» »

grafična kartica - problem

grafična kartica - problem

digi4444 ::

Pozdrav,
mam en problem z grafično in sicer, pravkar sem nabavu nov laptop HP g72 in takoj zamenjov linuxe z win7 zdej mi pa ubistvu grafične sploh ne zazna. Tud driverjov za grafično nemorm naložit ker naj računalnik ne bi zadoščov minimalnim zahtevam... In tud če grem npr. na nadzorno ploščo->sistem-> upravitelj naprav-> display adapters mi pokaže da mam "standard VGA graphic adapter" namesto ATI mobility radeon 5470.

Ve kdo kaj je treba uštimat, da ti jo zazna? Ker ko sem imel naložene še linuxe mi jo je bralo čist normalno...

Silvo ::

Silvo

digi4444 ::

Sicer sem za svoj model b10em že potegnu dol ampak mi ga ne prime...no probam lahko vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: digi4444 ()

Silvo ::

Ti samo tega daj gor...za vse so isti.

lp
Silvo

filip007 ::

Tisti link je za polkna...

Ta bo pravi...
http://support.amd.com/us/gpudownload/l...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

digi4444 ::

Silvo...sem zrihtov. hvala :)

111sharky ::

digi4444 je izjavil:

Pozdrav,
mam en problem z grafično in sicer, pravkar sem nabavu nov laptop HP g72 in takoj zamenjov linuxe z win7 zdej mi pa ubistvu grafične sploh ne zazna. Tud driverjov za grafično nemorm naložit ker naj računalnik ne bi zadoščov minimalnim zahtevam... In tud če grem npr. na nadzorno ploščo->sistem-> upravitelj naprav-> display adapters mi pokaže da mam "standard VGA graphic adapter" namesto ATI mobility radeon 5470.

Ve kdo kaj je treba uštimat, da ti jo zazna? Ker ko sem imel naložene še linuxe mi jo je bralo čist normalno...



mam enek problem lahko prosim opišeš kako si to uredil hvala za odgovor

lp

amigo_no1 ::

Link v drugem sporočilu si pogledal ?

111sharky ::

nisem lih probal tega linka oz gonilnikov ampak ene druge tudi iz hp-jeve strani za to grafično pa ni blo nič iz tega
tako da res nevem več kaj naj :(

no bom probal še zdaj to
sam se bojim da ni težava v dreiverjih ampak v widows 7 ultimate ki jih namreč imam naložene
upam da se mi digi4444 javi da vidim kako je on odpravil težavo...

če še ima kdo kako idejo prosim za pomoč

Zgodovina sprememb…

zad46 ::

sam imam enak problem na asusu .. pa me zanjima če mi lahko kdo kako svetuje ..

Riff ::

potem pa probaj direkto potegnt gonilnike z amd je ve strani, maš tud opcijo avto detect and install al pa zber ustrezn model pa želejni operacijski sistem

zad46 ::

šel sem na to stran: http://support.amd.com/us/gpudownload/P...
izbral notebook graphic, potem pa auto detect and instal ... vendar mi napiše da ne more najti mojega izdelka ... je mogoče kaj narobe z mojo grafično?

destroyer2k ::

zad46 ::

s tem mi javi enak problem ..

matkeg ::

Tema je še najbolj blizu mojemu problem, zato si je bom izposodil. Imam isto hpG72 z grafiko ATI Mobility Radeon HD 5470, imel sem težave z intel driverji katere ti naloži avtomatsko sem imel probleme ker mi ni prepoznalo TVja preko HDMI povezave, zato sem naložil driver:
http://support.amd.com/us/gpudownload/w...
Potlej se je pa začelo, kazalo mi je kot da imam dva ekrana+TV, tako da nisem mogel nikakor nastavit kateri od teh dveh je aktiven, tako da sem šel znova in naložil intel driver za grafiko in sedaj imam v upravitelju display adapters kaže kar dve grafike: Inter (R) HD Grafics in Standard VGA Graphics Adapter, drugega imam onemogočenega, drugač se spet vse stepe in spet ne morem priti da sploh prižem ekran.
Kakšna ideja kateri driver naj naložim oz. še prej mislim da moram izbrisati eno od prikazanih grafik?
Matjaž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matkeg ()

Riff ::

predlagam da izbrišeš vse gonilnike za grafično in ponovno probaš ali eno verzijo catalistov za nazaj če ne pa še te pobriši, pa probaj še z intel najnovejšimi, lahko napišeš polno oznako prenosnika HPG72 če ima še kakšno št naprej ali pa kakšen link do lasnosti prenosnika

matkeg ::

Riff je izjavil:

predlagam da izbrišeš vse gonilnike za grafično in ponovno probaš ali eno verzijo catalistov za nazaj če ne pa še te pobriši, pa probaj še z intel najnovejšimi, lahko napišeš polno oznako prenosnika HPG72 če ima še kakšno št naprej ali pa kakšen link do lasnosti prenosnika


Model je HP G72-a20EM oz.
http://bizsupport1.austin.hp.com/bizsup...
Sam sem podobno kot predlagaš že naredil z intel driverjom mi ne prepozna zunanjega displaya, z ATI driverjem mi ločlivost ne gre bolje kot 1024*768, če obdržim oba se mi očitno ''tepeta'' med seboj. Ni mi jasno najbolj diši po formatiranju, mogoče bi bilo potlej lažje.
Matjaž

Riff ::

ja mogoče bo format pomagal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
9748 (564) opeter
»

Resen problem

Oddelek: Strojna oprema
212214 (1686) Tr0n
»

Problem Grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
81172 (949) Zion10
»

HDMI->Prenosnik-> Grda slika

Oddelek: Strojna oprema
7609 (534) IvoJan
»

wake up Blue screen

Oddelek: Strojna oprema
81004 (903) Hexenšus

Več podobnih tem