» »

Izšla Opera 11

1
2
3

Mesko89 ::

w00tnes je izjavil:

Jaz sem downgradal na verzijo 11.00 build 1140, ker mi v novem ni všeč ravno to ročno zlaganje tabov. V tej verziji to dela avtomatsko, ko odpreš nov link z neke strani :)


Če sm pravilno prebral mislim, da naj bi bila neka možnost v nastavitvah, vendar ne vem kje :P Morda sem pa njihov blog alo slabo bral ... :)

xyxyxyxy ::

Mesko89 je izjavil:

Če sm pravilno prebral mislim, da naj bi bila neka možnost v nastavitvah, vendar ne vem kje :P Morda sem pa njihov blog alo slabo bral ... :)


Za auto stacking še ni opcije v opera:config, bo pa. V snapshotu je bil privzeto omogočen (by original tab) in ker se je veliko ljudi pritoževalo, da jim to ni všeč, so ga izklopili, na voljo bo samo opcijsko.

masterpsi ::

Ted je izjavil:

Edina težava, ki jo pri Operi opažam (Chrome teh težav nima) je od posodobitve Facebook-a naprej, neodpiranje youtube linkov ko pišeš v status. Ne prikaže se video kot se prikaže v FF ali Chrome-u. Kak predlog?


je kdo rešil zgornji problem?
instant search v googlu še vedno ne dela kot bi moral (nazaj ne dela)
mouse gestures dela slabše - je treba delat večje poteze, da "zazna" gesture.
To sem do sedaj opazil

w00tnes ::

Instant itak ne dela v operi, ker ima google nekaj proti operi :)
Če hočes instant vklopit, greš na google.si, desni klik, edit site preferences, network, identify as firefox

Edit: narobe prebral, pardon ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w00tnes ()

darkolord ::

mouse gestures dela slabše - je treba delat večje poteze, da "zazna" gesture.
To sem do sedaj opazil
Tega pa tukaj ne opazim.

masterpsi ::

darkolord je izjavil:

mouse gestures dela slabše - je treba delat večje poteze, da "zazna" gesture.
To sem do sedaj opazil
Tega pa tukaj ne opazim.


če prav počasi premikaš, recimo za 1 vrstico texta gor se bo pojavil novi "pomočnik" za mouse gestures. Torej če počasi premikaš, gesture ne deluje, ker odpira tega wizzarda. Žal tudi po izklopu "enable visual hints" problem ostaja. Jaz imam navado delat zelo kratke gestures - recimo 2vrstici višine oz. cca 2cm. če delaš večje gestures, ni problema.

McMallar ::

Sem mislil, da je ta problem tudi pri meni. V 10ki so gestures delale veliko bolje.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

xyxyxyxy ::

Geste so se, na račun novega Gesture UI-ja, precej spremenile. UI sicer lahko izklopiš v opera:config, vendar odzivnost na žalost ostaja. Razvijalcem je problem znan in ga bodo odpravili v kasnejših buildih, ker to starim uporabnikom ni povšeči.

Ker mi ne dovoli postati oznak, sem slikal:



Torej, na kratko, dvosmerne geste je treba v najnovejši verziji zaključevati za začetno točko, če jo zaključite prej, ne bo delovala.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

xyxyxyxy ::

Evo, direktno od developerja:

FWIW, initial tests of the new system were positive, so we decided to go for it... but we later found that more and more people were having a much harder time of it. So it's back to the old way in the next release. Sorry for the inconvenience!

subby ::

sem si jo zloadal danes za probo pa sem kar malce razočaran... nebi rad diplomiral, preden mi uspe tabe postavit pod naslovno vrstico
moram jih pa pohvalit, da so lepo naredil to zlaganje tabov

RockyS ::

Toti google instant je kurac, back ne dela.

subby je izjavil:

sem si jo zloadal danes za probo pa sem kar malce razočaran... nebi rad diplomiral, preden mi uspe tabe postavit pod naslovno vrstico
moram jih pa pohvalit, da so lepo naredil to zlaganje tabov


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

BaToCarx ::

Hm a samo meni Opera 11 ne odpre slike v novicah na ST v oblacku ampak odpre kar link?

xyxyxyxy ::

Hm, kje to?

RockyS ::

Zmeraj bolj me moti napaka v google iskanju ko gumbek "nazaj" ne dela pravilno. Je to krivda opere ali googla?

frudi ::

BaToCarx je izjavil:

Hm a samo meni Opera 11 ne odpre slike v novicah na ST v oblacku ampak odpre kar link?

Ne samo to, zgleda da precej Javascripta na Slo-techu ne dela v novi Operi, vsaj meni. Gumbi za editiranje teksta pri vnosu komentarja (jih sploh ni, ne da ne bi delali), dropdown menu z novicami, lightbox za slike...

Dela pa preview pri pisanju komentarja in dodajanje novih odgovorov v odprti temi. Za ostalo pa še ne vem...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

xyxyxyxy ::

Nobenih težav tukaj. Sta naredila clean install, pobrisala vse od prejšnje verzije?

frudi ::

Jaz ne, naredil sem upgrade kot še vedno do sedaj. V preteklosti sicer nisem imel problemov z upgradi, tokrat bo pa zgleda potreben clean install...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

RockyS ::

frudi, s tem programom ni "straha" pred clean installom

http://www.softpedia.com/get/System/Fil...

neres ::

Opero 11 lahko tudi brez problemov inštaliraš v USB ("portable") mode, na poljubljeno lokacijo, brez da tika po registru.. Pri namestitvi klikneš na Options in potem to izbereš.
Kopiranje bookmarkov, search in passwordov je dokaj enostavno, samo skopiraš tiste 3-4 datoteke.

RockyS ::

Ja ampak ta program program ti skopira vse, skine,nastavitve toolbara,speed dial in drugo =)

AmokRun ::

To je itak vse v profilu shranjeno. Prekopiraš dve mapi in je.

BaToCarx ::

RockyS Sem uporabil tisti program in pocistil opero, ko sem dal nazaj svoje nastavitve je spet enako. :/

edit: Nasel! Je bilo neki blocked content slo-tech.. pa sm odstranil in zdej dela. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

xyxyxyxy ::

Kot obljubljeno, stare geste so nazaj:

http://my.opera.com/desktopteam/blog/20...

AlenX ::

Nevem,ali imam samo jaz error glede flasha na Operi 11 ? Enostavno mi ne odpre animiranih slik,ampak prikaže velik "play" znak,ki ga moram klikniti,šele nato se animacija odpre (kar pomeni da dela,ampak se ne odpre samodejno) To me zelo moti,ko grem recimo na spletne strani za vremenske napovedi,sklade,filme.... probal sem že menjati adobe s par drugimi plugin-i pa še vedno isto. Celo pogledal sem označene protokole,če bi jih po nesreči vse označil... na oko je vse ok.
Ima kdo kako idejo?

clix ::

imaš slučajno kak tak extension naložen?

PacificBlue ::

AlenX

Opera turbo izkljuci.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

neres ::

Ali pa "Enable plug-ins only on demand" pod "Content" v Advanced Preferences.

AlenX ::

Da,Pikoli.Imam jih par,če že ponujajo.. :) A imaš v mislih da bi to bil vzrok? Lahko poizkusim da jih izklopim,če to ne gre pa jih zbrišem. PacificBlue - Turbo imam vedno izključen. No,nastavljen je na avtomatsko izbiro,ampak se skoraj nikdar ne vklopi,ker nimam nekih težav s povezavo.Neres,sem pogledal in že imam čekirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlenX ()

AlenX ::

Tako,vse extensione sem izključil in ni razlike... Mislim da je vseeno nekaj s plug-in -om . Ko sem probal dol potegnit adobov flash player in ga na novo inštalirat,mi je napisalo da se inštalacija prekine,ker je to KAO starejši inštal flasha !!!??? In mi da link na isto spletno stran ...in se vrtim v krogu...

se vrnem jutri

kriko1 ::

AlenX: tisto ne sme biti čekirano če hočeš da se samodejno naložijo dodatki

AlenX ::

Aha...zdaj pa dela :) Hvala vam ! Izklopil sem dodatke in odčekiral "Enable plug-ins only on demand"

Problem rešen

amigo_no1 ::

Kje se v Operi 11 izklopi to skrajševanje URL-jev (oz prikaz user friendly URLjev) ?

primer:
sem prijavljen v gmail email:
Opera 11 prikazuje URL
http://mail.google.com/mail/


šele ko kliknem nanj se pokaže celoten naslov
http://mail.google.com/mail/?shva=1#inb...



EDIT našel:
opera:config
Show Full URL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

RockyS ::

Ima kdo težave z google instant search?

Nekaj iščeš, klikneš na rezultat, klik na back button in te da nazaj na google ampak te takoj preusmeri na tisti zadetek katerega si kliknil?

edit
Identify as Firefox ne pali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

RockyS ::

Uporablja kdo zadnjo beto? Namreč pin tab ne deluje, pa me zanima če samo pri meni. Ustvarim Pin tab in ko ponovno zaženem Opero taba več ni tam, moral pa bit, v tem je point pin taba :\

Mesko89 ::

Meni dela lepo :) Edino kar mi ne dela lepo je FRi Učilnica :(

AmokRun ::

Dela. Uporabljam zadnji RC in clean install.

k4vz0024 ::

Mene zanima, kako je z updajtom iz verzije 10 na 11 v Symbian sistemu (Nokia). Se predhodne nastavitve ohranijo Bookmarks, tabs (mala "okenca" na začetni strani)?

Tx

RockyS ::

Evo danes sem namestil zadnji RC in mi je pin tab deloval, potem sem naložil nastavitve od prejšne verzije in mi spet ne deluje, torej sklepam da je to nekje shranjeno in imam izklopljeno...

hamax ::

k4vz0024 meni so se ohranile. Sicer si pa vkljuci opera link, ce te skrbi.

DuleKrtola ::

A še komu od danes google calendar ne deluje več v operi?

We're sorry. Google Calendar is temporarily unavailable. Please try again in a few minutes.
If the problem persists, see our Known Issues page or visit our Help Center.

Mesko89 ::

Deluje mi :) v 11.50 beta (release verzije nimam)

AmokRun ::

Pri meni deluje normalno (v11.11).

Mesko89 ::

Drugače pozabil napisat .. včasih piškotki nekaj zafrknejo in se stran noče naložiti (vsaj GMAIL ima podobne finte, vendar se ne dogaja pogosto). Tako da mogoče brisanje piškotkov pomaga ;)

d0rK ::

Ne vem kaj so naredil z Opero ampak je postala en počasen drek. Ker se posodobitve zdaj kar same nameščajo nimam pojma kdaj se je začelo, ampak stvar kar zatrokira in začne počasi delovati, žreti ram in podobno. Fuj in fej.

Cold1 ::

Samodejne posodobitve so varnostna izboljšava, najbrž jih lahko izklopiš, če ne najdeš v nastavitvah pa poguglaj.

-----------

Opera je drugače še vedno izjemno odzivna, ima nizko (najbrž najmanjšo) porabo pomnilnika in procesorskega časa, za povrhu vsega pa ponuja še najbogatejšo izkušnjo takoj po namestitvi (brez raznih vključkov).

PARTyZAN ::

In najrevnejšo izkušnjo, ko je stvar treba prilagodit.

Cold1 ::

Ravno obratno, skoraj vse v UI-ju Opere je možno odstraniti ali prestaviti, obenem pa je mogoče dodati cel kup stvari ki so privzeto skrite.

Shift + F12 odpre nadzorno ploščo kjer je možno spreminjati izgled.

PARTyZAN ::

Cold: hočem multi-row tab bar z minimalno širino taba 45px, oz. kar vse funkcije, ki mi jih ponuja addon Tab Mix Plus. Hočem adblocker, ki je tako dober kot ABP za FF.

Moram nadaljevati?

nodrim ::

a je kak plug-in za imet bookmark bare, ki jih lahko nastaviš za želeni bookmarks folder? za Opero ali za FF?

darkolord ::

PARTyZAN je izjavil:

Cold: hočem multi-row tab bar z minimalno širino taba 45px, oz. kar vse funkcije, ki mi jih ponuja addon Tab Mix Plus. Hočem adblocker, ki je tako dober kot ABP za FF.

Moram nadaljevati?
To, da hočeš imet nekaj točno tako, kot je v FF, nič ne potrjuje tistega, kar si prej napisal.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037999 (33506) m0LN4r
»

Firefoxova nova oblačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7519155 (13862) schurda
»

Izšel Firefox 13 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12333943 (27225) Icematxyz
»

Upravljanje z zavihki: Opera 11 beta proti Firefoxu 4 beta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5317076 (14961) RockyS
»

Firefox 1.1 preklican (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
606701 (5097) MrStein

Več podobnih tem