» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
21 / 27
»»

SLO_Matej ::

Kot kaže mi drugega niti ne bo preostalo.

Ravno to je/ni :); nimam nikakršnih unlockov, neuradnih ROM-ov ali karkoli takšnega. Nič kar ni predvideno nisem počel z OS-om. Nikoli nobenega flashanja, force updatov, unlockanja.

drummer ::

A kdo mogoče ve, ali se da na Omnii zamenjat wp7 za android? Potrebujem določene aplikacije, ki pa jih WP7 ne podpira, oziroma jih za windows ne bodo več razvijali, ker so imeli že pri 6-ki preveč komplikacij. Kako kaj kaže flash player, ta bi mi nekoliko pomagal.

Bor H ::

Flash playerja ne bo. Če se je pa firma odločla da za WinMo 6.x ne bo več razvijala pa to nč ne pomeni za WP7, poglej recimo Skype..
Android pa kot mi je znano je tudi bolj no-go, edino HD2 dost dobr menjava OSe

Cooper ::

Flash player bo počasi ugasnil tudi na Androidih. Imej to v mislih :)

Mitja358 ::

SLO_Matej ::

Danes Omnio 7 oddal na servis (oz. Si.mobil, bojo že oni naprej poslali).

Nekako mi je le uspelo vnesti napačno geslo v Google račun v nastavitvah ter odstraniti vse za sinhronizacijo, vendar pa mi le-to nikakor ni uspelo za primarni Windows Live račun. Vedno je ostalo staro, pravo geslo. Mogoče se komu svita zakaj tako? Ker je pač primarni račun, ki se ga ne da zbrisat? Torej ostane samo (začasna) sprememba gesla v sami storitvi Windows Live ...

Brisal pa nisem računov in drugih zadev, ker imam kanček upanja, da morda le ne bodo na novo nameščali sistema. Sem zaposlenemu na Si.mobilu to tudi rekel, pa je zapisal zraven, da naj SW-ja ne nameščajo ponovno, če ni nujno potrebno.

js osebno ::

Prejle mi je telefon povedal za nov update. Poročam zvečer, ko bom updejtal. Sem pa na 8107 trenutno.

Cooper ::

Uu, zanimivo. Verjetno gre za firmware update, če se ti ni posodobil ob nadgradnji na 8107.

Malajlo ::

Pa da vidimo, kaj bo novega... Tethering?

Mitja358 ::

Meni pravkar posodablja. Je pa Samsungov update.

IgorM ::

tudi omnia w je dobila samsungov update na 7.10.8107.
Opazite kakšn razlike?

Malajlo ::

Ja, kaj je novega? Tetheringa ni ;)

Cooper ::

Aha, gre za nov firmware 2424.11.11.2
Sprememb v primerjavi s prej nisem opazil.

Malajlo ::

Matic1 ::

Ma kdo unlockan telefon z windowsbreak in je namestil novi update od Samsunga? Sicer sem zadnjič napisal da se nič ne spremeni, samo mi je ta Samsung update prišel posebej.
Ja ali ne?

Tilen ::

Namestil sem Samsung update za Omnio7. Ni videt, da bi bile kakšne težave. Uradni Chevron unlock še vedno deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RazzorX ::

Jaz imam unlockan z windowsbreak, unlock še zmeraj deluje.

Matic1 ::

tnkx, bom namestil, ko pridem do primarne mašine.

premiusss ::

a podporo flash playerju se vedno ne mislijo dati v windows phone,veliko strani zahteva flash player in posnetke ni mozno predvajati na tlefonu....

Tilen ::

Flash playerja ne bo. Nikoli. Še v Windows 8 (desktop) ga privzeto ne bodo podprli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Tilen je izjavil:

Flash playerja ne bo. Nikoli. Še v Windows 8 (desktop) ga privzeto ne bodo podprli.

Tako je in prav je tako. Flash dela probleme še v brskalnikih na PC-jih. Prav tako je Adobe opustil razvoj Flasha tudi za Android.

Zgodovina sprememb…

premiusss ::

to je res kar pravis Matej ampak vseeno mislim, da bi morala biti podpora ker kar nekaj strani zahteva podporo in ce je ni sewdeda ni mozno gledati posnetkov

Tilen ::

Naj že že zmigajo svoje riti in preklopijo na HTML5. Toliko denarja zmečemo v RTV prispevke pa tisti MMC portal še vedno ne zna HTML5. Sramota!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Sploh je sramota, ker HTML 5 je precej enostavno.
No rocket science !

SLO_Matej ::

Danes dobil svojo Omnio 7.

Kaj so naredili:

  • modifikacija RF (se komu sanja kaj bi to bilo? 8-O)

  • novi software (so ponovno (žal) namestili Manga)

  • kalibracija

  • test OK

SLO_Matej ::

Zaenkrat dela ok, samo se mi zdi, da baterija vseeno ne zdrži več toliko kot preden so se te težave sploh začele. Ne vem, mogoče me samo občutek vara.

Je normalno, da je po 9. urah, kolikor je sedaj Omnia 7 odklopljena iz elektrike (tako pravi pod baterry saver, odklopil sem jo zjutraj ob ene 6:30) na voljo samo še 30% in predvidene 3 ure delovanja? Pa nisem nič kaj pretiraval z uporabo. Morda vsega skupaj kakšnih 15 min igranja iger, malo brskanja po spletu in poslušanja glasbe.

Mislim, da sem se včasih z lahkoto s tako uporabo prebil čez dan in je zvečer okoli desetih bilo na voljo še več kot 20%, pa sem sigurno uporabljal telefon še kaj več.

Zgodovina sprememb…

Major ::

Meni od Mangota naprej in uvedbe battery saver ne deluje več WiFi, prav tako mi baterija ne zdrži več polni dan uporabe (~ manj kot 10 ur). Telefon bom zabrisal v kanto!
IT Developer & Photography enthusiast.

Tilen ::

Čudne težave. Imaš kak unofficial unlock v ozadju?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Jaz nimam nobenega unlocka. Baterry saver pa sem danes vklopil z upanjem, da bi zdržal do večera (zdajle pišem z Omnie 7). Kaj pa če bi kupil novo baterijo? Kje se kaj pri nas dobijo originalne in koliko stanejo? Mislite, da bi mi jo hoteli zamenjati pod garancijo?

Namreč na RAM2 so rekli, da je na baterijo samo 1 leto garancije, medtem ko na Si.mobilu, da je na celoten telefon 2 leti.

martincek1 ::

A sploh kakšen WP7 telefon zdrži 2 dneva?

Tilen ::

Moj? Je pa res, da ne igram veliko iger in večinoma le brskam, slikam, pošiljam elektronsko pošto, telefoniram.

A so kakšni programi za test baterije?

Remaining battery life 72%
Estimated time remaining : 2 days 11 hours
Time since last charge : 1 day 4 hours
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mitja358 ::

Moja Omnia zdrži brez problema 2-3 dni zmerne uporabe.

SLO_Matej ::

Torej bo spet treba neki ukreniti. Bomo videli, kaj bodo na tako kratko trajanje baterije porekli na RAM2.

Matic1 ::

Meni zadnje čase zelo slabo drži baterija. Se mi zdi, da takoj ko klice opravljam, mi nese baterijo, še posebej na 3G. Pa tudi če imam BT vklopljen je katastrofa. Ko ga izklopim iz polnjenja mislim, da mi niti 24 ur ne pokaže. Recimo punci na Optimusu 7 z lahkoto dva dni normalne uporabe. Samo ne vem od kdaj naprej, od zadnjega update ali od ko sem ga unloackal, pojma nimam. Tudi sam razmišljam o novi bateriji...

element ::

Tudi meni ne zdrži več kot 10 ur. Omnia 7, stara 1 leto. + Indikator baterije ne dela pravilno, kaže 75%, potem pa kar naenkrat battery critical.

SLO_Matej ::

Včeraj se mi je spet zgodil restart. Med uporabo je kar naenkrat celozen telefon postal povsem neodziven (niti na nobeno fizično tipko se ni odzval), nakar se je čez nekaj sekund prikazal črn zaslon in spet napis Samsung Omnia 7.
Servis pravi, da je s strojno opremo vse ok (sedaj celo pravijo, da so zamenjali oanovno ploščo) in da pač noben OS ni popoln in ker nekega opravila ni mogel izvesti se je restartal.

Se vam, uporabnikom Omnie 7 in drugih Windows Phonov tudi dogaja to?

Ker včasih takih stvari nikakor ni bilo. Jaz pa tudi nekako dvomim, da je za to kriv OS. Ne vem več kaj bi. Ker če je to postalo nekaj običajnega za ta OS, potem pa tudi naj gre nekam ...

Tilen ::

Ne. Moja Omnia 7 se ne resetira.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

destiny ::

Moja tud ne.

_Dormage_ ::

Moja se, ampak je softwarska napaka. Pri štartanju nekaterih aplikacij se na random ugasne.
Včasih to naredi tudi med debugiranjem programa. To je začela delat nedavno in prej nikoli.
Glede na to, da se dogaja naključno sklepam, da je OS problem. Verjetno bi reset pomagal, ampak me ne moti tolko, da bi se odpovedal podatkom.

Malajlo ::

Da bi se ugašala sama, se mi ne dogaja.
Se mi pa Navigon razsuje v tunelih med Celjem in MB 8-O

SLO_Matej ::

_Dormage_ je izjavil:

Moja se, ampak je softwarska napaka. Pri štartanju nekaterih aplikacij se na random ugasne.
Včasih to naredi tudi med debugiranjem programa. To je začela delat nedavno in prej nikoli.
Glede na to, da se dogaja naključno sklepam, da je OS problem. Verjetno bi reset pomagal, ampak me ne moti tolko, da bi se odpovedal podatkom.

Ne vem no, če je res softwarska napaka, torej krivda OS-a, če so ga meni na servisu ponovno namestili, pa se dogaja isto sranje.

Imamo kakšno potrditev uporabnika LG-ja, HTC-ja ali drugega aparata, da se tudi ugaša?

Razen, če je problem v Samsungovem firmwaru ...

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Tudi meni se to še ni zgodilo.

Matic1 ::

Meni je enkrat to počel, ko sem neko aplikacijo si instaliral, ki mi je vse razje****. Ob vsakem zagonu se mi je telefon restartal poleg tega tudi random. Po uninstallu je telefon spet delal b.p. Samo se ne spomnim katera je bila.

_Dormage_ ::

Če bi to povzročalo problem lahko iskanje omejimo na aplikacije, ki uporabljajo background workerje.

Aplikacije ki imajo backgorund workeje pri meni so:
AppDeals
Connection Tiles
gMaps
GoVoice
Network Dashboard

Ima še kdo podobne probleme in katero od naštetih aplikacij?

SLO_Matej ::

Jaz nimam nameščene nobene izmed aplikacij. Malo pa sumim igri Shuffle Party in Sketch Match, ker to ponavadi zgodi ravno pri uporabi teh dveh. Se zgodi tudi kdaj drugič, ampak zdi se mi, da je pri uporabi teh aplikacij to še najbolj pogosto.

Matic1 ::

Uninstall pa počakaj par dni. Jaz sem takoj opazil izboljšanje.

SLO_Matej ::

Rečeno storjeno, pa da vidimo.

Ampak, a ni tako, da Microsoft vsako aplikacijo dodobra pregleda in stestira preden sploh pride na Marketplace? Kako se potemtakem lahko zgodi kaj takega?

Upam, da bodo te stvari porihtali kaj kmalu. V Tangu 7.6 ali v Apollu si tega res ne bi želel videti.

Zgodovina sprememb…

_Dormage_ ::

Testirajo že in po mojih izkušnjah še preveč.
Problem je, če do napak prihaja naključno..

clix ::

Imam eno vprašanje:

Koliko se vam zdi vredna rabljena omnia 7 16Gb?

8Gb vezijo bi jaz ocenil na 140-150€.

SLO_Matej ::

No, po vsej verjetnosti nista bili krivi aplikaciji, ki sem ju odstranil. Danes se je spet zgodil restart, s tem da je bil telefon pred tem za par sekund popolnoma neodziven na karkoli.

Še kakšen predlog kaj poskusiti?
««
21 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421010 (18365) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520660 (17335) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612575 (10732) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163765 (3018) JackOdpirac

Več podobnih tem