» »

Sestavimo najcenejši komp

Sestavimo najcenejši komp

1
2
3

opeter ::

misek je izjavil:

Zakaj bi bila pomembna najvišja vrednost če pa iščemo najnižjo?


Jaz sem vedno mislil, da ko kaj kupuješ, prvo pogledaš, premisliš koliko je budget.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

misek ::

V tem primeru se je nekdo odločil, da zagotovo kupi računalnik, ki je najcenejši izmed množice, ki jih ima na voljo. Pa naj bo to za 50, 100 ali 200 EUR. Lahko predpostavljamo, da je budget neomejen, želja pa je plačati najmanj.

marvin42 ::

pizda ste nekateri trdi... tip je postavil povsem jasno temo: NAJCENEJŠI računalnik. Saj ni važno ali ga bo kupil ali ne, ni vas vprašal ali se nakup neke komponente splača ali ne. Če je ena konfiguracija za 1 cent cenejša od druge, je glede zahtev avtorja teme zmagovalna.
Mostly Harmless

Cold1 ::

Problem je že v samem izhodišču - optimiziranje nakupa za najnižjo ceno ne pa za funkcionalnost ob definiranem cenovnem obsegu.

Temu se drugače reče tudi "penny wise, pound foolish" oziroma po naše "varčujmo pa naj stane kar hoče".
Rezultat je ponavadi nizka funkcionalnost, nizka kakovost in posledično visoka skupna cena, ki jo prinesejo težave in nujni dodatni nakupi ter izboljšave.

Povedano drugače v najnižjem cenovnem razredu je kup dreka (kakovost/kvantiteta/funkcionalnost) zgolj nekaj evrov oddaljen od zmerno ugodnih ponudb - potrebna je torej maksimalna pazljivost pri izbiri, če ne stroški kmalu poletijo pod nebo.

marvin42 ::

Jaz mislim, da tema ni bila objavljena zaradi optimizacije nakupa, ampak res samo za to, da se vidi za kakšen denar se danes že dobi računalnik, ki je še vedno boljši od marsikaterega našega računalnika (od mojega že). Končni cilj torej verjetno ni nakup, ampak tema se mi vseeno zdi zanimiva.
Mostly Harmless

dmk ::

jaz si nikoli v tem rangu ne postavljam obseg denarja ki naj bi ga zapravil. premislim samo kaj bi imel rad, potem pa to probam poiskati za najnižjo možno ceno. in če bi je avtor teme rad računalnik za web in office, je danes v trgovinah vse kar prodajajo dovolj dobro. torej je samo še treba najti najcenejšo varianto
vem pa da si večina dela tako da si postavi denarno omejitev kar se mi ne zdi v redu. kupiš tisto kar rabiš in ne rabiš zapravit ne več ne manj
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

Cold1 ::

Teoretično bi tule lahko poiskali "najcenejši nakup", vendar bi ob tem zanemarili skrite stroške - okvare kot posledica nekakovosti, dodatne nakupe zaradi pomanjkljive funkcionalnosti/zmogljivosti, čas izgubljen zaradi uporabe slabega orodja in nenazadnje slabo voljo, jezo in nezadovoljstvo.

Če že sem sam mnenja da bo avtorju teme še najbolj ustrezal rabljen Pentium III za kakšnih 20 Eur.

minime ::

Nevem zakaj je potrebno pisati vse razn tistega kar sem prosil. Sestava najcenejšega novega računalnika.
Res da je neverjetno, je pa po istem kopitu kot najdražji, najboljši...grem v drug ekstrem - najcenejše kar se dobi.
Zanima me samo cena najcenejšega računalnika.

Da povem za kaj se gre. Če gledaš cene rabljenih računalikov so kar visoke in če za cca 180EUR nov računalnik si ne predstavljam da bi dal za rabljenega 200EUR.
Ne sedaj pisat da pri rabljenem dobim 2,4 jedra in 2gb rama pa nevem kakšno grafično, ker za win xp nima nekakšnih hudih zahtev po strojni opremi.
+ pri novem imam garancijo...

Cold1 je izjavil:

Teoretično bi tule lahko poiskali "najcenejši nakup", vendar bi ob tem zanemarili skrite stroške - okvare kot posledica nekakovosti, dodatne nakupe zaradi pomanjkljive funkcionalnosti/zmogljivosti, čas izgubljen zaradi uporabe slabega orodja in nenazadnje slabo voljo, jezo in nezadovoljstvo.

Če že sem sam mnenja da bo avtorju teme še najbolj ustrezal rabljen Pentium III za kakšnih 20 Eur.


Ne iščem rabljenega!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: minime ()

Blinder ::

Ja če se gre sam za ceno in ne smiselen nakup... procesor http://www.bolha.com/procesorji-intel/p...
http://www.bolha.com/oglas1272281017/ma...

Cenejši kot sempron x1
ali http://www.bolha.com/procesorji-amd/amd...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dmk ::

gre se za nakup novih komponent
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

whatever ::

Pred 15 leti je bil najcenejši nov računalnik z garancijo nekje 80.000 SIT, kar je danes okoli 330 eur ali še več, ker niti inflacije nismo upoštevali. Danes se najcenejši nov računalnik z garancijo dobi za pod 40.000 SIT oziroma 150 eur.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Cold1 ::

Glej Minime, starejši rabljeni računalniki so lahko tudi bolj kakovostni od nove robe iz trgovine, ne zgolj cenejši; to kar ti iščeš bo bolj nizke kakovosti (beri: stroške boš imel), žal.

3x cenejši rabljen računalnik po mojem predstavlja manjše tveganje, razen seveda če se ustrezno potrudiš in dosledno preveriš kaj točno kupuješ - do komponente in gonilnika natančno - se ti res da?

Poleg tega pa so danes XP-ji zastareli, razen seveda če ne nameravaš uporabljati interneta ali novejših programov.
Ampak v tem primeru pridemo nazaj na skrite stroške - "čas izgubljen zaradi uporabe slabega orodja".

Aja, in še trikrat cenejši rabljeni računalnik (kar tu na SloTech-u):
Uporabnik Himera prodaja:
AMD athlon XP 2400+, 512MB rama
60 Eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

whatever ::

Kot da Windows 7 ne laufajo na konfiguracijah, ki ste jih predlagali.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

marvin42 ::

in ne vem zakaj bi moral nekdo, ki uporablja internet, imeti novejši operacijski sistem kot win xp. Http, ftp, pop3, smtp, itd... to je vse starejše kot win xp.
Mostly Harmless

Blinder ::

dmk je izjavil:

gre se za nakup novih komponent


pa sej tisto sem dali linke do novih komponent od pravnih oseb(trgovin)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Cold1 ::

@ Whatever
Saj že Okna XP ne delajo dobro če nimaš vsaj dvonitnega (dve jedri ali pa hyper threading) procesorja, 512MB rama pa je bilo že l. 2005 premalo.

@ Marvin42
Okna 7 so privzeto varnejša od XP-jev, če želiš zavarovati starejša okna so potrebni dodatni programi ter ročna konfiguracija - glej skrite stroške zgoraj.

dmk ::

Blinder je izjavil:

dmk je izjavil:

gre se za nakup novih komponent


pa sej tisto sem dali linke do novih komponent od pravnih oseb(trgovin)


ups, moja napaka
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

marvin42 ::

Cold1: če se nekaj da poštimati (in WINXP se da, vsaj dokler prihajajo popravki preko windowsupdate), še ne pomeni, da je zastarelo.
Mostly Harmless

Cold1 ::

Vrednost tvojega časa je?:P

Urediti se da vse mogoče stvari. Tako lahko, naprimer, z dovolj časa, sprogramiraš lasten operacijski sistem, ki je na las podoben XP-jem a ima odpravljene vse zasnovne napake, je brutalno hiter in zmogljiv ter deluje na 486-ki.:D

-------------------------------------------

Za podjetja velja, da se vsak administrativni napor (lahko) prevede v izboljšavo na desetih, stotih ali celo tisočih računalnikih, temu primerno je potreben razmislek o smiselnosti prehoda na drug sistem, če je še možno urediti težave na obstoječem.

Za domače uporabnike pa velja, da imajo največje stroške z "nastavljanjem" in se jim prehod na sistem, ki ga zahteva manj, bolj oziroma mnogo bolj splača.
Tako zopet pridemo nazaj na skrite stroške - "čas izgubljen zaradi uporabe slabega orodja".

_Dormage_ ::

Stari,
Za 1 EUR ti dam mojo 386-ko z windows 3.1 in lahko brskaš po netu z netscape brskalnikom :)
Če dodaš še 0,25EUR ti ugradim se dodatna 2Mb rama in lahko kr lepo delaš na windows 95.
Disk je 2Gb ampak za temporary internet files bo dovolj.

opeter ::

2MB RAM-a ima že antično vrednost!
Sploh tisti moduli, ki so bili v 286, 386 in 486 računalnikih, ali pa v Motorolah 68xxx.

Ne, saj ne. /s
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

minime ::

Tukaj se vidi da ni kaj dosti ostalo od starega st foruma, žal.
En kup odgovorov pa vglavenm samo nabijanje.

The_hammer ::

http://www.pcplus.si/strojna-oprema/pro...
http://www.zagrabi.si/artikel/30699/
http://www.zagrabi.si/artikel/32441/
http://www.zagrabi.si/artikel/39170/
http://shop.nipra.si/index.php?route=pr...
http://www.zagrabi.si/artikel/17142/


Skupaj :183,13 EUR 4-je izdelki so iz ene trgovine, pač preglej, vredo zadeva če študiraš da je am3 plata, prav tako ddr3 rami. Za surfanje po netu in office dovolj. Mislim pa da je druga najbolša konfiguracija... Prva me prekaša za 2 EUR :D

P.S.: Neka ne jebe, ne pokaže linkov pa sem že 5x popravlo, pa jih normalno skopiral, pa vstavlo url.... ;((;((

34-ti edit: Uspelo!
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

Matična plošča ASRock N68C-S UCC AM2/PCIE/V256/S/R/ F1000 1 39.81
Procesor AMD Sempron 140, 2.7 GHz, S - AM3, Boxed 1 34.80
Pomnilnik APACER DDR-2 240PIN/1GB PC6400/800 APA 1 19.79
WD 160GB SATA2, 8/7200 - Blue ( WD1600AAJS ) 1 28.04
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn 1 18.44
Ohišje LC Power ATX MIDI 645B LC420H 420W črn 1 29.88
Skupaj: 170.77
ali malo bol spodobno

Pomnilnik APACER DDR-2 240PIN/1GB PC6400/800 APA 1 19.79
WD 160GB SATA2, 8/7200 - Blue ( WD1600AAJS ) 1 28.04
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn 1 18.44
Ohišje LC Power ATX MIDI 645B LC420H 420W črn 1 29.88
Procesor INTEL CELERON DUAL CORE E3300 BOX 1 45.10
MBD ASROCK G31M-S R2.0 S775/PCIE/384/S/F1 600 1 38.53
Skupaj: 179.78

oboje pri sestavi.si

@edit
lol.. šele zdaj sem prebral celo temo. Moja dvojedrna konfiguracija je cenejša od zgoraj naštetih enojedrnih.

HA :D
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

MrBrdo ::

1. Intel D410PT osnovna plošča z Atom D410 procesorjem 58,28
2. Ohišje ATX SPIRE 420W (SPD305B-420W-E3) 28,25
3. PATRIOT DDR2 ram, 1GB PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom 20,14
4. WD 160GB SATA2, 8/7200 -Blue (WD1600AAJS) 34,72
141,39 EUR pri EnaA.
Da se prišparat še ~7 EUR če bi dal le 512MB RAMa. DVD pekač pa pač še tistih 18 EUR, torej skupaj okrog 159 EUR.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

mtosev ::

hehe. pc v SLO za 142eur. nisem si mislil da je to mozno:Dcool
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

159e, ne 142e
ampak tudi 159 je super cena

dmk ::

i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

PacificBlue ::

Matična plošča ASROCK N68-GS3 UCC AM3/PCIE/V256/S/R/F1000 42,39e
Procesor AMD SEMPRON 140, 2.7 GHZ, S - AM3, BOXED 34,80e
Ohišje LC ATX MIDI 652B LC420H 420W BLACK 31,63e
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK čRN 18,44e
Pomnilnik APACER DDR2 1GB PC6400 / 800MHZ 19,79e

Skupaj: 147,05 evrov +28 evrov za 160gb disk

Cene so iz sestavi.si

edit: dodal disk

Zgodovina sprememb…

bosmla ::

Ohišje MIDI TOWER CA101B-B 400W 26,48 - Mlacom
osnovna plošča Intel D410PT z Atom D410 procesorjem 58,28 - EnaA
RAM Pomnilnik APACER DDR2 1GB PC6400 / 800MHZ 19,79e -sestavi.si
trdi disk WD 160GB SATA2, 8/7200 - BLUE cena: 28,04 EUR -sestavi.si
DVD ROM SAMSUNG cena: 13,50 EUR - solo.si

Skupaj: 146,09

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

trnvpeti ::

pacific, manjka disk

bosmla ::

popravil in ocitno sem trenutno najnizje :D

whatever ::

Je pa DVD- rom in ne DVD RW.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

bosmla ::

in?

trnvpeti ::

sej ni rekel,da mora biti dvdrw

whatever ::

Ja, rekel ni, sam DVD-rom ali DVD-rw je pa večja razlika v funkcionalnosti kot med 160 al pa 500 giga diskom. V končni fazi bi lahko rekel tudi, da dvd(roma/rwja) sploh ne potrebuje, pa bi bila konfiguracija še 13 eurov cenejša. Pa te plate imajo integrirano grafično al kako? Ker grafo nujno rabiš, DVD pa ne.

DVD-ROM ali DVD-RW je pa smiselno definirat, ali rabi enega ali drugega. To je drugače kot debata 160gb versus 500 giga disk.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

whatever ::

Lahko bi pa dodali k najcenejši kišti še najcenejši monitor, miš, tipkovnico in zvočnike, da bi imeli kompleten najcenejši sistem za hec, pol ko bomo pri kišti dosegli rock bottom price.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

bosmla ::

Napisal je
na katerem bodo še normalno delali win xp
predvidevam, da jih mora tudi namestit...
no mogoce usb kljucek ampak tu se mora avtor izjasnit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

whatever ::

Pomoje na naštetih konfiguracijah za silo dela celo Windows 7.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

minime ::

Naj bi bil dvd rw , bo pa tudi rom ok če ga še kje majo.
Zakaj nebi delali win 7, saj so samo polepšani win xp.

Hvala za predloge.

opeter ::

Saj Win7 delajo tudi na 1 GB RAM-a (preizkušeno na Atom D510 -> Windows 7 Home Premium, vklopljen Aero).

Problem je predvsem tam, ko greš na kakšno spletno stran, kjer je ogromno flash datotek (ali pa HTML 5), predvsem pa video datoteke. Zaradi tega se zna RAM zelo hitro zapolnit (sploh, če imaš več kot le en zavihek).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

The Player ::

vem, da avtor teme, zahteva nove komponente, ampak moja prjateljica, lepo shaja z rabljenimi komponentami in pol sama sestavi računalnik in stvar celo dela :D
ne vem kje stakne komponente, sklepam, da pobira iz odsluženih računalnikov na dan zbiranja kosovnega materjala.
obstajajo pa tut varjante "podarim"
net dela tut na win 98 in starejših, doma mam še zmerm 586 računalnik z 90 mhz, pa dela čist fajn za osnovne zadeve.
drgač mam doma 7 let star računalnik P4 1500 MHZ, geforce 2, IBM 40 Gb disk (crknjen-sedaj 120 GB hitachi), mislm, da 786MB rama, MSI plata,...dela k urca :)
drgač pa tut xp ni potrebn, kak 2000, 98 mi je čist ql, al pa linux še boljš.
gor maš itak openoffice, k podpira word datoteke, kaj še češ

Zgodovina sprememb…

energetik ::

The Player je izjavil:


net dela tut na win 98 in starejših, doma mam še zmerm 586 računalnik z 90 mhz, pa dela čist fajn za osnovne
Osnovne zadeve kot je igranje pasjanse in pisanje max par strani čistega besedila v Wordu? Ker kaj drugega s tako zadevo ne moreš delat.

Avtor teme še ni povedal, ali bo ta poceni PC resnično nabavil ali gre samo za iskanje globalnega min. Ker če ga bo res nabavil, potem razmišlja milo rečeno smešno.

Zgodovina sprememb…

huelz ::

Tkole ko linkate nacenejse komponente... kaj pa postnina/dostava? Narocis 5 komponent iz 5 razlicnih koncev, to se pa ne uposteva? Al je misljeno na prevozis celo Slovenijo, da prisparas 5 eur?

g. Oden ::

huelz je izjavil:

Tkole ko linkate nacenejse komponente... kaj pa postnina/dostava? Narocis 5 komponent iz 5 razlicnih koncev, to se pa ne uposteva? Al je misljeno na prevozis celo Slovenijo, da prisparas 5 eur?


Če prevoziš celo Slovenijo nič ne prišparaš.

huelz ::

Me samo zanima, a se "stroski" dostave stejejo h koncni ceni ali ne...

Iz tega vidika je v mojem primeru smiselno kupit 500GB disk za minimalno razliko v ceni naprimer. Ko/ce se pokaze potreba po vecjem, je "strosek" nakupa dodatnega diska neprimerno vecji.
Sicer se lahko tu obesamo, da lahko pri vsaki komponenti se gremo na ta nacin do visav, ampak sam zase vem, da raje kupim boljse/bolj kvalitetno, ker imam drugace samo probleme (stroske) s tem.
In to so ti "skriti" stroski tudi lahko. Najcenejsi napajalnik/plata crkne prej kot kaka, ki ima malo boljse komponente v/na sebi, se strinjamo?

energetik ::

huelz je izjavil:

Najcenejsi napajalnik/plata crkne prej kot kaka, ki ima malo boljse komponente v/na sebi, se strinjamo?

Jaz se niti ne strinjam preveč. Pri današnji elektroniki je po mojih izkušnjah bolj odvisno od sreče kot od cene, kaj bo crknilo.

Logično pa je, da se splača dati namesto minimalnih 160€ raje 190€ za veliko boljši komplet (dvojedrni Celeron, 500GB disk). p/p v odvisnosti od cene gre pri PC po mojem v obliki narobe obrnjene črke U. Pri najnižjih cenah ~150€ je stvar slaba, za minimalno več € se dobi dosti večji p/p.
Potem sledi recimo velik odsek konstantnega p/p, nato pa krivulja spet pade pri recimo 1500€+ (ko že namontiraš 2 SSD v RAID0 in imaš 4-6GB DDR3 ter nek 4-6 jedrnik.

The Player ::

energetik je izjavil:

The Player je izjavil:


net dela tut na win 98 in starejših, doma mam še zmerm 586 računalnik z 90 mhz, pa dela čist fajn za osnovne
Osnovne zadeve kot je igranje pasjanse in pisanje max par strani čistega besedila v Wordu? Ker kaj drugega s tako zadevo ne moreš delat.

Avtor teme še ni povedal, ali bo ta poceni PC resnično nabavil ali gre samo za iskanje globalnega min. Ker če ga bo res nabavil, potem razmišlja milo rečeno smešno.


ne boš verjel, ampak niti ne :D

sam sem računalnik uporabljal, ko so drugi uporabljali mašino 800 mhz in je biu to waw. Pač starost se pozna, ampak za osnove je čisto fajn, tako kot želi avtor te teme. Res je da ne morš na takem kompu met ne vem kakih igrc, ampak word dela čist ok, tut ne rabš najnovejšga, ker je princip še zmerm isti. potem sm mel gor autoCAD, seveda starojšo verzijo, ampak "who cares?", programi so lahko novi pa se zlo mal spreminjajo, pa kak photoshop bi se najdu gor, pa paint shop pro pa seminarske naloge po par sto strani :D
edina reč k je nism mogu uporabljat je TV kartica :(
drgač pa mašina laufa, neglede na performance :D res je staro in ne morš met ne vem kake najnovejše programe, ampak vse osnovne stvari delajo, tko, da stare mašine niso za podcenjevat. :D
pa to ti je bla tut kvaliteta. 20 let star disk od WD-ja, pa še zmerm dela, dans ko je pa masovna proizvodnja ti pa crkne v obdobju ca 2 letoma

energetik ::

Sej vem da laufa, ampak kaj ko še novic ne moreš prebrati na netu z njim, ker imaš zafleširane strani. Jaz sem imel še s starim Celeronom 2GHz težave na nekaterih straneh, ker je bil na 100% obremenitve.

Cold1 ::

No na starejših računalnikih pride kakšna Opera še kako do izraza, pač izklopiš vključke (torej flash) in javascript pa se ti nalaganje strani precej pospeši, ni visoke CPU obremenitve pa še reklame izginejo.
Po mojih izkušnjah je z Opero starejši P4 2GHz še vedno popolnoma uporaben za brskanje po spletu.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi dali za sledeči PC??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13123622 (17813) Sergio4

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847273 (33966) dzinks63
»

Katere komponente do 300 € ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
669803 (8512) GamingFish
»

low end pc za cca 300 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7812019 (10422) gregor

Več podobnih tem