» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
25 / 27
»»

WarMaker ::

martincek1 je izjavil:

Na telefonu se ne da pogledati, kdaj je bila fotografija narejena? Đizs.

Če bi bila to edina edina stvar, ki manjka, haha. Fail :D

Bor H ::

Troll begone. More res vsaka tema o WP7 it v smer "a to fali? tega še ni?" in v smer tistega (ne)slavnega seznama 100 stvari.

martincek1 ::

Ja, more. Ker drugače tega nikol ne bo. Mam Omnio 7 in mi je svetoven telefon. Ne rečem če pač ne bi bilo možno na telefonu pogledat datum, pa potem lepo preko Zune pogledaš podrobnosti, ampak tega sploh ni. Potem se pa razni fanboyi napihujejo, da slikanje na WP7 deluje bolj tekoče. No shit sherlock, če pa niti časa zajema slike na zapiše.

Modelu, ki je imel čez volume controler pa pripada nobelova nagrada. Poslušam glasbo na 1/30 pa je glasnost tam 50%.

Bor H ::

V sliko zapiše kdaj je bila narejena, torej to ne vpliva na hitrost zajema. To da pa ne morš pogledat kdaj je bila slikana je pa lapsus, se strinjam, do neke mere lahko mesec ugotoviš tako, da v "pictures" namest na camera roll greš pod date.

Ni pa treba da se VSAKA debata o WP v to sprevrže, ker pol se lahko mirno vsaka debata o Androidu sprevrže v to, da morjo userji čakat na updejte po eno leto in v to da ima Google kup podatkov pol o teb. Seveda je oboje res, ampak ni konstruktivno (v vsaki debati).

Volume pa ne vem v čem je problematičen, men deluje na isti glasnosti kot ostali sistem? Res pa je da na zvočnikih zgleda razlika med 0 in 1 večja kot tista med 29 in 30, preprosto zato ker zvočnik hudo kompresira zvok.

RazzorX ::

martincek1 je izjavil:

Ja, more. Ker drugače tega nikol ne bo. Mam Omnio 7 in mi je svetoven telefon. Ne rečem če pač ne bi bilo možno na telefonu pogledat datum, pa potem lepo preko Zune pogledaš podrobnosti, ampak tega sploh ni. Potem se pa razni fanboyi napihujejo, da slikanje na WP7 deluje bolj tekoče. No shit sherlock, če pa niti časa zajema slike na zapiše.

Modelu, ki je imel čez volume controler pa pripada nobelova nagrada. Poslušam glasbo na 1/30 pa je glasnost tam 50%.


Mimogrede, zapiše v sliko kar precej meta podatkov, vendar bistroumni glavi kot si ti ni jasna razlika med tem kaj zapiše v sliko, ter kaj se da pogledati na telefonu.

martincek1 ::

Povej kako je mogoče te podatke izluščiti, pa ti verjamem.

Bor H ::

Prenesi sliko na PC (preko maila ali Zuna), desni klik, propertis, details

Matic1 ::

V win7, ko klikneš na sliko imaš nekatere lastnosti že v spodnjem delu raziskovalca napisane.

RazzorX ::

martincek1 je izjavil:

Povej kako je mogoče te podatke izluščiti, pa ti verjamem.


http://regex.info/exif.cgi

Naloži jo sem in se čudi ogromno podatkom. :))

Bor H ::

To je to za najnovejšo epizodo Trollbusterjev :D

martincek1 ::

Evo en bug na Omniji:

Zjutraj ob 07:00 sem jo odklopil iz napajanja, nič uporabljal do 12:00. Takrat sem vklopil Battery Saver in trenutn ostanje:

battery information
Remaining battery life: 100%
Estimated time remaining: 1 day 5 hours
Time since last charge: 16 hours

Tilen ::

Bom jutri probal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jazbar ::

Ali obstaja Java za WP7.5? In če, kako se inštalira na telefon?

Bor H ::

Ne obstaja.

martincek1 ::

Še nakaj bonbončkov z moje strani:

Včeraj sem ga uporabljal cel dan (vedno kazalo 1% baterije). Nisem nič polnil že od včeraj zjutraj. Pred 6 urami se mi je ugasnil, sem ga prižgal in je kazalo da je baterija povsem prazna (ikona baterije in rumen opozorilni znak), sem ga vtaknil v filanje za 3 minute tko da se je nazaj prižgal in sedaj mi že 6 ur deluje bp. :D

Pa ob zaklenjenem telefonu lahko reguliram glasnost, gledam video posnetke...

V glavnem moja Omnia7 je očitno fucked up. Ni stara niti 1 leto, nikoli ni padla na tla, nobene praske, kot nova.

Tilen ::

Klicaja na bateriji še nisem imel. Mogoče je to znak, da je v okvari?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matic1 ::

Meni se je podobna situacija doslej zgodila ene 3x. Malo pred tem se nainstaliral neko aplikacijo z live tile. Preventivno sem odinstaliral tisto aplikacijo in ni bilo več problemov. Se pa ne spomnem več katera je bila.
Res pa je, da potem ko sem dal spet polnit baterijo je telefon delal spet brez problemov.

martincek1 ::

Nisem nič inštaliral zadnjih par dni. :)

Malajlo ::

klicak na bateriji je. In res lahko telefon "naf***aš", da ti dela še na hlape. Kvečjemu plus...

SLO_Matej ::

martincek1 je izjavil:

Pa ob zaklenjenem telefonu lahko reguliram glasnost, gledam video posnetke...

Bejž no bejž, tudi glasbo lahko pavziraš, premakneš na naslednjo ali prejšnjo skladbo ob zaklenjenem telefonu, saj imaš gumbe na lock screenu. :)

Kako ti rata gledati videoposnetek med tem ko je telefon zaklenjen bi pa tudi jaz rad vedel. :)

martincek1 ::

Ko te ****, isti si ko jype, vseved v svoji stroki, WP7 sistemu.

Ne odgovarjam tebi, samo ostalim, da ne bodo zarad tebe ostali brez informacij.

Zaklenjen kot fizično zaklenjen s pritiskom na gumb na stranici telefona. In ja, volume rocker se odziva. Pa videoposnetki se ne prekinejo po zaklepu.

SLO_Matej ::

V čem je problem?

Od nekdaj lahko spreminjaš glasnost tudi če je telefon zaklenjen fizično s tipko (ja, razumem, kaj si mislil z zaklenjen).

Malajlo ::

A, najbrž izpostavlja, da muzika igra, če zakleneš telefon in da je narobe, da ti ni treba telefona odklepat, če hočeš spremeniti glasnost. In da ne samo da muzika igra naprej (kaj naj se ugasne al kaj, po tiste pol minute autolocka?!?), tudi filmi se ne prekinejo!
In grem stavit, da lahko spreminjaš glasnost tudi vidwu. Pri - nezaslišano! - zaklenjenem telefonu.
Res so jajca tile wp telefoni...

deyco5 ::

Kaj eni to resno al zajebavate? KLICAJ NA BATERIJI? Na OMNIji 7? Ste slabovidni al pa ne ločite KLICAJA od SRČKA!!!

Nevem od kod vam tolk težav! Enim in istim se pojavljajo! Jaz drugih problemov, kot to da mi nobena side loaded aplikacija po posodobitvi na Tango več ne dela, NIMAM! Ampak to je baje normalno, ker so deaktiviral Chevron! Prodajte že ta jajca in nehajte nabijat. Pa si nabavite ROBOTE (robocope, ki vse zmorejo in so ah in oh).

Evo, ker mi ni dalo mira sem preveril še LOCK. Pognal POSNETEK, na 7 sekundah stisnil tipko LOCK SCREEN, ekan UGASNE, ZVOK utihne in NIČ SE NE DOGAJA. Ko poženem lock screen proti vrhu (odklep) pa mi prikaže isti video na 7 sekundah na PAVZI!!! Kaj hudiča vam laufa med lockom?

Da pa glasba laufa se pa da nastavit v ZUNE (ali laufa pod Lock ali ne), saj se ravno to potrebuje, če hočemo telefon uporabljat kot predvajalnik glasbe ob teku ali telovadbi, ko ga imamo v žepu!!! Ali bi ga raje imeli odklenjenega v žepu med pošlušanjem glasbe? OJoj, eni ste res za UKC Maribor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyco5 ()

Bor H ::

Model, chill...
Če nekdo laufa video, stisne lock in mu video še zmer laufa...Je to kriv uporabnik da ma sistem hrošča? Al te boli ker si prepričan da je WP7 popoln in brez napak, Samsung pa še bolj in ni šans da je dejansko HW/SW napaka?

deyco5 ::

Bor H je izjavil:

Model, chill...
Če nekdo laufa video, stisne lock in mu video še zmer laufa...Je to kriv uporabnik da ma sistem hrošča? Al te boli ker si prepričan da je WP7 popoln in brez napak, Samsung pa še bolj in ni šans da je dejansko HW/SW napaka?


A dej. In ti verjameš? EDINA logična razlaga je, da ne dela LOCK tipka. Ampak takrat telefon NI LOCK, ko laufa video če me razumeš. To je kontradiktorno. Al je LOCK (black screen), ki ga nato nadomesti BackGround ko pritisnemo karkoli, al pa laufa FILM!!! Ali 1 ali drugo. Ne more pa bit lock in laufat filma (ker pol preprosto NI LOCK)...

Če po pritisku na Lock telefon ne zaklene, potem tipka ne dela! Drugače pa ne more bit, če pa me kdo še vedno hoče prepričat v bedarije, naj pa objavi video in se bom iz srca opravičil!

Bor H ::

Ka jst vem kaj počne, men včasih kaže (sicer na HTCju), kot da tipkam tekst, tipkovnica pa ni prižgana. Verjamem da ima lahko tudi za lock knof kako čudno obnašanje, al da laufa v ozadju al pa da se touch kontrole izlopjo, slika pa ne.

SLO_Matej ::

Načeloma se strinjam z deyco5. Sem ravnokar preizkusil na svoji Omnii 7.

Če predvajaš video v Zunu (bodisi ga imaš shranjenega v Music+Videos, bodisi ga v Zunu odpre Interner Explorer) se predvajanje pavzira in posledično zvok izklopi, ko stisneš fizično tipko za zaklepanje telefona. Ko ga spet odkleneš lahko nadaljuješ predvajanje od tam, kjer se je slednje zaključilo, ko si telefon zaklenil. Izjema je aplikacija Metrotube (za predvajanje YouTube videoposnetkov), ki ne zaustavi predvajanja zvoka, ko zakleneš telefon (zaslon se ugasne) in sicer zgolj v primeru, če v nastavitvah aplikacije nastaviš Run under lock na On. S tem ti omogoča, da poslušaš npr. glasbo z YouTuba in imaš telefon zaklenjen v žepu. ;)

deyco5 je izjavil:

Da pa glasba laufa se pa da nastavit v ZUNE (ali laufa pod Lock ali ne) ...

To pa mislim, da ni mogoče nikjer nastavljati. Glasba se namreč vedno predvaja dalje, četudi zakleneš telefon. Popravi me, če se motim.

Mimogrede, Marketplace je prenovljen in še bolj v slogu Windows 8 začetnega zaslona. :)
 Prenovljen WP Marketplace

Prenovljen WP Marketplace

deyco5 ::

Ja Matej maš prav...

Glasba igra normalno. Sem prečekiral nastavitve in ni možnosti izklopa... Mislim, da sem to zasledil ravno pri kaki aplikaciji, kjer je bila možnost izklopit ali vklopit dogajanje UNDER LOCK...

martincek1 ::

deyco5 a si dva dni staro slabo pečeno piščančje meso jedel?

http://forums.wpcentral.com/focus/18683...

Evo preberi - isto se je dogajalo meni. Pa Focus = Omnia7. In ne, nisem slaboviden, ikona je velika vsaj 2x2cm.
Kar se tiče pa video playbacka in physical locka - jop, z zune odprt video sem lahko poslušal ob zaklenjenem telefonu. Praktično z enakimi funkcijami kot pri glasbi, ko jo predvajaš ob zaklenjenem telefonu.

Sem super zadovoljen s telefonom, ampak včasih ima prebliske tako kot vsak drug telefon. Nehaj nabijat za brezzveze da tvoj ma pa vse, pa vse dela, pa vse tko kot more bit, pa vse ne vem kaj... moj prejšnji telefon Nokia 5800 ni bila v dveh letih nikoli pokvarjena, medtem ko mal poglej kako so se nad njo eni pritoževal. Tko da nehej že enkrat sklepad na podlagi izkušnje 1 telefona. Ker tud teli telefoni znajo fino srat in uporabnika zajebat ko telefon potrebuje.

deyco5 ::

Poslušaj!

Glede mesa zadrži zate. To je prvo.
Drugo. FOCUS NI OMNIA in nikoli ne bo ter obratno, verjetno veš da gre za različna modela z enakimi specifikacijami, en za EUR drugi USA trg... Torej drugačni firmware - NAJMANJ!
IKONA ki jo omenjaš se MENI pojavi, samo ko telefon spraznem do KONCA (black screen, ON ne dela več!!!) - Pudarjam BLACK SCREEN, šele ko telefon priklopim se kakšno minuto prikazuje ta ikona, vendar je telefon takrat neuporaben. Tukaj sem sam mislil da misliš SRČEK ki se pojavi na bateriji, če jo imaš na SAVE MODE, ko doseže določen procent - ampak v tem primeru dela še vedno vse razen push mailov in socialnih omrežij! IN JA, govorim lahko le na podlagi 1 telefona, ker verjetno doma nimam 3. Kot tudi ti ne. In JA, moj resnično dela brez problema. Je težko verjeti ne? Če nabijam jaz, potem dvojno nabijaš ti! Telefon pa uporabljam OGROMNO tako za službene kot "igračkaste" namene! Bil sem med prvimi (november 2010) s to Omnio pri nas. S telefonom sem zadovoljen, prav tako z WP7, čeprav mu še veliko manjka! Res pa je, da nikoli nisem počel "bedarij" kot so force update, force unlock, itd. Edini odklep je bil uradni CHEVRON, za katerega sem pošteno plačal! Očitno je to prva serija OMNIJ ki so še bile za kaj :), ostalo pa je zgleda šrot!

Jo pa prodam Novembra za drobiž, ker grem po 920-ko! Tak by the way! Pač moje mnenje in izkušnje!

Bor H ::

Noben se ne bi spravljal nate, če ne bi vzvišeno govoru: "Nevem od kod vam tolk težav! Enim in istim se pojavljajo! Jaz drugih problemov, kot to da mi nobena side loaded aplikacija po posodobitvi na Tango več ne dela, NIMAM!"

Eni telefoni so očitno slabš narjeni, drugi bolš, sej če maš tolk časa WP7 se spomneš tistega brickanja Omnij med enim od prvih updejtov? Če uporabljaš tisto spužvo med ušesi boš zaključek sam naredu.

martincek1 ::

Veš kaj pomeni beseda napisana s caps črkami? Vpitje. Poizkusi to naglas prebrati, če ne gre drugače.

In to, kar sem jaz napisal, se je meni dogajalo oziroma se dogaja. Pa še marsikomu. Podoben si Apple fanboyjem, ko nekdo reče da ima probleme s telefonom, pa takoj dobi nazaj da ne zna niti rokovati s telefonom. Tako se ti obnašaš in govoriš da nabijam (ko govorim o točno določenih stvareh, ki se s telefonom dogajajo).

deyco5 ::

Ja OK, očitno my bad. Sorry, če sem koga razžalostil, ker običajno komentiram ARGUMENTIRANO. Me pa včasih resnično razjezi namerna slaba reklama WP7 in v določenih kometarjih to prav izžareva.

Isto se je zgodilo ob brickanju Samsungov. Kolko se spomnim je imel samo SAM ta problem, čeprav so pol vsi pljuvali po MS in WP7. NEUPRAVIČENO, če je pri vseh ostalih modelih update delal, potem je očitno zatajil samsung, ki zadeve ni dovolj dobro stestiral, preden jo je odobril.

No, pa da se pohavlim še z enim dosežkom, da presekamo gordijski vozel... Včeraj sem z lastno kartico kupil prvo aplikacijo na MP (kar mi doslej po vseh bližnjicah ina namigih še ni uspelo). :) Torej uradno nabavljen Farm Frenzy: Piza Party!

Tak, da gre WP tudi v tej smeri očitno naprej (poenostavitev nakupov) in res komaj čakam na nove modele!

SLO_Matej ::

deyco5 je izjavil:

Bil sem med prvimi (november 2010) s to Omnio pri nas. S telefonom sem zadovoljen, prav tako z WP7, čeprav mu še veliko manjka!

Kaj npr. ti pa tako zelo manjka, da je tega tako veliko?

deyco5 je izjavil:

Očitno je to prva serija OMNIJ ki so še bile za kaj :), ostalo pa je zgleda šrot!

Ne vem zakaj bi bile ostale kaj slabše. Sam sem jo kupil februarja 2011, pa je tudi super.

deyco5 je izjavil:

Isto se je zgodilo ob brickanju Samsungov. Kolko se spomnim je imel samo SAM ta problem, čeprav so pol vsi pljuvali po MS in WP7. NEUPRAVIČENO, če je pri vseh ostalih modelih update delal, potem je očitno zatajil samsung, ki zadeve ni dovolj dobro stestiral, preden jo je odobril.

Ja, kolikor je meni znano je Samsung nekaj Omni 7 ponesreči opremil z neustreznim firmwarom, zato posodobitev ni bila uspešna. Vendar se ti telefon ni brickal, le posodobitev ni uspela. Samsung takoj izdal svoje orodje, za posodobitev njihovega neustreznega firmwara na ustrezno različico in potem je tudi posodobitev sistema WP7 preko Zuna uspela brez težav. Tako da krivda vsekakor ni na strani Microsofta in sistema, Samsung pa je zadevo tudi hitro rešil.

deyco5 ::

Matej... Moj odgovor je bil pisan za prejšnja vprašanja in poste... Drugače pa sem absolutni pristaš WP, doslej sem uspel v nakup prepričati 6 kolegov in vsi so izjemno zadovoljni!

Drugače pa pomanjkljivosti na WP7? OGROMNO! Na WP 7.5? ZELO MALO! Na WP8? Upam da NIČ! S tem sem ti odgovoril v eni vrsti, mislim da se kar strinjamo. Trenutno je WP že na zelo visokem nivoju. Osebno pogrešam samo neomejeno grupiranje (ne max 20), ker pač pošiljam SMS članom (150 kom naenkrat) in rabim 3rd party app za to... Moti me tudi podpora SLOVENIJI kot EU (podprto je vse živo, mi bomo očitno v zadnjem paketu - pa ne mislim na jezik, ker moj WP ne bo nikoli videl SLO, tudi če bo na voljo) ampak MP, plačila, itd... Drugače pa pogrešam vse to, kar pride z WP8 (skype, kamera, tethering).

ŠE NAJBOLJ pa me moti to DOLGOROČNO napovedovanje pri MS in proizvajalcih aparatov z WP. Tukaj jim je lahko Aplle za zgled. Predstavijo (v pravem pomenu: dobavljivost, cena, itd.) in čez 3 tedne je naprava že lahko pri tebi doma! Vsi pa vemo kako gre to pri MS in Proizvajalcih telefonov WP...

trek@s ::

Pred časom je bilo govora, da ima omnia 7 kar precej tiho slušalko, tudi če imaš glasnost na max.

Se je to z zadnjimi posodobitvami kaj popravilo?

Kako pa je kaj omnia W s to glasnostjo?

RazzorX ::

Omnia 7 ima res zelo tiho slušalko, tudi z vsemi posodbitvami.

SLO_Matej ::

trek@s je izjavil:

Kako pa je kaj omnia W s to glasnostjo?

Citirano iz Testa na dlani Omnie W z Mobitel Tehnika:
Pri strojnih lastnostih telefona bi izpostavil še izjemno čist in glasen zvok med pogovori. Medtem, ko se mi pri Omniji 7 glasnost mnogokrat ustavi na najvišji stopnji, v bolj glasni okolici pa naprezam ušesa za vsako besedo, imam na Omniji W privzeto glasnost 3 od 10.


Jaz imam na Omnii 7 glasnost slušalke nastavljeno na najvišjo raven in nimam kakšnih posebnih težav tudi v nekoliko hrupnejših okoljih. Je pa očitno pri Omnii W slušalka še glasnejša.

Wisse ::

Pri Omnii 7 se da v servisnem meniju nastavit neke parametre, ki vplivajo na glasnost (slušalke, zvočnika, 3,5 izhoda). Najbrž tudi pri Omnii W. Malo googlajte.

martincek1 ::

SLO_Matej je izjavil:


Jaz imam na Omnii 7 glasnost slušalke nastavljeno na najvišjo raven in nimam kakšnih posebnih težav tudi v nekoliko hrupnejših okoljih. Je pa očitno pri Omnii W slušalka še glasnejša.


Jaz jih pa imam. V glasni gneči je normalen pogovor nemogoč.

@Wisse: Da se, ampak s tem tvegaš smrt zvočnika. I wouldn't do it.

Matic1 ::

Ni sile, samo pretiravat ne smeš. Jaz sem si dal pa je sedaj občutno bolje. Je pa res da mi je sedaj malo preglasen zunanji zvočnik , ker sem se tudi s tistimi nastavitvami igral. V slušalki je pa mnogo bolje. Ponavadi imam zdaj 6/10 pa slišim vse ok. Prej v bolj hrupnem nisem slišal niti pri 10/10.

martincek1 ::

Po katerem vodiču si pa delal?

altir ::

Hej! Težave imam s pošiljanjem sporočil s pripeto fotko. Sporočila ne pošlje in ispiše poskusi ponovno???
Hvala.

Bor H ::

MMSi ti ne delajo, a prejmeš jih lahko? Pa ko to probavaš more bit data connection vklopljen.

Matic1 ::

Pa ponavadi dober signal. najboljš če imaš 3G vklopljen

martincek1 je izjavil:

Po katerem vodiču si pa delal?

Ne spomnem se več. Je pa res da so krožila napačna navodila. Verjetno iz XDA kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

altir ::

Dela, hvala.

jazbar ::

Tisti, ki ima probleme z glasnostjo slušalke med pogovorom, pa se mu ne da nastavljat v servisnih nastavitvah, naj med pogovorom preklopi na zvočnik. Če nočete da bi okolica slišala sogovornika, telefon naslonite na uho in ko hočete govoriti ga postavite pred usta. Tako jaz delam kadar je okolica glasna (promet ipd.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

Bor H ::

To je pa "narobe ga držite" tip rešitve.

martincek1 ::

Ena stvar mi gre vedno bolj na živce.

Ko brskam po netu precejkrat po nesreči pritisnem tipko Nazaj, ker je tko občutljiva. Okej, ni panike, bi lahko rekli, klikneš Nazaj in voila. Ampak ne, tista stran, ki je bila prej odprta, se izbriše, ni je več na nobenem tabu, odprta je samo še stran bing. WTF??? To je tko amaterska napaka da se sprašujem če so telefon razvijalci sploh držali v rokah...

Ima kdo kakšno rešitev?

Zgodovina sprememb…

««
25 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421967 (19322) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6521445 (18120) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3613073 (11230) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163911 (3164) JackOdpirac

Več podobnih tem