» »

ponovna namestitev windows 7 starter

ponovna namestitev windows 7 starter

bomber111 ::

lep pozdrav. imam prenosni računalnik, kateri je imel prednaložen windows 7 starter. rad bi ponovno namestil OS čist na novo, kot da je čisto nov računalnik, brez obnovitev ipd. če zaženem v nadzorni plošči pod obnovitev sistema - dodatni načini obnove - ponovna namestitev, mi kasneje v postopku zahteva dvd z OS, česar pa nimam. če pogledam particije na disku, imam skrito particijo velikosti 10 gb kjer piše da je gor system OEM reserved. ampak nikakor ne znam zagnati tega. prosim za pomoč.

JohanP ::

Poskusi s ponovnim zagonom sistema in stisni F8.
Nekateri proizvajalci dodajajo recovery na sys particijo...
oziroma preberi navodila.

bomber111 ::

sem poskusil z F8, pa mi odpre nek čuden zagonski meni.
varni načini ipd.
v navodilih pa nič ne piše o tem.

shinko ::

jaz imam med dodatnimi možnostmi obnovitve sistema, zraven ponovne namestitve še "Obnovite računalnik z že ustvarjenim posnetkom sistema".

bomber111 ::

poskusil z obnovitev računalnika z že ustvarjenim posnetkom sistema. pa ne gre piše da manjkajo neke datoteke. najbolj pa je zanimivo, da ko inštaliram kak drug windows mi pokaže na začetku posebej particijo na katerih mislim da je shranjen windows.

fosil ::

Tist posnetek sistema je, če v windowsih narediš posnetek sistema in potem lahko obnoviš na dan ko si to naredil.

Če je tista posebna particija velika 100mb, potem ni obnovitvena, to je samo ena particija, ki jo win7 naredi ob instalaciji.
Tako je!

Duhec ::

Če imaš HP prenosnik potem ob zagonu (predno se začne sistem nalagat iz diska) pritiskaj F11 dokler ne prideš v menu za Recovery sistema. Seveda ti ta procedura izbriše vse kar imaš do sedaj na disku in namesti tovarniško verzijo, torej tisto ob nakupu. Saj to hočeš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

bomber111 ::

sem rešil težavo. potegnil sem z blinka vse verzije windows 7, ki ika tudi starter noter. sem instaliral in potem šel pod aktivacijo in vpisal serijsko pa je prijelo da je aktiviran.
vseeno hvala za pomoč. aja pa z F11 ni delovalo.

vklemen ::

Mi lahko daš link do tega torrenta z blinka (pa Starterji v tem torrentu so SLO)?

LP

mevden ::

Obujam temo,

sestri bom moral kmalu formatirati windows na hp prenosiku, katerega je že imela ob nakupu v trgovini. Windows je že bil nameščen, z vsemi hp jajci. Na ločeni particiji se nahaja nekakšna windows recovery verzija. Se mi splača to zagnati ali najbolje posneti navaden win7 iz cdja? Nočem da zopet windwos namesti hp stvari gor ker so neuporabne, upočasnuje comp.
Kako kljub temu zagnati system recover iz ločene particije? če slučajno crack koda ne bo delovala, da lahko še vedno instaliram tovarniški win7. f11 ob zagonu in nato vodi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene - nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
377196 (6601) solatko
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621210 (13919) MrStein
»

Menjava maticne, procesorja in rama (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
604911 (3815) creed
»

reinstall kupljenih windows 7 HP z piratskim cdjem/imageom ter original cdkeyem...

Oddelek: Operacijski sistemi
212181 (1689) Duhec
»

Kako spet zbootat recovery particijo na Dellu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231778 (1541) nodrim

Več podobnih tem