» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
23 / 27
»»

SLO_Matej ::

Katere Bluetooth slušalke bi kaj priporočali? Potrebujem jih predvsem za poslušanje glasbe med kakšnimi športnimi aktivnostmi oz. rekreacijo. Do sedaj sem imel ene Sony Walkman, žične, ki so mi kar nekaj let dobro služile, sedaj pa je očitno leva umrla. In bi sedaj raje kar brezžične, saj je s kabli preveč dela, ko se kaj skupaj zaplete in včasih kabel tudi moti med uporabo. Če priporočate kakšne dobre, kakovostne za zmerzno ceno. Morda najraje kar ušesne, oz. če bi bil še delček plastike zraven, ki pride potem okoli ušesa (upam, da veste kaj mislim), da bolj trdno stojijo. Take sem imel sedaj in sem bil zelo zadovoljen z njimi. :) Pa seveda, če je kaj za razumno ceno, ne mislim dajati več kot 100 EUR, ali pa morda niti kaj več od 50.

js osebno ::

Nokiine BH-505 bi mogoče bile prave, ampak jih prej raje testiraj. Meni na Omniji 7 bluetooth za take namene sploh ne dela - z BH-504 se sploh ne more povezati.

Bor H ::

Jst imam Jabro za telefonirat, mi pa ne uspe nanjo poslat recimo GPS softwerja, da bi recimo ponoči sam voznik slišal navodila. Definitivno probaj testirat prej. Mogoče boš še najlažje našel kej kar se poveže na jack za slušalke in ma svoj oddajnik.

SLO_Matej ::

Tiste Nokiine sicer zgledajo zanimive, vendar so tiste ušesne, ki gredo povsem v ušesa. Jaz imam raje tiste, ki jih sicer daš v ušesa, vendar ne take kot te oz. ne kot tiste, ki so že zraven Omnie 7. :) Morda sem se malo čudno izrazil. Glej spodaj primere. :)

Npr. kaj takega kot so tele Samsungove. Sedaj sem malo poiskal, pa so mi tele padle v oči. Kaj pravite? Samo je spet precej kabla. Vsekakor pa bom stestiral pred nakupom oz. naročil, kjer bo možnost vračila.

Bor H je izjavil:

Mogoče boš še najlažje našel kej kar se poveže na jack za slušalke in ma svoj oddajnik.

To bi bilo verjetno tudi uporabno. Predlagaš kakšen konkreten primer?

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Žal ne, sem pogledal mal kaj je aktualne ponudbe pa so očitno vsi šli na bluetooth, kar je po svoje logično (ne rabijo delat oddajnika).

SLO_Matej ::

Ve kdo, če obstaja še kakšna močnejša originalna baterija za Omnio 7 od te 1500 mAh, ki je že poleg?

Sicer bom vzel spet isto, pa da vidim kako bo; http://mv.rs/t/1470058530

SLO_Matej ::

Sem danes dobil Bluetooth slušalke. Vzel pa sem kar te: Samsung Pleomax PHB-3200B - http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Lahko rečem, da so narejene kakovostno, zvok je odličen (tudi basi so kar močni), z Omnio 7 pa se odlično ujamejo. Slušalke prižgeš, vklopiš Bluetooth na Windows Phonu, ki jih takoj najde, tapneš na Headsets in že igra glasba preko slušalk. Tudi kontrole (naprej, nazaj, predvajaj/pavza) na Bluetooth enoti slušalk delujejo brezhibno. Imajo pa slušalke neodvisno nastavljanje glasnosti od telefona (če želiš da se glasba predvaja na najvišji glasnosti je treba le-to nastaviti na slušalkah in telefonu). Je pa tako, da v kolikor ti priložene slušalke ne ustrezajo, lahko v Bluetooth enoto priklopiš katerekoli z manjšim 2,5 mm jack priključkom. Vendar, kot sem omenil, so tudi priložene zelo dobre. Skratka, zaenkrat zelo zadovoljen. :)

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Na internetu je vse skupaj samo ena slika teh slušalk in je težko ugotoviti, kam vse vodijo kabli. To imaš reciever okoli vratu in od njega dva kabla do ušes ali kako? :D

Beki ::

Potrebujem novo baterijo za Omnio 7. In vpišem model ki mam sedaj noter in mi na mimovrste odpre to...

http://www.mimovrste.com/artikel/147005...

A spodaj pod opisom piše
kompatibilni telefoni: i8910 OMNIA HD

Ne najdem pa baterije za Samsung i8700 Omnia 7.

kurjač ::

Važno da ima isto oznako kot tvoja EB504465VU

jizzer ::

To nima veze, gre naprimer tudi baterija iz Samsung Wave-a, ki ga ma moj sošolec pa sma enkrat menjala pa je šlo.

SLO_Matej ::

martincek1 je izjavil:

Na internetu je vse skupaj samo ena slika teh slušalk in je težko ugotoviti, kam vse vodijo kabli. To imaš reciever okoli vratu in od njega dva kabla do ušes ali kako? :D

Ja vem, da na internetu sploh ni uporabnih slik teh slušalk. V bistvu imaš nek krog iz kablov, ki ga daš okoli vratu, na vsaki strani pa gre ven ena slušalka, spodaj pa je 2,5 mm jack vtič za Bluetooth enoto.

Na hitro nekaj slik teh slušalk narejenih z Omnio 7:
 Bluetooth enota (tisti kabel je od polnilca)

Bluetooth enota (tisti kabel je od polnilca)


 Na drugi strani je tudi tipka za sprejetje klica

Na drugi strani je tudi tipka za sprejetje klica


 Tipki za spreminjanje glasnosti ob strani

Tipki za spreminjanje glasnosti ob strani


 Kontrole predvajanja glasbe

Kontrole predvajanja glasbe


 Za lažjo predstavo, kako majhna in tudi lahka je ta Bluetooth enota

Za lažjo predstavo, kako majhna in tudi lahka je ta Bluetooth enota


 Tako zgleda vse skupaj s kabli - slušalkami

Tako zgleda vse skupaj s kabli - slušalkami


 2,5 mm jack vtič

2,5 mm jack vtič


 Slušalki

Slušalki


 Razporeditev kabla

Razporeditev kabla

Mitja358 ::

Zakaj se pa klic ne predvaja po priloženih slušalkah ko so priklopljene v telefon?

pevecyan ::

Pozdravljeni, a ma kdo mogoče original rom od S1mobila?

Matic1 ::

Mitja358 je izjavil:

Zakaj se pa klic ne predvaja po priloženih slušalkah ko so priklopljene v telefon?

Meni dela normalno.

Tilen ::

Meni pa zgleda ne deluje 5Ghz wifi connectivity. A je kdo že probal?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Cooper ::

Ali je tudi pri vaših Samsungih z WP tako, da Samsung Zone ni več dostopen v Marketplacu? Jaz ga nisem videl ne v slovenskem marketu, niti ga ne vidim sedaj, ko sem formatiral telefon in nastavil UK market. Je to normalno?

Tilen ::

Pri meni normalno deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mitja358 ::

Tudi pri meni je dostopen.

SLO_Matej ::

Pri meni v US Marketplacu tudi normalno deluje Samsung Zone.

Cooper ::

Hvala za odgovore. Pri men se pa na noben način ne prikaže :(

hostarm ::

Danes mi je na samsung omiji 7 crknu ekran.Nisem nikamber ruknu ne se kam naslonu ne da bi mi kam na tla padu.....enostavno v roku 5 minut je crknu.....Res pa ej da je šla ena kaplica ali 2 džja na mobitel.....edin to.Se komu kej sanja kaj bi blo ?? Sm pa nesu na simobil oz bom nesu k sm zgubu garancijo in bodo oni najdli račun in bodo poslal gor.......Me pa zanima če bodo upošteval garancijo oz če enbojo kok me bo koštalo ? :)

SLO_Matej ::

Je že bilo debate o dežnih kapljicah na Omniinem zaslonu v tej temi in sicer tukaj se je začelo: http://slo-tech.com/forum/t442208/p3483...

Res čudno tole. Lahko še enkrat povem, da Super AMOLED zaslonu na moji Omnii 7 kapljice ne pridejo do živega. Sem si zdajle za test zmočil dva prsta in po prižganem zaslonu malo vlekel sem in tja, nato pa zaslon obrisal z drugimi prsti in potem še ob majico in mu ni čisto nič. :)

Zgodovina sprememb…

hostarm ::

Ja meni se zdi tudi zelo čudno.K res na mobitel pazm zelo.....in zdej je glih dež padal par kaplic šlo na mobitel obrišem spravim u žep in čez 15 min pogledam ekran crknu.Čudno

Tilen ::

Mene je zadnjič dobil dež na kolesu in sem bil totalno moker. Omnia preživela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hostarm ::

Ja jzt nevem.....k padu mi ni po tleh niti nism nikambr prtisnu.Bomo vidli kaj bodo rekli na servisu :)

Matic1 ::

Meni se je že parkrat zgodilo, da pade kakšna kapljica dežja gor in touch neha delat, tudi kapacitivni gumbi. Sem pa ugotovil, da samo zaklenem telefon s tipko ob strani in spet pritisnem in ekran dela spet normalno in lahko odklenem. Se mi pa to ne zgodi vedno.

jizzer ::

Moji Omniji pa dež sploh ne pride do živega, lahko kar nekaj sekund na nalivu hitro napišem sporočilo...

jazbar ::

A se da kje poizvedbo naredit katera originalna baterija pripada tvojemu telefonu (serijska št.). Sem imel telefon na servisu pa mi sedaj baterija ful hitro crkne imam občutek da so jo zamenjali, ne bom trdil da namenoma.

hostarm je izjavil:

Ja meni se zdi tudi zelo čudno.K res na mobitel pazm zelo.....in zdej je glih dež padal par kaplic šlo na mobitel obrišem spravim u žep in čez 15 min pogledam ekran crknu.Čudno

Sem imel isto težavo in ti brezplačno v garanciji zamenjajo ekran na servisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

SuperKobeD ::

hostarm je izjavil:

Ja meni se zdi tudi zelo čudno.K res na mobitel pazm zelo.....in zdej je glih dež padal par kaplic šlo na mobitel obrišem spravim u žep in čez 15 min pogledam ekran crknu.Čudno

Verjetno ti je morala voda vdret čez zvočnik ali čez usb port. Nimaš sreče. Jaz sem svojo omnio že velikokrat uporabljal na dežju, da tud polil sem jo že, vse dela normalno.
[With the lights out]

Matic1 ::

A je kdo že baterijo menjal? Jaz se komi čez dan prebijem...pa me zanima ali je to baterija slaba ali se mi splača menjat.

clix ::

Odvisno kaj delaš. Z res zelo malo uporabe mi lahko drži 4dni. Lahko pa mi jo požre tudi v enem dnevu. Povprečno mi drži 2 dni. Mam pa v tem primeru izklopljen 3g, pa vklopljen wifi.

SLO_Matej ::

Matic1 je izjavil:

A je kdo že baterijo menjal? Jaz se komi čez dan prebijem...pa me zanima ali je to baterija slaba ali se mi splača menjat.

Tudi midva z mojo Omnio 7 se zadnje čase srečujeva s tem problemom. :P Včasih do večera sploh nisem mogel utruditi baterije, je je še kar nekaj ostalo, sedaj pa komaj pridem čez dan ob normalni uporabi.

Tako, da sem se odločil da nabavim novo baterijo, pa da vidim kako bo. Najceneje v Sloveniji, pa da jo sploh imajo, je mislim da na mimovrste=) (hm, zgleda da so jo kar odstranili iz ponudbe, vendar mi naročila kljub temu še niso preklicali), če pa se bo izkazalo, da to ni krivda baterije, pa jo pač v dveh mesecih lahko verjetno vrnem (VIP status). Za novo baterijo sem se odločil tudi za to, da vidim, če bodo izginili naključni ponovni zagoni telefona med uporabo. Žal je še nisem prejel, ker imajo očitno težave z dobavo. :)

SLO_Matej ::

Vse super z Bluetooth slušalkami, samo zakaj pa zvoka od videoposnetkov ne predvaja preko BT slušalk? :| To gre pa kar preko zvočnika, četudi so slušalke pocezane in gredo vsi ostali zvoki preko njih.

Bor H ::

Tudi meni, mislim da bi mogle bit stereo da bi preusmerl signal na njih.

SLO_Matej ::

Saj imam stereo slušalke Samsung Pleomax, ki sem jih tudi posnel in nekaj slik pokazal v tejle temi, saj na spletu sicer ni uporabnih fotografij teh slušalk. Glasbo normalno poslušam preko njih, samo zvoka videa pa ne.

Bor H ::

Sorry, pol pa ne vem.

SLO_Matej ::

Ok, na Microsoftovih uradnih forumih pravijo takole:
This is a hardware issue with first-generation Windows Phone 7 devices, (e.g. HD7, Samsung Focus, HTC Surround, etc.) that prevents BT audio from syncing correctly with video, and can not be fixed. MS made the decision to block BT audio playback during videos rather than offer a potentially substandard experience. (Personally, I'd rather be allowed to make that choice for myself, thank you very much!)
Second-gen devices (the Nokia Lumias, Focus 2, HTC Titan, etc.) have better BT hardware, and support BT audio while playing videos.

premiusss ::

Lep pozdrav!
Mene zanima,ce mogoce kdo ve zakaj mi nedelajo mmsi(ne posilja in ne sprejema)?Prenos podatkov je vedno vklpoljen kej drugega pa ze nimam za nastavljat???

Hvala za odgovor

Cooper ::

Z marketa si prenesi Network profiler, odpri aplikacijo in izberi svojega operaterja. Potem ti bodo MMS-i skoraj zagotovo delovali.

premiusss ::

Na marketu ne najde nobene aplikacije pod tem imenom...

SLO_Matej ::

Pod Samsung Zone je Network Profile.

Tapni na spodnjo povezavo v Omnii 7: http://windowsphone.com/s?appid=3897ab2...

premiusss ::

Pod samsung zone sem ga pa nasel ja,zaenkrat zadeva deluje..Najlepsa hvala za pomoc

Mitja358 ::

Damn, moji Ominii se zadnje dni meša. Čist naključne restarte dobiva! Matej kako si ti tole rešil?

SLO_Matej ::

Mitja358 je izjavil:

Damn, moji Ominii se zadnje dni meša. Čist naključne restarte dobiva! Matej kako si ti tole rešil?

Jaz sem pred par dnevi dobil novo baterijo. Sedaj je stvar taka: telefon je med obremenitvami in polnjenjem veliko bolj hladen (dejansko se skoraj nič ne segreva) in zaenkrat med obremenitvami in sicer ni več naključnih restartov. Zaenkrat je vse super, ne bi se pa rad prehitro hvalil.

Nekaj je bilo govora o tem, da imajo prve Omnie 7 težave s pregrevanjem, ampak očitno težava za to tiči v veliki meri v sami bateriji.

Bom poročal kako bo v prihodnje, vendar ne pozabi, da so meni menjali tudi matično ploščo na servisu, tako da ne vem koliko je to kaj pomagalo. Restarti so potem še vedno bili s ta staro baterijo, ki sem jo dobil poleg telefona.

Tako da jaz bi ti priporočal, da zamenjaš baterijo, pa boš videl kakšno bo stanje. Aja, pa da ne pozabim: telefon mi spet brez težav in brez battery saverja zdrži cel dan in zvečer še ostane baterije. :)

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Baterijo si pa sam kupil? In ja, telefon ko se polni, se zelo segreva!

SLO_Matej ::

Tudi moj se je, sedaj pa se ne več. Sam kupil, ja. Tisti na RAM2 so rekli, da je pri njih baterija opravile vse teste in ni z njo nič narobe.

Tole sem vzel: http://mv.rs/t/1470058530 Kmalu po mojem naročilu so jo odstranili iz ponudbe in je trajalo kar nekaj časa, da sem jo dobil. Pa sem jo, vendarle. Na embalaži pa je bil kot uvoznik naveden Janus Trade, tako da mogoče ti jo lahko oni zagotovijo. Vendar meni so rekli, da jih oni ne prodajajo in naj se obrnem na RAM2 servis, ki so sprva trdili da ne prodajajo nadomestnih delov, dokler jim nisem omenil, da so me pri Janus Trade napotili k njim in rekli, da je baterija okoli 20 eur, pri RAM2 pa so potem rekli, da je pri njih 30 eur. Potem jo vzel na mimovrste=) za 20 eur. Važno, da je pri meni in za tak denar, kot mora biti. :)

SLO_Matej ::

No, sedaj pa te lahko razočaram, da nova baterija ni odpravila težave, saj se mi je Omnia 7 med uporabo pravkar ugasnila in vnovično zagnala. :'(

martincek1 ::

Nekdo na bolhi prodaja novo Omnio 7 za 160€. Nekak mi je sumljivo :))) Itak jo bom kupil šele čez kakšen mesec tako da kar kličite.

KtMw ::

Končno je tudi na mojo SiMobilovo Omnio7 prispela nadgradnja na Tango, vendar pa sedaj nimam več aplikacije Diagnostic - ki je bila najbolj uporabna za menjavo načinov uporabe USB vmesnika - tethering način/Zune način.
In aplikacije Diagnostic ne najdem več niti na Marketplace-u. Pozna kdo rešitev?
LP
««
23 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421019 (18374) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520673 (17348) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612578 (10735) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163766 (3019) JackOdpirac

Več podobnih tem