» »

modem in com

modem in com

eomer ::

Mam en problem k sem formatiru disk mi modem ne dela se noce prklopt na net pa k grem v nastavitve pod modem mi pise da ze nek drug osebek uporablja ta port v conecction to pa pise da ni dial tona pa da nek drug program al stvar moram ugasnit in pol zopet probat. Pomagite mi prosim pa
hitr kr ne morem na net doma!
eomer
PS: modem sem ze ven vzel ga prestavlju spreminju irq in come z bufferji , pa reinštaliru sem modem in come pa windowse nič ne pomaga!:'(:'(

msmiha ::

Moraš izklopit wait for dailing ton oziroma "čakaj na znak centrale" pa bo šlo gor. Če pa ni to narobi je pa neke z IRQ!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Elemen_T ::

Nastavit moraš tudi IP strežnike...predvidevam da maš arnes:
Torej
Sec.IP: 193.2.1.66
Pri.IP: 193.2.1.72

lp
Poleg tega kar je že omenil ms miha (odznači znak centrale)

Lp

Lith ::

Pa nekaj nisi napisal, kako plato imas, ker VIA cipset deluje bolje z instaliranimi VIA4in1 driverji, drugace pa take stvari o zasedenosti porta win javlja, ce je z IRQ-ji narobe (windowsi zafukani pri instalu, neprepoznane naprave, DRIVERJI za plato)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Tomaz ::

Ce imas navaden modem (ne WIN modem) naredi takole:
-Nastavi na modemu COM4, stem se izognes konfliktu z misko, ce imas slucajno se tastaro, na DB9 konektor. Ponavadi so te miske na COM1
-V Windowsih zazeni Dodaj nov hardware, in ta ti bo nasen nov COM port.
-Zazeni Dodaj nov Modem in na COM4 ti morajo Win... najti en modem. Vstavi disketo z gonilniki in istaliraj prave drajverje
-Kot so ti ze napisali, izklopi opcijo Cakaj na znak cetrale

Tako poteka instalacija kadar istaliras starejse notranje modeme.

OZZY ::

Ja. nastaviteb na com4 pomaga. Men ga sicer že avtomatsko nastav na ta port je blo pa tako pri prijatlc, ki si je inštalirala modem na com 2 pa ni delu. Pol pa sem ji spremenu na modemu na com4 (jumper-prek navodil)pa je blo ok.

RoMar ::

preveri se enkrat IRQ-je, da nimas slucajno kje konflikte, probaj izklopit com2, ce si reku da imas modem a com4?!

eomer ::

Folk hvala sej zdej dela je blo treba neki ene komande napisat atx3 ce bo kdo kej rabuz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z modemom in faxom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5861 (817) peter1977
»

Modem motorola

Oddelek: Pomoč in nasveti
422812 (2192) joco
»

PC ne zazna internega modema

Oddelek: Strojna oprema
91028 (926) Scooby
»

Modemi - Windowsi jih ne zaznajo!(podarim DivX Film, RES!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121789 (1596) miranpozar
»

Problem z porti v WIN2K

Oddelek: Pomoč in nasveti
7997 (915) zetko

Več podobnih tem