» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
3 / 27
»»

Dejan99 ::

Ja, v tujini vem da jih je dost. Rad bi ga kupil pri nas če bi ga našel.
Najboljši mi izgleda tale: http://www.case-mate.com/Samsung-Omnia-...

Thagirion ::

Dejan99 je izjavil:

Ja, v tujini vem da jih je dost. Rad bi ga kupil pri nas če bi ga našel.
Najboljši mi izgleda tale: http://www.case-mate.com/Samsung-Omnia-...


Jap, tegale pričakujem, naročil na eBayu. Poročam kako se obnese :P

SLO_Matej ::

Včeraj 6.4.2011 me je Omnia 7 sama opozorila na ta update (tako imenovani Nodo). Sem posodobil in se pozna hitrejše zaganjanje aplikacij, Marketplace pa je resnično bolj odziven in hitrejši. Kopiraj/prilepi pa tudi deluje super.
Operater: Si.mobil

trek@s ::

a dela exchange 2010 na windows phone 7?

kaj pa klink NLB?

Obstaja kakšna navigacija za ta telefon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

viizi78 ::

mene zanima samo nekaj.. v MP lahko naštimam use števiko kartice in use.. potem pa mi noče kupiti igrice.. kaj to pomeni da se šezmeri neda kupovat igrci in podobnega al sam mene zajebava??


lp

SuperKobeD ::

nope pri nas se uradno še ne da kupovat v MP.
[With the lights out]

SLO_Matej ::

trek@s je izjavil:

a dela exchange 2010 na windows phone 7?

kaj pa klink NLB?

Obstaja kakšna navigacija za ta telefon?

Podpora NLB kliku je, vsaj tako piše na Si.mobilov strani pri lastnostih Omnie 7; http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...
Kako je z navigacijo ne vem, ker je še nisem potreboval. Verjetno obstaja kaj na Marketplacu, saj je tudi posebna kategorija Navigation. Sigurno bi se našlo kaj.
Podpira SharePoint, saj ima naložen MS Office Mobile 2010.

trek@s ::

A je kakšna razlika med omnio 7, kupljeno pri Mobitel-u oz. Simbil-u?

Major ::

Da, cena.
IT Developer & Photography enthusiast.

trek@s ::

cool :)

mislil sem predvesm v software-u, zaklenjenost?

_Dormage_ ::

823483 je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:


Še 1vprašanje, se da kako priti do popolne verzije katerekoli aplikacije, če ne moremo nakupovati?

Na internetu poišči 3mktplace 0.5.4
Dela vse, razen večine Xbox Live iger(nekaj jih vseeno dela).
Če me je na telefonu kaj razočaralo, je to to, da ne morem kupovati aplikacij -.-


Lahko kupuješ :)

Master Chief ::

_Dormage_ je izjavil:

823483 je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:


Še 1vprašanje, se da kako priti do popolne verzije katerekoli aplikacije, če ne moremo nakupovati?

Na internetu poišči 3mktplace 0.5.4
Dela vse, razen večine Xbox Live iger(nekaj jih vseeno dela).
Če me je na telefonu kaj razočaralo, je to to, da ne morem kupovati aplikacij -.-


Lahko kupuješ :)


Kako? I am missing something? Imam VISO Elelctron,in bančno Maestro. Lokacijo in Live account imam na UK, vendar transakcija ne steče. Morda te kartice niso podprte?

Če res gre (v našem Jebilandu nakupovati preko MP), lahko podrobneje opišeš postopek?

element ::

Jaz za nakupovanje na MP uporabljam wirecard. Na virtualen mastercard denar nakažeš z mastercard/visa kartico ali sepa nakazilom, potem pa dodaš virtualnega v live račun. Na live računu nastaviš svojo lokacijo na fejk UK naslov. Smrdi, da je treba po tej poti, ampak potem vsaj dela. Wirecard vzame 1€ provizije vsakič ko preneseš denar med mastercardi, zato se splača naložit recimo 20€ naenkrat.

_Dormage_ ::

Microsoftovci so najdli hack prek moneybookersa. Seveda je vse enostavneje, če maš american express!

JayKay ::

T-mobile UK ima na Groupon deal telefon za 28 funtov če vzameš 24m naročnino 15 funtov mesečno (300 min, sms, 500mb). Gledam da bi vzel za punco.

Rabil bi info za kakšne aplikacije, če so na voljo.
Gmail - > predvidevam da lahko imap nastaviš v outlooku
GPS logger - za tek
skype
IM(gtalk najboljše)
kakšna navigacija
kakšen to do list (pomožnosti sync z gmail tasks)
kakšen video player,ki predvaja kaj več kot default (sicer ne poznam kaj sploh predvaja default)

_Dormage_ ::

Sinhronizacija gmaila in default odjemalca na telefonu dela lepo.
Skype je najavil clienta za WP7 nekje jeseni.
GPS logger sem že videl, ampak nisem sprobal.
Navigacija je... tko tko... ogromen prenos podatkov :)
Video playerjev še nisem zasledil na marketplace-u (mogoče so), default player je do sedaj premlel vse kar sem mu dal :)
Sync z taski, pa še nisem pogledal :)

Pa še link za kupovanje aplikacij v Sloveniji.
http://portal.mstech.si/Forum/Pogovor.a...

JayKay ::

Ok thanks za info. Itaq smo v UK tako da kupovat aplikacije ni problem

ZaLoMaT ::

Danes mi je nenadoma nehal igrati zunanji zvočnik, ne spusti nobenega zvoka razen občasno kakšnega škripanja.

Prejle sem med reševanjem težave malce pihnil oz. probal izsesati "prah" in zvok se vrne za kratek hipec (sekunda), se da kako mobilnik kar doma razdreti da očistim prah oz. probam kar sam popraviti, da ne bom 4 tedne brez naprave?

_Dormage_ ::

Jaz ga nebi ravno doma odpru. Bi pa vsekakor probal spihat luknjice z kompresorjem? Na bencinski črpalki mogoče? (pa ne pretiravat, da nebo še kej umrlo).

js osebno ::

Neeee tega delat z zrakom pod pritiskom, zadeva uniči membrano. Ni šans da bi zvočnik potem delal.

RazzorX ::

Sploh pa ne na bencinski črpalki. Tisti kompresorji pihajo poleg zraka ponavadi še res drobne kapljice olja, kar ne bi bilo pametno dobiti na telefon. Nesi na servis, saj imaš verjetno garancijo.

_Dormage_ ::

Ok, verjetno je res slabo za membrano, da jo prepihaš :)
Bnecinska pa ne šprica olja, bi bli potem vsi računalniki mastni :) hahaha

martincek1 ::

Olja res ne, ampak zrak ni povsem suh...

Vanadium ::

sej skoraj iz nobenega kompresorja za domačo uporabo ni suh, vedno je kej kondenza notri, zato jaz preden spiham malo spustim zraka ven da to "para" če se lahko tako izjasnim ven spustim preden pucam komponente

Ibrahimovic ::

Vprašanje za vas...
Zanima me Omnia 7 kupljena mesec dni nazaj pri Simobilu. Ali je telefon odklenjen na druga omrežja ali samo za Simobil omrezje deluje...? jaz imam sicer Tusmobil....

SLO_Matej ::

_Dormage_ je izjavil:

Sinhronizacija gmaila in default odjemalca na telefonu dela lepo.
Skype je najavil clienta za WP7 nekje jeseni.
GPS logger sem že videl, ampak nisem sprobal.
Navigacija je... tko tko... ogromen prenos podatkov :)
Video playerjev še nisem zasledil na marketplace-u (mogoče so), default player je do sedaj premlel vse kar sem mu dal :)
Sync z taski, pa še nisem pogledal :)

Pa še link za kupovanje aplikacij v Sloveniji.
http://portal.mstech.si/Forum/Pogovor.a...

Za aplikacijo, ki beleži najrazličnejše športanje (tek, kolesarstvo in še ogromno drugih zadev) preko GPS-a in je na voljo praktično za vse večje platforme, priporočam Endomondo. Na njihovi spletni stran, kjer se je potrebno registrirati (lahko kar preko telefona), lahko potem spremljaš na zemljevidu kje si tekel, vozil, karkoli ... na zemljevidu ter gledaš druge podatke. Lahko pa dodajaš tudi prijatelje in z njimi deliš te stvari.
Glede multimedijskega predvajalnik ne vem zakaj bi skrbel, saj ima Zune in ta jasno, svoje delo opravlja zelo dobro.
Za beležko pa imaš tako ali tako v Officu OneNote, ki se zna sinhronizirati s spletnim OneNotom (v Office Web Apps) in morda tudi s tistim na računalniku. Gledal sem nekaj nastavitve v telefonu, vendar še nisem testiral kako deluje.

JayKay ::

evo včeraj prišla Omnia. Sam tefefon je fino narejen, OS pa mi je itaq všeč. Največji problem je pomanjkanje aplikacij, ni recimo niti kvalitetne native youtube aplikacije.
Endomondo mi ni všeč ker si moreš pri njih še account delat, online offica se ne bo uporabljalo, kar bo problem če boš hotel fajle na tel dat, ker preko softera ne gre (baje je register usb hack).
gtask je ql za sinkanje google taskov.

Microsoft bi moral naredit več osnovnih aplikacij ob štartu ne pa čakat na developerje. Overall je pa ql telefončič, dovolj za punco.

SLO_Matej ::

JayKay je izjavil:

... online offica se ne bo uporabljalo, kar bo problem če boš hotel fajle na tel dat, ker preko softera ne gre (baje je register usb hack).

Kaj si mislil s tem, da se datotek ne da dati na telefon? Dokumenti, ki so v spletnem Officu so shranjeni v oblaku SkyDrive, do katerega lahko dostopaš (je mobilna verzija strani) s telefonom in dokumente preneseš v telefon. Lahko pa si jih kot priponko pošlješ na mail in jih preneseš v telefon.

Z Mangom pa pride še integracija SkyDriva v Officu hubu.

JayKay ::

pozabi skydrive, direktno s pcja na tel. USb storage ni, preko zune ne gre. tak oti ostane edino da si mejliraš ali pa server doma nardiš in preko ie downloadaš :(

SLO_Matej ::

JayKay je izjavil:

pozabi skydrive, direktno s pcja na tel. USb storage ni, preko zune ne gre. tak oti ostane edino da si mejliraš ali pa server doma nardiš in preko ie downloadaš :(

No sej to sem povedal. Si pošlješ na mail ali naložiš v oblak. Druge opcije zaenkrat ni. Ampak potem, ko bo SkyDrive integriran v Office hub, ne vidim problema.

JayKay ::

ja jebiga sem navajen na svoj android... če bi native dropbox app bil bi bilo še boljše

SLO_Matej ::

JayKay je izjavil:

ja jebiga sem navajen na svoj android... če bi native dropbox app bil bi bilo še boljše

Ja, sej neka aplikacija Dropboxa je. Sicer pa ne vem kaj ti manjka pri SkyDrivu; na računalniku imaš zelo dober spletni Office, 25 GB prostora, dober pregledovalnik slik ...

JayKay ::

ne, spletnega offica ni in ga ne uporabljamo. se izogibamo microsoft online rešitvam (sicer brez pravega razloga)

SLO_Matej ::

JayKay je izjavil:

ne, spletnega offica ni in ga ne uporabljamo. se izogibamo microsoft online rešitvam (sicer brez pravega razloga)

Vidim ja. Ne vem no, zakaj bi se izogibal njihovim spletnim rešitvam, če pa so dobre (jih uporabljam že nekaj časa) in nudijo veliko. Ampak ok, vsakemu svoje.

Zgodovina sprememb…

JayKay ::

fora je če imaš vse ostalo vezano na druge rešitve (ni Messengerja, konktakti so google, gmail isto). ne zdi se mi vredno prešaltat na MS zdaj, čeprav pol ne bi smel kupit wp7 tel. bodo verjetno kmalu prišle 3rd party aplikacije za ostale non ms rešitve.

SLO_Matej ::

JayKay je izjavil:

fora je če imaš vse ostalo vezano na druge rešitve (ni Messengerja, konktakti so google, gmail isto). ne zdi se mi vredno prešaltat na MS zdaj, čeprav pol ne bi smel kupit wp7 tel. bodo verjetno kmalu prišle 3rd party aplikacije za ostale non ms rešitve.

Saj tudi jaz uporabljam Gmail in imam tam vse stike. Windows Phone 7 jih normalno uvozi v hub People in to je to. Sicer uporabljam tudi Messenger in sem pač stike z Windows Live povezal s tistimi iz Googla v hubu People, tako da imam pod eno osebo oba maila in vse informacije. Hotmaila pa sicer ne uporabljam, imam pa njihov račun, da koristim spletni Office, SkyDrive in drugo. No, Hotmail uporabim le, če pošiljam cel album fotografij, kar le-ta zna in dobro naredi (slike sicer naloži v SkyDrive in pošlje lepo oblikovan mail s predogledom in povezavo do slik), pa še to pošljem z naslovom svojega Google računa, ki sem ga dodal v Hotmail. Saj za SkyDrive in spletni Office še ne rabiš potem uporabljati Hotmaila in Messengerja. Pač pri enem uporabljaš nekaj, pri drugem drugo, kakor ti ustreza.

Zgodovina sprememb…

JayKay ::

bomo stestirali te rešitve če bo potreba. thanks za info

RazzorX ::

JayKay je izjavil:

evo včeraj prišla Omnia. Sam tefefon je fino narejen, OS pa mi je itaq všeč. Največji problem je pomanjkanje aplikacij, ni recimo niti kvalitetne native youtube aplikacije.
Endomondo mi ni všeč ker si moreš pri njih še account delat, online offica se ne bo uporabljalo, kar bo problem če boš hotel fajle na tel dat, ker preko softera ne gre (baje je register usb hack).
gtask je ql za sinkanje google taskov.

Microsoft bi moral naredit več osnovnih aplikacij ob štartu ne pa čakat na developerje. Overall je pa ql telefončič, dovolj za punco.


SuperTube je odlična aplikacija za youtube.

Tilen ::

RazzorX je izjavil:

JayKay je izjavil:

evo včeraj prišla Omnia. Sam tefefon je fino narejen, OS pa mi je itaq všeč. Največji problem je pomanjkanje aplikacij, ni recimo niti kvalitetne native youtube aplikacije.
Endomondo mi ni všeč ker si moreš pri njih še account delat, online offica se ne bo uporabljalo, kar bo problem če boš hotel fajle na tel dat, ker preko softera ne gre (baje je register usb hack).
gtask je ql za sinkanje google taskov.

Microsoft bi moral naredit več osnovnih aplikacij ob štartu ne pa čakat na developerje. Overall je pa ql telefončič, dovolj za punco.


SuperTube je odlična aplikacija za youtube.


Plačljiva. Dobra free je recimo Youtube (lazy worm).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RazzorX ::

Je Free verzija, ki ima oglase, le v aplikaciji (ne med gledanjem videov) in vse ostale funkcije, mene to ne moti.

_Dormage_ ::

Z vse tiste, ki ne marate privzetih "ring-tonov".
Končno smo dobili rešitev.

Rešitev ni najbolj prijazna je pa precej dobra glede na zaprtost OS-a in dela!

SuperKobeD ::

Končno? Ta rešitev je že "stara" in jo uporabljam že vse od začetka ^^
[With the lights out]

_Dormage_ ::

Stara je precej, ampak jst nisem vedu, da obstaja. :|
Sem postal sem, da se še kdo nebi tolko matral kot sem se jst.

Zdej pa čakamo skype !!

SuperKobeD ::

+1 za skype
Res upam da se bodo z Microsoftovim prevzemeom Skypa zadeve mal pohitrile ampak nekak dvomim da ga bomo videli pred Mangom.
[With the lights out]

_Dormage_ ::

Verjetno se bodo pohitrile. Mogoče bo skype celo integriran z WP7.

Frendo ::

živjo,

jst sm kupu Omnio 7 pred kakim tednom, sicer sem s telefonom precej zadovoljen ampak je pa precej nadležno, da ne dobim tanovega updejta, trenutno sm na 7008 verziji. :( , aja operater je mobitel. Kdo mogoče kej ve o teh updejtih? Sm pregooglov internet po dolgem in počez pa ne najdem nobene novice o tem če je updejt spet dostopen omnia 7 uporabnikom? Al je kkšna druga finta?

LP

Bor H ::

Samsung mučka s FWji in je zato MS ustavu update na nekaterih Samsungih. Obstaja možnost predhodnega updejta z nekaterimi hacki, ki so pa lahko precej sumljivi.

_Dormage_ ::

Vklopi, ga na računalnik z Zunom, in reci Zune softwerju naj preveri za update.
Če niti to ne gre potem lahko forsiras update. Ampak iz 7008 bi mogu še ene par stvari sam updejtat.
Sporoči kako...

Frendo ::

Stvar je taka, jst sm dau iskat update in na macu in na zune pa povsod pise da je up to date. Probu sm tud flashat rom pa mi je spet updejtal na 7008. Probu sm force update z uno metodo k neki prekinjas povezavo med updejti. Potlej k se povezes na nek madzarski vpn pred updejtom. Pa usen nc :| bi probu tud unlock nardit sam mi noce unlockat iz neznanega razloga, tko da zdej res nevem kaj je problem. Pa neki sm brau da je odvisn kdaj potrdi carier update.

LP

_Dormage_ ::

Jst sem mojega odklenu pri Microsoftu, ampak nič ne pomaga kar se updejtov tiče.
Očitno gre za poseben primer, ker do zdej so vsi meni znani WP7 telefoni updejtali vredu, ampak so kupljeni pri Simobilu.
Kaj pa pravijo na Mobitelu? 8-O
««
3 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420900 (18255) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520531 (17206) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612498 (10655) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163752 (3005) JackOdpirac

Več podobnih tem