» »

Kateri RAM?

Kateri RAM?

El Nino ::

Torej, vem, da je takih tem že :\ , vendar bom si pač drznil odpret še eno.
Če preidemo k stvari, kupujem RAM DDR2 in sicer bi vzel 2x1GB oz. 2GB v eni palčki (čeprav se mi zdi, da bi bil tak počasnejši, ali pač?). Ne bo se navijal (če se bo, ga ne bom navijal v višave, ker nisem strokovnjak glede tega). Zdaj nekako gledal sem te:
Geil 800Mhz 2GB kit
Lahko bi prišla v poštev 2 taka: Kingston 1GB 800Mhz
Še nekaj bi me zanimalo: A je že kdo slišal za CEON rame? Kakšne izkušnje oz./mnenje imate o njih? Ker so najbolj poceni pa isto 800mhz. Ker njihova cena je 8-O

Seveda dobrodošli tudi vaši predlogi. Bi pa če bi se dalo kupil pri Siris, ker sem si tam računalnik sestavil in je še v garanciji -> garancijska nalepka -> ne smem odpirat (oz. lahko, vendar papa garancija...) Lahko pa priporočite tudi druge prodajalce. Linki zaželjeni.:D

Hvala da ste si vzeli čas in prebrali moj 'prosti spis'.

lp

Volta ::

Tile Geili, ki jih gledaš so kar vredu ram. Vsekakor ti bodo delovali dobro in hitro, pa še navil jih boš lahko. Imam kar precej izkušenj z Ceon rami in ti moram povedat, da so za ta dnar, ki ga daš ven, to res odlični rami. Hitri, zanesljivi...:)) Najbolj od vseh pa ti priporočam da kupiš SuperTalent 2GB kit 800Mhz ram, ki je pa za 60 evrov pravo pravcato čudo, ki prepriča k nakupu z ultra nizkimi latencami in ogromnim navijalskim potencialom >:D Kupiš jih pa lahko pri Mlacomu.

El Nino ::

Hja sej o ceon ramih sem spraševal ker si jih lastim:D . Pa sem mislil, da so glede na ceno kakšna bolj škart roba pa sm povprašal za mnenje samo vidim da je ravno nasprotno. Ker tudi meni dobro služijo pol leta. Kaj pa Kingstoni?

Volta ::

Jah, Kingstoni so pa klasa >:D Sicer jih še nisem imel časti preizkusit, vendar jih vsi hvalijo, torej je že nekaj na tem. Seveda pa za tako ceno, kot se prodajajo, manj kot izjemen performanse in stabilnost niti ni za pričakovati. Ampak jaz sem do zdaj najbolj zadovoljen s SuperTalenti :)

Volta ::

Pa btw. Nisem mislil teh, ki si jih dal na linku. V mislih sem imel tiste, ki stanejo po 200 evrov za 2GB kit >:D Za te navadne ne vem kako so. Pomoje niso neki navijalci, ampak so pač za ta denar povprečen ram.

st0jko ::

eVro ::

Zanima me, katera hitrost RAMa bi bila najboljša za E8400, ki ima FSB 1333 MHz. Kombinacije, ki pridejo v poštev (ne dam še enkrat več evrsov za 2% boljšega (teoretičnega) performansa). In prosim, povejte 667 ali 800, ne mi začet o overclockanju, niti o firmah, niti o čem tretjem. Vprašanje je preprosto.

1. 667 MHz RAM
2. 800 MHz RAM @ 800 MHz
3. 800 MHz RAM @ 667 MHz (ja, baje zaradi 2:1 razmerja lahko downclock celo pomaga :| ). A se RAM sploh da downclockat? :)

Volta ::

Vsekakor priporočam 800@800Mhz rame z nizkimi latencami in je to, to. Stabilnost, hitrosti in še dobra cena. :)

syti ::

odločil sem se da bi kupil še malo rama...

zanima me kakšen ram lahko kupim... sedaj imam 512 UNB PC3200 AM1

Podprti tipi spomina DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM

kako da ga sedaj nadgradim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: syti ()

g. Oden ::

syti, nadgradiš ga lahko s čim takim http://www.mimovrste.com/artikel/114041...

3 disc ::

js sm se tut odloču da bi mal nadgradu rame.

trenutno imam Kingston DDR2 1GB 667Mhz
zdaj pa se odločam med spodnjim katere svetujete za nakup??
navijat jih ne mislim..
http://www.mimovrste.com/artikel/244002...

http://solo.si/racunalnitvo-10087/racun...

mr1two ::

Bolš večja količina v eni palčki, se pravi 1x2GB.
LP

3 disc ::

Hvala.

LP_3 disc

Rokomah ::

Tudi jaz iščem kvaliteten RAM.
Prva želja mi je bila tole: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
pa ni več možna dobava (če kdo ve, kje bi ta RAM lahko kupil, mi naj sporoči), zato prosim za kakšen nasvet, kateri RAM (potrebujem 4GB) je trenutno najbolj primeren za igerce.
Osnovna plošča je pa tale: http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

mr1two ::

Ta najcenejšega vzameš(no skoraj najcenejšega). Ni treba, da je 2000mhz, ne pridobiš dosti s tem(samo fejst (pre)plačaš). Recimo, vzameš tega, ki ni tolk drag-> HyperX 4GB ali kaj v tem cenovnem območju.
Če boš dal za ram 150 evrov, jih boš 100 stran vrgel, ker so razlike premajhne(za 100 evrov več dobiš bistveno boljši: procesor, grafično...celo SSD disk recimo, kar je sploh veliko boljša investicija)

BTW, kupuješ kot nadgradnjo? Ker roko na srce, 4GB je dovolj za večino igričarskih sistemov.
LP

Rokomah ::

Sestavljam nov računalnik in želim imeti kvaliteten RAM, da bo nekaj časa mir. Prosim, če mi predlagate konkretne modele, oznake, da bom znal poiskati.

hvala

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Compaq Presario CQ 71

Oddelek: Strojna oprema
51673 (1616) kevaliz
»

RAM dilema

Oddelek: Strojna oprema
242340 (1691) OVID
»

RAM upgrade za HP Compaq 8710p

Oddelek: Kaj kupiti
62265 (2022) lambda
»

Sestava po komponentah

Oddelek: Pomoč in nasveti
141726 (1466) dare123
»

Kupujem računalnik, sam sestavim

Oddelek: Kaj kupiti
244158 (4158) BillieJoe

Več podobnih tem