» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
17 / 27
»»

goca ::

navigon.xap je mogoce dobiti? :) free ofc

Tilen ::

Preko ZS. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

deyco5 ::

A še komu danes cel dan javlja da je ooops, DOWN FOR MAINTANCE na Chevron? Je pomembna nastavitev države v LIVE (ker se moraš z Live prijavit)?

Hvala!

Tilen ::

Danes je down. Očitno so za en čas ustavili, ker so bile čakalne vrste predolge. Že včeraj zvečer so bili nekateri 750. v vrsti, kar bi pomenilo več kot 24 ur čakanja. Pomoje morajo nekako optimizirat postopek, ker niso pričakovali takšnih vrst.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

deyco5 ::

Aha, se mi je zdelo da bo nekaj takega... Tilen kako pa drugače dela NAVIGON? Je vsaj podobno dobra navigacija kot je bila npr. Garmin (mislim da XT) za prejšnje WIN MOBILE verzije?

Tilen ::

Deluje odlično. Imaš na izbiro več glasov, navigacija je turn-by-turn v angleščini. Zemljevidi so 2D ali3D, dodane so vse pomembne stavbe, parkirišča, šole, pošte, skratka zelo dodelano. Ob vpisu destinacije ti naredi grafičen izračun vseh možnih poti (+čas, dolžina poti). Sam moraš izbrati katera pot ti je najboljša s tem, da 1x tapneš na tebi idealen izračun. Traffic sem izključil. Ima podatke o prometu in te lahko temu primerno usmerja na druge poti. Nastaviš lahko, da te preusmeri le takrat, če bi zaradi prometa zamudil več kot X minut in predlaga boljšo pot. Ta nastavitev najverjetneje zahteva DATA povezavo - imam izključeno.

Nekako takole zgleda :

 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

trek@s ::

Katere karte pa so v tej verziji? Imel sem naloženega navigon v3, kjer so bile karte za slovenijo velike cca 13MB, če se prav spomnim (verzija od iphone-a)

Tilen ::

Kako pa to pogledam? WP7 nima nekega file explorerja. Naložil sem mape za EU - 2.4GB. Imaš prav, lahko bi jih nekaj sedaj odstranil. Kako? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matic1 ::

kaj pa Nokia Drive? sem videl, da je že "na voljo" tudi za druge telefone razen Nokie

trek@s ::

sem že pozabil, kje sem to gledal - velikost kart. drugače sem pa na xda-developers bral, kako odstraniti odvečne karte.

marko1982 ::

Vprašanje. Imam novo omnio 7 pri kateri sem ugotovil, da se noče povezati z nobenim drugim telefonom preko vmesnika bluetooth, prav tako ne morem izbirati naložene glazbe za melodijo zvonjenja prav tako ne morem pošiljati slik in glazbe preko vmesnika Bluetooth. Pri vsakem povezovanjem z drugim telefonom napiše not supported. Ali je kaj narobe z telefonom ali telefon pač tega ne podpira?

LuGi ::

Tilen je izjavil:

Kako pa to pogledam? WP7 nima nekega file explorerja. Naložil sem mape za EU - 2.4GB. Imaš prav, lahko bi jih nekaj sedaj odstranil. Kako? :)


Mape dodaš/odstraniš z NavigonContent

Tilen ::

marko1982 je izjavil:

Vprašanje. Imam novo omnio 7 pri kateri sem ugotovil, da se noče povezati z nobenim drugim telefonom preko vmesnika bluetooth, prav tako ne morem izbirati naložene glazbe za melodijo zvonjenja prav tako ne morem pošiljati slik in glazbe preko vmesnika Bluetooth. Pri vsakem povezovanjem z drugim telefonom napiše not supported. Ali je kaj narobe z telefonom ali telefon pač tega ne podpira?


BT je le za prenos med telefonom in recimo BT slušalko ali podobno napravo. Navaden DATA ne gre čez. Enako kot na iPhone.

Glasbo lahko enostavno preko Zune preneseš na telefon in jo nastaviš za zvonjenje. Edina omejitev je dolžina - 39 sekund.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GaLL ::

Živijo.
Mene pa zanima kako da se povežem po BT prek drugega telefona?? Mi lahko kdo pove postopek ali nekaj podobnega.
hvala.

Bor H ::

...
WP7 in BT sta uporabna sam za slušalke povezvat, kej več težko. Nokia bo baje mela nek software za prenest "profil" iz stare Nokie na novo.

GaLL ::

Bor H je izjavil:

...
WP7 in BT sta uporabna sam za slušalke povezvat, kej več težko. Nokia bo baje mela nek software za prenest "profil" iz stare Nokie na novo.

a potem ni možnosti da npr. muziko pošljem preko telebona ali pa računalnika??
''

Bor H ::

Ne, muzko S telefona ne boš spravu, na telefon pa z Zune aplikacijo, lahko si pa po mailu pošleš sam ne boš mogu shrant, če se prov spomnem.

GaLL ::

aha prek aplikacije zuma si pa potem lahko dam musko na telefon?? Samo fora je pa tut da mi noče zume dol na komp dt oz. mi ne dela...

Bor H ::

sigurno ma kak razlog da ne dela... ampak ja, uradno je Zune edina opcija, sem pa sigurn da obstaja še kaka druga sam je ne poznam oz. mam v spominu da sem bral o nekem hacku.

Tilen ::

Boš si moral uredit, žal. Še dobro, da nisi kupil iPhone, ker bi bil na istem.

Kakšno težavo pa imaš pri namestitvi Zune? Prilepi kak screenshot, da vidimo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GaLL ::

sej se ga zlouda pač da greš na njihovo stran in potem si ga daš dol al je kej bl zakompliceran??

Bor H ::

http://www.zune.net/en-US/ spodej levo maš knof za downloadat, inštaliraš, voila, simpl

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

goca ::

ChevronWP7 labs unlock je ponovno up, z novim clientom. Drgače pa imam prasanje ce se kje dat dobit kake free .xap homebrew aplikacije?

Bor H ::

Da, XDA forum

goca ::

Tnx

ivsekmarko ::

mene nekaj zanima pred 3 dnevi sem kupil samsung omnia7,in zdej ko priključim usb kabel v računalnik,mi ga ta zazna ampak,ko grem na moj računalnik ga tam sploh ne kaže,sem si dol iz neta vrgu že tud program ZUNE sam ko ga inštaliram mi tam nekje proti koncu inštalacije zazna napako in vrže program ven...ima mogoče kdo kakšen nasvet??? hvala

ivsekmarko ::

pa še nakaj registriral sem se na marketplace in mi napiše da za to regijo ni še na voljo ta aplikacija,zdej pa nevem kak bi lahko zamenju regijo??

Bor H ::

tvoj live account more bit nastavljen na US ali UK, to je edino varno
za Zune pa ne vem, vem pa da če ga ne inštaliraš se tut povezal ne boš s PCjem, WP7 telefonov pač ne vidiš kot mass storage

jazbar ::

A je Chewronov token prenosljiv?

Sem ga kupil, pa ne morem inštalirat softwera za odklepanje na svoj PC ker imam XP verzijo OS, zahteva pa najmanj Visto, pa 3 GB RAMA.


A gre lahko navigacija Navigon na Omnio7 brez odklepa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

Tilen ::

Da, z nakupom za 60 EUR. Token je afaik prenosljiv vendar istočasno ni mogoče uporabljati istega tokena na več telefonih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

goca ::

A kdo ve če se slučajno da naštimati da se WiFi ne iskplaplja vsakič ko se ti telefon zaklene ? pač da je skos vklopljen, brez da ga imam priklopljenega na adapter ali usb. tnx

SuperKobeD ::

Zakaj pa bi imel skos vklopljenega? Škoda baterije IMO. Tako ali tako se WiFi avtomatsko vklopi, ko ga telefon rabi, čeprav je zaklenjen.
[With the lights out]

goca ::

pa ko uporabljam chat, da ne rabim cakat da se mi wifi spet nazaj vklopi, kr se mi pri chatu isklaplja ko gre fon v lockscreen, no pa saj tudi lahko povecam minute do vklopa lockscreena pa bo vredu :)

IceIceBaby ::

2 vprašanji:

- Je možno nastaviti avtomatično sinhronizacijo slik iz fotoaparata s cloudom, samo takratk, ko je telefon priklopljen na wifi? Lahko je skydrive ali kaj drugega, nima veze.

- Je možno gumb za search reprogramirati tako, da bi odprl search po telefonu (po kontaktih recimo)?

deyco5 ::

A ma mogoče še kdo težave z aplikacijo 24ur.com? Že kaka 2 dni mi javi napako pri pridobivanju podatkov in se zapre. Wifi in 3g laufa skoz...

Cooper ::

Tudi meni ne dela.

martincek1 ::

To je zato ker je 24ur.com spremenil podobo tako normalne strani kot tudi strani za telefone... napaka verjetno v aplikaciji in ne telefonu, poč akajta na uradni popravek.

_Dormage_ ::

Je kdo poskušal usposobit nokia drive?

deyco5 ::

Ravno to zdaj delam... Nokia drive. Pravkar mi vleče dol SLO mapo in SLO žensko, da me bo usmerjala... ;)

goca ::

na nokia drive nazalost nemors dolocit destinacijo v offline modeu oz brez "prenosa podatkov". Je pa kul ker ce se mas nokia maps, je sinhroniziran z nokia drive, in katere mape povleces za nokia drive imas tudi v nokia maps, in ga lahko uporablas v offline-u.

Navigon se mi zdi boljsi. Drgace pa sprobajte itk pa sami presodite :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: goca ()

martincek1 ::

To naj bi bilo samo v portu oziroma tudi recimo na prihajajoči Lumii 800?

_Dormage_ ::

Tako je bilo mišljeno na začetku.
Potem so korejci(se mi zdi) "shackali" nokia drive in naložili na poljuben WP7 telefon.
Nakar je Nokia sklenila, da edina pametna poteza je, da ponudijo drive na marketplacu za vse WP7 telefone.

Trenutno Nokia še pripravlja verzijo za marketplace obljubili pa so da bo.

Mitja358 ::

Da ne bom vse za nazaj bral, mi prosim povejte če se splača čakat na Nokio Lumio 800 ali pa kupiti Omnio 7?

Mi lahko lastniki še povedo prednosti in slabosti Omnie 7?

Hvala.

LuGi ::

Počakaj

Bor H ::

Lumia ma manjši zaslon (ma pa gorila glass), ma boljši CPU/GPU, boljšo kamero, 1 let več podpore bo mela verjetno, pa dobiš free navigacijo
Če bi rad se šel skypanje pa počaki na HTCje, pa seveda primerjaj cene, ker Lumia ni TOLK hitrejša da bi se poznal pri samem sistemu oz. WP7 ful lepo laufa in ne rabi več kot Ghz za normalno delo

IceIceBaby ::

Jaz bi na tvojem mestu počakal na Lumio, če bi lahko. Jaz sem sicer kupil Omnio 7, ker mi je prejšnji telefon crknil in sem želel na poceni način sprobati WP7. Na bolhi sem skoraj novo dobil za 170 eur. Decembra bom v UK vseeno verjetno kupil Lumio.

Plusi in minusi Omnie (osebno mnenje).
- Prevelika za moje pojme
- kvaliteta izdelave je tako tako. Ni slaba, ampak ni pa nič ekstra
- Baterija je slaba (navajen sem na blackberryje, pri 4" ekranu kaj več ni za pričakovati)
- Preveč občutljiva gumba za nazaj in za iskanje

+ Odličen zaslon
+ Poceni

Overall kul telefon, ampak Lumia je še kulejša :)

Mitja358 ::

Pol pa raje še počakat. HTC z WP7 (Trophy) sem pa videl na Simobilu in je živost barv katastrofalna proti Omniji 7, tako da dvomim da imajo tudi dražji HTC-ji kaj boljši zaslon, glede na to, da nimajo S-AMOLED..

Lumia 800 bo pri nas na voljo baje že od 1. decembra naprej.

martincek1 ::

Za 500€ ja. :)

_Dormage_ ::

««
17 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421010 (18365) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520648 (17323) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612575 (10732) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163765 (3018) JackOdpirac

Več podobnih tem