» »

Napovedan Windows Phone '7.5'

Napovedan Windows Phone '7.5'

engadget - Znano je že, da bo v začetku prihodnjega leta Windows Phone 7 dobil prve popravke, med katerimi bo tudi vgrajena podpora kopiranju besedila. Pri ZDNetu so zdaj razkrili, da lahko avgusta oz. septembra prihodnje leto pričakujemo še eno obsežno nadgradnjo, ki nekako predstavlja različico 7.5 in se bo tako morda celo imenovala. Paket popravkov s kodnim imenom Mango bo tako prinesel vsaj prenovljen brskalnik, ki naj bi dobil podporo HTML5 in Silverlight, ter podporo jezikom z Daljnega Vzhoda.

Avtorica prispevka, Mary-Jo Foley, ugiba še, če ne bo nadgradnja prinesla še boljšo podporo poslovnim uporabnikom, saj je trenutna izdaja Windows Phone 7 usmerjena zelo v potrošniško oz. zabavno industrijo. To so priznali tudi predstavniki Microsofta, ki so že napovedali, da se bo okrnjena podpora Microsoftovemu Exchangeu v prihodnosti izboljšala. Mango bo kot kaže osvežitev v sredini življenjskega cikla Windows Phone 7, ki naj bi ga v letu 2012 nadomestil Windows Phone 8, poznan tudi pod kodnim imenom Apollo.

34 komentarjev

smash ::

na dolgi rok bo verjetno windows phone zmagovalec

r0ker ::

hja moreš upoštevat, da drugi nebodo počivali ampak bodo ravno tako razvijali svoje OSe.. Ampak HTML5 in Silverlight šele čez 1 leto? :S :O :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

SLO_Matej ::

No, 24ur IT profesionalci so seveda malo popolnoma zgrešili bistvo Windows Phone 7, ko so primerjali Omnio 7 in HD7 (čeprav neke hudo velike primerjave ni, razen tega, kar lahko že sam ugotoviš, če pogledaš na GSM Arena) in tako prišli do zaključka, da si bodo take telefone verjetno omislili v večini samo poslovneži. Ta vrhunski članek je na voljo tukaj: http://moskisvet.com/clanek/rubrika/vis... :D

blackbfm ::

Znano je že, da bo v začetku prihodnjega leta Windows Phone 7 dobil prve popravke, med katerimi bo tudi vgrajena podpora kopiranju besedila


Tak bedno kopirajo za applom da kar res ni:))

r0ker ::

@SLO Matej: po moje ni ravno primerno da linkaš članek iz 24ur.com sem :S ni kompatibilno :D

@blackclw: ja, Kekec, multimiljardno podjetje kar kopira. MS bo za vgradnjo copy/paste potreboval max 6 mesecov, apple pa je rabil kolko? in to je kopiranje? pojdi raje nazaj v peskovnik.
MS je izjavil, da so v podjetju naredili raziskavo o tem kolko ljudje uporabljajo copy/paste, in še preden je folk sploh lahko začel uporabljat telefone so že vsi govorli, da copy/paste pa ja more bit. brez da bi sploh probali! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

SLO_Matej ::

r0ker je izjavil:

@SLO Matej: po moje ni ravno primerno da linkaš članek iz 24ur.com sem :S ni kompatibilno :D

Moja napaka. :)

bf4ed ::

Ja ljudje so govorili, razvijalci pa ne poslušajo...

blackbfm ::

@blackclw: ja, Kekec, multimiljardno podjetje kar kopira. MS bo za vgradnjo copy/paste potreboval max 6 mesecov, apple pa je rabil kolko? in to je kopiranje? pojdi raje nazaj v peskovnik.
MS je izjavil, da so v podjetju naredili raziskavo o tem kolko ljudje uporabljajo copy/paste, in še preden je folk sploh lahko začel uporabljat telefone so že vsi govorli, da copy/paste pa ja more bit. brez da bi sploh probali!


Hm sam appla ni tepla konkurenca.

neett ::

"....med katerimi bo tudi vgrajena podpora kopiranju besedila..."
lol,...niso malo pozni če to mislijo zaj komaj vgradit?

LuGi ::

Pa to vi dejansko uporabljate redno? Se ne spomnem kdaj sem uporabil copy/paste 8-O

Sicer imam aparat ki ima c/p

neett ::

@LuGi, kolko se spomnim, dosedaj sem 1x al 2x ja :)
sicer pa nevem no,...za1x res ni neka pomembna funkcija telefona,...samo vseeno xP

blackbfm ::

Jaz kar redno rabim. Za smse, maile ali pa kaj z neta.

Elysium ::

LuGi je izjavil:

Pa to vi dejansko uporabljate redno? Se ne spomnem kdaj sem uporabil copy/paste 8-O

Sicer imam aparat ki ima c/p

Imam WP7 in sem se že kar nekajkrat zalotil, da bi pošteno rabil Copy/Paste. Ampak ga dobimo naslednji mesec, tako da me ne skrbi.

Apple je za to rabil cela tri leta, kar bo Microsoft naredil v samo treh mesecih. In ne glede na to, da iPhone celo večnost ni imel tega Copy/Paste, so ga njegovi uporabniki imeli za "najboljši in najbolj inovativen telefon ever". Ni mi pa jasno, zakaj jim je zdaj ta Copy/Paste kar na lepem tako zelo pomemben, prej jim pa nikoli ni bil, ko ga še niso imeli. Me spominja na basen o lisici in grozdju.

PrimozR ::

Čak čak, ne se zdej izgovarjati,d a je Apple potreboval 3 let,a MS pa 'samo' 3 mesece. Apple je lepo pokazal, da C/P več kot očitno mora biti. Zakaj MS tega ni upošteval in ga vgradil že v štartu??

Elysium ::

PrimozR je izjavil:

Čak čak, ne se zdej izgovarjati,d a je Apple potreboval 3 let,a MS pa 'samo' 3 mesece. Apple je lepo pokazal, da C/P več kot očitno mora biti. Zakaj MS tega ni upošteval in ga vgradil že v štartu??

Enostavno. Če bi MS imel to že v startu, potem bi za MS bilo to 0 dni, tako bo pa zdaj tri mesece, ker niso imeli že v startu. Applu je pa trajalo 3 leta, da so uspeli to sprogramirat.
MS ni bilo nič treba upoštevat, kaj je Apple pokazal, ker so že vsi predniki WP7 itak imeli Copy/Paste že 10 let pred Applom. Problem je bil samo, da MS ni imel čas vsega skupaj narediti v tako kratkem času. Končno je WP7 itak veliko bolj zanesljiv OS kot iOS in to je tudi veliko vredno. Sploh pa ko enkrat primerjaš oba telefona side by side, lahko vidiš, da ima iOS tudi pošteno zastarel UI.

Key Quest ::

Windows Phone 7 je dobesedno skopiral copy/paste teksta z Iphona! Cesa ne prebres na tem Sloteki.

blackbfm ::

Sploh pa ko enkrat primerjaš oba telefona side by side, lahko vidiš, da ima iOS tudi pošteno zastarel UI.


duhovit ja, ti ja:))

Key Quest ::

Pa sej ima ze cetrta generacija popolnoma enak vmesnik, no. Ne delat budalo iz sebe.

blackbfm ::

In zakaj bi ga spreminjal ce je ta super, vsaj glede na to kar ponuja konkurenca? Zelo intuitiven (najbolj pomembno) in lep. Android je ze precej zatezen, wp7 je pa zatezen in se totalno beden, vsaj tok k sm vidu na youtube.

darkolord ::

To si ti narobe vidu.

PrimozR ::

Android je predvsem zmeden, enake stvari imajo v različnih predelih OS-a različen izgled oz. postopek uporabe. WinPho 7 je pa popolnoma sveža zadeva, ki je ni uproabil še nihče. Se mi pa zdi da je precej love it or hate it :)

Key Quest ::

blackbfm je izjavil:

In zakaj bi ga spreminjal


Ja glej ocitno ti ni cisto jasno kaj pomeni, da je nekaj zastarelo.

PrimozR ::

A zato ker imajo že 4 leta praktično enak vmesnik je kar naenkrat zastarelo? In kater izmed konkurenčnih vmesnikov je tako močno boljši? Pustimo zdaj ob strani homescreene (meni gredo rahlo na živce ikone v gridu, pogrešal bi tudi widgete, ki jih ima Android), nasploh interface v nastavitvah. Android se proti iPhonovemu lahko samo skrije. Symbiana sploh omenjajmo ne. Windows Phone 7 je pa popolnoma svež veter, tukaj ni debate. Ne pomeni pa, da je iOS zdaj kar naenkrat zastarel...

Navsezadnje point UI-ja ni, da je 'moderen' temveč da je uporaben. Se mi zdi da le tebi ni jasen pojem zastarelosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

darkolord ::

Pustimo zdaj ob strani homescreene
Homescreen je glavni del celega vmesnika.

PrimozR ::

Ma sej z iPhonovim načeloma ni nič narobe, navsezadnje je na konkurenčnih platformah ene par kopij. Ob strani ga želim pustiti ker ni všeč meni :D

sgdjkdlsugi4 ::

Hvala bogu, da niso vsi isti. Debata o "kateri je boljsi" pa je izguba casa. iOS ima svojo filozofijo, WP7 se trudi bit hkrati odprt in vseeno reguliran s strani MS, Android pa je z malo znanja zmozen kakrsnekoli modifikacije. Vsakemu svoje.

ZaLoMaT ::

Kaj pa ko bi najprej testirali stvari in potem šli v konstruktivno debato?
Vaš način je bolj takšen, sosed od soseda je rekel da ima njegov sodelavec mobilnik, menda iphona in je res zanič. Super ste!


Windows Phone 7 vs iOS vs Android

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

PrimozR ::

Zalomat v bistvu si ti kot Android prikazal SenseUI :)

Yoni ::

blackbfm je izjavil:

Android je ze precej zatezen, wp7 je pa zatezen in se totalno beden, vsaj tok k sm vidu na youtube.


LOL. WP7 ima daleč najbolj intuitiven vmesnik od vsega kar sem probal(iOS, symbian, android, wp7). Vse lepo urejeno, v vsakem meniju največ 2 ali trije podmeniji. Ne pa kot pri androidu vse naloženo na kupu, greš v nastvavitve, pa en pod-meni, pa še en, pa še en, pa še en...človek se zgubi...8-O

gti_ ::

Sem ga sam preizkusil in moram rečti da je res enkratna uporabniška izkušnja.. res je da še ga bojo dodelali ampak zadeva je že zdaj zelo zelo všečna ;) Zraven tega pa še kdo se vsaj malo spozna na programiranje ( c#, silverlight) si zelo zelo enostavno razvije aplikacijo po meri ;)

Pa še brezplačna orodja za razvoj aplikacij za WP7 ;) http://www.microsoft.com/express/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gti_ ()

ZaLoMaT ::

PrimozR je izjavil:

Zalomat v bistvu si ti kot Android prikazal SenseUI :)

Whatever you like;)
Nekateri vemo kakšna je resnica in čez čas bo WP7 zagotovo dominiral.

PrimozR ::

Živi bili pa videli. Ne pozabi da bo Android z Honeycombom popolnoma spremenil izgled.

djordjevic ::

Yoni je izjavil:

Ne pa kot pri androidu vse naloženo na kupu, greš v nastvavitve, pa en pod-meni, pa še en, pa še en, pa še en...človek se zgubi...8-O

Reveži. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Yoni ::

Prej bi rekel, da je revež tisti, ki misli, da je tak telefon nekaj najboljšega po narezanem kruhu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia z Windows Phone 7 navsezadnje že v nekaj tednih?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
239084 (7846) klinker
»

Windows Phone Mango dokončan, dosegel stadij RTM

Oddelek: Novice / Windows Mobile
2810175 (8796) alesrosina
»

Konec maja bo Microsoft predstavil naslednjo različico Windows Phone

Oddelek: Novice / Windows Mobile
153836 (3082) Bor H
»

Neuradna večopravilnost prihaja na Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
164471 (3830) Lonsarg
»

Mango oz. Windows Phone 7.5 morda prihaja šele prihodnje leto

Oddelek: Novice / Windows Mobile
63838 (3139) filip007

Več podobnih tem