» »

moker telefon

moker telefon

bela120 ::

Samsung galaxy s5 brez zaščitnega pokrovčka za kontakte baterije(tam kjer ga polniš nima zaščite) padel v vodo.

Ven sem vzela baterijo ga obrisala dala baterijo noter ugotovila ,da vse dela ampak telefon je bolj vroč hitreje se je spraznila baterija)ampak je voda prišla do sprednje kamere.Potem sem telefon spihovala z kompresorjem na vsake toliko sem dala baterijo noter da sem videla napredek.Zdaj je telefon v rižu in ga mislim pusti čez noč ali še lahko kaj naredim

St235 ::

S tem ko si ga prižigala preden je bil res suh si bolj kot ne zagotovila, da je res crknilo vse kar je imelo namen crknit. Zdaj lahko samo še moliš.

oemdzi ::

Se je tudi tebi zlomil usb pokrovcek ? Jaz sem ga res pazil, pa je pocil v nekaj mesecih, sem pa s kitajske za par centov narocil 3 na zalogo :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

bela120 ::

Ne telefon sem kupila rabljen in ni bil z pokrovčkom sem takoj naročila pokrovček ampak kitajci dolgo hodijo

Invictus ::

Takoj bi ga morala dati v riž...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Ali pa na strik za sušenje perila, v bistvu bi bilo karkoli boljše od tega, da si ga prižgalahko.

mihec87 ::

Riž je bolje kot nič(na meji z mitom), pomaga pa kakor imaš srečo...Slabše ko to da ga prižgeš že teško narediš..



AndrejS ::

Spihovanje s kompresorjem tudi ni pametno, ker v kompresiranem zraku je tudi vlaga

fikus_ ::

Sušenje odprtega telefona s fenom (vroč zrak po pameti), daš v silica gel kristalčki iz plenic za nekaj dni, . . .

Compufreek ::

Pač nimaš kaj ... lekcija za drugič ... sestrična ima A3 ki je padel v vodo, ker pa ni mogla vzeti ven baterije je telefon ostal prižgan, touch je nehal delati ... telefona pa ni šlo na silo ugasniti, sem ji rekel naj ga da v RIŽ in pusti celi teden not da se je vmes ugasnil od prazne baterije ... ker pa vsi vemo kako so ženske in FB je bila cela živčna in sem ji vsaj trikrat mogo rečt naj ga ne jemlje ven. No za vikend ga je vklopila in vse je spet delovalo na srečo. Drugi primer, telefon ki je bil celo zimo v gozdu sem spomladi našel (ni bil moj) pa ga posušil in prižgal ... vse je delalo brez problema ampak v kameri je bilo ogromno vode. Sem ga razzstavil in pustil kamero samo v rižu en teden ... pa je bla mala razlika, poskusim čez 2 tedna pa se je kr poznalo ampak še vedno je bila voda not .... potem pa dam nazaj not in pozabim na celotno zadevo ... čez mesec in pol se spomnim in poskusim in ja, kamera je bila kot nova, sem se bal da bo vodo nadomestil prah od riža ampak ni bilo problema ... tako da če maš vodo v kameri jo bo riž sigurno dobil ven ampak bo trajalo ... mogoče bi šlo hitreje če kupiš v trgovini razvlažilec zraka za enkratno uporabo in telefon položiš na vrečko ... ampak pazi ker je tista snov strupena.

Pa vso srečo

Magic1 ::

Za par dni ga pustiš v dnevni sobi, da se zadeva fajn posuši, če se ni dalj časa namakal. Prižiganje prej je le iskanje težav.
Seveda brez baterije, ki jo moraš odstranit še isto sekundo, ko ga potegneš iz vode.
Lahko ga probaš sušiti tudi s fenom, a dvomim da bo kakšen efekt, če ne razdreš telefona, zadeva je preveč zaprta. Še najbolje da greš v trgovino in kupiš mali razvlaževalec prostorov in ga daš skupaj s telefonom v eno škatlo. škatlo seveda imaš v najtoplejšem prostoru.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

avtek ::

Kaj pa v tistih primerih, ko baterije ne moreš odstranit - npr OnePlus One? Sprašujem zgolj informativno.

Magic1 ::

Ugasni, upoštevaj iste napotke in upaj na najboljš.
Magic

Kaj ::

Heh kaj pa pri mobitelih kjer baterija ne gre ven? Lumia 930 recimo. Predvidevam da v takem primeru ne bo posebno dobrih rezultatov...

loveJDM ::

Višje enako vprašanje...moj nasvet je da ga ne nosi seboj na wc pa ne meči ga v vodo pa ne bo težav :)

AC_DC ::

Kaj je izjavil:

Heh kaj pa pri mobitelih kjer baterija ne gre ven? Lumia 930 recimo. Predvidevam da v takem primeru ne bo posebno dobrih rezultatov...

Na vseh se baterija odstraniti, kako misliš da so jo noter dali ?


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Kaj ::

Že, a koliko časa bi to vzelo... če pravite da je treba odstraniti še v istem trenutku.

mihec87 ::

Prej odstraniš oz odklopiš baterijo boljše je...Nekateri telefoni imajo prilepljeno baterijo-samo odklopiš... Čeprav ko si tako daleč izopropilni alkohol+čopič..

Opkow ::

Ko mi je kolega v celoti polil 1+1 s pivom, sem ga odprl v cca pol minute.
Na srečo je imela kelnarca v skladišču vso potrebno opremo - sponko in mini izvijač (2x), ki je bil pol debeline običajnega jack vhoda v telefonu.

S sponko potegneš ven simko, z izvijačem sem preko jack vhoda dvignil rob ohišja od preostalega telefona, da je bila špranja, nato pa sem z drugim ploščatim izvijačem potegnil okoli telefona in snel cel zadnji del ohišja stran.

bela120 ::

Da poročam telefon je bil v rižu čez noč in hvalabogu dela vse edino sim kartice mi zazna potem ko telefon izklopim zdaj sem ga spet razstavila in ga sušim jutri ga bom malo z fenom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bela120 ()

Magic1 ::

???? Česa tukaj ne štekaš, da je zelo slabo prižigat telefona dokler ni 100% suh?!? Ni fora v tem da moker ne dela najboljš, fora je, da lahko tekočina naredi samo en neugeden kratek stik, skuri en element in telefon je praktično zanič, saj mu moraš menjati osnovno ploščo...
Magic

azislo ::

Kaj boš s fenom? S fenom ti vlago porineš še bolj v notranjos oz. jo razpihaš na en konec. Po določenem času ta pride nazaj na mesto. Preverjeno.

Pomaga riž, ki absorbira vlago. Potrebno ga je dati v neprodušno posodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone padel v wc...

Oddelek: Pomoč in nasveti
214104 (2498) Seljak
»

POMOČ!Telefon mi je pred 1 uro padev v vodo

Oddelek: Mobilne tehnologije
101557 (903) Invictus
»

Samsung galaxy s2 potoljen v kozarec vode

Oddelek: Mobilne tehnologije
202089 (1217) freesty
»

Sušenje telefona (voda)

Oddelek: Mobilne tehnologije
253008 (2065) GeForce
»

Mobitel v snegu, kaj storiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173069 (1917) ziga1990

Več podobnih tem