako bi vzel amd



Logicno, vsak kupi tisto, za kar je pripravljen placat. :)
Tudi jaz imam overkill racunalnik zase, ker ga skoraj ne koristim vec, ampak nekako mi je to hobi. Vseeno pa ne zmecen neomejeno veliko denarja za to, oz probam dobit max za vlozeni denar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ABX ::

klinker je izjavil:

ABX je izjavil:

klinker je izjavil:

1156 je pa pac za gamerske Intel fane, ker tu pa zal AMD nudi nekje podobno za manj denarja in je za tako rabo Intela malo skoda.


Za igre ga ni AMD procesorja ki bi prišel blizu navitem i5 75(6)0. Razlika je res grozna in verjetno ADM ne bo prišel blizu še ogromno časa.
In ne, situacija mi ni všeč, ker pomanjkanje konkurence pomeni višja cena za uporabnike.


Ma nehaj. In ce izvzamemo te brezvezne sintetike ala 3dmark in se usmerimo v same konkretne igre, kaka je razlika v FPSih?


Če grafična ni ovira, verjetno govorimo o razliki v rangu 50%.
Težko je dobiti pravo sliko ker je zelo malo primerjav z navitim ADM in Intel CPU v dual SLI načinu na najnižji resoluciji in detajlih.
http://www.tomshardware.com/reviews/phe...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jazbec ::

točno tako DR M
js sem pač reku zdej bom kupu pc za 3 leta in mir
je pa nekaj denarja vloženega v prihodnost
kupu sm corsair ax850w ki bo šel tudi v naslednjo mašino za njega sem dal 160 evrov v nemčiji isto velja za ohišje ki se ga tudi ne zamenja z vsakim novim računalnikom-nzxt hades ki sm ka dobu za 30 evrov preko vez
drugo pa je
gtx570
asus sabertooth x58
intel core i7-950 navit na 4ghz

zdej mogoče ga bom prodal mogoče ne
to bo pokazal čas:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

klinker ::

ABX je izjavil:

Težko je dobiti pravo sliko ker je zelo malo primerjav z navitim ADM in Intel CPU v dual SLI načinu na najnižji resoluciji in detajlih.
http://www.tomshardware.com/reviews/phe...


Aha in vsi igrajo na najnizjih resolucijah in v dual sli nacinu :)) Dej raje en normalen primer z single GPU in resolucijo 1680x1050 al pa 1920x1080 kot pac 90% folka na tem planetu igra igre, ne pa neke extreme furat ker je isto kot da bi mi 3dmark test dal ki mi nic ne pove o real stanju.
Pa je AMD ne pa ADM ;)

ABX ::

klinker je izjavil:

ABX je izjavil:

Težko je dobiti pravo sliko ker je zelo malo primerjav z navitim ADM in Intel CPU v dual SLI načinu na najnižji resoluciji in detajlih.
http://www.tomshardware.com/reviews/phe...


Aha in vsi igrajo na najnizjih resolucijah in v dual sli nacinu :)) Dej raje en normalen primer z single GPU in resolucijo 1680x1050 al pa 1920x1080 kot pac 90% folka na tem planetu igra igre, ne pa neke extreme furat ker je isto kot da bi mi 3dmark test dal ki mi nic ne pove o real stanju.
Pa je AMD ne pa ADM ;)


Če primerjamo CPU, naredimo benchmark tako da primerjamo samo CPU.
Na srečo je danes navit i5 overkil in upam da bo tako ostalo še nekaj časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

klinker ::

No...in smo spet tam da je Intela za igrice nabijat skoda ker ne ponuja nic vec od AMDja za kar visjo ceno ;)

ABX ::

Odvisno, jaz tu pa tam igram tudi iRacing, i5 navit pride do 50-60FPS, z AMD-jem bi imel 30-40, kar bi se poznalo na časih kroga.
S časom trenutni AMD bo še več zaostajal pod magično mejo 60FPS in bo potrebno prej menjat kot i5.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Dr_M ::

i5 navit pride do 50-60FPS, z AMD-jem bi imel 30-40,


S kaksnim AMDjem pa? Mogoce kaksen sempron 140 ja :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Slicer ::

Jaz osebno se odločam za Intela samo zato, ker je najboljši v kombinacij z nVidio. ATI/AMDja ne vzmamem nikoli več sami problemi niti ena od 4ih grafičnih mi ni delovala tako kot se šika (problemi z driverji, problemi v špilih + nobena ni zdržala več kot 2leti, hvala bogu za garancijo) poleg tega im nVidia tudi boljše predvajanje/procesiranje video vsebin. Moja mašina bo predvsem namenjena igranju in predvajanju filmov. Z obstoječim laptop-om BlueRaya sploh odpret ne morem.

Po 6ih letih si pa lahko privoščim nakup enga overkill compa pa da bo mir vsaj 5let. A kdo ve kdaj bodo SandyBride proci na voljo v Sloveniji? Oz. ali bo zadeva že dobavljiva v januarju, ker iskreno ne morem več čakat saj mašino kupujem že dobro leto :P

jazbec ::

sredina januarja

in js sm isti ko ti
intel ker je bolš z nvidio

galu ::

Eh, enkrat sem bil nek über CPU g33k (rad navijal, menjal tono procev in plat..), zdaj pa sem ugotovil da je to brezveze. Zakaj? -Ker razlike v praktični uporabi med 2.6GHz in 4.4GHz sploh NI, pa da se na glavo obrneš. Niti v kakih Crysis itd igrah. Bolj se vam splača vzet neko čisto simpl platformo pa raje zapravit te stotate za neku hudo grafiko... Še E8400 goni vse igre odlično dandanes, Q9xxx pa so itak dovolj za vse, razen benchmarkov.
Tako to gre.

jazbec ::

mam en star pc
-e7400 na 3.6ghz
-nvidia geforce gts250 oc edition+oc

in igre tečejo tekoče vse na high razen AA je na 4 z 30 fps
ta je zdaj kot pomožni pc

meni je pa veselje se sz tem igrt-navijanje mislim

BALAST ::

Malo obsežnejši neuradni rezultati z vsemi možnimi testi in posnetki zaslona: 8-)

CPU: Intel i7 2600K @Turbo OC 4.93Ghz (105x47)
MBD: ASUS P67
RAM: G.Skill @GBx2 DDR3-1959 / 6-9-6-24-1t @1.6V
GPU: HD6970 x2 CF
HDD: OCZ SSD 60GB x2 RAID0
PSU: Silverstone 1500W
OS: Windows 7 Ultimate 64Bit

Hlajenje pa je vodno Corsair H70 se mi zdi. In če povem po pravici poseka mojega i5 750@4Ghz za 30k točk v CpuQueen, in 9k točk v Nuclearus 2.0. Zverina!

jazbec ::

a kupi kdo i7-950, asus sabertooth x58 in corsair vengeance 3x2gb lc8 1600mhz
hec hec kupca že imam
mislim da bom presedlal

okvirno me pride stat malo manj kot 600 evrov
asus sabertooth p67-okoli 180
i7-2600k-okoli 310
in 4gb ram lc7 1600mhz

kaj rečeste menjava ali ne
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sandy bridge (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Strojna oprema
908197088 (146106) fr4nc
»

racunalnik do 1100 e

Oddelek: Kaj kupiti
294609 (3823) jazbec
»

amd ali intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579314 (8701) rokos
»

gaming pc

Oddelek: Kaj kupiti
245440 (5051) detroit
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112007 (10255) slovenc5

Več podobnih tem