» »

Replika ure skozi carino

Replika ure skozi carino

Venomus ::

Pozdravljeni,

Nekaj me zanima glede replike in carine, če kdo ve.

Če bi jaz naprimer naročil uro od enega prodajalca iz Kitajske in ko bi jo dobili na carini, kaj bi se zgodilo?

1. Je možno, da mi jo zasežejo in mi pošljejo stroške uničitve?
2. Je možno, da jo prijavim na carini in pač plačam nek davek?
3. Je še kakšna druga možnost? :)



Hvala za odgovore

Good Guy ::

zasežejo ponaredek..

T0RN4D0 ::

Možno je da bo šla skozi brez da odprejo paket.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Avenger ::

Good Guy je izjavil:

zasežejo ponaredek..


A lahko mogoče nekdo izbrska zakon na podlagi katerega so to dolžni storit?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gulfstream ::

O kakšni vrednosti se menimo? Če je 15$, bodo hladno skozi spustili. Če je nad 30$ da znajo odpirat pa vohat kaj je noter. Kar se ponaredkov tiče pa jih, kolikor vem, zasežejo. Na kakšni pravni podlagi pa me ne vprašat, verjetno kršenje blagovne znamke ;)

Vikking ::

Avenger je izjavil:

Good Guy je izjavil:

zasežejo ponaredek..


A lahko mogoče nekdo izbrska zakon na podlagi katerega so to dolžni storit?


http://www.tzslo.si/pic/pdf/Ponaredki-b...

motorc ::

Lahko poskusiš naročiti uro pri kakšni trgovini, ki ima sedež v EU - sicer ne poznam nobene, pravgotovo pa jih je nekaj. V tem primeru potem najbrž ni carine.

Blue30 ::

Če je v EU, potem najbrž ni carine :)

Venomus ::

Hvala vsem za odgovore :)

Namreč, za te ure sem izvedel in se ogrel na tem znanem forumu: http://www.replica-watches-guide.com/fo...

Problem pa je, ker je samo en prodajalec, ki pošilja direktno iz Anglije, pa še to gre 4-5 na leto na Tajsko po ure in jih potem proda, vmes ne in bi bil on odlična izbira za nas.

So pa tam še ostali prodajalci, ki pa imajo ogromno ponudbo in zares odlične cene, so pa bazirani v Maleziji, Kitajski in Ameriki, tako je da problem s carino in kakor pravite, če zasežejo uro, potem ni niti vredno naročati. Je sicer neka možnost, da pošljejo preko Kitajske v Anglijo in potem iz Anglije v Slovenijo, ampak nisem siguren kako to poteka.

@gulfstream: Vrednost teh ur ali ure bi bila nekje okoli 70 $, tako da bi verjetno kar odprli.

gruntfürmich ::

T0RN4D0 je izjavil:

Možno je da bo šla skozi brez da odprejo paket.

težko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T0RN4D0 ::

Nič ni težko, manjši paketi gredo večinoma mimo carine brez da jih pošnofajo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Steinkauz ::

Ura v ohišju ni glih manjši paket

gruntfürmich ::

T0RN4D0 je izjavil:

Nič ni težko, manjši paketi gredo večinoma mimo carine brez da jih pošnofajo.

meni so že vsakega odprli (se mi zdi, ker pa nisem čisto siguren za ohišja od telefona iz Hong Konga)...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T0RN4D0 ::

Letos naročil okoli 100 paketov. Škatle pregledajo, pa še približno vsako drugo. (250-500g paketi). Kar je bubble wrapped skoraj nikoli. Kakšno pakiranje imajo te replike ne vem. Ponavadi kitajci poceni ure malo povijejo v mehurčke in pošljejo v kurverti. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Venomus ::

Primer, kako zavijejo uro , kar pomoje nebi šlo čez carino:







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

JanezC ::

Dva mala močnostna tranzistorja iz USA.
10 dkg nič več. Odprto na carini.
Ne bi računal na to, da ne bodo odprli.

LP!

gulfstream ::

Če hočeš tvegat iz kitajske ti predlagam da se zmeniš, da ti dajo namesto v škatlo v to kuverto z mehurčki - tako bo manj šans da ti odprejo.

Kak to kitajcu dopovedat pa zna bit problem :)

Čeprav, za 70$ na tvojem mestu nebi tvegal, rajši naroči iz EU, pa magari dražje.

Venomus ::

@JohanC: Upanje nikoli ne umre :))


@gulfstream: Točno to sem se probal zmenit z Kitajcem. Rabil je 3 e-maile, da mi je znal odgovorit, da pakirajo isto kot tale, kot sem dal na sliki, v nekakšno malo večjo škatlo in bubble-wrap :D


Probal sem mu dopovedat, da naj zapakira v nekakšno kuverto in v te mehurčke, ampak mi vedno nazaj odgovori, da imajo oni svoje načine pakiranja. In izgleda jih ne zanima, če potem uro zasežejo na carini :)
Čeprav sem bral na tistem forumu, da nekateri potem še enkrat pošljejo, če carina vzame... nikoli ne veš.



Sem se sprijaznil, da zaenkrat še nismo Anglija, kjer takih stvari gledajo na carini in sem našel enega prodajalca, ki pošilja iz Anglije. Zdaj bomo pa videli, kako bo.

#000000 ::

Ne vem če se odpre ravno vsak paket, pa tud če se, sem jest že šel tudi na carinsko pošto po paket ki naj bi se carinil, ko sem prinesu print z ebaya in paypala, so mi dal paket brez plačila ene dajatve, pa je bila vrednost 65 evrov in kar velika škatla. Dočim se enkrat naročil neke leve ure 10 komadov in mi jih je prinesu poštar, to je kr loterija.

Venomus ::

Da pokažem, kot zanimivost, kako je en prodajalec Francozu poslal repliko iz Amerike :D
Pri nas bi bila verjetno ista zgodba... Samo nevem kako je šlo čez carino. A nimajo nekih skenerjev tam, X-rayev?







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gendale ::

pomoje bolje da takih slik ne objavljaš na spletu, ker cariniki imajo tudi internet in bolje da ne vidijo vseh načinov kako stvari spravit čez carino

Good Guy ::

gendale je izjavil:

pomoje bolje da takih slik ne objavljaš na spletu, ker cariniki imajo tudi internet in bolje da ne vidijo vseh načinov kako stvari spravit čez carino


zih bojo šli gledat vsak avto igrača ki gre čez mejo..

gulfstream ::

Ah, saj ne moreš skenirat vsega kar pride čez mejo. Na enem letalu je 150 ton robe, zdaj pa skeniraj to v zglednem času :))

Po moje peljejo okoli malo psa na sprehod, da povoha če so kje kakšne droge..za ostalo pa se ne sekirajo preveč, je zgolj bonus.

Keyser Soze ::

Em, kar tako ti tudi ne zaplenijo ure/pošiljke.

V bistvu je hudič pri takih malih, individualnih zadevah presodit ali gre za original ali za ponaredek. Sploh pri replikah, katere so ponavadi narejene dokaj kakovostno in s tem za amaterja praktično nerazločljive od originala.

Edino kar te lahko useka pri takih pošiljkah so dajatve. Teoretično bi lahko cariniki predvidevali, da je v pošiljki original, pogledali realno ceno takšne ure, in na to nabili davek in carino. IMO precej hujša kazen kot zaplemba 70$ vredne replike.
OM, F, G!

ales400 ::

na carini že vejo s katere trgovine iz azije prihajajo ponaredki in jih opirajo... če bi ti poslal s kitajske nek kitajček, ne prek firme eno uro v mali škatlici ti noben nebi opiral... ko pa vejo s kere trgovine pride je pa hudič da nebi odprli...
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup na amazon.com

Oddelek: Kaj kupiti
307807 (727) Steinkauz
»

Prenosnik stvarna napaka

Oddelek: Loža
423847 (3182) RejZoR
»

Problem s grafično

Oddelek: Strojna oprema
141640 (1522) RoGPhreak
»

usb - sd kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
111154 (972) bmwwww
»

Kera je prava hitrost CPU-ja ??

Oddelek: Strojna oprema
181345 (1052) frudi

Več podobnih tem