» »

Dell Inspiron Duo z vrtljivim zaslonom je netbook in tablični računalnik

Dell Inspiron Duo z vrtljivim zaslonom je netbook in tablični računalnik

engadget - Dell je predstavil svoj tablični računalnik oziroma netbook, ki so ga oglaševali z videoposnetki, ki so prikazovali vrtljiv zaslon. Čakanja in pričakovanja je konec, saj je Dell Inspiron Duo nared in bo na prodajne police prispel še v letošnji božični nakupovalni sezoni. Vsebuje dvojedrni Intel Atom N550, 2 GB pomnilnika, grafiko Broadcom Crystal HD, 250 GB trdega diska, 10,1-palčni zaslon z ločljivostjo 1366 x 768 in operacijski sistem Windows 7 Home Premium, za kar bo potrebno v osnovni konfiguraciji odšteti 550 dolarjev. Od daleč nič presenetljivega, a zaslon lahko zavrtite na zunanjo stran in računalnik poklopite, s čimer iz netbooka napravite tablični računalnik.

19 komentarjev

CoolBits ::

Zanimiva reč... samo škoda, ko bo avtonomija samo kot pri drugih netbookih al pa še manj.
Nikjer ne najdem tega podatka.

nurmaln ::

Ah zeh no...
Asus ima tablet netbook že eno leto, tudi v Sloveniji.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Gregor P ::

Misim, a to je sedaj nekaj revolucionarnega?!? Kot da ne bi že imeli računalnikov oz. prenosnikov, kjer lahko zavrtiš in poklopiš zaslon:| Saj je v redu, da imamo sedaj še eno podjetje več s takšno rešitvijo, samo da je to kar za novico?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ProGTX ::

Ta se ne vrti tako kot drugi! :D

Sicer pa tudi jaz tole pišem z Asusa T101MT - precej šibkejša strojna oprema (še vedno zadovoljiva za vsakodnevo rabo), princip pa isti.

@CoolBits: avtonomija mojega je okoli 4 do 5 ur normalne rabe, če bi samo bral z njega na polovici svetlosti zaslona, bi zdržal skoraj 8 ur. Ni pa to preveč priporočljivo zavoljo zdravja oči :S

Pyr0Beast ::

Kaj se orientiraš pod tem kaj je priporočljivo. Uporabljaj kakor ti paše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LuiIII ::

Hm, ali je že kdo zasledil kapacitiven zaslon s kombinacijo Wacom tableta. Mater to bi bila nora zadeva v kombinaciji z ustrezno OS podporo seveda.

Arto ::

_Dormage_ ::

To je mel IBM ze pred leti, hahah jaka revolucija.
Je pa cenovno dostopnejši.

mtosev ::

bravo DELL.zelo mi je vsec ta DELL.pa se cena je "normalna".
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Key Quest ::

LuiIII je izjavil:

Hm, ali je že kdo zasledil kapacitiven zaslon s kombinacijo Wacom tableta. Mater to bi bila nora zadeva v kombinaciji z ustrezno OS podporo seveda.



HP TM2.


Pa mater ste carji eni, ki ste te zadeve odkrili ze pred nekaj leti, ko pa so na trziscu ze desetletja.

Okapi ::

Misim, a to je sedaj nekaj revolucionarnega?!?
A je kdo rekel, da je kaj revolucionarnega? A mogoče kaj takega piše v novici? Pač novica o novem izdelku. Po tvoje bi očitno morala biti na slo-techu ena novica na tri leta, ko je res kaj revolucionarnega.

O.

LuiIII ::

Arto je izjavil:

Misliš to: http://www.wacom.com/cintiq/


Ja to že imam. Samo je presneto velik monitor za prenašat. Pa neroden tudi. Je pa fajn, zelo fajn ko je treba kaj "na roke" naredit.

LuiIII ::

Key Quest je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Hm, ali je že kdo zasledil kapacitiven zaslon s kombinacijo Wacom tableta. Mater to bi bila nora zadeva v kombinaciji z ustrezno OS podporo seveda.



HP TM2.


Pa mater ste carji eni, ki ste te zadeve odkrili ze pred nekaj leti, ko pa so na trziscu ze desetletja.


Hm Zanimiv model samo a ni mal švoh, pa še podpore za tilt peresa nima. Zakaj ne morejo narest nekaj normalnega z i5 procesorjem pa 15.4" ekranom?

matejdro ::

Eh, še vedno čakam, da bo kdo naredil kombinacijo Netbook (tipkovnica) + Touch Screen (tableta - poklopni zaslon) + ION ali katera druga ločena grafična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Key Quest ::

LuiIII je izjavil:

Key Quest je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Hm, ali je že kdo zasledil kapacitiven zaslon s kombinacijo Wacom tableta. Mater to bi bila nora zadeva v kombinaciji z ustrezno OS podporo seveda.



HP TM2.


Pa mater ste carji eni, ki ste te zadeve odkrili ze pred nekaj leti, ko pa so na trziscu ze desetletja.


Hm Zanimiv model samo a ni mal švoh, pa še podpore za tilt peresa nima. Zakaj ne morejo narest nekaj normalnega z i5 procesorjem pa 15.4" ekranom?



Vrjetno, ker bi bilo pol predrago.

LordPero ::

Eh, nekaj spodobnega 12" tablicnega ULV s kakim drugim IONom, na katerega se lahko priklopi BT tipkovnico (da postane cca prenosnik -torej, da zgleda in se obnasa kot laptop, ne kot tablica na podstavku).

Drugace mislim, da Lenovo (U1) in Dell (al HP?) delata na necem takem (no, verjetno tudi kak Acer). Ampak se gredo na bolj prenosljivo (beri ARM) tablico, ki se priklopi kot ekran na x86 'tipkovnico'.
LordPero

wade ::

Dejte mi potem tisti, ki govorite da je to že leta oziorma desetletja zunaj povedat alternative, da ne bom jst neumno čakal na to napravo in njene reviewe, saj očitno že sedaj lahko izbiram med širokim naborom teh naprav.

Eden je sicer zgoraj omenjen, samo sem padel v smeh, ko sem videl da ima 4,7 pounds in pa stylus. Seveda mora biti kar se da lahek (verjamem da zaradi tipkovnice ne more biti tako lahek kot ipad, lahko je pa čim bližje tej teži), da bom lahko gor enostavno bral novice, časopise, knjige (v naročju!) in se tud učil z njega (končno mi ne bi bilo treba printat vsega tega), nosil na fax ter nanj tudi delal zapiske (razlog zaradi katerega ne iščem samo tab-a), seveda bi bilo predvajanje HD (s hdmi out) tudi super, vendar ne bom preveč zahteven.
Sicer mi je všeč da tablet ni povečan mobitel, vendar zato verjetno ne bo imel tako dobro prilagojenih aplikacij na dotik in ostalih bonbončkov, ki jih ponujata andorid in ios. Zadovoljen bi bil že z hitrim in odzivnim delovanjem tableta, vendar tud v to nisem prepričan da jim bo ratal. Vsekakor je cilj dober, tud odpiranje in zapiranjej je všečno, za videz pa ne bi mogu trdit podobnega, deluje precej grdo.
Bomo vidl z reviewi in pa kaj bo konkurenca pripravila. Če pa je že kaj podobnega pa povejte, sam čakam že predolgo na nakup.

Key Quest ::

wade je izjavil:


Eden je sicer zgoraj omenjen, samo sem padel v smeh, ko sem videl da ima 4,7 pounds in pa stylus. Seveda mora biti kar se da lahek (verjamem da zaradi tipkovnice ne more biti tako lahek kot ipad



Ce slucajno ciljas name, ti lahko recem, da si kar brcnil v temo. 'Stylus', ki pac ni stylus temvec Wacom pisalo, je tukaj kvecjemu prednost in to je zadeva, ki ni misljena kot bralnik, pac pa prenosna graficna tablica, kar po cemer je LuiIII tudi povpraseval. HP TM2 je precej spodobna zadeva, v kolikor rabis profesionalno orodje za risanje na terenu. Ni to jebeni e-reader, pizda. Pa ful ima tipkovnicaa nek doprinos k tezi, ja.

wade ::

Točno tako in nevem kaj potem HP TM2 sploh dela v tej temi, če je pa namenjen totalno drugim stvarem. Vem da je to zmogljiv laptop, da je pisalo občutljivo na moč pritiska in podobno, želel sem samo poudariti razliko med njima. Kot da bi ven prišel avto smart, folk bi se pa čudil čemu novica, sej maš terenca s katerim se isto da vozt.

Folk očitno pali sam še na "revolucionarne" novice. Zgleda mormo počakat na iphone5, ki to(revolucionarn) zagotovo bo, tam verjetno ne bo noben jamru zakaj novica, sej že obstajajo touch screen telefoni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung predstavil Galaxy Tab 7.7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5019650 (15888) eieieie1
»

Asus je na Computexu predstavil Padfone

Oddelek: Novice / Android
278455 (6885) PrimozR
»

Dilema pred nakupom tabličnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
81905 (1759) Kekec
»

Rast povpraševanja po računalnikih v Evropi lani nižja

Oddelek: Novice / Rezultati
4911637 (9841) CaqKa
»

Ubuntu tudi za tablične računalnike

Oddelek: Novice / Android
144899 (3720) LordPero

Več podobnih tem