» »

PROBLEM,samo 2.priključka iz modema za internet

PROBLEM,samo 2.priključka iz modema za internet

easyrider3 ::

Jaz imam pa sedaj problem,ker trenutno imam že dva računalnika priključena na modem in modem ima samo 4.prikldjučke in sicer dva sta za internet dva pa za televizijo.Zdaj bi pa rad imel še brat v svoji sobi računalnik,ker bi rad gledal tekme preko interneta(stream-anje) in zdaj me zanima če je kaka varijanta,da bi se ta dva izhoda iz modema razširla na več vendar da bi potem hitrost interneta bila ista kot poprej.
Hvala

KoMar- ::

Router.

toxius ::

Imate 2 televizije? Brat bo lahko gledal IPTV samo pod pogojem da ali imate naročene 2 TV naročnine, drugače bo moral biti STB izklopljen medtem ko bo brat gledal TV na računalniku... Pasovna širina je omejena glede na naročnino in če imaš samo 1 naročnino za TV in če nekdo gleda televizijo in bo hkrati še brat vklopil na računalniku stream, potem bosta "zmrznila" oba, in TV in program na PCju za TV...

Razen če ste na T2 optiki, kar pa previdevam da niste, ker imajo T2jevi optični switchi več portov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

easyrider3 ::

Zaenkrat meni normalno dela če imam prižgano Siol TV in če mi oba računalnika vlečeta filme dol tako da to sploh ni problem.Stvar je samo v tem kako bi lahko potem iz dveh omrežnih izhodov naredu tri.Rešitev bi bila tudi router vendar spet tisti ki ima dost hitrost prenašanja podatkov

zee ::

To ima katerikoli v cenovnem obmocju 50-100 EUR.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

easyrider3 ::

a imaš kakšen naslov-link za router

krneki007 ::

če imaš siolov modem,ga lahko konfiguriraš kot router,torej potrebuješ samo še switch...

toxius ::

easyrider3 je izjavil:

Zaenkrat meni normalno dela če imam prižgano Siol TV in če mi oba računalnika vlečeta filme dol tako da to sploh ni problem.Stvar je samo v tem kako bi lahko potem iz dveh omrežnih izhodov naredu tri.Rešitev bi bila tudi router vendar spet tisti ki ima dost hitrost prenašanja podatkov


Nisem tega napisal, če gledaš TV preko VLCja in preko STBja (siol TV komuniktaor) in imaš naročen samo 1 TV potem ti bosta oba zmrznila...

krneki007 je izjavil:

če imaš siolov modem,ga lahko konfiguriraš kot router,torej potrebuješ samo še switch...


Siolov modem lahko porte poljubno nastavljaš kaj bo gor priklopljeno, 4 portni modemi so po navadi nastavljeni (Iskratelovi) tako da so porti 1 in 2 nastavljeni na DATA (beri za internet), porta 3 in 4 pa na VIDEO (beri za TV) in preko IPja 192.168.1.1 prideš gor in vpišeš up. ime user in geslo user in si gor in si nastaviš porte... Tako lahko npr. uporabljaš 3 porte za DATA in 1 za video... Sagemov modem pa ima tudi 4 porte vendar sta označena 1 in 2 spredaj in 1,2 ob strani, obe 1ki sta nastavljeni na DATA obe 2ki pa na VIDEO...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
288187 (5003) Vaseer
»

Modem -> Router, statičen IP

Oddelek: Omrežja in internet
173105 (2779) crniangeo
»

Razbremenitev preobremenjenega modema z dodatnim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
163381 (3162) vmalhar
»

SiolTV - router

Oddelek: Omrežja in internet
204426 (3912) KTr1sk
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380106339 (22706) jurre

Več podobnih tem