» »

8 core pc ?

8 core pc ?

Flasher ::

Pozdrav vsem!

Razmišljam o nakupu dvoprocesorske (2x4core) mašine.
Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z vgradnjo dveh procesorjev, kakšno konfiguracijo priporočate (matična plošča itd.), kakšne so okvirne cene, kdo v slo sploh prodaja takšne matičen plošče ...

Reč potrebujem za napredne 3D vizualizacije, mac je opcija vendar me kljub vsemu koliko cenejša bi bila PC alternativa.
Intel bi pa bil prva izbira.

hvala za vse odgovore in nasvete že vnaprej!

lp
m

dmk ::

Potem boš že raje 2x6 core. Čeprav menim, da se ti najbolj splača vzet i7 980x, ker te bo prišlo veliko ceneje in ravno tako dobro kot 2 Xeon-a. Če ti pa bi bilo to prešvoh, pa še en isti računalnik in narediš render farmo.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Dr_M ::

Heh, za ceno 980x dobis ze cel AMD racunalnik. Sicer ne tako hiter, ampak ocitno nima neomejenih financ.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

zee ::

Mašina iz moje podpisa pride zdaj nekih 2000 EUR. To je brez RAID kartice in trdih diskov. Mogoče se da dobit še ceneje.

Za ta denar dobiš 8 jeder (skupaj s hyperthreading-om se številka dvigne na 16), ki mirno prebavijo, karkoli jim serviraš.

Okvirna konfiguracija:
- 2x procesor Intel Xeon 5620: 2x 390 EUR
- 12 GB rama v 6x 2GB modulih: 6x 50 EUR
- matična plošča SUPERMICRO X8DAL-i i5500: 390 EUR
- trdi disk 1 TB: 50 EUR
- napajalnik 650 W: 100 EUR
- ohišje: 100 EUR
- grafična kartica: 200 EUR
----
skupaj: 1920 EUR, tako čez palec
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Flasher ::

U hvala.

@zee: a morda obstaja kaka matična ki podpira dva proca Core™ i7 870 ?
Razmišljam pa tudi morda o Core™ i7 980X "Extreme Edition" in le enem procu, ki daje na cinebenchu zelo dobre rezultate.

noraguta ::

dual core supermicro sem jaz pred časom vzel v xenji. http://www.xenya.si/ je pa že encajt tega tko da nevem če še dilajo s to robo
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zee ::

@Flasher:
Videl sem, da sem se v mojem prvem sporočilu zmotil. Oznaka procesorja je: Intel Xeon E5620.

Dvoprocesorska plošča za Intel Core i7 980X ne obstaja, ker sam procesor ni narejen za takšne konfiguracije. Sistem, ki sem ti ga na hitro sestavil, poje tega Core i7 brez problema. Pri znatno nižji disipaciji toplote - Xeoni iz serije E56xx so hladni ko špricer.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dmk ::

http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
tukaj imaš primerjavo procesorjev, tudi dvoprocesorskih mašin

i7 980x = 10.400 pik
2x xeon E5620 = 9.200 pik
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

zee ::

@Flasher:
Alternativa, ki se pri računskih operacijah obnese tako-tako*, je še sistem z enim osemjedrnim procesorjem AMD Opteron 6128. Za primerljivo ceno, kot je sistem s procesorji Intel Xeon, lahko dobiš šestnajst (!) jedrni računalnik. Minus je precejšnja disipacija toplote.

* - Verjetno te ne zanima, pa vedno bo to zanimivo še za koga. S testi na računalnikih s procesorji Intel Xeon in AMD Opteron sem ugotovil, da so performanse Opteronov precej nekonsistentne. Za probleme, ki se dajo lepo paralelizirati (porazdeliti na vse proste procesorje oz. jedrna), je Opteron malenkost slabši od Xeonov. Za račune na manj jedrih je pa Intel Xeon absolutni zmagovalec**. Razlog za to verjetno tiči v funkciji TurboBoost, ki dinamično navije zasedena procesorska jedra.

** - enak računski problem traja na enem procesorju (štirijedrnem) Intel Xeon E5620 nekaj več kot 3 h, medtem ko na dveh osemjedrnih AMD Opteronih 6128 traja kar 15 h.

@dmk:
Podatki, ki sem jih navedel, so iz RL; tj. iz računov, ki sem jih izvedel jaz v službi. Kolikšno težo pripisati rezultatom sintetičnih testov pa prepuščam tako uporabniku Fisher kot ostalim bralcem.

Izkaže se sicer, da za ceno Intel Core i7 980X dobiš dva Xeona in malo manj kot ustrezno matično ploščo zanju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

klinker ::

Intel Core i7 970 (3,20Ghz, 12MB) BOX 768.00 EUR (dinokomp)
Noctua NH-D14 (am2, am2+, am3, 775, 1156, 1366) 72.00 EUR (dinokomp)
ASUS Sabertooth X58 199,67 EUR (mlacom)
2 kom. RAM Mushkin DDR3 6GB(2GBx3) 1600 CL8 kit 2x 87,25 EUR (funtech)
OCZ Vertex 2 180GB 3,5" SSD 368.40 EUR (dinokomp)
Napajalnik Corsair 750W HX (CMPSU-750HXEU) 142,99 EUR
Cooler Master 690 II Advanced 99,66 EUR (funtech)

terryww ::

meni stoji en doma http://www.bolha.com/ostali-racunalniki... če te zanima
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

klinker ::

jmakov, se ti ne zdi "malo" prevec 1400EUR samo za 2cpuja (samo 2ghz), ram in plato, pa se to na core2 tehnologiji

terryww ::

lol ja, cene sploh nisn registriral. za 1kEUR gre zadeva seveda.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

klinker ::

Vseeno prevec za moje pojme.
i7 970 poje ta sistem za zajtrk.

terryww ::

nekak se nebi strinjal :D, mogoče za gaming..., pač po želji, js sn samo dvignil roko, da mi zadeva stoji doma.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

klinker ::

Flasher je izjavil:

Pozdrav vsem!

Razmišljam o nakupu dvoprocesorske (2x4core) mašine.
Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z vgradnjo dveh procesorjev, kakšno konfiguracijo priporočate (matična plošča itd.), kakšne so okvirne cene, kdo v slo sploh prodaja takšne matičen plošče ...

Reč potrebujem za napredne 3D vizualizacije, mac je opcija vendar me kljub vsemu koliko cenejša bi bila PC alternativa.
Intel bi pa bil prva izbira.

hvala za vse odgovore in nasvete že vnaprej!

lp
m


Ehh kaj ti bo i7 za gaming...denar vrzen stran, za to kar potrebuje on pa definitivno. Ce bi bli tvoji cpuji neki 3ghz+ vsekakor, ma z 2ghz zal niso bas nesto. Vsekakor ni slaba roba, da se razumemo, ampak za ta denar bolj profitira z i7ko.

zee ::

Cenovno IMO ne, ampak naj se sam odloci.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

klinker ::

Kako da ne...

On prodaja...

2xIntel Xeon (8x 2Ghz 8 niti)
Dual socket maticno
4x2GB rama (skupaj 8GB)

1000EUR

v trgovini dobis...

Intel Core i7 970 (3,20Ghz, 12MB) BOX 768.00 EUR (6x 3,2ghz in 12 niti)
ASUS Sabertooth X58 199,67 EUR
2 kom. RAM Mushkin DDR3 6GB(2GBx3) 1600 CL8 kit 2x 87,25 EUR (skupaj 12GB)

Skupaj: 1142,17 EUR in je novo z garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

zee ::

Govorim za nov sistem. Je pa težko, ker pobudnik te teme ni povedal, koliko denarja je pripravljen investirati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

klinker ::

Glede na to da je izrazu zeljo po osmih jedrih in celo omenu 980X vsekakor v tem cenovnem rangu.

noraguta ::

ma pr ta starih xenonih je za merkat k so na fb dimmih tko , da če kupš morš kupt tok memorije kukr jo boš nucu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

terryww ::

noraguta je izjavil:

ma pr ta starih xenonih je za merkat k so na fb dimmih tko , da če kupš morš kupt tok memorije kukr jo boš nucu.

ja a ni ponavadi tak z rami da kupiš kolko rabiš. mimogrede, tud novi imajo fb-dimm,
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

zee ::

Nak. Moje Nehalem kiste imajo DDR3.

FB-DIMM pomnilnik je problematicen edino zaradi segrevanja, saj se lahko prav "gadno" opeces (zaradi tega je opozorilo na modulih), ce gres menjavat module po kaksnem hudem racunu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Flasher ::

Hvala vsem za odgovore.

Glede na povedano v tem trenutku razmišljam o Intel Core i7 970 (3,20Ghz, 12MB), Intel Core i7 980X Extreme Edition (3,33Ghz, 12MB) in 2xIntel Xeon E5620.

1. a je 980 vreden tistih dodatnih 150EUR ?
2. rezultat cinebencha na 980-i je res impresiven (link:
Tu bom dal še eno podvprašanje: glede na to da o overclockanju nimam pojma me zanima 1) če se v prvi vrsti sploh splača overclockat: rizik vs prednosti ? 2) lahko to naredim z nič znanja?

3. zee zgoraj si omenil segrevanje i7k. Se te visoke temparature poznajo tudi v performansah?

hvala in
lep pozdrav

Flasher ::

Tudi na tem seznamu zbranih cinebench rezultatov sta 980x in Xeon E5620 skoraj identična.
V čem je trik? Se res potem splača vzet 980x ? (glede na to da je matična za 980 dosti cenejša)

http://www.cbscores.com/index.php?sort=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Flasher ()

krho ::

ECC ram?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

dmk ::

error correcting code --> ECC RAM @ Wikipedia
kolkor vem se uporablja predvsem samo v serverjih, ker je pomembno da ne pride do napak in izpadov
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

krho ::

@dmk, kar sem hotel povedati, da vzameš xeona zaradi ECC rama. Saj načeloma, če bo fural workstation je vseeno za strežnih bi bil ECC bolj priporočljiv.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

zee ::

V računalniku iz mojega podpisa takšnega RAM-a ni. Brez pripomb, napak.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

klinker ::

Flasher je izjavil:

Tudi na tem seznamu zbranih cinebench rezultatov sta 980x in Xeon E5620 skoraj identična.
V čem je trik? Se res potem splača vzet 980x ? (glede na to da je matična za 980 dosti cenejša)

http://www.cbscores.com/index.php?sort=...


980x se ne splaca...drazji je od 970 ker ima odklenjen mnozilnik pa nekaj mhz vec, ampak 970ko komot navijes cez frekvence 980x. Xeoni so pa v bistvu isti cpuji, le da so narjeni za delat v parih, imajo podporo za ECC ram, itd.
glede navijanja pa ni noben problem...bos tudi tu na forumu dobu precej pomoci za to ;)

dmk ::

če bo delal zahtevne renderje/animacije pomeni da mu bo procesor delal na 100% tudi po par dni neprenehoma in v tem primeru menda ni dobro še višati temperatur z navijanjem. Že tko bo priporočljivo kakšen kvaliteten hladilnik, tudi brez navijanja.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

klinker ::

Zakaj da ne. Za take namene se vsekakor navije, seveda z dobrim hlajenjem tipa Noctua NH-D14 ali Thermalright HR02, brez visanja voltaz in pa da je rock stable, se pravi vsaj 48h IntelBurn testa brez napak in da je cpu max na 65-70 stopinj v IntelBurn, ker drugje itak ne dosezes tako visokih temperatur. Aftermarket hladilnik je pa itak obvezen v vsakem primeru.

Dr_M ::

Za enega 980x dobis dva Opterona 6134 :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rippy ::

Tudi sam razmižljam v podobno smer in sem malo raziskoval po benchmarking. Se strinjam, da je i7 980x trenutno v tem cenovnem razredu skoraj edina izbira. Dvoprocesorske mašine potrebujejo malo več denarja, da pridejo na ta preformance nivo oziroma višji. Sicer pa sam najbolj veš kaj potrebuješ, ker to je že "investicija", ki skoraj zahteva, da se "vrne" ta denar (razen če ga imaš preveč :).

klinker ::

Dr_M je izjavil:

Za enega 980x dobis dva Opterona 6134 :))


In kaj ti pomaga :)

cinebench

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WarpedGone ::

Reč potrebujem za napredne 3D vizualizacije, mac je opcija vendar me kljub vsemu koliko cenejša bi bila PC alternativa.
Intel bi pa bil prva izbira.

Kolk nitk laufajo te "napredne 3D vizualizacije"?
Softver pesniš sam?

Po eni strani hočeš ultra mašino pol pa cenkaš pri 150 EUR. Če je tvoj problem res vreden takšne mašine, si sposodi več različnih konfiguracij enostavno probaj. Po tvojem pisanju imam občutek, da se nameravaš mal igrat z maxom ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Flasher ::

WarpedOne: Delam na Cinemi (Maxon) + vRay, ki izkorišča multithreading. Cinebench zato kr lepo prikaže hitrosti.
Ni ravno igračkanje:)

Se vse bolj in bolj nagibam k Xeonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Flasher ()

WarpedGone ::

To si se že še predno si napisal prvi post v to temo. Tvoj denar...

Največ boš zvedu na forumu, kjer debatirajo userji tega softvera.
Zbogom in hvala za vse ribe

ripmork ::

Ena opcija bi bila ravno obratna od predebatirane - namesto enega super-računalnika, nabava 3 identičnih, performance/price mašin, ki jih povežeš skupaj in na vseh laufaš Net render v Cinemi(deljeno renderiranje). Kolikor sem bral, je hitrost renderiranja bistveno boljša, če imaš 10 mašin po 1Ghz povezanih skupaj, kot pa, če imaš eno super kišto z 10 Gigaherci. Jasno, število jeder se pri 3D-ju bistveno pozna. V to smer pa razmišljam, ker šestjedrnika dandanes dobiš že zelo ugodno (Phenom X6 za slabih 200€), pa bi po tej logiki lahko skupaj sestavil mini farmo z 18 jedri, kar bi znalo bit ubijalsko.
Mnenja?

zee ::

Kolikor sem bral, je hitrost renderiranja bistveno boljša, če imaš 10 mašin po 1Ghz povezanih skupaj, kot pa, če imaš eno super kišto z 10 Gigaherci. Jasno, število jeder se pri 3D-ju bistveno pozna.


Morda je to veljalo pred leti. Testi paralelizacije, ki sem jih delal, kazejo, da je optimalno imeti cimvec cim hitrejsih jeder v eni skatli.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mavrik ::

Kolikor sem bral, je hitrost renderiranja bistveno boljša, če imaš 10 mašin po 1Ghz povezanih skupaj, kot pa, če imaš eno super kišto z 10 Gigaherci.


Tole ni in nikoli ne bo res. Kvečjemu se pozna mal več cachea.
The truth is rarely pure and never simple.

LuiIII ::

Glede same raw hitrosti je seveda res da je bolje imeti čim več jeder v eni sami kišti. Samo price/performance pa temu ni tako. Seveda je potrebno računati na več vzdrževanja pri večih mašinah, a če so dedicated samo za render je to precej enostavno managirati sploh če so konfiguracijsko enake.

Flasher ::

@zee: če bi bil na mojem mestu (in bi rabill stabilno mašino, ki dela včasih tudi po teden skupaj na ful) ali bi Xeona navijal ali ne?

zee ::

Procesorjev Xeon ne bi navijal. Ce je koda dobro napisana, kjer dobro napisana pomeni, da se dobro paralelizira - dobro tece na vec jedrih/procesorjih, ni prav nobene potrebe po navijanju.

Za hude obremenitve in resno delo (ko racunalnik dela vec tednov na po
no), so strezniski procesorji (iz kateregakoli tabora) prava izbira. Potrebno je samo zagotoviti dovolj dobro napajanje in maticno plosco.

Masina iz mojega podpisa tipicno dela (racuna) po teden ali dva skupaj (za vecje stvari oz. daljse stvari je na voljo cluster). :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dr_M ::

klinker je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Za enega 980x dobis dva Opterona 6134 :))


In kaj ti pomaga :)

 cinebench

cinebench




Se opravicujem, za mnogo manj denarja dobis 2x Opteron 4184, ki rahlo do pretezno pohrustata 980x pred zajtrkom :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Flasher ::

many thanks!

Flasher ::

zee, prosil bi te samo še za eno uslugo. A bi lahko zagnal cinebench. Bi tvojemu rezultatu še najbolj zaupal.
Če je kaka opcija bi bil zelo hvaležen!

lp
matej štefanac

zee ::

Zivjo.
Zal ne morem, ker na racunalniku tece GNU/Linux. Podatkov imam pa na njem toliko, da bi samo backup trajal nekaj dni. 8-O

Lahko naredim edino primerjalni test Xeon vs. Opteron.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Flasher ::

Razumem.
Se piporočam za test! Hvala.

lp
m

rfmw ::

Že nekaj let uporabljam Dell Precision 690 z dvema Xeonoma in 32GB rama. Cena je bila sitnica, samo 6k pred tremi leti.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

workstation

Oddelek: Kaj kupiti
213717 (3254) Tomyboy123
»

sanjski računalnik - Dream A Machine

Oddelek: Kaj kupiti
364055 (3250) alpha1
»

Intel predstavil nove Xeone

Oddelek: Novice / Procesorji
93088 (2642) Samuel
»

Kdaj bo izšel i9?

Oddelek: Strojna oprema
171415 (1134) Lonsarg

Več podobnih tem