» »

Local Area Connection" Doesn't have a valid ip config

Local Area Connection" Doesn't have a valid ip config

JjJjJ ::

Ne rata mi vzpostaviti konekcije z internetom. Javlja napako v naslovu teme.
Identičen sistem (nabavili smo dva enaka PCja) dela brez problema.

OS je Windows 7. Reinštaliral sem windowse. Reinštaliral sem driverje. Zbrisal sem driverje (ob zagonu so se ponovno inštalirali). Nič ne pomaga.

Sem probal tudi z ubuntujem (live cd) in ni delalo (za test sem probal na enem starejšem računalniku in je delalo).

Prečekiral sem cel kup strani na netu, še najbolj uporabna je bila tale:
http://forums.whirlpool.net.au/archive/...

Nič ne pomaga.

Kakšne ideje?
Sumim hardver. Kako to dokazati?

gendale ::

not daš drugo mrežno in če z njo dela je kriv hw?

5er--> ::

Kdo je tvoj ISP? Kako imaš povezane te računalnike na internet?
Po mojem si "pokuril" že vse "MAC naslove" in ti zato stvar ne dela. Skopiraj MAC naslov PC-ja, ki se lahko poveže na net na ta pc, ki se ne more in poročaj, če se nato lahko povežeš.

JjJjJ ::

Nimam druge mrežne tukaj.

ISP je T2. Računalnik je povezan direktno na modem (škatla z napisom T2).

Sem menjal MAC in še vedno ne dela...

JjJjJ ::

Sem povezal preko routerja in dela brez problema.

Ampak nimam pojma zakaj. A kdo pozna obrazložitev?

Enron x86 ::

Mogoče si povezal na napačen vhod na modemu (ki ni namenjen za promet "DATA", ampak za npr. "VIDEO"). Sicer to ponavadi lahko hitro popraviš, tako da preko spletnega vmesnika spremeniš namembnost vhodov na modemu.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

wade ::

Jst mam čist isti problem.

Internet: t-2

Prej je bilo povezano preko routerja in mi je skos lepo delalo. Potem pa mi je le ta začel povzročati probleme in sem vse skupaj povezal direktno na modem od t-2 (ob tem sem tudi spremenil nastavitve na obtain an IP adress automatically, ker prej sem imel ročno vpisane IP in DNSje). Delalo je super, potem pa danes prižgem računalnik (včeraj ga nisem, tako da nama je očitno ob istem času povzročilo enak problem) in internet na tem računalniku ne dela.

Pišem pa z laptopa, ki ima isto windows 7 in je povezan na access point, ki je priključen direktno na t-2 modem.

Jst se na router ne morem povezati, ker mi ne dela, tako da nevem kaj naj naredim da dobim net nazaj.

Ko v cmd vpišem ipconfig /all je le ethernet adapter local area connection povezan, ostalo dissconectano, dam release in nato še renew, pri čemer mi pri slednjega noče izvesti zaradi local area connection 2 (sicer uporabljam le unega brez cifre)
Napiše tudi: An error occurred while renewing interface Local area connection: unable to contact your DHCP server. Request has timed out.
An error occurred while releasing interface Loopback Pseudo-Interface 1: the system cannot find the file specified.

Sem tud probal že drugi kabel, pa disable/enable vsega možnega sam nič ne pomaga..

wade ::

E fuck, točno tak problem imam kot ta tule: http://www.techsupportforum.com/network...

Niti na ISP ne morem klicat, ker internet connection je na drugih pc-jih, sicer tale zgoraj je klical in so mu rekli da računalnik poizkuša dobiti IP naslov. Če bi poklical serviserja, bi pa ta itak samo prišel, vključil kabel v svoj laptop, videl da dela in odšel.


Drugač sem zdej naredu tud recovery na par dni nazaj, kar seveda ni pomagalo. (temu zgoraj ni pomagal niti format.

Edina stvar, ki jo opazim je ta, da če ročno vpišem notr ip (kot bi ga za router, pa čeprav tukaj povežem direktno v modem) in dam diagnose, mi (troubleshooting) ne najde nobene napake, kao da vse dela. Tega ne bi smelo narediti, saj mi je še pred enim tednom(in tudi vedno v preteklosti), ko sem ročno vpisal notr IP in dal kabel direktn v modem (ne v router), mi je napisal da DHCP ni vklopljen in potem sem dal samo fix the problem in je delalo. Sedaj pa tega ne zazna več. (če pa sam dam obtain 2x in s tem vklopim DHCP pa tudi ne dela). Se komu ki se bolj spozna na to porodi kakšna ideja. Jst nevem kaj mi je še storiti

inbox ::

Poglej ali imaš cross ali navaden kabel. Enkrat probaj z enim, enkrat z drugim.

wade ::

Sej sem poklical na t-2, pa so rekl naj za 24ur odklopm komp iz neta, da si bo lahko računalnik ponovno prisvojil IP. Očitno njihov modem ne zmore treh različnih računalnikov, čeprav ima 4 vhode.
Si bom mogu kupit nov router...

gokky ::

Modem morda že zmore, samo sistem je nastavljen tako, da ti je DHCP pripravljen dati največ 2 IP/modem.

5er--> ::

PS: Lahko opišeš postopek kako si menjal MAC naslov? (Ker po mojem ga nisi, oz. nisi menjal z enim že delujočim, sicer bi ti stvar delala...)

T2 ti pač dovoli samo X (3?) naprave. Če si pred tem na "njihovo škatlo" priključil že dovolj naprav, da si to številko dosegel, ti stvar ne dela. Če pravilno skloniraš mac naslov, pa bo DHCP mislil, da si "tisti pc od prej" in ti bo dodelil njegov IP naslov - stvar bo delala.
Druga rešitev je da počakaš, kot ti je že predlagal operater. (In ta čas na modem ne priklapljaš dodanih stvari.)
Tretja, po mojem najbolj elegantna rešitev, pa je da uporabiš router. Vse kar je povezano preko routerja je nammreč, iz stališča modema, le 1 PC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011617 (8897) Invictus
»

Wired racunalnik se mi ne poveze na router

Oddelek: Omrežja in internet
51019 (903) dotArj
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375185 (4689) BorutK-73
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472994 (2545) RuskiSnajper
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211815 (1400) kajak33

Več podobnih tem