» »

čudni problemi pri dobrem računalniku

čudni problemi pri dobrem računalniku

Klemenn ::

torej ..na kratko:
1800+
7vrxp 2.0
256mb ddr 266mhz
teac 40x12x40
dvd pioneer 106s
wd 80 gb 7200rpm ata 100 8mb cacha JB (JeBediah) serija :)
sb live
ohišje ez 4000
vulcano 7+

1.problem : ko štartam računalnik mi napiše memory test - oziroma jaz vidim samo ry test ...in zgleda kot da bi comp friznu...ampak gre naprej...to se dogaja če mam diske nasavlene v biosu (tak da jih nč ne išče) ...če mam nastavljeno vse na avto da jih išče potem mi pa tm k diske išče..pa jih najde...mi pa tm mal frizne...kaj bi bil lahk vzrok

2.problem: ko se windowsi štartajo vse normalno se mi naloži itd...potem pa ko bi rad kaj delal ne morem nix..ene 30sekund je računalnik čist gotov...sploh se mi neče meni start odprt..če odprem moj računalnik mi skoz diske išče...pa na starem compu (c433,v32000,8.5gb.192mbram) se mi isto dogaja

mam pa win xp...

Koci ::

Ponovna inštalacija windowsow. Pri memory testu pa drug bios.
Panta rei!!

Sims ::

Sem mel podoben problem, ko so se WinXp naložli, sem moral čakati kako minuto, dve, da sem lahko sploh kaj delal! Potem sem pa enkrat pogledal v Event Viewer in mi je javo, da je kriva mrežna kartica. Ko sem jo "disejblav" je delovalo nemoteno. Poglej v Event Viewer, mogoče boš kaj našel.

Klemenn ::

bios sem skoz menjal od 1 do 11 (verzije) pa je zmeri isto---kje dobim event wiever?:\

undefined ::

Nosi na servis. D0h!

mile ::

Pomoje se zadeva hoče prijavt v domeno, zato ti friznejo winsi za 30 s.

Mr.B ::

Tisto na začetku , pošlji na servis , to se ti saj pri nenavitem nesme dogajati.
Če pa ti na začetku koso se winsi glih odprli , pa imaš notri mrežno kartico , imaš nastavljeno na DHCP , torej po domače , poizkuša dobiti IP addreso. Nastavi fiksno addreso za test.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Klemenn ::

mile: kak to preverit?

mr.b: a si prepričan..sej to je ena malenkost..sm da me ne bodo glih gor križali..pa se mi smejali

imaš nastavljeno na DHCP , torej po domače , poizkuša dobiti IP addreso. Nastavi fiksno addreso za test


na kaj imam nastavljeno?...kak nastavim ip adress? in ali si ga kar izmisim ali kaj?:\

Mr.B ::

V glavnem če se pri post-u računalnika ne izpiše vse , je kaje narobe s hardwerom.

Drugo : če imaš mrežno kartico , in imaš nastavljeno da dobi IP avtomatično , spomočjo DHCP serverja , potem bo sistem poizkušal dobiti IP avtomatično od DHCP serverja.
Če pa imaš to doma , recimo priklop na ADSL , potem pa nastavi eno IP addreso iz rezerviranega območja , recimo 192.168.10.65 /24. OK ti je sedaj kaj bolj razumljivo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Klemenn ::

ne nimam adsla....mam pa mrežno kartico...:\

kaj zdaj?

Mr.B ::

Če neveš kakšno IP addresso nastaviti ?
Sklepam da je to domača uporaba , pojdi na local Area connection , properties , z drsnikom na TCP/IP , klikneš properties , odkljukaš USE the following IP address , in sivi okni se bi ti sedaj morali pokazati beli .
V prvega vpišeš 10.10.10.0 (IP addresa) , v drugega 255.255.255.0 (subnet maska) , ostalo lahko pustiš prazno , lahko pa še nižje pri DNS-us storiš isto , in v prvo okno vpišeš 193.189.160.11. Pa restartaj.

Upam da bo pomagalo.

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Klemenn ::

v vrstnem redu:

10.10.10.0
255.0.0.0
193.189.160.11
193.189.160.12

tako sem lahko vpisal če vpišem

255.255.255.0 potem neki ne dela:\

Mr.B ::

Ni važno , lahko da si se pri subnet maski zatipkal , ampak bi ti moralo delati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Klemenn ::

sem probal še enkrat...pa ne dela:\

Mr.B ::

odnesi jutri na servis , naj ti najprej prvi problem rešijo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Klemenn ::

unu dela...sm neki je ne..zdej mi pa mreža ne dela (namreč kot vidiš v prvem postu) sem imel isti problem tudi na ta starem računalu...in sem zdej v oba isto napisau..sicer ni treba več čakat...ampak zdej mi ne dela mreža več..zaradi spora v napravah...kaj narediti?:\

alf__ ::

poklici prijatelja ki zna vsaj mrezo nastavt :)
pa nes ze na servis kisto...
:D

Klemenn ::

ne...dejte mi povedat kaj naredit da mi bo spet delalo?:\

za servis bom pa vidu ...bom najrej mal napisau po drugih forumih pa polj nesu

McWolf ::

  • zamenji bios,

  • spuci bios (dej na defolt),

  • dob si frenda k zna mrežo upedenat
  • Go tell it on the mountains!

    Klemenn ::

    mi bi lahk kdo povedal ...kak moram nastavt v obeh compih...da bo delalo...kaj moram v enga kaj v druzga napisat...:\

    Klemenn ::

    kaj res neče noben pomagat?

    cicimici ::

    Če ti mreža ne dela (tu mislim na domače omrežje) preiskusi:tcp/ip nastavi na mrežni ip:192.168.0.1 ,subnet na:255.255.255.0 (to je po defaultu če želiš deliti internet z ostalimi računalniki).

    Matek ::

    Prvi problem: Klik!
    (hint- flashaj bios!)

    Drugi Problem: Klik, drugič!
    (hint- postavi mrežo na novo, pa naštimaj obvezno stalne IPje)

    Če misliš, da ti bo kdo povedal vse po korakih o postavljanju mreže, potem se motiš preljubi Jebediah. Že tako bi ti lahko samo napisali: Use Google!
    Bolje ispasti glup nego iz aviona.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Matek ()

    Klemenn ::

    cicimici: pa to nastavim na obeh compih?

    mmamto: priv problem: imam že f11....

    drugi problem: bom vidu ko preberem:)

    cicimici ::

    Ne.Na računalniku ki omogoča drugemu povezavo na internet pusti te nastavitve ki sem napisala.Na drugem pa vnesi recimo:192.168.0.2 ,subnet pusti isto default getaway pa vnesi ip prvega računalnika.Dostikrat ti drugi računalnik sam najde tcp/ip nastavitve če ga imaš nastavljeno da samodejno pridobi ip naslov.

    cekr ::

    1. odpri škatlo
    2. vrži mrežno ven
    3. ponovno poženi

    Če ti bo sedaj vse delalo, to pomeni, da imaš nekaj narobe z mrežno. Poizkusi potem z drugo mrežno.

    AtaStrumf ::

    Tale gigabyte-ka je praktično posejana z jumperji. Kot prvo res vrži ven mrežno in preglej vse jumperje da so na default in resetiraj BIOS in če problem ne izgine nosi na servis. Ni tako redko da je pokvarjen hardware, tako da če te zeza že ob POST-u je to pomoje mamplata kriva in bo pomagala samo menjava. Kolega je skor živce zgubu od tej isti plati, sami čudni nerazložljivi problemi, dokler je ni zamenjal je drkala, skratka če zgoraj opisani postopek ne pomaga bo ŽAL treba na servis.

    Klemenn ::

    kot prvo..moja mrežna je on board....kot drugo ...isto se mi dogaja na starem računalo (odkar sem dal mrežno not) tak da mislim da je to mreni problem..dokler ne naštimam ipja....

    sm ena stvar:

    pusti isto default getaway pa vnesi ip prvega računalnika

    kaj se ip ne spreminja...

    atastrumf: ja če govoriš o ry test potem maš najbrž prov...bom pa najdu uradnega zastopnika za gigabyte v slo pa kr njih poklicau :\

    AtaStrumf ::

    Če je mrežna on-board pa jo lahk sigurno v BIOS-u izklopiš al pa prek jumperja. Ta opcija mora obstajat, ali pa vsaj kabel odklopi mgoče bo to dovolj čeprav najbrš ne. Tudi meni je nakaj težil ta DHCP k sem nekak slabo zghostal disk pa ga ni prepoznalo kot boot, pol je pa čakal na network boot (mam 3COM-ovo 905C mrežno za povezavo do bratovega kompa, ki pa ni bil niti prižgan niti priklopljen) in po kakih 30 sekundah ko ni nič našlo je abortalo in hotlo zagonsko disketo. Se je pa vse jasno izpisalo in samo v primeru, če ni našlo boot funkcije na disku. Z osnovnim diskom tega nikoli ne vidim ker se sistem dvigne iz njega. Mogoče imaš kak problem z diskom oz boot funkcijo. Mal poglej kaj imaš v winsih nastavljeno. Da nimaš kakega network boot-a vklopljenega.


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Domače omrežje - linija in wireless

    Oddelek: Omrežja in internet
    354298 (3777) amigo_no1
    »

    xbox 360 & windows media player

    Oddelek: Konzole
    233482 (2629) astras
    »

    problem z IP

    Oddelek: Omrežja in internet
    51350 (1214) TEDY
    »

    Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

    Oddelek: Omrežja in internet
    654920 (4156) Klemenn
    »

    Težave pri zagonu XPjev

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    12915 (818) urbi

    Več podobnih tem