» »

Alternativa Logitech wireless laser misim

Alternativa Logitech wireless laser misim

-mihaaa- ::

Zaniam me kaj predlagate kot alternativo (ki je boljsa) za Logitech brezzicne laserske misi... trenutno imam 1 leto MX1100 in sem bil z njo zadovoljen vendar je zacela prekinjat med delom, nekako tako kot da bi za kratek cas izgubila ter spet dobila povezavo, kar je pri mojem delu zelo zelo neprijetno,... prejsnja ozicena gamer-grade logitechovi misi je tudi (sicer po 2 letih) crknil kontakt pri cruise control knofu, spet ena v tistem casu (mislim da je bila prva laserska od logitecha je imela probleme od prvega dne saj se je kurzor tresel kot da bi delal na vibrirajoci podlagi (zal sta bili ti 2 misi kupljeni v ameriki in nisem mogel reklamirati)


sicer je moaj trenutna mis se v garanciji in sem jo nesel na servis ampak je "vse v redu po 3 dnevnem testiranju", meni se pa po pravici povedano ne da vec ukvarjat s servisi ki ne opravljajo svojega dela tako kot je treba,.. namrec takoj ko sem prisel nazaj sem (sem si mislil da sem jaz toliko corav in si domisljam stvari) jo sprobal na razlicnih usb priklopih in na 2 racunalnikih (na razlicnih lokacijah z visto in z xp) in je ista pesem na obeh... so mi pa rekli da jo mogoce kaj moti, verjetno WiFi (ki ga seveda imamo vendar ga imamo ze nekaj casa pa ni motil, poleg tega mi je malo cudno da naj bi mis motil wlan, ce ga lahko pricakujes pri prakticno vseh racunalnikih)

posledica tega izklapljanja, izguba povezave je ta da ob npr oznacevanju spusti in potem tisto delno oznacbo zagrabi ter vlece (ker ti recimo da takrat mislis da se oznacujes) ter ob naslednji prekinitvi spusti bohsigavedi kje (to kar opisujem se zgodi v trenutku 1 hitrega kvazi oznacevanja), skratka sila neprijetno

moje potrebe oz pricakovanja za mis so:
- natancna
- ergonomsko dobro oblikovana
- brezzicna
- back/forward knofa
- scroller ki deluje kot vztrajnik (to sem imel na zadnji misi in se temu res nebi rad odpovedal)
- zazeljeno je da ima zastopnika v sloveniji da lahko uvejavljam garancijo :D
- cena do okoli 100 euro, oz ce je to res kvaliteta od kvalitete recimo da je cena relativna :D
- nimam potrebe po neki gamersko hitro odzivnosti, odzivnost MX1100 je cisto zadovoljiva

vsaka predlog zazeljen

moje zahteve za mis so da

St235 ::

Jaz uporabljam microsoft sidewinder x8 in sem z njo zelo zadovoljen. Kbvalitetna izdelava, trpežni gumbi in kolešček. Predvsem ima dobro speljano ponjenje, ker samo z magnetom pripneš kabel in jo brez prekinitve uporabljaš naprej.

svetetko ::

IvoJan ::

razer mamba??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

-mihaaa- ::

ja glede microsoftovih misi sme tudi malo skepticen (brez kaksne osnove :D)

@svetetko: to poznam jo ima kolega, ampak je tudi logitech-ova, ima pac malo drugacno obliko, lasten akumulator (MX1100 ima AA baterije), stranske knofe v scroller spremenjene pa avtomatskos lahko preklaplja med klik in vztrjnik nacinom scrollerja (pri mx1100 je to s knofom)

@tKBurek: ja to sem tudi jaz gledal, sicer je ene 130 euro (malo draga ampak ok, ce je dobra naj ji bo), jo kdo ima, kaksno mnenje?

hvala za mnenja

St235 ::

Moja izkušnja z microsoftovo mišjo je samo pozitivna. Lag zaradi brezžičnosti je ničen, polnjenje je izdelano optimalno. Samo potegneš kabelček od baze ki hkrati služi kot sprejemnik. Pri tem se delovanje miške ne prekine. Miška je izjemno robustno in kakovostno izdelana. Tipke na ravno pravih mesti.

IvoJan ::

-mihaaa- je izjavil:

ja glede microsoftovih misi sme tudi malo skepticen (brez kaksne osnove :D)

@svetetko: to poznam jo ima kolega, ampak je tudi logitech-ova, ima pac malo drugacno obliko, lasten akumulator (MX1100 ima AA baterije), stranske knofe v scroller spremenjene pa avtomatskos lahko preklaplja med klik in vztrjnik nacinom scrollerja (pri mx1100 je to s knofom)

@tKBurek: ja to sem tudi jaz gledal, sicer je ene 130 euro (malo draga ampak ok, ce je dobra naj ji bo), jo kdo ima, kaksno mnenje?

hvala za mnenja



po obliki je mamba identična deathadderju. Signal ima tudi dober. glede natančnosti pa lahko rečem samo razer :) ima tudi več kot dovolj gumbov
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Key Quest ::

-mihaaa- je izjavil:


moje potrebe oz pricakovanja za mis so:
- natancna
- ergonomsko dobro oblikovana
- brezzicna
- back/forward knofa
- scroller ki deluje kot vztrajnik (to sem imel na zadnji misi in se temu res nebi rad odpovedal)
- zazeljeno je da ima zastopnika v sloveniji da lahko uvejavljam garancijo :D
- cena do okoli 100 euro, oz ce je to res kvaliteta od kvalitete recimo da je cena relativna :D
- nimam potrebe po neki gamersko hitro odzivnosti, odzivnost MX1100 je cisto zadovoljiva

vsaka predlog zazeljen



Haha, fak. Predlozis natancen opis MX1100 in pol hoces neke predloge al kako? Lahko bi se navedel, da noces MX Revolution in pol bi si izbor ze sam zreduciral na en samcat produkt.

-mihaaa- ::

:D ja no kaj hoces, tako je, sme mislil da bo kdo od vas znalcev poznavalcev imel kaksno idejo,... a te Razor imajo tudi varianto scrollerja na vztrajnik ali so samo na "klike"

IvoJan ::

samo na klike
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Key Quest ::

-mihaaa- je izjavil:

:D ja no kaj hoces, tako je, sme mislil da bo kdo od vas znalcev poznavalcev imel kaksno idejo,... a te Razor imajo tudi varianto scrollerja na vztrajnik ali so samo na "klike"


Ja glej, to je Logitechova patentirana tehnologija in teha nima cisto nihce drug.

-mihaaa- ::

sranje :)

no vmes sem sel ponovno na servis, z racunalnikom, jim v zivo demonstriral kako to dela oz kako ne in so zamenjali, tako da za 1x bo (dokler bo delala) ostala MX1100, potem pa pade kaksen razor :)

hvala za pomoc

nobodyelse ::

Drgac je pa tale ziher dost bolsa k MX1100 http://www.amazon.com/Logitech-G7-Laser...

cobrastar ::

Priporočam ti, da si ogledaš še logitech m705 mogoče bi ti ustrezala pa še baterij ti ni potrebno tako pogosto zamenjati oz. polniti:
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

ariel ::

Ali ima m705 tudi varianto scrollerja na vztrajnik? LP

-mihaaa- ::

@ariel: kolikor vidim iz slike se da, ker tisti knof takoj za scrollerjem je knof s katerim preklapljas med klik in vzrtajnik mode-om za scrollanje

lp

ariel ::

Ali ima isto izvedbo kot MX REVOLUTION (avtomatsko preklapljanje). LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ariel ()

-mihaaa- ::

ja kolikor vem mx revolution niam tega knofa in preklaplja avtomatsko oz nastimas preko driverja,... moja mis ga ima in z njim preklapljas med klikom in vztrajnikom,.. oznaka na knofu je tudi ista,...

ariel ::

Mislim, da ima MX REVOLUTION tudi ta gumb, vendar v primeru sunkovitega zasuka koleščka avtomatsko preklopi iz click-to-click v hyper scroll. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ariel ()

ender ::

MX Revolution je privzeto nastavljena tako, da klik na kolešček preklaplja med navadnim in glide načinom, lahko pa to spremeniš preko gonilnikov. Imam pa na MX Revolution enak problem, kot sem ga imel na MX 1000 - občasno začne štekat (poleg tega je pa klik na kolešček pretrd, in je praktično nemogoče klikniti ne da bi zraven še poscrollal).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bedak ::

imam mx performance in je klik za preklop na posebnem gumbu, tako da s tem ne boš imel težav

EvilDare ::

Sam imam Razor Mambo, ki je nadomestila Logitech G7 in sem zelo zadovoljen z miško. Res je malo draga ampak je vredna svojega denarja. Gumbov ima dovolj, edino koleščen ni ta hitri, kot je na logitech miškah. Zelo mi je všeč možnost prikolopa wireless/usb. V primeru, da se baterija iztroši enostavno priklopiš kabel iz podstavka, kjer se miška polni in jo normalno naprej uporabljaš. Med tem se seveda napolni baterija in zopet kmalu uporabljaš kot brezžično. Spomin v sami miški tudi pomaga, da ni ravno treba vsakič ko brišeš gonilnike, zamenjaš lokacijo itd. nastavljati vseh nastavitev.

ariel ::

Odločam se med Logitech MX Performance in M705 miškami, predvsem zaradi Unifying sprejemnika. Namen imam nabaviti tipkovnico K800 in bi imel en sprejemnik na namiznem in en na prenosniku zato bi lahko uporabljal miško in tipkovnico na obeh računalnikih. Zasledil sem, da se baterija na miški MX Performance izprazni v cca. 2 dneh, zato me mika bolj M705, ki ima deklarirana 3 leta do izpaznitve baterij (že par mesecev bi bilo dovolj). Pogosto priklapljanje na usb mi je kar nadležno. Ali razlika v ceni cca. 60 EUR upraviči prednost MX Performance miške? Kakšen nasvet? LP

PlayTheGame ::

Sam imam miš Logitech M705 in sem zadovoljen. Ima vse tiste gumbe, ki jih sam rabim ter hyperscroll kolešček, ki pride prav. Baterije pa dejansko trajajo in trajajo. Za hec sem dal notri accu. NiMh bateriji, ki sta bili skoraj povsem prazni, a miš je rabila še kak mesec dni, da jih je do konca izpraznila oz. preden je začela štekat. Prej sem za primarni komp. uporabljal VX Revolution (kao laptop varianta MX Rev.), ki pa žre baterijo ko nora.

Skratka trdim, da je za povprečnega uporabnika, M705 nadpovprečna. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero brezžično miško kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10028219 (9826) Kayzon
»

Miška MX Performance Logitech

Oddelek: Kaj kupiti
468102 (5585) sajmon
»

Nakup nove miške (Nasvet - logitech mx revolution, marathon 705, razer imperator)

Oddelek: Kaj kupiti
394393 (3855) Dzeba
»

GAMING: kabl/wireless miška

Oddelek: Kaj kupiti
163239 (2663) ariel
»

Katero Logitech miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
412951 (2146) Sandi1987

Več podobnih tem