» »

Monitor za laptop *?!

Monitor za laptop *?!

Heisenberg ::

Rad bi si kupil monitor, ki bi ga priključil na laptop, ali moram biti poleg ustreznega priključka pozoren še na kaj ?
Zanima me pa tudi ali se da priklopiti monitor na prenosnik (Sony vaio) tako da je prenosnik zaprt a še vseeno ne gre v stanje pripravljenosti in ga lahko normalno uporabljam, z dodatno tipkovnico, miško in seveda monitorjem ?


Hvala za odgovore!

__X__ ::

da, izberi pravo velikost :)

Prenosnik lahko dol zapreš, vendar moraš to prej na prenosniku nastaviti

jurre ::

da se normalno uporabljat. V winsih si nastavi da se ob zaprtju pokrova ne zgodi nic (po defaultu gre v sleep).
Preveri prikljucek, ponavadi je tako VGA izhod na vseh laptopih in monitorjih... novejsi imajo HDMI. Potem si pa samo nastavis clone slike.

k4vz0024 ::

Kaj gretje, ki prihaja od spodaj od tipkovnice ne škoduje LED zaslonu?

__X__ ::

velikega gretja načeloma ne bi smelo biti, če imaš čiste ventilatorje, moj prenosnik je čisto mlačen, tudi ob polni obremenitvi, ker ga redno čistim in temperatura na tipkovnic ne presega sobne, tako da panelu ne bi kaj škodovalo v koliko bi bil zaprt.

WarpedGone ::

Kot rečeno, pazi na priključek pa ne pretiravat z velikostjo (resolucijo) monitorja, če maš kak bolj mini/budget laptop. Vgrajen grafični čip/drajver ma lahko kakšno "neumno" omejitev največje resolucije. Najbolš da preveriš kaj še največ čip podpira.

Za gretje ne skrbi. Laptopi se vsi hladijo "odspodaj". Hlajenje preko tipkovnice je minimalno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Heisenberg ::

hvala za vase odgovore, sem mislil da vem vse kar rabim o tem, a vidim da sem povsem pozabil na rezolucijo, ki jo podpira graficna kartica!

Imam sicer sony vaio FW 18", ki je odlicen prenosnik, a po dobrem letu da ne uporabljam vec kot prneosnik ampak samo kot hisni PC (prej sem ga potreboval na treh lokacijah dnevno pol leta)...tako da bom verjetno kar resno razmislil o navadni kišti, ker prenosnika itak nimam kam pospraviti poleg ekrana in dodatne tipkovnice in miske, razen če naredim kako stojalo zanj ali kaj podobnega.....kupi kdo Vaiota FW21M ? ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica prenosnika polita z vodo- menjava

Oddelek: Pomoč in nasveti
302445 (1972) radmannsdorf
»

EliteBook/Satellite..?

Oddelek: Kaj kupiti
362722 (1860) mlakar
»

Sony notesnik

Oddelek: Kaj kupiti
121753 (1640) j cole
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363110 (1918) Rešpetlin
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018657 (6614) nurmaln

Več podobnih tem