» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
192 / 256
»»

enadvatri ::

Vedno bolj sem prepričan, da je to le Mićkotova tržna strategija in da kakršnih koli resnih dokazov, ki jih obljublja, nima.

Ni zanimivo, da jih je najbolj intenzivno obljubljal ravno tisto dolgo obdobje pred izdajo/distribucijo knjige, sedaj pa še tik pred splavitvijo plačljive platforme bloga.

driver_x ::

Mene pa zanima, kje jih bo obljubljal v tretje. :D

enadvatri ::

Lahko pobiramo stave, da tema ne zamre in nam ne bo dolgčas. :))

En pisalni stroj je resnično predal NPU, kurci od tožilstva pa niso vredni javnosti seznaniti z rezultati ekspertize, vse, kar so povedali je, da je primer zastaral.

Tako so prikrajšani volilci SDS, zgodovinopisci in mi. Da bi enega ali drugega pantalona nagnali v kozji rog!

Vseh ostalih pa najverjetneje nima, morda jih je kdaj nakriziran sam prodaj nazaj Janši. >:D

EdoK ::

Veste kaj si mislim o Kunstljevih dokazih in večnim čakanjem na njih?
Si bom sposodil eno srbsko: obećanje ludom radovanje.

Oldi ::

Trenutno seli spletno stran na en resen strežnik, da ne bi ob objavi prvega dokumenta vse škripnilo + čisti VIP spisek - menda se je kup folka javilo, da so plačali, on jih je pa na lepe oči registriral, love pa od nikjer.
Skratka spet precej verjetni razlogi, ki še držijo po konci rek upanje umre zadnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Marat ::

Očitno Walter Wolf načrtuje maščevanje starostam slovenske levice:

Afera Patria je konstrukt močnega lobija stare levice, je prepričan poslovnež Walter Wolf, eden od obtoženih v sodnem procesu v Sloveniji. Kot je dejal za časnik Večer, v Sloveniji ne bi bil deležen poštenega sojenja, zato se je umaknil v Kanado, od koder pripravlja protiudarec. "Zdaj sem jaz na vrsti, da sprožim veliki pok," je napovedal.

Walter Wolf je zatrdil, da ima "kup dokumentov", s katerimi bo dokazal svojo nedolžnost v zadevi Patria. Napovedal pa je tudi protiudarec in pojasnil, da naslednji mesec pridejo k njemu odvetniki in novinarji Reutersa, katerim bo "do zadnjih podrobnosti razkril zelo umazano zgodbo". "Povem vam, da bodo nekateri še trepetali," je poudaril.

Ne razumem zakaj šele naslednji mesec in ne že zdaj? Mogoče je pa sprejel Mikijevo taktiko in bo dokumente objavil šele čez eno leto in to preko bloga. :)


Na vprašanje, ali bo zadeva kakor koli vplivala na potek afere Patria, je odgovoril, da "Sistemska tehnika že leta in leta krši mednarodni embargo in pošilja prek Turčije v Iran komponente za orožje". Poudaril je, da gre Američanom to "močno v nos", Izraelcem pa še dosti bolj, in zatrdil, da vse lahko dokaže s papirji.

"Imam ime voznika, ki so ga kasneje vrgli iz Sistemske tehnike. Ta možak je z Raven na Koroškem peljal svoj tovor v Avstrijo prek Madžarske. Prek Madžarske! Veste, kakšen ovinek je to, od raven do Avstrije je vsega nekaj kilometrov. Pa so ta avto ustavili in našli tovor komponent za orožje, ki naj bi šel v Iran, a so zadevo pometli pod preprogo. Toda Steyr, ki je v lasti ameriškega General Dynamicsa, je pet dni za tem izstopil iz Sistemske tehnike. In od takrat ne želijo več imeti opravka z njo," je za Večer še povedal Wolf.

Očitno gre za kršenje embarga na prodajo orožja Iranu. Kar nas spet pripelje do nekega izleta v Iran v 90ih... >:D

enadvatri ::

To je zelo stara zgodba, ki je tudi že bila v medijih/javnosti. Ta Valterino Volk je podjetnik in spreten trgovec, zgleda bo spet recikliral in goljufal; prodajal rabljeno za novo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Matako ::

Marat je izjavil:


Ne razumem zakaj šele naslednji mesec in ne že zdaj? Mogoče je pa sprejel Mikijevo taktiko in bo dokumente objavil šele čez eno leto in to preko bloga. :)


Očitno se nam obeta Walterleaks. :))

Jaz pravim: Wolfie, ne se držati nazaj! Nova tema?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Vulfi se bo premislil, v njegovi branži se tovrstni izleti končujejo s propadom - kdo se bo pa šel ilegalne posle s takim blebetačem.

gmajestix ::

Praznik se je javil link.

Matako ::

Zanimiv liks!

Je pa tako... Čefo je pač pravi hardcore odvetnik - vsekakor mu ne more nihče očitati, da je dajal kakšno posebno prednost določeni opciji. Njegov CV je bogat z liki vseh mogočih prepričanj in ozadij. Poslovati z poštenjaki je poslovno gledano neperspektivna strategija v tem poklicu. Jebi ga, odvetnik je v službi stranke, za plačilo.

Ali parcelo. :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Ampak pustimo to. Resnejše stvari se dogajajo. Mikislovna scena očitno umira.

Z ukinitvijo javno dostopnih blogov je presahnilo tudi zanimanje javnosti za knjige, jajo-rabote... po novem se liksa kar na sodiščih in v Parlamentu, na TVSLO3. Ampak ni več to.

Nekoč so bili mikislovci.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

V včerajšnji Dnevnikovi kolumni Mehleta nastopata 2 protagonista pričujoče teme, Reza in Miki.
Miki ima novo objavo (včeraj), stran je nekoliko bolj odzivna vendar še zmerom to ni to. Ukvarja se z aktualno politiko, navrže, da ima Mirage hudo ozadje in da gre za koristi brata Jajčka, več naslednjič, iz zgodovine pa nekaj o liku i djelu Ljerke.
Pa opravičilo za zamudo, imel je nesrečo z motorjem, a že lahko hodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

T-h-o-r ::

a bi kdo, ki ima dostop, skopiral kak nov zapis sem?????
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Matako ::

Ne vem, če Mikiju plačljiva platforma sploh dosti finančno pomaga (sumim, da je vse skupaj bolj borno)... ampak za "sceno" je to vsekakor korak nazaj. Tehnično, vsebinsko... hej,še oblikovno mi je slabše.

EDIT: Thor... zaenkrat ni še menda ni objavil nič res liksabilnega.. drugače pa ja - resnica mora ven.

EDIT2: upam, da Miki čimoprej okreva. Vidite, še tega ne vemo več, kaj se z njim dogaja...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Valjda ne pričakujete, da bomo VIPovci kopirali, ker kakšen smisel pa naj bi potem plačevanje imela. Jaz bom kaj zlo zanimivega posredoval samo frendici, ki garant ne bo pošiljala naprej.
Kaj bo Miki imel od tega se bo pokazalo, ko bo minilo obdobje registracije zaradi donacije in plačila knjige. No pa seveda od tega koliko časa bodo stvari ostale na plačljivem strežniku oziroma če se bo res pojavil hot material.

Matako ::

Oldi... če ni fovšije, je za vse dovolj. In zapomni si: pravi mikislovec je v službi Resnice. Je njen vojak.

Ja saj, morali bi bili uvesti častno mikislovno zaobljubo, da bi bile neke zaveze... zdaj pa imamo namesto tega "hrčkanje" VIP-ovcev.

Takole imamo. Bili so nekoč mikislovci.
/\/\.K.

Oldi ::

Zame gre tu predvsem za fer odnos do Mikija in s hrčki to nima veze. Najraje bi dokaze linkal po vseh desnjakarskih forumih, najprej pa seveda tu.

Matako ::

Ja saj. Fer. Dogovor je bil, da se vroča roba plača, ostalo ne.

Je vroča?

Peče?
/\/\.K.

CoIdCat ::

Vroče je, da peče...kdo že je pozimi napovedoval vročino?

Matako ::

Nov hladen maček? To so že 3 življenja od 9, če prav štejem.
/\/\.K.

gmajestix ::

Izgleda se nekaj premika na temo Blaža Furjana link.

Oldi ::

V Nedeljcu predvsem ponavljajo, citirajo Mikija, nov je le opis stanja Blaževega frenda Ivana, ki so ga psihično povsem zdelali in se je vsakemu razlaganju kaj se mu dogaja panično izogibal.
Je pa v zadnji številki kratek članek Bukovca o Mrlaku. Skorajda da zatrdi, da so ga sestrelili vedoč kdo je v njem, vse v funkciji da se poka - kot bi rekel Slapar, in da se pokaže kaki hetoji in frajerji smo, celo gazelo s štrucami kruha znamo sestreliti.
Kakšna sodrga se je igrala z našo eksistenco, kake nebuloze je zadnjič spet stresal Slapar.

Oldi ::

Pišejo tudi, da bo Jakič lahko prišel do vseh dokumentov o dogodku in da se osamosvojiteljske naveze že dovolj razrahljale, da se bo dalo kaj narest.

tony1 ::

Zakaj nič ne poka! Hočem, da poka!

...in potem si Miho Butaro odžagali, na njegovo mesto pa je prišel "rođak" iz Grosuplja... :)

čarli ::

Toni Mrlak ne bi smel umreti!
http://www.siol.net/kultura/novice/2013...

Matako ::

Izgleda, da bomo bojni klic "Kunstelj, kje je knjiga" nadomestili z "Miki, kje je vroča-roba".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Odkar Miki na veliko mlati pare na novi platformi kot šef so se takoj spet prijavili voluharji:

Sodišče je "blogerja" in nekdanjega specialca Mitjo Kunstlja še tretjič kaznovalo s kaznijo 10.000 evrov. Tokrat jih mora v petnajstih dneh dati poslovnežu Dušanu Mikušu, sicer nekdanjemu šefu Voma in Fructala.

http://www.reporter.si/slovenija/mitja-...

Kje dobijo te okrogle cifre?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

solatko ::

Važno je, da sodišče odredi 7500€ odškodnine po osebi, za dekleta, ki jih je ubil Maček. Torej je dražje vrtet gobec, kot nekoga spravit s ceste, na un svet.
Delo krepa človeka

budspennncer ::

Mitja - Matija http://buchela.blogspot.com/2013/05/mit...

Vinko - Koča http://buchela.blogspot.com/2013/05/vin...

Dolazi i Špeliii
Dobite. Je pa 72. v čakalni vrsti.

http://www.reporter.si/slovenija/mitja-...

Oldi ::

Miki v novi objavi poziva k dobremu delu:
Mimogrede, če mi kdo posreduje domač naslov Boštjana M. Turka, bo storil dobro delo. Tej predrzni klerodomobranski podgani bomo uredili obisk, ki ga ne bo pozabil do smrti. Ker že tako navija za obiske na domu, mu bo ustreženo. Zato res prosim! Kdor ve kje biva ta kurac, naj mi sporoči na enega od znanih elektronskih naslovov!

Kaj ga je tako razpičkalo ne piše, piše pa, da se stvari s strežnikom in zagotavljanjem sistema za dostop do datotek, počasi končujejo in res, spletna stran teče precej bolj tekoče.

Sem skoraj pozabil, napoveduje knjigo Patriotske igre + special blog, v kateri ne bo prilog, dobile se bodo na blogu.

Torej lahko začnemo z novim čakanjem.

Okapi ::

Eh, tak obveščevalec, pa še enega naslova ne zna najti.

O.

Matako ::

Novice o drugih junakih 91-94 teme...

Reza bo izdala knjigo! Upam, da ne pri Mikijevi založbi. ;)


Blog je trenutno na bolniški.
Ker pa je enim dolgčas na morju in bi me radi na blazincah pod palmicami brali, sem se odločla vse do sedaj napisano izdati v tiskani obliki.
Če boste pridni, dodam še kašno zgodbo in pa konec zraven.

Kogar pa zanima moja bukvica in bi jo rad imel zase naj mi pošlje na spodnji mail naslov.
tereza.vuk@gmail.com
Drugač pa thanks vsem res!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Uf kdaj sem že objavil, da ima Reza bukvico.

Mimogrede, pride kdo na debato o knjigi Potočnjakove 27.6, Miki zna priti.

creepyatrija ::

evo mjene..sem se mogla na nov prijavit..ja,mam bukvico..baje je top..:-) nisem maja,ampak tereza..:-P sem se mal odmaknila k sem ene motla...komplikatorji..:-/
http://www.marasirako.info/index.php/si...
tuki je spremna beseda

Zgodovina sprememb…

creepyatrija ::

Oldi je izjavil:

V včerajšnji Dnevnikovi kolumni Mehleta nastopata 2 protagonista pričujoče teme, Reza in Miki.
Miki ima novo objavo (včeraj), stran je nekoliko bolj odzivna vendar še zmerom to ni to. Ukvarja se z aktualno politiko, navrže, da ima Mirage hudo ozadje in da gre za koristi brata Jajčka, več naslednjič, iz zgodovine pa nekaj o liku i djelu Ljerke.
Pa opravičilo za zamudo, imel je nesrečo z motorjem, a že lahko hodi.


dobr me je presenetil mehle..nisem mela pojma,da bo šel pisat o temu..:-)

Oldi ::

Si mu težila ali ne :)
Kako pridemo do knjige brez posrednikov.

creepyatrija ::

težila..tko k je napisano,tko je blo..:-) ja,mam bukvo..,pejte v NUK...:-P vesela ful,odziv top..nardila sem si top ekipo okol sebe...:-)
tale ikona je tiskala..:-)
http://www.tportal.hr/showtime/glazba/1...

kaj nej rečem..show must go on dokler delajo jetra? hja..;-)

https://www.facebook.com/photo.php?v=16...

težila sem mu za kolumno sto let nazaj..ne pa za recenzijo moje bukve..:-)

za bukvo se pa name obrnite..te runde zmanjkalo...prvega,drugega jih mam spet

Zgodovina sprememb…

creepyatrija ::

Zgodovina sprememb…

creepyatrija ::

grem spat..sam še ta koamd..jebat ga,še Plant potoči solzico...weedmo

Matako ::

creepyatrija je izjavil:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid...

evo je,bukvica..:-)


Vidiš to, to! Reza, ti si profesionalka, ne pa Miki, ki smo ga mesece in leta prosili naj že poslika tisto skladovnico Patriotskih pri njemu doma... namesto tega pa smo dobivali poročila o pretepenem tiskarju in Distributerjih, ki čakajo na klic.

In čestitke za knjigo - super izgleda.
/\/\.K.

creepyatrija ::

Matako je izjavil:

creepyatrija je izjavil:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid...

evo je,bukvica..:-)


Vidiš to, to! Reza, ti si profesionalka, ne pa Miki, ki smo ga mesece in leta prosili naj že poslika tisto skladovnico Patriotskih pri njemu doma... namesto tega pa smo dobivali poročila o pretepenem tiskarju in Distributerjih, ki čakajo na klic.

In čestitke za knjigo - super izgleda.


hvala..:-) končno izvedla nek projekt do konca,vesela,pa še odziv je super..:-)kaj pa kle kej novga dogaja? miki ma baje zdej plačljiv blog,ne?

Matako ::

creepyatrija je izjavil:


hvala..:-) končno izvedla nek projekt do konca,vesela,pa še odziv je super..:-)kaj pa kle kej novga dogaja? miki ma baje zdej plačljiv blog,ne?


Ma ne bi o tem! Na plačljivem bi morala biti vročaroba ostalo liksanje o Jajotovih rabotah ipd. pa naprej po starem.

Vroče robe pa od nikoder, liksanja ni več. Peče, fantki. No je pa res, da ima sedaj kar precej raznoraznih sodnih stroškov.

Ok, saj v resnici nisem naročnik - odkar me je "mrazica" na suho sem previdnejši glede obljub.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

creepyatrija ::

sem ga srečala zanč,mikija,po dolgem času..mi je reku isto..da ma kr jebe te sodniške neke...tko da po eni strani štekam,,kok je pa folk pripravljen to plačevat ,pa ne vem...jaz sem se rajš kr za bukvo odločila

jaz tko kdaj razmišljam..k sva se jaz pa miki družila..ma niti eeden ni nikol omenil da ga zanima pisanje,kamoli da znava pisat...zanimiv je ta life..:-)

ker miki ma top smisel za pisanje..jaz pa tud..:-P

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Tereza.

Ena morda nepristojna prošnja...ker vem da se me ne tiče...ampak vseeno.

Ena teta od teh posttravm skupin zdravljenja, me stalno sili v striženje, umovanje, telovadbo, štrikanje in hojo:)). OK verjetno misli dobro, ampak ker je dodala še naj napišem knjigo, me pa zdaj res fircev matra ali ni morda namesto mene prfuknjen svet.

Malo nagona za pisanje (želje:) sem imel tam nekje ko sem še mazzinija videl vsak dan...pozneje je to pošlo. Zdaj, če bi nekako čudežno imel talent, bi pa seveda pisal za denar. Samo zanima me kakšni to sploh denarji so (v mali sloveniji)...če ni skrivnost. In morda še Okapi?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

creepyatrija ::

:-) ja lej,jaz sem samozaložba..ker z založbami nismo prišli skupaj..oni hočjo roman..jaz sem ap hotla na vsak način izdat svoj cel blog v tiskani obliki...denar? minusa nimam,daleč od tega..sam se morš sam reklamirat pa bit gobec ful....pr nas pišemo sam za hobby več ali manj..če te veseli,go for it..obogatel pa veš da ne boš

recimo esad babačič je čist vesel,da ne jebem založb..on jih tud ne več..tam ti vse pravice poberejo..recimo en moj frned(ne bom kle imena k je kr znan),je pisal 4 leta knjigo..dobil 2000 evrov,pa še to so mu pr dohodnini vzel 400..tko da,...

Zgodovina sprememb…

creepyatrija ::

pa takoj so neki sral,da mora bit manj kletvic,pa kr neki..dej,sam šetnja

sem pa čist happy..v tiskani obliki zgleda čist drugač..verjela sem vase do konca-vsaj enkrat v lifeu!..:-)

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Ma kurac.

Po pravici povedano imam veselje do življenja vedno večje, in ne do pisanja nekih knjig. Če ni denarja zlasti ne. Tale forumček mi kar zadošča...obdelujem(o) kakih 20 tem in to resno pri tem se moramo še samoizobraževati in to je ono maximum.

Problem je ker sem pri tem skoraj postal 'ćuk' in povsem nevajen ljudi. Ok pa to ni kriv forum.

Lepo si povedala...torej ostane štrikanje:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

minusa nimam,daleč od tega
Seveda ga imaš, samo zdi se ti, da ga nimaš, ker si svoj čas, porabljen za pisanje, pozabila prišteti.

Samo zanima me kakšni to sploh denarji so (v mali sloveniji)...če ni skrivnost. In morda še Okapi?
Če dobi knjiga državno subvencijo, mora avtor dobiti 400 evrov na avtorsko polo. Če je ne dobi, so honorarji bistveno nižji, tam do recimo 200 evrov za avtorsko polo, ali celo manj. Avtorska pola je 30.000 znakov (10-15 strani knjige), koliko časa to pišeš, je pa seveda odvisno od vsakega posameznika.

Lahko pa se seveda z založbo dogovoriš za odstotke (običajno 7-10%, če imaš srečo do 15%) od prodaje, ampak to se običajno počne pri kakšnih priročnikih, oziroma če si siguren, da bo šla knjiga v več kot 2-3000 izvodih (za slovenski roman je 500 prodanih izvodov že lepa številka).

Žurnalistično pisanje je tudi čedalje večja mizerija. Novinarje vsepovsod odpuščajo in ti se potem na vseh koncih in krajih vdinjajo za drobiž ter posledično nižajo honorarje vsem. Če si zelo dober, ali pokrivaš kakšno področje, kjer ni konkurence, ali če si zelo pri koritu, še nekako gre, ampak takih je čedalje manj.

O.

creepyatrija ::

no ja,seveda..če gledam s tega vidika,kok časa sm jaz pisala,sem itak v minusu...sam jebat ga,rada pišem..plus tud to je akr si rekel..če češ met povpraševanje,morš res neki novega, drugačnega ponudit..kar jaz sem
««
192 / 256
»»