» »

Pobegla licenca za Avast Pro pristala v 200 državah

Pobegla licenca za Avast Pro pristala v 200 državah

vir: PC Pro
PC Pro - Proizvajalec protivirusnega programa Alwil Software je pred poldrugim letom opazil, da se en ključ za licenco za Avast Pro, prodan malemu podjetju v Arizoni, razširja po spletu. Namesto da bi ga takoj blokirali, so raje izvedli eksperiment in pustili, da pljuskne po vsem svetu. Vince Steckler iz Alwil Softwara je pojasnil, da so našli omenjeni ključ na praktično vseh straneh z nelegalno programsko opremo (warez strani). Dodaja, da gre za svojevrsten paradoks, da uporabniki program za zaščito pred zlonamernimi programi iščejo na streh, kjer zlonamernih programov mrgoli.

Ključ se je razširil po praktično celem svetu, saj so ga našli v 200 državah (vodi Rusija, sledijo Mehika, Brazilija, Italija, Španija, ZDA, Indija, Filipini, Francija, Ukrajina, Argentina, Tajska) na tri četrt milijona računalnikih. Tudi v Vatikanu je bil z njim aktiviran program, nameščen na dveh računalnikih. Avast je nato uporabil taktiko korenčka in je uporabnike prijazno obvestil, da poganjajo nelegalno programsko opremo in ponudil povezavo do brezplačne verzije ali nakupa plačljive. Koliko jih je nabavilo legalno verzijo, niso znali točno povedati, jih je pa nekaj, dodaja Avastov tiskovni predstavnik Lyle Frink. Podjetje iz Arizone je prav tako zamenjalo licenco in si prislužilo opozorilo, naj v bodoče malce bolj popazijo nanje.

13 komentarjev

MP002 ::

Bilo jih je kar tri krat več kot četrt milijona.

Jst ::

Hail to Avast!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

IceBoX ::

Jaz sem pred enim tednom poizkusil Avast free in sem zelo zadovoljen.

mkoco ::

Kaspersky zakon...
Money will say more in one moment than
the most eloquent lover can in years.

A SOZE M ::

Uporabljal sem brezplačno različico zdaj pa imam Pro Avast za 39.95 eur. Zdaj imam mir za 2 leti.:D

RoSeR ::

Avira, deluje.

MrStein ::

Dodaja, da gre za svojevrsten paradoks, da uporabniki program za zaščito pred zlonamernimi programi iščejo na streh, kjer zlonamernih programov mrgoli.

A ta floskula je še kar v uporabi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

Saj lahko v fw blokiraš "klicanje domov".

mtosev ::

haha. piratizirajo tudi v Vatikanu :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SLO_Matej ::

No, podjetje Alwil Software skrbi za razvoj antivirusnega programa avast!

Jst ::

Jaz sem tudi zadovoljen uporabnik Avasta. Zadeva je zelo poceni (ali Free) in do svojih kupcev so zelo prijazni. Tudi iz tehničnega vidika spada med najboljše: porabi zelo malo sistemskih resursov, ščiti dobro, updejti so dnevni (in relativno majhni), težav ne povzroča (mislim False Positive), je dovolj prilagodljiv, ampak za to ceno ni za pričakovati Enterprise stila konfiguriranja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

AgiZ ::

Sam ne uporabljam antivirusnega programa, je pa res da ponavadi vem kaj klikam/nalagam. Enostavno sem v računalniku (win7) prijavljen kot uporabnik, tako da če res nekaj rabim namestiti pač to zaženem kot administrator.
Po cca dveh letih uporabe računalnika na tak način (in od začetka leta nameščenega win7) še nisem imel problemov z okužbami. Sem prejšnji mesec preskeniral z vsem mogočim ker me je zanimalo če res nimam ničesar, in je bilo vse ok.

V corporate okolju je zgodba druga. Tam je preveč ljudi da ne bi uporabljal neke verzije av sistema.

Jst ::

By the way: Lahko v SOHO (and above) uporabljaš ClamAV na routerju? Ti licenca to dovoli?

(Ne vem več kaj moraš še zraven namestiti, da je uporabniku zadeva nevidna, ko brska po internetu, zato sprašujem...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359626 (45426) d4vid
»

Največja poravnava zaradi nelegalne programske opreme v Sloveniji vredna 30.000 evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10236949 (31554) 5er-->
»

Noče odpreti stran z antivirusnimi programi

Oddelek: Omrežja in internet
202195 (1797) satfinder
»

Pobegla licenca za Avast Pro pristala v 200 državah

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
133956 (2565) Jst
»

problem z računalnikom!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
112146 (1945) mjk

Več podobnih tem