» »

Windows star 25 let!

1
2
»

SuperVeloce ::

Bil je bolj stabilen kot prva izdaja XP. Seveda se v to ni stel win 98 iz prve izdaje, ki si ga sveze instaliral vsak mesec brez popravkov. Ampak to mnenje "publike" se dolgo ostane v glavah (to sem mislil z domeno), kot vidimo sedaj pri Win 7. Se ne strinjas?

Bistri007 ::

XP ima boljšo kompatibilnost za Windows 9x programe kot Windows 2000, predvsem glede poganjanja Windows 9x iger. Za to je bil tudi to prvi Windows NT OS tržen za domače uporabnike.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

noraguta ::

SuperVeloce je izjavil:

Bil je bolj stabilen kot prva izdaja XP. Seveda se v to ni stel win 98 iz prve izdaje, ki si ga sveze instaliral vsak mesec brez popravkov. Ampak to mnenje "publike" se dolgo ostane v glavah (to sem mislil z domeno), kot vidimo sedaj pri Win 7. Se ne strinjas?

kje pa , edin če si imel probleme s kakšnimi driverji. 98 al pa xp od prvega dne naprej je kot dan pa noč. je pa res , da 95-98-me veji nisem nikol podlegu in sem bil z nastopom xp še dodobra seznanjen z nt-ji. niti se mi nikoli ne mudi menjat prvi dan ko izide operacijski sistem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

LexLuthor ::

Hehe, kot Amiga Workbench. GOOD TIMES!
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Cold1 ::

Okna XP so bila ob izidu odličen sistem, sovraštvo tistih, ki niso prenesli modre barve ter njihovo pretiravanje in laži pa je trg utišal v približno pol leta, ko je količina ljudi, ki je sama preizkusila XP-je dosegla kritično maso in je postalo bluzenje nemogoče, ker so se začeli smejat.

Sam sem XP-je namestil avgusta 2002 in moram reči da sem bil navdušen; to navdušenje je trajalo dobri dve leti.
Škoda, da je bilo potrebno tako dolgo čakati na Visto in škoda, da je bila tako zelo nespolirana.

amigo_no1 ::

Je bootloader za win x64 (xp, vista, 7) enak kot pri x32 winsih (so še vedno prisotni 16-bitni NE fajli) ?

Icematxyz ::

Stabilnost in uporabnost je bila takrat domena Win 98


Ne in ne. To pa ne bo držalo.

Cold1 ::

Itak, 95/98/me so bili namenjeni nizki porabi sredstev ter združljivosti s starimi gonilniki in programi.

Te zahteve so pogojevale nezanesljiv in nestabilen sistem; lahko sicer nisi nameščal gonilnikov in programov, ampak v čem je potem smisel...

Okna NT, ki niso dopuščala nezaslišanega obnašanja na vseh nivojih, pa so potrebovala 5 let, da so pridobila dovolj industrijske podpore in zamenjala, takrat že komično nestabilno, 98-ko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

amigo_no1 ::

Pomoje so bili najbolj nestabilni win me (codename mazohist edition) (od win 9x družine).

darkolord ::

Dejansko je bilo tako, da ko je 98 prišel ven, je bil za tiste čase precej varen in stabilen sistem. 95 se je na primer dalo kar enostavno DDOSat, Linuxe se je rootalo kot za stavo, 98 je pa vsaj nekaj časa bil kar "trden"

Bistri007 ::

Windows 98SE (Second Edition) je bil čisto lepo spoliran in stabilen sistem za delo z MS Office in internetom (IE5.5 / IE6.0 ali NN4+), za poslušanje z Winamp ter peko CDjev. Če si dal not še RAM kompresijo, je sistem deloval super.

Jaz sem prešel na XP z Athlon 1400MHz s 512MB RAM. Ti Windows preprosto niso znali izkoristiti več kot 256MB, pa še CPU niso znali dati v HLT - in se je sistem grel, če nisi instaliral za to posebnega programa. Sem pa imel na začetku večje težave s stabilnostjo XP (zaradi hroščavih gonilnikov za ISDN modem) kot na 98SE.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Icematxyz ::

Delalo je že, je pa bilo nestabilno. XP je pa prinesel stabilnost. Temu ne morem oporekat po izkušnjah iz prakse. Se pravi lastnih izkušnjah.

Slabi gonilniki pa ujezijo praktično vsak OS. Oziroma pomanjkanje le teh še pa bolj jezijo uporabnika, kot OS.

Zgodovina sprememb…

ender ::

amigo_no1 je izjavil:

Je bootloader za win x64 (xp, vista, 7) enak kot pri x32 winsih (so še vedno prisotni 16-bitni NE fajli) ?
Noben bootloader od NTjev ni imel nikoli zraven NE datotek. Bootloader za XP x64/2003 x64 lahko boota tudi NT 3.1, prva večja sprememba se je zgodila šele ob prehodu na Visto.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

techfreak :) ::

Delalo je že, je pa bilo nestabilno.

Windows 98SE je bil nestabilen? Jaz z njim nisem imel nobenih težav in je vedno vse delovalo kot mora.

Bistri007 ::

Edine težave z Windows 98SE na 64MB RAM sem imel, če sem imel 30+ IE oken odprtih naenkrat - takrat ko je zmanjkalo GUI elementov za izrisovanje. Ampak sistem ni bil narejen za toliko oken, drugače pa se res ne spomnim težav z Microsoftovimi aplikacijami ali gonilniki. Se je pa sesuval Netscape Communicator 4.0x, ampak to niso krivi Windows...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Icematxyz ::

No saj ne vem zakaj bi se prepirali o nestabilnosti in stabilnosti. To je za nami in vsak ima svoje izkušnje. Jaz na podlagi osebnih izkušenj mirne duše med XP in vsem kar je bilo pred XP na področju oken, izberem XP.

Bistri007 ::

Icematxyz, kako lepo so ti delovali 5.1.2600 z WDM gonilniki?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

amigo_no1 ::

ender je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Je bootloader za win x64 (xp, vista, 7) enak kot pri x32 winsih (so še vedno prisotni 16-bitni NE fajli) ?
Noben bootloader od NTjev ni imel nikoli zraven NE datotek. Bootloader za XP x64/2003 x64 lahko boota tudi NT 3.1, prva večja sprememba se je zgodila šele ob prehodu na Visto.


Sporašujem zaradi tega posta (16-bit NE, 32-bit PE file):
http://slo-tech.com/forum/t441827/p2928...

ender ::

amigo_no1 je izjavil:

Sporašujem zaradi tega posta (16-bit NE, 32-bit PE file):
http://slo-tech.com/forum/t441827/p2928...
NE so 16-bitni programi za Windows. ntdetect.com ni program za Windows, pač pa je 16-bitni program, specifično napisan za bootloader, in ga ni mogoče izvesti kjerkoli drugje.

Drugače pa ja, XP in 2003 x64 še vedno rabita ntdetect.com.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

brodul ::

Me prav zanima, če bodo kdaj source release -al. :D

MACi so bili takrat, kar uporabni in povabljivi.

NCommander (oz. mc) pa še danes uporabljam, če moram razporejat datoteke po dirih.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

MrStein ::

opeter je izjavil:


Windows je postal uporaben z verzijo 3.0 oz poznejšimi podverzijami (nekateri pa pravijo, da šele z Windows 95).

Jaz pravim da z NT4.0.

noraguta je izjavil:

eh za prva uporabna verzija je bla nt4. takrat ni blo na svetu nič podobnega(macos ni mel preemptive multitaskinga tako , da ti je sesuta aplikacija potegnila dol celoten sistem ,za linux in bsd ni bilo uporabnega sw , vse ostalo je bilo pa neumno drago) potem je šlo pa sam še navzgor.

Amiga je imela preemptivni multitasking.
Leta 1985.
Cena ranga 1000 EUR z hardverom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

noraguta ::

Leta 85 je bla amiga kul, 95 pa nažalost ne več. Nevem kaj je blo krivo, da gaj motorola začela srat? Da so bli zaprti? Al da so bli pcji relativno odprti ter integrirani v biznis.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Bistri007 ::

MrStein je izjavil:

opeter je izjavil:


Windows je postal uporaben z verzijo 3.0 oz poznejšimi podverzijami (nekateri pa pravijo, da šele z Windows 95).

Jaz pravim da z NT4.0.

NT 4.0 so bili tehnično res bolj izpopolnjen sistem, vendar ga je pestilo pomanjkanje aplikacij in gonilnikov (nekompatibilnost z WDM drivers), pa še veliko dražji računalnik si moral kupiti, da je sistem deloval (predvsem RAM). Slabša je bila tudi kompatibilnost s takrat še zelo popularnimi DOS aplikacijami. NT 4.0 so morali tekmovati z 95, 98 in 98SE, potem je prišel 2000.

Bolj uporaben sistem? Mogoče za manjšino uporabnikov, v kokoški pa je bil problem še jezik vmesnika...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

poweroff ::

darkolord je izjavil:

Dejansko je bilo tako, da ko je 98 prišel ven, je bil za tiste čase precej varen in stabilen sistem. 95 se je na primer dalo kar enostavno DDOSat, Linuxe se je rootalo kot za stavo, 98 je pa vsaj nekaj časa bil kar "trden"

Eh, no. W98 se je dalo zdosat s par paketki (če si seveda poslal prave), remote exploiti so tudi peli, da je bilo veselje. Je pa res, da je bil takrat Linux r00t heaven... 8-)

Mi je pa zanimivo tole:

Tudi Windows 2.0, ki je izšel dve leti pozneje, še ni osvojil širokih ljudskih množic, čeprav smo na njem lahko poganjali prve verzije Worda in Excela, prvikrat imeli okna prekrita eno nad drugim ter uporabljali terminologijo Minimiraj in Maksimiraj. Velik uspeh je Microsoft požel s tretjo inkarnacijo, ki je izšla leta 1990, čeravno je bil videz podoben prvima.


Zanimivo ne. W 2.0 je zelo konkretno prekašal konkurenco, pa ni uspel. Potem pride ven W 3, ki je bil zelo podoben, pa je nenadoma doživel totalen uspeh... Tole me na nekaj spominja... :) Namreč - nekateri smo mnenja, da Linux danes v več pogledih prekaša Winse, a "uspeha" ni in ni. Osebno sem mnenja, da če bo do uspeha prišlo, bo nenadoma prišlo do točke preloma in bo uspeh prišel zelo na hitro.

Glede reklamnega videa - mislim, da je fenomenalen. Če bi ga snemali danes, bi sicer bile gor malo bolj moderne mašine, videi v računalniku bi tekli bolj gladko, ampak sama baseline zgodba bi bila pa lahko prav enaka in bi bila reklama popoln uspeh. Sem kar navdušen.
sudo poweroff

Iatromantis ::

MrStein je izjavil:


noraguta je izjavil:

eh za prva uporabna verzija je bla nt4. takrat ni blo na svetu nič podobnega(macos ni mel preemptive multitaskinga tako , da ti je sesuta aplikacija potegnila dol celoten sistem ,za linux in bsd ni bilo uporabnega sw , vse ostalo je bilo pa neumno drago) potem je šlo pa sam še navzgor.

Amiga je imela preemptivni multitasking.
Leta 1985.
Cena ranga 1000 EUR z hardverom.


Multitasking, okna, barve, dpaint :D

In izšla je pred Winsi 1.0 ter MacOSom...

Amiga @ Wikipedia


Sem se skoraj jokal ko sem šel čez nekaj let na pcja in grde nt3.5

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Eh, no. W98 se je dalo zdosat s par paketki (če si seveda poslal prave), remote exploiti so tudi peli, da je bilo veselje. Je pa res, da je bil takrat Linux r00t heaven...
traparija par exelence. linux je imel vse varnostne mehanizme katere ima sedaj. bil je večuporabniški multitasking etc... z nevarnim programjem imamo pa opravkoa ravno tako danes. ampak linux je tedaj ponujal varnostne mehanizme katere windowsi 95,98, me niso imeli.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

T.A.D.E.J ::

Vse najboljše! 8-)

poweroff ::

Jaja, je imel. Ampak local root exploitov se je pa tudi precej našlo...
sudo poweroff

MrStein ::

noraguta je izjavil:

Leta 85 je bla amiga kul, 95 pa nažalost ne več. Nevem kaj je blo krivo, da gaj motorola začela srat? Da so bli zaprti? Al da so bli pcji relativno odprti ter integrirani v biznis.

Nič ni začela srat.
Le trg je navalil na Pentium-a.
Ni trga, ni izdelka.

Če še ni bilo:



Ballmer v reklami za Windows 1.0 :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pegasus ::

barakus je izjavil:

A kdo mogoče ve, če obstaja kje kaka kolekcija virtualnih masin skozi zgodovino? Rad bi imel zbirko mojih masin skozi cas (commodore 64, win 2, win 3.1, win 95, win 98).

Oglej si recimo http://osxbook.com/book/bonus/ancient/v...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows je dopolnil tri desetletja

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
199664 (7475) opeter
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730644 (24115) Spajky
»

Windows star 25 let! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7924609 (21789) pegasus
»

Katere OS ste poizkusili (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
717733 (5270) opeter
»

Windows 3.x na smetišče zgodovine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
495994 (3528) Bistri007

Več podobnih tem