» »

Nokia N8 vs Apple iPhone 4

Nokia N8 vs Apple iPhone 4

1
2
3

Gutjerez ::

right :D
vendar... če kupiš bmw m3 imaš dosti PS
če kupiš drag mobitel (iphone 4) imaš? nič drugo kot drag mobitel...
right?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

blackbfm ::

IvoJan je izjavil:

ja signal pade za črtico ali 2 :) sem ravno zadnjič probaval pri enemu na šoli :)


Odvisno od signala. Ce je srednje dober (srednje slab :) se stvar ze pozna med pogovorom, v skrajnem primeru se klic tudi prekine. Zal. Ce ogromno telefoniras je boljse met bumper na tel

Ginginova ::

Gutjerez je izjavil:

nima MMS, Bluetooth ?
Internet brskalnik ne podpira Flash datotek?
Pomanjkanje Office podpore (no urejanje Word, Excel)
budilka ne dela če je telefon izklopljen
ni obdelave slik?

kak si en apple lahko privošči tolikšne pomanjkljivosti?


Ima MMS, ima Bluetooth.
To da Flash ne dela je zame prednost. Ne vidim, zakaj bi kuril baterijo na reklame.
Office dokumente se da gledat, za urejanje so plačljive aplikacije.
Ne poznam telefona na katerem bi delala budilka, če je izklopljen. :)
Obdelava slik je, če si naložiš ustrezno aplikacijo. Obstaja celo obdelava videov na iPhone, si je pač treba naložit kako plačljivo aplikacijo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

blackbfm ::

Ne poznam telefona na katerem bi delala budilka, če je izklopljen. :)

Načeloma stvar deluje na vseh telefonih, ki niso smartphoni.

MedusasPath ::

Gutjerez je izjavil:

nima MMS, Bluetooth ?
Internet brskalnik ne podpira Flash datotek?
Pomanjkanje Office podpore (no urejanje Word, Excel)
budilka ne dela če je telefon izklopljen
ni obdelave slik?

kak si en apple lahko privošči tolikšne pomanjkljivosti?


Gutjerez je izjavil:

right :D
vendar... če kupiš bmw m3 imaš dosti PS
če kupiš drag mobitel (iphone 4) imaš? nič drugo kot drag mobitel...
right?


Resnično sem mislil, da se boš malo informiral pred novim postom.
Skratka, iphone 4 podpira MMS-e. Tudi Bluetooth ima.
Flasha Safari res ne podpira.
Office podpora je po defaultu vključena - lahko prebiraš dokumente. Za editing lahko kupiš app.
Budilka ne dela, če je telefon izklopljen - in zakaj za vraga bi builka zvonila, če je telefon ugasnjen? Telefona NE ugašaš sploh.

Tilen ::

Bluetooth na iphone4 deluje vendar samo za povezavo z recimo slušalkami. Da bi pa preko BT poslal sliko na en Nokia telefon pa lahko samo sanjaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bond007 ::

Ne poznam telefona na katerem bi delala budilka, če je izklopljen. :)

Heh zanimivo, jst pa ne poznam telefona, ki mu budilka ne bi delala, ko je ugasnjen... A potem na androidih tut ne zvoni, če je telefon ugasnjen?

M-XXXX ::

bond007 je izjavil:

Ne poznam telefona na katerem bi delala budilka, če je izklopljen. :)

Heh zanimivo, jst pa ne poznam telefona, ki mu budilka ne bi delala, ko je ugasnjen... A potem na androidih tut ne zvoni, če je telefon ugasnjen?

I've learned the hard way:D

Gutjerez ::

Tilen je izjavil:

Bluetooth na iphone4 deluje vendar samo za povezavo z recimo slušalkami. Da bi pa preko BT poslal sliko na en Nokia telefon pa lahko samo sanjaš.


saj to me je zanimalo ja... to kar je pomembno dan danes... prenos med frendi z telefona na telefon...

budilka na nokijah dela če je telefon ugašnjen... če ga ročno ugasneš seveda. če se izprazni pa itak nemore delat
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

IvoJan ::

a si dejansko še kej pošiljate med frendi?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

axee ::

IvoJan je izjavil:

a si dejansko še kej pošiljate med frendi?


Tisti, ki si še vedno kupujejo Nokie. Androidovci (teh je večina) to samo preko maila laufa, tudi SMS-i odpadejo, ker obstaja Talk.

M-XXXX je izjavil:

bond007 je izjavil:

Ne poznam telefona na katerem bi delala budilka, če je izklopljen. :)

Heh zanimivo, jst pa ne poznam telefona, ki mu budilka ne bi delala, ko je ugasnjen... A potem na androidih tut ne zvoni, če je telefon ugasnjen?

I've learned the hard way:D


To je približno tako, kot da bi pričakoval, da je katerakoli aplikacija zmožna prižgati popolnoma ugasnjen računalnik. Sicer te telefoni niso popolnoma isto, a poanta ostaja. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

IvoJan ::

čeprov sem na androidu še vedno kakšen sms napišem :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

r0ker ::

primerjat iphone in nokijo je.. ne morem si kaj takega predstavljat.. kot da bi primerjal švicarski nož in majhen kos gnilega lesa.
raje razmišljaj o androidu. iphone pa pred androidom nima popolnoma nobene prednosti.
budilka na smarphone-ih ne deluje če je naprava izklopljena. povdarjam, velja za SMARTPHONE naprave

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

zee ::

iphone pa pred androidom nima popolnoma nobene prednosti.


Zaradi nevednosti se motis.

Kar sledi je odgovor, ki sem ga priobcil ravno danes v eno drugo temo.

Imam iPhone 3Gs in ga v odsotnosti prenosnika uporabljam kot njegov nadomestek.

Imenik, v katerem imam zavedene tudi naslove in rojstne datume, se mi sinhronizira med vsemi napravami Apple, ki jih imam (Macbook, Macbook Pro, iPad). Na telefonu brez tezav prebiram elektronsko posto, brskam po spletu (vgrajeni brskalnik od Nokie se lahko samo skrije in joka) bodisi preko EDGE/3G bodisi preko wi-fi omrezja. Zadnjih nekaj mesecev ga uporabljam tudi kot navigacijsko naparavo, saj je aplikacija Navigon po funkcionalnosti povsem sprejemljiva (imam tudi Garmin Nuvi, ki ima to prednost, da lahko zemljevide sam nadgradim, ilegalno sicer). Ce tako nanese, uporabljam telefon tudi kot predvajalnik glasbe (~iPod) in pripomocek za sportne aktivnosti (Runkeeper Pro).

Skratka v splosnem mi zadeva lahko nadomesti racunalnik.

Veliko vecino stvari je moc poceti tudi na mobilnih telefonih z operacijskim sistemom Android visjega ranga. Nekaj casa sem tako uporabljal HTC Desire z Androidom 2.2, ki me je resnicno prijetno presenetil z delovanjem in odzivnostjo, bistveno manj pa z izpiljenostjo (tako tehnicno kot vizualno) aplikacij in samega sistema (vsaj v primerjavi z iOS). Po mojem mnenju potrebuje Android trenutno samo se nekaj piljenja; Gingerbread (Android 2.3) je tako ze korak v pravo smer.

Nakup katerega telefona bi priporocil?
Ce potencialnega uporabnika zanima razred pametnih telefonov in ima malo denarja in/ali se rad ukvarja s prilagajanjem aparata, potem je Android prava izbira (recimo Samsung Galaxy S in kar je se podobnih recu). Ce pa potencialni uporabnik zeli pametni telefon in ima na voljo vec denarja in/ali se mu ne ljubi ukvarjati s prilagajanjem aparata, potem je iPhone 3Gs ali 4 (tovarnisko odklenjen) malenkost boljsa izbira.

O operacijskem sistemu Windows Phone 7 ne morem povedati se prav nicesar, saj ga se nisem imel v rokah. Po prebranih prispevkih sicer sklepam, da ni slaba zadeva, vendar je to princip "rekla-kazala", ki mu ne pripisujem pretirane veljave oz. vrednosti.

V vsakem primeru pa v razredu pametnih telefonov Nokia ni prava izbira.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Keyser Soze ::

Tilen je izjavil:

Da bi pa preko BT poslal sliko na en Nokia telefon pa lahko samo sanjaš.

Liar, liar, pants on fire. There's an "apps" for that.

Ampak so vredne pol kurca, plus nič ne pomaga če sosed nima iste aplikacije. Je bolj sama sebi namen in pa seveda zbiranju sredstev za ubogega polsposobnega avtorja.>:D

zee je izjavil:

Ce pa potencialni uporabnik zeli pametni telefon in ima na voljo vec denarja in/ali se mu ne ljubi ukvarjati s prilagajanjem aparata, potem je iPhone 3Gs ali 4 (tovarnisko odklenjen) malenkost boljsa izbira.

Uf, precej bold statement. Na žalost takšnole trditev spodnese JB scena, ki s svojo enormno razsežnostjo (sploh glede na tveganje, ki se pojavlja pri različnih verzijah iOSa in JBja) in priljubljenostjo kaže na to, da je tudi iOS treba prilagajt. Če želiš dober aparat in ga ne želiš prilagajat potem IMO trenutno nimaš nobene pametne izbire (morda WP7, katerega še ne poznam tako fino). Razen če imaš veliko denarja in plačaš drugi osebi, da zadevo nastavi zate kot se šika. Sam, tle pa spet android pade v prednost ker se da malček bolj stweakat, pa z manj tveganja, kaj bo pri naslednjem updateu softwarea.

Moram pa še to rečt, da si res en merodajen osebek, sploh s celo garnituro Apple izdelkov. Zdaj pa v tole uturi not še malo diverzitete, pa pol povej kako fino se stvari obnesejo.:|

P.S.: In, kot sem že omenil v eni drugi temi, iTunes Store sploh ni user friendly. Preden ti najdeš app, ki ga rabiš, predvsem pa ki dela tisto kar mora tako kot je treba, te zna kar fino koštat.
OM, F, G!

r0ker ::

zee v katerem pogledu je iphone bolj tehnično in vizualno bolj izpiljen? oba imata le mrežo ikon, android celo različnih dimenzij in uporabnosti.
prosim konkretno; v/pri/na/s čem je iphone bolj izpiljen kot android?
in ravno zaradi VEDNOSTI se ne motim :)

Mavrik ::

Moram pa še to rečt, da si res en merodajen osebek, sploh s celo garnituro Apple izdelkov. Zdaj pa v tole uturi not še malo diverzitete, pa pol povej kako fino se stvari obnesejo.


iPhone je bil moj edini Apple izdelek, pa je vse še vedno delovalo kot je on rekel, le da so se kontakti/koledar/pošta sihronizirali z Gmail (en čas tudi z Microsoft Exchange), prav tako Windows ni mel nekih problemov z iTunesem in uporabo vsega.

Se obnesejo fino.
The truth is rarely pure and never simple.

zee ::

@Keyser:
Moram pa še to rečt, da si res en merodajen osebek, sploh s celo garnituro Apple izdelkov. Zdaj pa v tole uturi not še malo diverzitete, pa pol povej kako fino se stvari obnesejo.


Ker v sluzbi skrbim za ~100 racunalnikov, ki so bodisi prenosniki razlicnih cenovnih rangov in znamk (HP razlicnih, Toshiba, Dell, Apple), namiznih delovnih postaj (dvoprocesorske Intel Xeon ali dvoprocesorske AMD Opteron) z razlicnimi operacijskimi sistemi (Windows XP, 7, Ubuntu in Gentoo Linux, OS X) in razlicnimi funkcijami (namizni racunalnik, racunski streznik, ...), si lahko glede na ocitan mi manjko "diverzitete" privoscim tako izjavo.

P.S.: In, kot sem že omenil v eni drugi temi, iTunes Store sploh ni user friendly. Preden ti najdeš app, ki ga rabiš, predvsem pa ki dela tisto kar mora tako kot je treba, te zna kar fino koštat.


V pomoc pri izbiri ti je funkcija Search in moznost ocenjevanja/komentiranja aplikacij. Dodatno je mogoce uporabiti tudi poljuben spletni iskalnik, v katerega zadegas naslednje: ime_aplikacije review. Ce izvedes jailbreak, lahko nalozis tudi gusarsko verzijo aplikacije in je poskusis.

Precej podobno kot na PC-ju in poljubnem operacijskem sistemu (minus GNU/Linux).

@r0ker:
Vse aplikacije za iOS, s katerimi sem imel do zdaj stika, izgledajo podobno neodvisno od funkcij, ki jih opravljajo, kar pomeni, da se uporabnik ni treba vsakic znova uciti, kje se nahajajo malenkosti, kot je npr. lokacija in oblika gumba za nastavitve in podobno.

Pri Androidu vidim problem v tem, da so nekatere aplikacije super (npr. Tasker), vendar je njihov vmesnik delal nekdo, ki ima smisel predvsem za programiranje, ne pa za estetiko (tj. izgled) aplikacije.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Keyser Soze ::

Mavrik je izjavil:

iPhone je bil moj edini Apple izdelek, pa je vse še vedno delovalo kot je on rekel, le da so se kontakti/koledar/pošta sihronizirali z Gmail (en čas tudi z Microsoft Exchange), prav tako Windows ni mel nekih problemov z iTunesem in uporabo vsega.

Se obnesejo fino.

le da...

ni mel nekih problemov...

Skratka, izkušnja je nekje na nivoju starejših Nokij. Ne moreš koristit polnega potenciala, pa pol date se ti zgubi. A veš kolk se je men podatkov iz kontakov izgubilo (raznorazne osebne številke družinskih članov, št. TRR, ipd. ko sem probal sinhornizirat iPhone s kontakti na WM6.5.x), prenesli so se le, bolj ali manj pravilno, osnovni podatki. Žal zadela dela flawless v enoličnem okolju, v družbi drugih "ras" pa začne kazat svoje zobe.

Enako kot pri praktično vseh drugih OSih. Ni nič boljši od ostalih, kot skušajo prikazat nekateri.

P.S.: Če pa iTunesi nimajo problemov z Windowsi pol pa res ne vem kdo jih ma. A maš sploh kakšno bazo skladb, aplikacij, ipd. v iTunesih? Al samo prazne laufaš gor? Ker je odzivnost na zelo dobrem računalniku (top model IBM W500) naravnost na psu. Ampak, človek pač potrpi, nikakor pa to ni OK.

zee je izjavil:

V pomoc pri izbiri ti je funkcija Search in moznost ocenjevanja/komentiranja aplikacij. Dodatno je mogoce uporabiti tudi poljuben spletni iskalnik, v katerega zadegas naslednje: ime_aplikacije review. Ce izvedes jailbreak, lahko nalozis tudi gusarsko verzijo aplikacije in je poskusis.

Me veseli ko človek samega sebe demantira oz. pritrdi meni.:)

Povzetek: iOS je treba prilagajat, tud če maš dnar, iskanje uporabnih appov pa je živa mora.

P.S.: To, da imaš v službi dostop do različnih sistemov ne vem kaj ima veze z uporabo osebnega telefona in ostalih gizmotov. Al z vsakim računalom narediš sync lastnega telefona kar tako malo za hec, preden ga rpedaš končnemu uporabniku. Odloč se že no kaj zdaj uporabljaš in katere naprave pariš med sabo.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

r0ker ::

zee to pa nebo res. gumb za nastavitve je na androidu eden in edini - menu gumb.
je pa res, da je androidov UI grozno grd in nedodelan. NE vidim pa neke večje razlike med android GUI in iphone GUI. pravzaprav je iphoneov ui grši (glassy touch pač ne naredi zadeve lepe; še vedno je samo mreža ikon)



UI aplikacije je zadeva razvijalca, kar pomeni da je bolj odprto in prosto, kar je le boljše. še posebaj v tem času ko vsi navajajo odprtost kot boljše.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

syti ::

Keyser Soze je izjavil:

Tilen je izjavil:

Da bi pa preko BT poslal sliko na en Nokia telefon pa lahko samo sanjaš.

Liar, liar, pants on fire. There's an "apps" for that.

Ampak so vredne pol kurca, plus nič ne pomaga če sosed nima iste aplikacije. Je bolj sama sebi namen in pa seveda zbiranju sredstev za ubogega polsposobnega avtorja.>:D

če sosed na IPHONU nima iste aplikacije ;)
jaz sem poslal iz ipoda na nokio, tako da to ni problem.. kdo si danes še pošilja prek bt:|

WODAK ::

Osebno bi priporočal Nokio N8 saj ima kar nekaj prednosti:
- 12 MB kamera + XENON flash (trenutno daleč najboljši fotoaparat na telefonih)
- HDMI out
- FM transmiter
- USB on the go (usb priključiš na telefon in gledaš filme na TV ali na mobilcu, posušaš glasbo preko avtoradija ali na mobilcu)
- Bluetooth 3.0
- WLAN IEEE 802.11 b/g/n
- Symbian 3 (ki se bo v prihodnosti zelo posodabljal)
- podpora za večino starih symbian programov (še sedaj nisem opazil takšnega programa, ki bi obstajal samo na applu ali andoridu, za Symbian sisteme pa ga ne bi bilo)
- januarja pride novi browser in velik firmware popravek (nad 50 popravkov)(prav tako je podpora za firmiware na nokiah znatno boljša, saj jih posodabljajo več x letno, medtem ko pri applu mogoče 1 x letno)
- firmware in aplikacije se vedno posodabljajo, medtem ko vseh zgoraj naštetih hardwarskih stvari na IPhone 4 nikoli ne boš videl)
- online firmware update
- OVI maps (zastonj navigacija + posodbaljanje več x letno)
- če se vam že res gabi Symbian UI pa si naloži SPB Mobile Shell, ki deluje izvrstno!
- instacija 99,9% programov na SD kartico

in še in še bi lahko našteval....

žal pa je tukaj 85% ljudi, ki še ni niti probalo Symbian 3 in še zmiraj primerjajo starejše modele nokij z modeli telefonov Iphone4 oz Samsung Galaxy S (smo v letu 2010)

Če se ti pa da, pa počakaj na meego (žal se boš še načakal) :)
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

LuGi ::


- firmware in aplikacije se vedno posodabljajo, medtem ko vseh zgoraj naštetih hardwarskih stvari na IPhone 4 nikoli ne boš videl)
- online firmware update
-Symbian 3 (ki se bo v prihodnosti zelo posodabljal)
- januarja pride novi browser in velik firmware popravek (nad 50 popravkov)(prav tako je podpora za firmiware na nokiah znatno boljša, saj jih posodabljajo več x letno, medtem ko pri applu mogoče 1 x letno)
:))

Resno iz kerga brloga si pa ti prilezel? Kaksne neumnosti kvasis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

WODAK ::

ko si pa tak pameten boš pa zalotal hardware gor?

LuGi je izjavil:


- firmware in aplikacije se vedno posodabljajo, medtem ko vseh zgoraj naštetih hardwarskih stvari na IPhone 4 nikoli ne boš videl)
- online firmware update
-Symbian 3 (ki se bo v prihodnosti zelo posodabljal)
- januarja pride novi browser in velik firmware popravek (nad 50 popravkov)(prav tako je podpora za firmiware na nokiah znatno boljša, saj jih posodabljajo več x letno, medtem ko pri applu mogoče 1 x letno)
:))

Resno iz kerga brloga si pa ti prilezel? Kaksne neumnosti kvasis
huh? :)

Mavrik ::

žal pa je tukaj 85% ljudi, ki še ni niti probalo Symbian 3 in še zmiraj primerjajo starejše modele nokij z modeli telefonov Iphone4 oz Samsung Galaxy S (smo v letu 2010)


V bistvu sem primerjal lih WP7 na Omnii 7, Android 2.2 (tudi na Tabu) in sem lastnik iPhona, tako da ne govorimo lih na pamet.

- Symbian 3 (ki se bo v prihodnosti zelo posodabljal)


Ne nakladaj, Nokia nam je (razvijalcem) na konferenci jasno povedala, da je Symbian^3 mrtva veja, in bo kmalu zamenjan z MeeGotom in da se naj preveč z njim ne trudimo, saj ga ne bodo dolgo podpirali (itak bi N8 moral biti zadnji high-end Symbian telefon).

- januarja pride novi browser in velik firmware popravek (nad 50 popravkov)(prav tako je podpora za firmiware na nokiah znatno boljša, saj jih posodabljajo več x letno, medtem ko pri applu mogoče 1 x letno)


To ni res. Če Nokiin telefon doživi dva do tri popravke v celi svoji življenjski dobi je to ogromno.

Edino kar morda N8 rešuje je kamera in baterija. Vse ostalo je grozljivo.
The truth is rarely pure and never simple.

WODAK ::

Symbian bo v prihodnosti namenjen mid-range telefonom....žal še pa nisem nikjer zasledil, da bi naj bil Symbian^3 mrtva veja. Mogoče si malo pobrkal stvari...Nokia N8 je zadnja od symbian telefonov v N seriji...kmalu pride E7 in X7...dvomim pa, da bi pa sami developerji od Nokie delali negativno reklamo za trenutno vodilni sistem na Nokijah.....
Kolikor vem bi se naj v prihodnosti za Symbian razvijalo v QT-ju, ki naj bi združeval framework platform Symbian in Meego...


Trenutno še imam model E66, ki je zunaj od leta maja 2009....imel sem že 5 firmware update-ov...


tud ne preveč na pamet govorit...mislim da je Symbian, kot operacijski sistem čisto OK...sploh pa glede na price/performance....
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

TeraTM ::

Kaj pa to? :

klik klik klik

Še nekaj, sedaj nevem ali sem slišal prav glede mobitela.. naj bi bilo odkupovanje telefona (Itak Džabest v tem primeru) ožno tudi obročno? LP

WODAK ::

baba čula ...baba rekla....Eldar Murtazin pa je tak sam cela bučka :)

mogoče ena zanimivost?
Nokia N900 gets Gingerbread Android 2.3 (before most other Android phones!)
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

GeForce ::

No sedaj ko tole berem pa mene nekaj zanima.....kupiti Android, Symbian ali WP7?
Trenutno se najbolj nagibam h kakšnemu Samsungovemu Androidu, vendar me zanima....
-ali iz androida lahko pošiljaš SMS-je
-lahko normalno pošiljaš in sprejemaš datoteke (MP3, slike,...) preko Bluetotha

Gutjerez ::

r0ker je izjavil:

primerjat iphone in nokijo je.. ne morem si kaj takega predstavljat.. kot da bi primerjal švicarski nož in majhen kos gnilega lesa.
raje razmišljaj o androidu. iphone pa pred androidom nima popolnoma nobene prednosti.
budilka na smarphone-ih ne deluje če je naprava izklopljena. povdarjam, velja za SMARTPHONE naprave


to si zdaj tako reko... da bi te pred 5 leti vprašo pa bi reko nokia is the best. nemoreš zdaj pljuvat po nokiji. nokia ima svojo tradicijo vrsto let.
se spomniš časa.
nokia vs ericcson ? ni biu kos pa se je združo z sonyjem. in še zdaj ni kos nokiji. tak da mogoče si ravno ti ta ki je imel SE namesto nokije. zato takšno ponižanje.
kar se pa tiče nokia n8 vs iphone4 pa je eden v enem bolši drugi v drugem.
iphone je samo zaradi OS bolši. to pa je tudi vse.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Keyser Soze ::

WODAK je izjavil:

Nokia N900 gets Gingerbread Android 2.3 (before most other Android phones!)

Mater, mi je kar žal, da sem dal tale telefon naprej. Sam še kapacitiven multitouch display mu manjka do praktične perfekcije.
OM, F, G!

$%&/() ::

GeForce je izjavil:


-ali iz androida lahko pošiljaš SMS-je
-lahko normalno pošiljaš in sprejemaš datoteke (MP3, slike,...) preko Bluetotha



Don't be silly, seveda lahko :D

Gutjerez ::

če ti npr pri nokiji kaj se zbrka si lahko sam sformatiraš symbian. kako pa je pri iphonu?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

blackbfm ::

maš na voljo backup ali pa format oz. oni temu rečejo set up as new phone

Gutjerez ::

na mobitel prišla nokia N8 in podalšam naročnino in plačam 350 eur
Sem se odločo... raje nokio kot iphone 4 ,... prihranim na denarju, in vseeno nokia conecting people :D ker nemislim kupit telefona samo zaradi hitrega sistema in dobrega toucha.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

klinker ::

Haha...350EUR za nokio in se pod aneksom :D imel kup nokij in jo imam se zdaj...na zalost ;((
Ne vem za WP7 telefone, ampak edine smartphone ki sem do sedaj vidu da delajo res dobro in jih folk ni klincal sta iPhone in GalaxyS. Lahko vi Apple haterji tu klincate ne vem kaj, ampak stvar dela in pravtako GalxyS dela, pa lahko ima nokia i7ko not, bo pac drek od tel, ker je zal software en drek vreden in pri smartphoneih je software uni ki steje, hardwaresko so pa naceloma itak vsi solidni.
Sploh pa ne klincajte nekoga kot je zee ki ima vec Apple zadev, ker ce bi vedli kako vse to lepo skupaj dela bi se zjokali da nimate kesa za Apple...sam sem na zalost eden izmed teh, zato pa hackintosha furam.

Griffith ::

Kljub temu, da sem sam velik fan Nokie, sem spoznal, da je postala eno navadno sranje in da je zaspala nekje globoko pod snegom.
Sam uporabljam 5800 XM in je do nedavnega delala odlično sploh za mene ki sem nezahteven uporabnik. Zadnjič pa se mi je zgodilo to, da kar na enkrat nisem mogel več na WLAN. Ko sem že 2 dni bentil po bajti zakaj ne morem na WLAN, sem spoznal, da z mojim WLANom ni nič narobe, pač pa z zadnjim updejtom NOKIE. In to se vleče že od Oct-2009 (prvi post na Nokia forumu). Tako napako bi tak ugleden gigant moral odpraviti v treh dneh do največ enega tedna, ne pa da so še sedaj problemi.
Kakorkoli. Z dražjimi pametnimi telefoni nimam izkušenj, sem pa držal v rokah HTC Desire in lahko rečem, da je to raketa napram katerikoli nokiji.

Gutjerez ::

sicer negre primerjati nokia n8 vs apple iphone 4
ker to je kot bi primerjau windows z linux
zdaj pa si naj vsak razlaga po svoje kaj mu je bolj pisano na kožo
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Tilen ::

Microsoft se je zelo potrudil.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gutjerez ::

pošteno. dobra zadeva. verjetno bo tudi cena dobra.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

playboy ::

Gutjerez je izjavil:

nima MMS, Bluetooth ?
Internet brskalnik ne podpira Flash datotek?
Pomanjkanje Office podpore (no urejanje Word, Excel)
budilka ne dela če je telefon izklopljen
ni obdelave slik?

kak si en apple lahko privošči tolikšne pomanjkljivosti?


ker vse ostalo DELA.

Sem imel 2 x N97, pa se N8 tudi dotaknem ne več (prej pa p900, p990, p1i, E71.
Razmišljal sem že o SgS, pa sedaj o HTC desire HD, vendar bo očitno potrebno poskusit z iPhone-om, da vidimo, če res deluje.
Nasednji teden ga dobim, pa bomo videli.

Lp,
Bolje pet do dvanajstih kot nobene po eni...

dvihtelic ::

Odkrito povedan, sem bil fan Nokij. Do nedavnega sem imel nokio n8, razen tega da ima zelo dober fotoaparat, je na njem vse ostalo podn. Potem sem prešel na htc desire in do nazadnje na htc deesire HD. Super phone, nimam kaj reči, kapo dol (pri androidu nej pohvalim tudi Samsung Galaxy S, sem ga sprobal), aplikacije dobijo velikokrat popravke oz update. Sedaj sem pa prešel na Iphone 4. Tu pa nimam kaj drugega povedat kot samo to, da mi ni žal bilo dati malo več EUR za telefon. Mislim, da bom ostal kar nekaj časa na njem, na Nokio bom pa prešel, ko bo na njej android.

Meizu ::

MrX je izjavil:

k se ze glih vsi neki duvate... best fon na planetu trenutno je pac nexus S .
pa pejd si ga u anglijo iskat


+1 se strinjam. Še iPhone mu ne zmore konkurirat, pa četudi se na glavo postavi. Nexus S simply owns :)

detroit ::

Jst sicer ne bi niti razmišljal o nokii dokler se ne znebijo smelly symbiana. Tako da tu zame ni debate iphone 4. Samo vidim da se nekateri oglašajo še o samsungu galaxy ass. Če se ti gre za šminko in dobr telefon boš ostal pri ip4, če pa za best buy pa SGS. Sicer pa če že razmišljaš o tako dragih telefonih kot je jabuk pol počakaš na tega nexusa (sicer se mi zdi da je samo izboljšana verzija SGS-a:)
Skero

Meizu ::

Mah, Nokia bi lahko enostavno pozabila na Symbian, podpisala pogodbo za Android in ga ruknila na telefone. Pa bi lahko celo bila nazaj v igri.

dvihtelic ::

+1

Tilen ::

Android in Nokia pač ni dovolj dobra kombinacija. Zaenkrat jih podpiram. Android me še ni prepričal. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Meizu ::

Kaj pa vem, z malo modifikacije, bi bil lahko Android na Nokii dokaj odpičena zadevca. Se pa strinjam s tabo in jih tudi jaz podpiram pri razvoju Symbiana, če jim le uspe. Konkurenca med OSi je tudi pri telefoniji zdrava zadeva. Saj vsi vemo.

P.S.: Verjetno se ti zdi čudno združit Android in Nokio, saj Nokia že toliko let fura Symbian. A bi pričakoval par let nazaj HTC z Androidom?

Tilen ::

Nikakor ne. Nokia je v fazi katero je MS z opustitvijo Windows Mobile in kreacijo nove veje sistema že nekako dal skozi. Zelo se trudijo z novim OS (Meego - http://meego.com/) in se hkrati zavedajo, da je konkurenca na področju pametnih telefonov (software) nekako pred njimi. Z Meego si ne morejo privoščiti blamaže in posledično bo do končne uporabnosti njihovega novega sistema preteklo še kar nekaj vode.

Nokia's Market Share



NMS

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

IvoJan ::

veš kok folka je že zamenjal telefone od q3 2009? vsi dobri androidi so prisli ven v 2010. tale chart je mal čuden.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponovne težave z iPhonovimi urami

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4613545 (12078) MrStein
»

Nokiini zaposleni stavkajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6523317 (20974) amacar
»

Android 2.3 teče na iPhonu 3G

Oddelek: Novice / Android
267985 (6149) Gregor P
»

Kateri pametni telefon - kateri OS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7810777 (9276) MedusasPath
»

Symbian še ni mrtev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5617441 (15885) PrimozR

Več podobnih tem