» »

Windows Mobile - SMS Exporter 2.1 razlaga datuma?

Windows Mobile - SMS Exporter 2.1 razlaga datuma?

cucolino ::

Pozdravljeni.
Iz starega telefona, ki ga poganja Windows Mobile 6.1 (Samsung Omnia i900), sem z programom SMS Exporter 2.1 for Windows Mobile shranil vsa sporocila ("vsa", shrani le prejeto in poslano, ne pa tudi osnutkov, shranjnenih itd.. ampak ta niso tako pomembna), ki jih je program zapisal v datoteko sms.xml.
Slednjo sem nato na novem Androidu z SMS Backup&Restore uvozil, pri cemer sem naletel na prvi problem, in ta je s stevilkami. Omnia je namreč za poslana sporocila pod address vpisala stevilko, medtem ko je za prejeta pod address vnesla kar ime stika + stevilko, zaradi cesar mi HTC slednjih ni prepoznal kot stevilke in posledicno ni zdruzil v skupen threaded vnos, pac pa za dolocen stik poslana skupaj, prejeta pa v nov zapis. Tako imam od vsakega stika po 2 zapisa, kar je katastrofalno in nepregledno...
Pa sem se lotil urejanja xml datoteke, (v wordu je sicer ne odpre razsirjene, tako da je notepad my best friend), saj le ta ni ne kodirana ne nic.
Vse lepo in prav, imena stikov pri prejetih sem nadomestil z stevilkami, tako da (domnevam) bi moralo zdaj delati in zdruziti kakor je treba, vendar pa imam blem predvsem pri sporocilih, ki sem jih prenasal iz sim kartice na omnio, saj je le ta spremenila datum in cas teh sporocil.
V xml-ju se mi pojavi tezava urejanja le-tega zaradi cudnega formata datum/cas.
Se komu sanja, kako bi najlazje razvozlal kako zaboga je SMS Exporter pretvarjal datum&cas v to kodo, in kako jo spremenit, da bo za ta sporocila HTC prebral originalen datum?

Vnos v xml-ju zgleda takole:

sms protocol="0" address="stevilka osebe" date="1276807762000" type="2" body="Vsebina sporocila" status="-1" read="1" /

(znaka < in > na zacetku in koncu!)


type="1" -> Prejeto
type="2" -> Poslano

Za date lahko navedem se par kod ter datume, ki jih s to kodo prikazeta telefona, ce bi morda bilo v pomoc...


P.s. A Android nima nobene opcije ali aplikacije, da ne bi imel threaded sms-ov, ter kako je z Osnutki, itd...? Po skoraj 3 letih Windows Mobile sem dozivel popoln blackout ob nakupu Androida vceraj... :/

Hvala

L.p. Marc

Nevro^ ::

Datum in ura sta v timestamp obliki! Če odstraniš zadnje tri nule, ki so odveč in spustiš čez kaki online coverter, dobiš "Thursday 17th of June 2010 09:49:22 PM"

Igor0 ::

Poskusi z PowerSMS.
Izvaža tudi v .csv (xls)
Z lahkoto izvoziš, urediš in naložiš.
LP Igor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Igor0 ()

cucolino ::

ok, TALE timestamp je pa dobra.... how the hack tega nisem našel? ://
Res, hvala, iz srca.... bom koncno lahko popravu datume kot je treba... :)


p.s. jeeeej, sekunde od 1.januarja 1970 01:00:00 ? Hahahaha, great...
Unix time @ Wikipedia

NEVRO, HVALA!


Tudi tebi Igor0 hvala, sicer glede na to, da sem ze uredil stevilke in izbrisal nepotrebne izmed 1460 sms-ov, bom raje prekonvertiral čas v timestamp obliki, definitivno pa v kratkem tstiram tudi PowerSMS.... :)
Tudi tebi res hvala za pomoč, slednjega programa namreč nisem zasledil med iskanjem po Googlu... Ni ravno top, kaj? :)



Lep pozdrav. ;)

Igor0 ::

LP Igor

cucolino ::

Hvala.
P.s. Se komu kaj sanja, kako bi se dalo (ce sploh) v enem sporocilu imeti vec prejemnikov? Sony jih hrani pod ''More-Details'', pri exportu pa se shrani le ena stevilka, to je prva, na katero je bil sms poslan... :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6117433 (11394) Lonsarg
»

Smsapi.si - pošiljanje SMS-ov je otročje lahko (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6916997 (5647) Invictus
»

Telefon brez omejitev za SMSe

Oddelek: Mobilne tehnologije
162182 (1710) 20sdfj093f
»

Nujno rabim pomoč - pošiljanje smsov

Oddelek: Mobilne tehnologije
214713 (4155) adrian007

Več podobnih tem