» »

Težave z modemom in faxom

Težave z modemom in faxom

peter1977 ::

Že nekaj časa uporabljam modem za sprejemanje faksov. Zadeva je potekala brez problemov. Sedaj sem bil pa en teden odsoten in ko sem se vrnil sem prižgal PC. Vse je normalno delovalo dokler nisem hotel prejeti faks. Modem enostavno ni prevzel klica. Ko sem hotel preveriti nastavitve programa, mi je pa napisalo, da za faks potrebujem priključen modem. V Nadzorni plošči/System/Upravitelj naprav .. je napisan pravilni modem in piše da naprava deluje pravilno. Zanimivo je pa to, da moj modem uporablja COM 3 vrata, v Upravitelju naprav imam pa samo COM 1 in COM 2???:( Pa še nekaj, v diagnostiki modema imam opcijo "modemska poizvedba" in ko jo kliknem mi čez nekaj časa napiše da izbrana vrata uporablja druga aplikacija???:( Uporabljam faks program, ki je komponenta WinXP in modem NetoDragon 56k.

Za uporabne nasvete se že v naprej najlepše zahvaljujem.:))

Izi ::

To, da ti modem uporablja COM 3 je povsem normalno. COM 1 in COM 2 sta ponavadi rezervirana za fizična priključka, ki sta na zadnji strani računalnika.
Modem torej vzame prvega prostega in to je ponavadi COM 3.

Zakaj ti pa sedaj COM 3 dela probleme je pa druga zgodba.
Jaz vidim dve možnosti za rešitev problema.
1. Poskusi modem nastaviti na COM 4, ki je tudi vedno na razpolago
2. Modem odstrani (odinstaliraj) iz device managerja in ga po restartu instaliraj nanovo.

Veliko sreče :D

peter1977 ::

Poskusil sem, kar si mi svetoval ampak tudi COM 4 ni v redu. Modem mi normalno kliče, ko je na COM 3 ali COM 4. Tudi linijo mi vzpostavi, ne vem pa zakaj ga fax program ne "mara"?:(

Spajky ::

veš, da je blo nekaj neviht vmes ... a če probaš zavrtet kako številko na modem z winDialerjem, čuješ prej oni tut-tuttuu iz modem zvočnika ? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

peter1977 ::

Zadeva je sledeča. Po zapravljeni nedelji, sem danes zjutraj ugotovil, da modem na COM 4 dela normalno in je bil zaznan ter pravilno deloval z več testi za modem. Problem je pa v tem, da ne dobiva zunanjega signala "tu-tu". Ugotovil sem tudi, da med vtičnico "line" in vtičnico "phone" ni kontakta. Ker je modem majhen strošek, grem kupit novega. Popoldan pa vam sporočim, če bo deloval:))

Za enkrat pa hvala obema za nasvete.

peter1977 ::

Kupil sem nov modem in rešil zadevo. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ne zazna internega modema

Oddelek: Strojna oprema
91038 (936) Scooby
»

Motorola 56k PCI se mi zelo slabo connecta (cca. 19Kbps)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91077 (912) minimetro
»

PROBLEM Z MODEMOM !!!!!!!help

Oddelek: Pomoč in nasveti
10955 (839) Paramedic
»

Problem z porti v WIN2K

Oddelek: Pomoč in nasveti
71008 (926) zetko
»

modem in com

Oddelek: Pomoč in nasveti
71174 (1068) eomer

Več podobnih tem