» »

Električni tok na ohišju računalnika

Električni tok na ohišju računalnika

UpRising ::

torej je to normalno, da je na ohišju šibak el. tok? Če na ohišje prislonim el. izvijač, le ta rahlo zasveti? Ko sem to opazil sem šel takoj pregledati napajalnik, in ugotovil da je nek šibak tok že v masi, ki gre iz kabla na ohišje napajalnika. Torej je to očitno normalen pojav? Bi prosil, če mi lahko kdo to potrdi ali bo treba manjati napajalnik? računalnik drugače deluje normalno, le DVD pekač mi je zatajil te dni in sem zato malo paničen, da ni kaj na tem. Pekač sicer mehansko deluje le prebere nič...

tu je še slika kabla, tale žica, ki ima oznako E je v napajalniku vezana na ohišje in očitno je pod napetostjo... žica L pa je glavni tok...

Slika kabla




no upam da se kdo tu spozna na elektriko
  • zavaroval slike: bluefish ()

SaXsIm ::

Verjetno tvoja napeljava nima zemeljnega vodnika, zato je na ozemljitveni priključek vezana ničla - t.i. ničenje. Malo toka na ohišju je pri tem normalen pojav.
SaXsIm

Highlag ::

Sploh pa na ohišju ni toka je kvečjemu napetost.

Ko se ga ti dotakneš pa steče tok. >:D

Ni pa to čist normalno. Zakaj je pa temu tako je pa težko razglabljat takole preko foruma. Zemlja bi morala imeti potencial 0V - je zemlja. ČE ima potencial potem mora nekje pridet. Od kje pa je vprašanje. Mogoče je kje kak slab spoj, lahko so dolge žice, pa se kaj ulovi, slab RF filter na kakšni napravi vse živo. Poizkusi kakšno stvar izključit iz omrežja pa glej kako se zemlja obnaša. Verjetno pa je kje slab stik med Zemljo pa tvojo zemljo. Vsekakor za pogledat. Če bo kdaj kje kaj resno narobe bo zemlja slabo delala kot zaščitni element.
Never trust a computer you can't throw out a window

UpRising ::

tnx, odkril napako z vtičnico, ozemljitev ni bila v kontaktu z razdelilcem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UpRising ()

boogie_xlr ::

Običajno je to krivo ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nerazumevanje el. napeljave za luč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
208149 (2646) tehnicni
»

Bojler in iskrenje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395229 (4615) All
»

Vibriranje prenosnika ob dotiku

Oddelek: Pomoč in nasveti
295189 (4628) francek1
»

Zakaj ozemljiti hišo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2810098 (9474) telexdell
»

Zakaj napajalnik trese??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141267 (1045) Vesoljc

Več podobnih tem