» »

Windowsi ne prepoznajo flasha

Windowsi ne prepoznajo flasha

strehovc ::

Ziv.
Moji windowsi ne prepoznaja flash pomnilnikov (USB ključi, MP3 player, razne spominske kartice,...). Doslej mi je windows prepoznal samo 1 ključek, in ko sem ga priklopil, so se gonilniki naložili, vendar v Mojem računalniku ga ni bilo.Prekljaplav sem med porti, vendar je isto. Vse stvari, delujejo na drugih računalnikih (HP prenosnik, isti windowsi kot jaz, dela). Nevem več kaj narediti.
OS --> XP PRO, aja, imam še USB miško, ter printer ter oba delata normalno.

solatko ::

Gonilnik za usb ti je nekaj povozilo, to se v xp-jih pogosto dogaja. Pojdi v task managar in zbriši vse driverje za usb (enega za drugim). Ko boš to naredil, pritisni desno tipko na miši in sproži pregled nove opreme. Windows ti bo naložu nove driverje, resetiral računalnik in potem bi moralo nekaj časa delovati. Če to ne bo pomagalo je nekaj narobe z kontrolerjem za usb na plati - rešitev je nakup pci usb kartice, ki ima svoj gonilnik.

jest10 ::

povej, katero plato imaš?

strehovc ::

Plata MSI P6N SLI (http://global.msi.com.tw/index.php?func...
@solatko --> jz sm to že enkrat probu, vendar je dal en navodil, da še neki v register upišeš, driverje sm zbrisu, sm nisem dal potem ponovni pregled, sm resetov comp, pa nanov prklaplov. Plata je že bla na servisu, vendar je njim pa delalo (isti ključek, ki meni ne;sem jim dal svojga).

crniangeo ::

Imaš slučajno omrežne pogone ?
Če jih imaš, pojdi v computer management (control panel\administrative tools), kjer najdes disk management
tam pogledas kater črkovni pogon je uporabil flash disk, in nato mu spremenis črko pogona (verjetno uporablja isto črko pogona kot ga ima omrežna povezava (recimo f: od \\pc2\disk v tvojem homenetworku)

strehovc ::

Jz ga v disk manegmentu sploh ne najdem (ga ne prikaže).

crniangeo ::

Potem pa boš moral vse usb onilnike odinštalirati (control panel\system\hardware\device manager, kjer bos vse USB serial bus controllers odstranu, nato pa ponovno zagnal pc :)

strehovc ::

To sm že poskusu pa ni nič bolje.

solatko ::

Potem je edina rešitev nakup PCI USB kartice okoli 10€(vzemi 4+1). Potem ne boš imel problemov.
Lahko pa poizkusiš z visto, meni je tudi sralo v xp-jih, kar pa imam visto ultimate, mi USB priklopi delajo brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

strehovc ::

Potem je edina rešitev nakup PCI USB kartice okoli 10€(vzemi 4+1). Potem ne boš imel problemov.
Lahko pa poizkusiš z visto, meni je tudi sralo v xp-jih, kar pa imam visto ultimate, mi USB priklopi delajo brez problemov.


Ker vem da nimas orginalne viste (ali pač). Če jo nimaš mi pošlj kkšn OK crack

jest10 ::

Najprej probej s kakšnim linux live CDjem, če USBji tam delujejo.

solatko ::

Za sprobat ne rabiš drugega, kot poizkusno 30 dnevno varianto katere koli viste, potem pa v nakup ali travnik, tega pa tu ne podpiramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143126 (1596) RutS
»

Vtaknem USB --> PC se obesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
291659 (1293) hojnikb
»

USB 2.0 problem

Oddelek: Strojna oprema
6614 (509) Hotulc
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292395 (1861) itsmeanthony
»

2 problema: BIOS čaka + onboard -> pci grafična !

Oddelek: Pomoč in nasveti
331629 (1235) Suly

Več podobnih tem