» »

Prodati ali prenoviti moj racunalnik?

Prodati ali prenoviti moj racunalnik?

aljo558 ::

Zdravo! Ne morem se odlociti ali naj prodam racunalnik ali pa samo zamenjam nekaj delov,ker z racunalnikom in njegovim delovanjem nisem cist navdusen. Prosim pomagajte in povejte svoje mnenje.
Komponente:-Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 (2.94 ghZ al 3.00 ghZ...nevem cist tocno)
-Maticna Plosca: Asus P5KPL-AM SE (P4,LGA 775,l31G,BUL)
-Delovni Pomnilnik: 2x2GB DDR2 Kingston PC800
-Graficna: Gigabyte Nvidia 9800GT 1GB z novim hladilnikom (Akasa Vortexx Neo) GDDR3
-Trdi disk: WD Caviar Green 1TB,64MB predpomnilnika,7200 obratov na minuto. (imam ga v mislih zamenjati z samsung f3)
-Opticne Enote: Sony Optiarc AD-5200S-0
-Ohišje: ATX Spire (sivo-crn)
-Napajalnik: ATX 420W SPIRE

Lp A.

mtosev ::

Kot prvo povej kaj dela pocasi oz s cem nisi zadovoljen. Potem pa povej kolk $$$$ imas na voljo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LuGi ::

SSD za sistem + novejso graficno in si spet na konju ;)

hojnikb ::

Malo navij komponente pa pomožnosti formatiraj, če maš zapacane Windowse.
Mam podobn setup in stvar dela čist lepo.
#brezpodpisa

aljo558 ::

Steka kr fajn. Ce naprimer mam ene 5 oken odprtih v explorerju mi zasteka pa se ne odziva(ne vsaki ampak velikokrat). Preden se prizge rabi tut kr dost cajta. In potem ko le pride do namizja moram pocakat se ene 2 min da ga lahko sploh mirno uporabljam. Imam nalozen win7 in pred kakim mesecom sem formatiral disk. Priblizno 100EUR bi lahko dal....

+zakaj sem moral formatirati?-Imel sem 600gb podtakov vse skupaj (muzke zlo velik,slik,videov,filmov,igrc bl mal) nakar mi je izpisal sporocilo da imam bad disk. Hotel sem vse lih dat na drug disk in mi crkne. Pocakal sem 2 tedna in ga formatiral ter potem nalozil win7 in sedaj dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo558 ()

hojnikb ::

Zapacan sistem maš, prvo se lot formatiranja in potem ko maš postavlen ne inštaliraj vsega sranja na svetu, sam tist kar rabiš.
Taklen sistem more delat ko šus, če je prav spedenan.

Za 100e + če fajn prodaš obstoječo grafo, lahko nabaviš kako nvidio 460gtx, pa malo naviješ proc.
#brezpodpisa

aljo558 ::

Ja,sej sedaj imam zelo malo nalozenga in recimo da dela kar ok,vseeno pa rabi doug cajta da pride na namizje... Grafično kartico? Hmm kaj pa matično ploščo in ddr3 rame?

Steinkauz ::

aljo558 je izjavil:

Steka kr fajn. Ce naprimer mam ene 5 oken odprtih v explorerju mi zasteka pa se ne odziva(ne vsaki ampak velikokrat). Preden se prizge rabi tut kr dost cajta. In potem ko le pride do namizja moram pocakat se ene 2 min da ga lahko sploh mirno uporabljam. Imam nalozen win7 in pred kakim mesecom sem formatiral disk. Priblizno 100EUR bi lahko dal....

+zakaj sem moral formatirati?-Imel sem 600gb podtakov vse skupaj (muzke zlo velik,slik,videov,filmov,igrc bl mal) nakar mi je izpisal sporocilo da imam bad disk. Hotel sem vse lih dat na drug disk in mi crkne. Pocakal sem 2 tedna in ga formatiral ter potem nalozil win7 in sedaj dela.


To ni nič s kompom narobe, ampak s tvojo uporabo.
Verjetno imaš miljon šare inštalirane pa kak virus za povrh.

To bi lahk mel 2x i7 extreme pa 32gb rama pa bi ti še vedno štekal

Čak disk imaš še vedno isti, tale k je napisal da je bad?

hojnikb ::

aljo558 je izjavil:

Ja,sej sedaj imam zelo malo nalozenga in recimo da dela kar ok,vseeno pa rabi doug cajta da pride na namizje... Grafično kartico? Hmm kaj pa matično ploščo in ddr3 rame?

Brezveze, pol raj vse menjaj, čeprav ni potrebe.
#brezpodpisa

aljo558 ::

isti disk mam ja pa mi dela trenutno ok...sam nisem cist 100% da mi bo delal doug zato sem mislil nabavit F3

kixs ::

V tvojem sistemu je naslabsa komponenta trdi disk. WD Green je namenjen bolj za shranevanje podatkov kot pa sistemski disk.

Ostale komponente so vec ali manj cisto OK. Ce veliko spilas, se ti potem splaca zamenjat graficno. Sicer pa kaj veliko ne pridobis.

Ena primerjava tvojega CPU-ja z i7 860 (Quad core):
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Poglej katere aplikacije najvec uporabljas in tam se ti bo poznalo. Sicer pa je Dual core trenutno vec kot dovolj.

lp

aljo558 ::

hojnikb je izjavil:

aljo558 je izjavil:

Ja,sej sedaj imam zelo malo nalozenga in recimo da dela kar ok,vseeno pa rabi doug cajta da pride na namizje... Grafično kartico? Hmm kaj pa matično ploščo in ddr3 rame?

Brezveze, pol raj vse menjaj, čeprav ni potrebe.


Ja sej maš prov. Grafično bo treba menjat...to mi jih je že velik svetoval. GTX 460 potem? Al kakega ATI-ja?

kixs je izjavil:

V tvojem sistemu je naslabsa komponenta trdi disk. WD Green je namenjen bolj za shranevanje podatkov kot pa sistemski disk.

Ostale komponente so vec ali manj cisto OK. Ce veliko spilas, se ti potem splaca zamenjat graficno. Sicer pa kaj veliko ne pridobis.

Ena primerjava tvojega CPU-ja z i7 860 (Quad core):
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Poglej katere aplikacije najvec uporabljas in tam se ti bo poznalo. Sicer pa je Dual core trenutno vec kot dovolj.

lp



Igrce igram kot so: racedriver GRID,Counter Strike Source, GTA San Andreas, COD 2.

Drugace pa komp uporabljam vec ali manj za kak facebook,produciranje muske in snemanje mixov,ter downloadanje glasbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo558 ()

5er--> ::

nakar mi je izpisal sporocilo da imam bad disk.

Disk ti odpoveduje (zato je vse počasno in štekajoče) - na to te je S.M.A.R.T tudi opozoril.
Preveriš ga v win7 lahko s programom hdtune.

zavihek Health

(če vidiš kaj rdečega, kot na zgornji sliki je moj sum potrjen)

Čim prej si shrani (pomembne?) podatke kam drugam in nesi disk v garancijo/dobi si novega.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

aljo558 ::

5er--> je izjavil:

nakar mi je izpisal sporocilo da imam bad disk.


Čim prej si shrani (pomembne?) podatke kam drugam in nesi disk v garancijo/dobi si novega.


Pomembnih podatkov itak nimam vec ker je vse slo k rakom zvizgat zaradi tega ker mi je disk crknil in sem ga formatiral ter nalozil win7.
Garancijo? Racunalnik je bil kupljen 24.7.09 in nej bi bil 2 leti v garanciji ampak sem nalepko pretrgal ki je na skatli :/

jazbec ::

potem ti gre garancija avtomatično na komponente

aljo558 ::

Grem v Harvey norman in jim prinesem ta disk in recem da je pokvarjen in da zahtevam popravilo oz. Novega?

jazbec ::

ja
če ti začnejo kaj težit enostavno rečeš, da nimajo kej srat ker se ob odstranitvi nalepke garancija namesto na celo kišto porazdeli na komponente
npr. za celo kišto je garancija 3 leta
ti si jo odprl in gre npr. proc-2leti, disk-3leta itd

aljo558 ::

aha ok. Hvala :)

Mislm ker kaj so to men use nardil u temle Harvy Normanu. Zelo površno sestavljanje računalnika...ni kaj... Ko sem kupil računalnik sem ves vesel domov odletel z njem in ga priklopim na TV in hočem naložit windovse ampak optična enota sploh ni delovala. Na srečo je moj fotr pogledu not in vidu da sploh ni biu vkloplen do konca ampak samo na polovico. Potem ko je potisnil noter je pa delalo. Potem pa sem sel v trgovino in pustil racunalnik przgan ker sem ravno nekaj loadal. Pridem nazaj in racunalnik je v stanju pripravlenosti in ga hocem zbudit ampak še kar črn ekran...resetiram, in zalaufa ampak črn zaslon še kar...nesem nazaj v harvey norman in en mlad prodajlec mi da takoj novega ker je rekel serviser da se s tem nebo ukvarjal ker je sama zguba časa. Nato sem dobil tega in mi je delal dokler mi ni ta disk začel srat.

mijav7 ::

5er--> je izjavil:

nakar mi je izpisal sporocilo da imam bad disk.

Disk ti odpoveduje (zato je vse počasno in štekajoče) - na to te je S.M.A.R.T tudi opozoril.
Preveriš ga v win7 lahko s programom hdtune.

zavihek Health

(če vidiš kaj rdečega, kot na zgornji sliki je moj sum potrjen)

Čim prej si shrani (pomembne?) podatke kam drugam in nesi disk v garancijo/dobi si novega.





Kaj pa to pomeni?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Valvoline ::

Najprej daj program avira antivirus gor da spuče nesnago,potem si daj program O&O defrag da defragmentira diske.Naloži najnovejših gonilnikov za grafo,plato,lan,zv kartico itn.

ST-777 ::

aljo558 je izjavil:

Zdravo! Ne morem se odlociti ali naj prodam racunalnik ali pa samo zamenjam nekaj delov .....
-Napajalnik: ATX 420W SPIRE
Morda je razlog tvojih težav napajalnik, ki stane pri nas le 36 €. Na forumu newegg.com je bil leta 2007 nekdo zelo kritičen do tega napajalnika ATX 420W SPIRE. Zapisal je med drugim: "dont waste your time with it" (Feedback) http://www.newegg.com/Product/Product.a...

AngelOfDeath ::

mijav7 je izjavil:

5er--> je izjavil:

nakar mi je izpisal sporocilo da imam bad disk.

Disk ti odpoveduje (zato je vse počasno in štekajoče) - na to te je S.M.A.R.T tudi opozoril.
Preveriš ga v win7 lahko s programom hdtune.

zavihek Health

(če vidiš kaj rdečega, kot na zgornji sliki je moj sum potrjen)

Čim prej si shrani (pomembne?) podatke kam drugam in nesi disk v garancijo/dobi si novega.





Kaj pa to pomeni?



Menjaj kabel iz diska na osnovno ploščo.
edit: Slovnica

aljo558 ::

ST-777 je izjavil:

aljo558 je izjavil:

Zdravo! Ne morem se odlociti ali naj prodam racunalnik ali pa samo zamenjam nekaj delov .....
-Napajalnik: ATX 420W SPIRE
Morda je razlog tvojih težav napajalnik, ki stane pri nas le 36 €. Na forumu newegg.com je bil leta 2007 nekdo zelo kritičen do tega napajalnika ATX 420W SPIRE. Zapisal je med drugim: "dont waste your time with it" (Feedback) http://www.newegg.com/Product/Product.a...


Je 420W prešvoh? Treba nabavit kakega 550W?

DeeCoy ::

Mislim da je skor 100% za vse kriv disk! Sam sem imel podobne težave, na koncu sploh nisem več mogel namestit windowsov. Vseeno pa še preveri s kakšnim HDD regeneratorjem (partis)

aljo558 ::

aha. Bom probal.

ST-777 ::

aljo558 je izjavil:

Je 420W prešvoh? Treba nabavit kakega 550W?
Moč v W je pri napajalnikih pomembna, zelo pomembna pa je tudi stabilnost napetosti pri polni obremenitvi. Če napetost zelo niha, se to odraža v nestabilnosti delovanja compa. Imam napajalnik ZALMAN ZM600-HP ATX12V 600W, je zelo tih in ko sem ga kupil pred več kot dvema letoma je stal 114 €.

Moj nasvet: pri napajalnikih ni pametno varčevati in kupovati poceni robo. Če ti je všeč ZALMAN ZM600-HP, ki je dobil zelo dobro oceno na testu, ga še vedno lahko kupiš preko spleta na http://www.mlacom.si/artikel/29685/ZALM... za ceno 115€.

Test: http://www.pcper.com/article.php?type=e...

Na testu so med drugim zapisali: very solid, stable voltages, excellent build quality and high efficiency.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

aljo558 ::

Sej mi nebi blo škoda dat dnarja za to. Amapak vecji problem bi bil to vse priklopiti,ker se ne spoznam lih zlo na napajanje. Sem gledal na youtubu par tutorialov kako sestavit komp ampak bi jaz zih kaj zaj....

GeForce ::

Težko boš kaj zaj**al saj imaš samo 2 možnosti .... ali se da priklopiti ali pa ne

aljo558 ::

aha. Sam zdej ste me pa tok zmedl da nevem...al nj kupm najprej graficno al napajalnik al trdi disk?

jazbec ::

disk pod garancijo in dobiš novega
kupi gtx470 za 245 in lc napajauc 650w za 50 evrov

dzinks63 ::

Kupi vse troje, ker tista garancija diska se ti zna zavlečti, ko boš čakal na drug disk, boš seveda ves ta čas brez njega, razen če ti ga takoj ne zamenjajo. Ko ga boš dobil popravljenegam ali drugega, pa ga imej za dodaten arhiv.

aljo558 ::

Bom upošteval te nasvete. Vam poročam še kako se bo razpletalo vse skupaj. Lepe praznike in hvala vsem.

ST-777 ::

aljo558 je izjavil:

Sej mi nebi blo škoda dat dnarja za to. Amapak vecji problem bi bil to vse priklopiti,ker se ne spoznam lih zlo na napajanje.
Mlacom, ki prodaja tega napajalca, ga bo tudi priklopil, saj imajo servis za te zadeve. Komponente, ki sem jih kupil pri njih, so pred dvema letoma montirali brezplačno v comp, verjetno to storijo tudi sedaj, pozanimaj se o tem po telefonu.

aljo558 ::

aha cool. Thx.

aljo558 ::

5er--> je izjavil:

nakar mi je izpisal sporocilo da imam bad disk.

Disk ti odpoveduje (zato je vse počasno in štekajoče) - na to te je S.M.A.R.T tudi opozoril.
Preveriš ga v win7 lahko s programom hdtune.

zavihek Health

(če vidiš kaj rdečega, kot na zgornji sliki je moj sum potrjen)

Čim prej si shrani (pomembne?) podatke kam drugam in nesi disk v garancijo/dobi si novega.


No sem preveril. In mi je rdečo izpisalo pod Health: (05) Reallocated Sector Count 42 42 140 1260 Failed

se pravi ni druge kot da kupim novega oz. tega nesem na harvey norman in zahtevam popravilo ker je moj komp star eno leto pa pol in ima do julija še garancijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vent za napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5911969 (10351) znamovsi
»

Sestavimo najcenejši komp (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11615443 (11256) VelikiTun
»

low end pc za cca 300 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7812016 (10419) gregor
»

Grafična tiha,hitra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675747 (4129) svetetko
»

Racunalnik okoli 400€

Oddelek: Kaj kupiti
322378 (1891) energetik

Več podobnih tem