» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 256
»»

Balandeque ::

Tule
Zanimovo branje. Se da nekako jasno razbrati, kje deluje domišljija, kaj bi pa mordabilo lahko res.

Par finih poudarkov:
Trgovanje z orožjem je zahtevalo,da smo prisotni tam,kjer nismo imeli kaj iskati,Hrvaška,Bosna in še marsikaj. (....) Vse manj mi je bilo jasno,oziroma vse bolj mi je bilo jasno,da je tale komisija farsa za medije,da moram lagati kot so se zmenili! Tudi prav,ampak pred Kladušo smo izgubili človeka,pri umiku je eden naših izgubil življenje,pri vrnitvi je bilo to v poročilu,torej vsega ni bilo,
pizda,kri je bila prelita,kako se ni nič zgodilo,kaj pa je bilo z njim ….? Je grob na Žalah prazen,po moje ni,če grem k njemu domov,bom našel vdovo in otroka,bi našel takrat,zdaj po vseh teh letih,koliko že,17 ali 18 let nazaj…!

Janša je že v kabinetu na Pentagonu,po UKV vezi bo poslušal dogajanje,ne smeš zajebat,moramo aretirat,oba,ali vsaj Smolnikarja,druge ni,je nadaljeval Njavro.Za mojo glavo gre,pa tvojo tudi,kolikor vem,sem ga dražil,čeprav ni bil primeren trenutek.

General Ivan Hočevar,nekdanji šef RŠTO je prestopil na jugoslovansko stran,kot trofejo so ga čuvali v hotelu Jugoslavija v Beogradu.Hudo,če general,ki ve vse ključne podatke,prestopi na drugo stran!
Vsaka resna država bi poslala likvidatorje na izdajalca te vrste.Slovenija hoče biti resna država,zato je general Hočevar odšel rakom žvižgat.Davno davno v začetku devedesetih sem bil v ekipi,ki je odšla v Beograd.Zgodbo iz tistega časa so povzeli časopisi:general Ivan Hočevar je storil samomor v hotelu Jugoslavija,strel v glavo………..konec.Pa je bilo res tako,sem sanjal,da sem tam,da je bilo vse še bolj zapleteno,ga je obiskala družina iz Slovenije,poleg nas seveda!


Pa še malo popra:
Njavro je zrastel med Kočevskimi kmeti,oblačil se je kot kmet,obnašati se ni znal,baje je leta 91 sploh prvič videl Ljubljano,na novinarko Špelo Predan se je zalepil kot muha na drek,dobesedno,Špela je bila manj kot drek,porivala s je s pol Moris-a,z nekaj policaji,politiki,Edvard Oven,Marko Crnković,Janez Janša,Dušan Mikuš,Miran Ališić,Danilo Slivnik,ne bom nadaljeval,samo drobec njih sem omenil,prodorna novinarka,Njavro ji je seveda vse zgobcal,zato smo jo morali imeti pod nadzorom,še to se nam je manjkalo.


Po naslovu bloga, starosti pisca in zlasti njegovi vlogi je jasno, da gre za Mitjo Kunstlja.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Double_J ::

Sovražni govor...;(
Dve šivanki...

PaX_MaN ::

General Ivan Hočevar,nekdanji šef RŠTO je prestopil na jugoslovansko stran,kot trofejo so ga čuvali v hotelu Jugoslavija v Beogradu.Hudo,če general,ki ve vse ključne podatke,prestopi na drugo stran!
Vsaka resna država bi poslala likvidatorje na izdajalca te vrste.Slovenija hoče biti resna država,zato je general Hočevar odšel rakom žvižgat.Davno davno v začetku devedesetih sem bil v ekipi,ki je odšla v Beograd.Zgodbo iz tistega časa so povzeli časopisi:general Ivan Hočevar je storil samomor v hotelu Jugoslavija,strel v glavo...........konec.Pa je bilo res tako,sem sanjal,da sem tam,da je bilo vse še bolj zapleteno,ga je obiskala družina iz Slovenije,poleg nas seveda!

Hrmpf, tukaj pravijo, da je bil 2000, 2003 ali 2004 še živ. Letošnji seznam ga prav tako označuje kot še živega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

overlord_tm ::

Kdorkoli ze je, pisat bi se pa lahko naucil :/

PaX_MaN ::

Da je bil živ še dve leti po dogajanju je menda poročala že Mladina:
General Ivan Hočevar je dvije godine kasnije izjavio: "Ukaz o razoružanju TO nisam potpisao. Ukaz je došao sa najvišeg mjesta - od Predsjedništva SFRJ i bio sam dužan ispuniti ga... Kučan mi je ponudio da potpišem izjavu o tome da se lično ne slažem sa Naredbom Predsjedništva SFRJ. Jasno, nisam potpisao izjavu. Rekao sam da teškoće s Predsjedništvom SFRJ ne mogu rješavati preko mojih leđa... Bio sam general koji se u nepravom času našao na nepravom mjestu. Na ponovno upozorenje, kad smo počeli realizovati Naredbu, preuzeo sam ličnu odgovornost za odluku da to oružje štiti TO i poslao naređenje svim štabovima da se osigura oružje od TO, jer je došlo do nesporazuma oko izvršavanja Naredbe Predsjedništva SFRJ. I Kučan je poslao identičnu naredbu. Istim ukazom Kučana, razrešen sam dužnosti. Razrešen je dužnosti i general Ožbolt Drago, načelnik Štaba TO, nakon čega sam tražio razrešenje dužnosti i penzionisanje. Predsjedništvo SFRJ je odgovorilo negativno i zahtjevalo da i dalje ostanem komandant TO Slovenije. Bilo mi je jasno da sam se našao među dva mlinska kamena u ulozi žrtvenog jagnjeta" ("Mladina", 26. januara 1993).


Originalnega članka (še) nisem našel, je pa referenca, da je bilo res:
19. JANUAR 1993: VDOR
Ministrstvo za obrambo si je pričelo z nezakonitimi vlomi v stanovanja slovenskih državljanov prilaščati lastnino bivše armade. Delavci Ministrstva za obrambo so ob pomoči gasilske brigade vdrli v stanovanje generala Ivana Hočevarja in stanovanje zapečatili.
26. JANUAR 1993: OB NEPRAVEM ČASU NA NEPRAVEM MESTU
Intervju z generalom Ivanom Hočevarjem, narodnim izdajalecem ali žrtvijo politike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

overlord_tm ::

Cist tako, sem prebral vse, zakaj ta stvar ne dobi vec publicete?

Snohman ::

overlord_tm je izjavil:

Cist tako, sem prebral vse, zakaj ta stvar ne dobi vec publicete?


Ker bi se preveč ljudem razkrilo kakšen je pravi obraz njihovih ljubljenih vodij, in da slovensko pravo deluje samo za tiste, ki so izbrani, da se jih potopi...

Okapi ::

Hrmpf, tukaj pravijo, da je bil 2000, 2003 ali 2004 še živ.
Saj je še vedno. Tisto so bile sanje (kako bi bilo, če bi bilo) avtorja bloga. Saj lepo napiše:
Pa je bilo res tako,sem sanjal,da sem tam ...

Se je treba naučit brat malo bolj eterična besedila;)

O.

Double_J ::

Sem razumel kot da se je dejansko mislilo da je storil samomor. On se pa nekako spomni, da ni šlo za samomor kot so poročali novinarji, temveč so ga obiskali z ekipo.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

ali3n ::

Gornji podatki so napačni; ustreljen (v glavo) je bil namreč Hočevarjev sin, ki je šel za očetom dol; po spominu v hotelu Slavija; storilki (materi) so se mi zdi sodili v Srbiji.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

donfilipo ::

Wav začel brati in seka!

Da dva velika kalibra slovenske osamosvojitve še gonita vojno naprej?
Potem pa niti ni čudno;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Če sem prav razvozlal, je avtor bloga Mitja Kunstelj, eden glavnih slovenskih James Bondov polpreteklosti. Super.
Pa JJ-ja je rahlo očrnil. Tako svetleč možak (ke v plešo:), da je stal za švercanjem orožja in tajnimi akcijami na balkanu? Ki jih povrhu niti ni nihče uradno ukazal?


Ali za tem stoji veliki mali mostrum, ki hoče najprej povečati sebe in nato spet uspostaviti komunistično oblast pod vodstvom tajkuna Jankoviča?>:D

P.S. Še opozorilo, da ne boste brali od zadaj naprej kot se je zgodilo meni. Najprej na konec bloga!:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

Če sem prav razvozlal, je avtor bloga Mitja Kunstelj,
Saj se niti ne skriva. Mikstone je njegov javni nick.

O.

donfilipo ::

On se morda ne skriva. Ampak ga pa zato drugi:)

Ko je bila afera Depala vas aktualna, se je skrivalo in pometalo na veliko. Šele danes se počasi pokaže, kdo od teh je bil pravi slovenski nacionalist, kdo pa morda agent interesov drugih in v prvi vrsti denarja:)
Kunstelj je zgleda pravi slovenski nacionalist. Ampak to ne pomeni da v svojem blogu laže. Imam občutek da ne.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zeberdee ::

Vredno branja.

Okapi ::

Kunstelj je zgleda pravi slovenski nacionalist. Ampak to ne pomeni da v svojem blogu laže. Imam občutek da ne.
No ja. Po mojih izkušnjah džankijem ne smeš verjeti praktično ničesar.

O.

donfilipo ::

Narobe Okapi. Ne smeš jim verjeti stvari, ki bi lahko ovirale njihovo pot do droge. Ne kdaj se bodo zdravili, ne kako se bodo zdravili in seveda tudi ne, ali se bodo zdravili. Skratka 'majorji današnje policije'8-) imajo nemalo težav, ko si praktično ne upajo in po tej doktrini, tudi ne smejo človeka povabiti v en slovenski boj proti 'afganistanski čefurski mafiji'.8-) Ker so papki8-) No pa še nekaj je...Mitja ni še 'broken'. Ampak morda tale zgodba da namig nekomu, da pa vendarle gre za klic. Ali pa... no ja tu bom pa raje tiho:)

Ko gre pa za 'tolmačbe prejšnje normalne poti', so pa presenetljivo iskreni.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Skratka malo 'jeba' je nekomu razložiti, da je sicer fucked up, ampak upanje pa vedno obstaja, če maš pa morje 'jupijev', ki se prbijajo res samo praznično in o kaki bolezni ni niti suma. In ravno ti potem junkija, ali pijanca iznačijo za izdajalca:) užitka! Jih kar nekaj osebno poznam in SO sponzorirani od podobnih 'mafijskih' grup, kot jih opisuje Mitja>:D

In zato na drugi strani ta skuša do potankosti in večinoma kar iskreno razložiti pot do bolezni! Pa četudi je ta bolezen zgolj razočaranje nad slovensko realnostjo!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Ko gre pa za 'tolmačbe prejšnje normalne poti', so pa presenetljivo iskreni.
Ja, približno tako iskreni so, kot tisti dijak, ki ves ogorčen pripoveduje, da je dobil cvek, čeprav je vse znal, samo zato, ker ga ima profesor na piki. Saj sam sebi verjetno celo verjame, kakšen džek je bil.

O.

Brane2 ::

Kratka obnova:

Slovenski James Bond je tip, ki:

- je velik domoljub in globoko sovraži južnjake AMPAK

- obilno uporablja "pičko", "kurac" in kopico poslovenjenih balkanskih kletvic.

- ki, vsaj glede na lastni blog, videva bolj malo "akcije", sploh z enakovrednim ali močnejšim nasrpotnikom, zato pa dobesedno poje adrenalinske hvalospeve "akcijam" proti neusposobljenemu ali nezainteresiranemu nasprotniku.

- vidi JNA kot "soldatesko" iz meni neznanega vzroka. Najmočnejši indic je dizajn uniform. SOldateska je šparala, on pa je imel NATO-style oblekce.

- po teh parih pretepih ne počne pravzaprav nič izven visoko ilegalnih posegov v nenehnih bojih posameznih centrov nove oblasti. Kot sam pravi, je celo življenje le urjenje in preprodaja orožja.

- enote, ki to počnejo in obenem jebejo ene druge v glavo, seveda niso soldateska. So skupine oboroženih in organiziranih domoljubov, ki jih le redki razumejo in ki imajo praktično vse izven svoje skupine za manjvredne.



Sem jaz edini, ki tu vidi splošno kancerogeno rast ?

Aja, pa določeni opisi so videti "rahlo" izkrivljeni.

Recimo tisto v ELdoradu ( če gre za isti dogodek ) sem slišal _precej_ drugače od drugih.

In še vprašaje za konec- ko smo že v času razkritij (WikiLeaks etc)- evo, tudi če odštejemo neSlovence, kaj od vsega tega je koristilo tipičnim slovenskim državljanom ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Na rake se ne spoznam:)) Problem je v tem ker ni edini. Takih in podobnih zgodb o elitni mafiji, sem slišal in bral kar nekaj. In noben pisec do sedaj še ni bil 'narkič'. No in če je ta prvi......nič zato.

Bilo je obdobje ko smo bili na robu državljanske vojne in v Morisu je bilo kar nekaj specialno 'naglavnih' modelov pripravljenih storiti vse. Tudi umore, kot tu piše. Kaj šele tovoriti vreče denarja. Če bosance vprašamo, ali smo jim resnično orožje dostavljali zastonj, se bodo smejali do leta 2017. To je pa prehuda doza:)

Tako da pavšalno obstreljevanje z narkomani in vezanimi lažmi, vsaj pri meni ne zaleže. Ga predobro poznam in vem kako fino gospodi pri podlih 'kšeftih' tudi služi.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Tedene dva nazaj sem nekje bral nek intervju Peterleta.

Zbodlo me je to, da je ta videl kot veliko večjo nevarnost Markoviča kot Kadijeviča- poveljnika JNA.

Zanj je rekel, da je hotel samo mir in čiste račune IIRC.

Kakšen preobrat- prej je bila JNA samo "soldateska", Kadija & Co. pa čisti hudič.

Od kod ta preobrat ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

markovič je dobil 24$ od USA da vzpostavi tržno jugo8-)

No resno, ne vem točno kolikšna je podpora USA bila, vendar Markovič jo je imel in če bi ta obvladal tudi JNA (stari rdeča vojna garda bi se morala odreči socializmu, kar niso hoteli) in še zlasti Miloševiča, bi marjanci mirno dopustili in morda celo podprli Markovičevo intervencijo na čelu JNA soldateske.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Od vse te revolucije, domoljubov, domovine etc crap je ostal samo "puf"- tako dobesedno kot v preneseni obliki...
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Ma jaz to ne vidim tako. Vseeno so imeli in jajca in pamet, da so nas privedli v deželo naših tisočletnih sanj. Ali smo sanjali nekaj kar ne znamo upravljati? Ne verjamem. Ampak nekaj nesreč s trki bo pa le:)

Za mene je tu pač samo izpostavljeno še enkrat dejstvo, da je za vsak 'prevrat' in revolucijo treba tudi malce ali celo precej umazanih iger...in da so konec koncev za te 'koristne podlosti', vendarle najbolj krivi stari oblastniki. Da je politika sama, ne posel ugledne zakonodaje in izvrševanja, ampak tudi precej umazana in podla dejavnost.

Nič kaj posebej novega skratka za starega anarhista. Le da za kakih 0,23sekunde, morda kdo celo verjame, kar sam trobim v veter ves čas8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Sori, ampak jaz tu ne vidim NIČ izven podlih dejavnosti.

Kaj tako dobrega pa so nam njihove "dejavnosti" prinesle ?

Zanimivo se mi zdi tudi to, da govori tip o policajih kot o gnoju in afero Depala vas kaže kot svoj junaški poskus zajebati "nasprotno stran".

Ampak, če prav sledim zgodbi, "nasprotna stran" je hotela razkriti svinjarije okrog preprodaje orožja.

Kaj tako svinjskega je pri tem zagrešil "Kučanov tabor" ?

Ne branim ga, le iz tipove zgodbe to ni kaj dosti razvidno.

Zanimivo je tudi to, da slovenske politike v bistvu praktično brez izjeme slika kot gomilo pijavk, ki v "domoljubni ideji" vidi priložnost predvsem zase.

Ob vsem tem, kaj sploh še ostane od "tisočletnih sanj" razen nočne more tik pred bujenjem ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Še nekaj o tej preprodaji orožja.

Kot kažejo novi materiali in izjave vpletenih v balkanski moriji, se zahod, sploh pa USA samo formalno niso vmešavali v to, drugače pa so namenoma odpirali vrata za taka početja partnerjem v prejšnjih republikah.

Ni povsem nemogoče ( pravvzaprav je celo IMO verjetno), da so zavezniki vedeli ali celo zahtevali posrednika v SLO za tole.

Vprašanje je torej, koliko je Slovenija sploh kdaj bila samostojna.

Kot WL namiguje, to sedaj sploh ni, tudi če odmislimo vse funkcije, ki jih je dejanjsko že prenesla ( ali pa še bo ) na EU...
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Kar se šverca orožja tiče, menim da uradni Washington ni podpiral zadeve. Če bi, bi pač sklenili kar odprt deal in konvoje, brez vreč in slavnih krpanovskih posrednikov. Da pa je CIA preko nemcev za zadevo takoj zvedela, je pa tudi jasno. Ampak vedeti in uradno podpreti, je pa druga zadeva. Markoviča, če bi bil dovolj močan, da bi podrl vsaj Miloševiča, bi podprli tudi s konvoji orožja. No Nemci in EU, pa so tu igrali malce bolj dvolično in pojavili so se številni 'svetski evropejci' ki so orožje dostavljali najprej nam, nato pa tudi vsem ostalim:)

Kar pa se njegove frazeologije tiče, je klasična Morisovska iz tistega časa in samo potrjuje da Kos ni lagal, ko je govoril o oboroženih gusarjih:) Na koncu je pa tudi JJ nemara sprevidel, da EU in 'ameriški ata' njegove 'osebne borbe' in vojne ne bo sprejel, morda, ko mu je drugi Janez omenil, da kar dobro pozna Američane8-) In so morisovci zaključili z 'herojsko' vlogo.
Ampak za res učinkovite diverzantske akcije, proti morda še ostreje nastopajoči JNA, drugega takrat nismo imeli. In tudi druge države kar se tega tiče, nimajo ravno dunajskih dečkov. Jasno pa je, da jih nikjer ne uporabljajo proti lastni policiji, ali drugim organom:)

Sori, ampak jaz tu ne vidim NIČ izven podlih dejavnosti.


Oh my streght is fading, and my answers will be faint;((
Jebiga...ene dva zoprna udbaša so sterali z Jesenic. (Sicer so sterali tudi 4 super dečke in pustili 8 težih pičk...ampak to je kolateralna škoda)8-)

Če sem čisto resen, tega vprašanja si sploh ne upam več postavljati!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Matako ::

Brane2. JLA je bila soldateska zaradi tipičnega nastavljanja in odstavljanja ljudi, ki je temeljila na negativni selekciji in nesposobnosti. To je vendar vedel vsak kreten - vključno z Mitjo K. No saj rezultati so se potem pokazali na bojišču. To so bile res poden oborožene sile, tukaj ni kaj razglabljati.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Brane2 ::

Aha. In ta kriterij se je, praviš, bistveno spremenil po osamosvojitvi ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

da je ta videl kot veliko večjo nevarnost Markoviča kot Kadijeviča
Saj je logično. Markovič je kratek čas v ljudeh zbujal upanje, da bo Juga preživeli. Konvertibilni dinar, devize si lahko kupil v banki ... Ker vsakomur je jasno, da je Jugo, poleg Miloševića, pokopalo propadlo gospodarstvo. Če bi se takrat 1989 oziroma 1990 po nekem čudežu uspelo gospodarstvo pobrati, bi se lahko stvari zasukale čisto drugače.

Kaj tako svinjskega je pri tem zagrešil "Kučanov tabor"
To boš mogoče izvedel v nadaljevanju.;)

- ki, vsaj glede na lastni blog, videva bolj malo "akcije", sploh z enakovrednim ali močnejšim nasrpotnikom,
Večinoma klasične lovske zgodbice. Recimo o drzni aretaciji strašnega ribniškega kosovca Šefika Suljevića. V resnici se je tip sam predal, oziroma celo hotel prestopiti na stran TO.

V glavnem pa, take reči se dogajajo, če se na kupu zbere kup prepotentnih mulcev, ki jim kupujejo drage igračke, v bližini pa ni nobenega odraslega, ki bi pazil nanje;)

O.

donfilipo ::

O ja. Je bil za te fantiče lepo odgovoren direktno JJ-ju Krkovič, pa tudi Njavro. Problem je v tem, da so bili zgleda gojeni in 'drilani' v času, ko 'desnica', ni dobro vedela, kakšen 'deal' je Kučan sklenil z Miloševičem....in kasneje, kako bi preprečili, da bi 'levica' pograbila vse nekdaj skupno premoženje.

Je pa res, da sem kar avtomatsko 'cenzuriral' in tako prezrl ko sem bral, rambojevsko samohvalo, ker me ta pač še zdaleč ne moti tako, kot skrivanje bomb, umorov, pretepov, nasilja in zločinskega združevanja po domače, ki so ga zganjali politični veljaki!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

Večinoma klasične lovske zgodbice. Recimo o drzni aretaciji strašnega ribniškega kosovca Šefika Suljevića. V resnici se je tip sam predal, oziroma celo hotel prestopiti na stran TO.

V glavnem pa, take reči se dogajajo, če se na kupu zbere kup prepotentnih mulcev, ki jim kupujejo drage igračke, v bližini pa ni nobenega odraslega, ki bi pazil nanje;)O.


Prepotentnih mulcev ? Vsaj po tisti El Dorado zgodbi, gre le za "malo" več kot to. 12 Morisovcev se je spravilo na enega ali dva tipa in to tako , ta da so morali na koncu razbiti izložbo in so ga s kovinskimi štili ( nekakšnih samostoječih nočnih lamp) tolkli v glavo in ga tako spravili na tla. Šlo je za "dajmo ga" nesprovociran napad.

Kljub temu je v bolnišnici končalo ob njem kar nekaj Morisovcev, ki so odležali bistveno dlje. Tip je bil po nekaj dneh zunaj, odločen da v "drugi rundi" zaokroži vtis tekme.

"Vpleteni" je bil tisti Mišo- tisti, ki se je spravil v odprti konflikt s črnogorsko mafijo in so ga dvakrat poskusili ubiti, drugič uspešno.

A v tej zgodbi ga "junak" slika kot babico.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

"Vpleteni" je bil tisti Mišo- tisti, ki se je spravil v odprti konflikt s črnogorsko mafijo in so ga dvakrat poskusili ubiti, drugič uspešno.


Explain a bit more? Umor, Mišo, crnogorska allalbanishe kundendienst?
Kakšen link?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Nimam linkov. Poznal sem ga samo po imenu, mogoče da sem kdaj v njegovem krogu spil pijačko kot kakšen gost in sva si mogoče izmenjala "živjo".

Tip, s katerim sva odprla firmo, je bil s Kosez in se je gibal v teh krogih. Pod gibal ne mislim nekega aktivnega kriminala, preživel je otroštvo z njimi in srečali so se na pijački ( ki se je potem dostikrat razvila v zanimive smeri, a pustimo to).

Tip je, kot mi je bil predstavljen, postal "slaven", ko je z desnim (krošejem?) ubil neko drugo barabo. Uradna razlaga je bla kao nesrečen padec po udarcu itd.

Njegov moto je bil "Saj sem baraba, ampak le do drugih barab, ne do navadnih smrtnikov. Kogar spustim skozi pesti, ta bi itak moral biti že zdavnaj v zaporu ali mrtev."

V glavnem, baje je spravil črnogorce v slabo voljo, ker je počil nekoga od njihovih in takrat so se prihajale ekipe obračunat in posledice so bile na TV.

Ena teh posledic je bil brat umorjenega črnogorca, ki je tako malo prišel v LJ po opravkih in potem po čistem čudežu naletel na Mišota. Ravno tako je imel ravno takrat pištolo s seboj, ker se je bal za svoje ubogo življenje etc etc.

V glavnem, do napada je prišlo, črnogorec pa je prišel skozi sodni mlin čudežno nedotaknjen. Sodnica je baje izjavila, da je "v obrambi navajal natanko prave stvari" in da ga na podlagi tega ni mogla priviti. Že fotka tega "uboščka" v cajtngih je kazala, da je novinarju objektiv zamrznil, ko se je zazrl vanj.

Nato je sledil napad v kavarni "Evropa" - neznanec- strel skozi izložbo v hrbet.
Nato je sledil napad v Slonu mislim da- bila je frka, ker je bila takrat tam neka politična delegacija ali nekaj takega. Neznanec ga je ob šanku ustrelil iz bližine v hrbet mislim.

V glavnem, tip je samo po hotelih in kavarnah v dnevnih obhodih videl več streljanja in požrl več krogel kot slovenski Rambo in cela njegova enota skupaj z brigadirjem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Slon? Da ni hudič potem Veso? Ali je to v LJ serijska prizvodnja pa Mišo, Veso in ostalo na ...so, onako malo gađa.;((

Imaš pa čisto prav. Včasih ko so na TV poročila o umorih so tako uradna in suhoparna, da jih skoraj preslišiš. Je že žal tako, da se te mora malce bolj dotakniti. Policija takih poročil ne sme delati (varnost zasebnosti!), novinarjem pa se v varčevanju niti ne ljubi. In ostanejo knjige, ali takile blogi.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

Huh, tole bo pa pretreslo desnico. Tudi kakšna tožba bo ziher padla.

Večina tadesnih bo pa itak besnela in blaznela po forumih...

Veseli december.;)
sudo poweroff

donfilipo ::

Jok. Je Okapi izdelal protistrup. Mož je kao junky.
They owe you one Okapi:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

Okapi! Vso zabavo si nam pokvaril. :))
sudo poweroff

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

Saj je logično. Markovič je kratek čas v ljudeh zbujal upanje, da bo Juga preživeli. Konvertibilni dinar, devize si lahko kupil v banki ... Ker vsakomur je jasno, da je Jugo, poleg Miloševića, pokopalo propadlo gospodarstvo. Če bi se takrat 1989 oziroma 1990 po nekem čudežu uspelo gospodarstvo pobrati, bi se lahko stvari zasukale čisto drugače.


Hja, le pozabil si par "podrobnosti".

1. Markovićeva reforma je bila zasnovana na ničemer drugem kot fiskalni odgovornosti. Ki je recimo ta vlada sploh ne premore.

2. Padla je ne zaradi nekega utopizma ampak zaradi fige v žepu s kataro so "veliki fantje" v republikah šli vanjo in jo uporabili kot izvor deviz za svoje nakupe v tujini. Se pravi Markovićeva reforma je bila zavestno uporabljena za začetek umazanih orožarskih poslov.
S tem so bili davkoplačevalci TEŽKO OŠKODOVANI. Ne samo zaradi neposredno ukradenega denarja in neposredne škode te politike ( izgube ob odcepitvi itd) ampak zaradi vse kolateralne škode, ki je temu sledila.

Uradna "abramba" vpletenih je bila doslej, da so vse to le mokre sanje neprijatelja države, ravno tako kot tole švercanje orožja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Double_J ::

Smešni očitki glede švercanja orožja. Nebi ga smeli švercati ali kaj, da bi kar celotne nacije pobili kot v Srebrenici.
Dve šivanki...

Brane2 ::

Ne bi ga smeli švercati brez pisnih sledi o denarnih poteh.

Nekdo bi moral vedeti kaj in koliko je šlo kam in kje je končal denar.

Tudi če je šlo za dogovorni cover-up.


Sploh pa je zanimivo, da se sedaj o tem govori kot o "pomoči sosedom".

Se pravi, podatek o poteh orožja ni več občutljiv, saj je že praktično javen. No, samo binarni podatek, da orožje je potovalo skozi SLO.

Ampak podatek o denarnih tokovih in količinah je pa še vedno tajen. Zakaj, če je šlo za domoljubno zadevo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Double_J ::

Prašej Drnovška zakaj je ustavil preiskavo, ko so bili že tik na temu da se odkrijejo točni računi...
Dve šivanki...

Brane2 ::

Ker ni hotel imeti državljanske vojne ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Double_J ::

Med kom pa, v stvar so bili vpleteni vsi, obe opciji.
Dve šivanki...

Brane2 ::

Pa si si dal odgovor kar sam.>:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Da ni hudič potem Veso? Ali je to v LJ serijska prizvodnja pa Mišo, Veso in ostalo na ...so, onako malo gađa
Bom dofilipu malo guglanja prihranil.

Veso je bil Veselin Jovović, črnogorski boss, ki so ga koknili 1998 v kafiču Latino. Storilec ali naročnik naj bi bil ta Mišo (Vujičić), šlo naj bi za klasičen znotrajmafijski obračun. Jovovićev klan je nato Mišota trikrat poskušal ubiti, med drugim je nanj v Bellevueju streljal Vesotov brat Vukašin (to je bil drugi poskus), ampak je Mišo preživel. Vukašin je takrat pobegnil v Črno Goro, potem se je pa čez par let sam predal slovenski policiji, na procesu so ga pa oprostili. IMHO je šlo za kakšno vnaprej dogovorjeno skrivno kupčijo s tožilstvom.

Mišo je preživel tudi tretji poskus (lokal Ljubljana), kljub več kuglam v telesu, no, četrtič so ga pa potem v Levu končno vseeno uspeli ubiti. Brane je malo pomešal hotele, se pa prav spomni, da je bil takrat v Levu diplomatski sprejem (Slovaški), mimogrede pa je bila v hotelu tudi izraelska varnostna služba, ker je tja prihajala izraelska nogometna reprezentanca. Mafijski obračun v hotelskem baru jih ni pretirano ganil, ker so fuzbalerji potem prišli v Leva.;)

O.

Double_J ::

Pod Drnovškom je imela mafija proste roke za obračunavanje...
Dve šivanki...

donfilipo ::

No good ja. Ampak ali lahko kdo garantira, da je vse kar so počeli, res samo med sabo obračunavali:)? E vidite, to pa ne gre. Zato je zadnji čas, da se tudi tu kaj pod pritiskom javnosti premakne, kolikor se ni že.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

Huh, sem prebral vse.

Na dušek.

Tip ima žilico za pisanje. Slog je fenomenalen. Sicer se iz teksta vidi, da je "pristranski", se pravi dogajanje podaja skozi svoje oči, ampak nič hudega - to daje tekstu še dodatno verodostojnost.

Komaj čakam na nadaljevanje. In če bo kdaj izdal kot knjigo, jo definitivno kupim.
sudo poweroff
««
«
1 / 256
»»