» »

USB 2.0 problem

USB 2.0 problem

Hotulc ::

Pozdrav.

karkoli priklopim na USB mi zažene te napise:

"One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it." (tega ne prikaže vedno - odvisno od USB reže ter naprave).

"A problem occurred during hardware installation. Your new hardware may not work properly." (prikaže vedno)

"This USB device can perform faster if you connect it to a Hi-Speed 2.0 port." (prikaže vedno)

imam 6 USB rež in pri nobeni ne dela s pravo hitrostjo. sem celo formatiral računalnik ter na novo naložu XP-je, pa se zadeva ne deluje.

včasih je USB delal normalno, z isto verzijo XP-jev.

sem probal tudi s povezavo USB kabla, direkt na matično ploščo (na USB45E ter na USB67) a ni razlike.

imam pa Asrock K7NF2-RAID.

hvala za nasvete in pomoč.

lp

solatko ::

Gonilniki za USB v xp-ju so zanič. Ena od rešitev je PCI USB kartica, ki ima svoj gonilnik, neodvisen od xp. USB v XP sp1 deluje normalno, z sp2 so se začele težave (verjetno v povezavi z izidom Viste in W7).

Hotulc ::

se ne da dobiti delujočih gonilnikov? je potem edina rešitev PCI USB kartica v primeru, da ostanem na XP-ju. nazaj na SP1, pa ne bi rad šel.

Han ::

Če nVidia gonilnik ne reši problema, nabavi PCI kartico...

kixs ::

Se ti potem bolj splaca kupiti USB 3 kartico, saj razlike ni neke velike - v ceni. USB 3 pa ti je tudi future proof, medtem ko je USB 2 ze history (vsaj v podatkovnih vodah).

lp

solatko ::

Gonilniki za USB so del Windows OS in se jih posebej ne da instalirat, v visti in w7 je to poštiman, v xp pa samo v sp1.

Hotulc ::

hvala za odgovore. sem sprobal te nvidia gonilnike a zadeva ne deluje. bom kar nabavil PCI kartico.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143126 (1596) RutS
»

Vtaknem USB --> PC se obesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
291659 (1293) hojnikb
»

USB Device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143683 (2303) Shegevara
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292395 (1861) itsmeanthony
»

Windowsi ne prepoznajo flasha

Oddelek: Pomoč in nasveti
111080 (935) solatko

Več podobnih tem