» »

Kateri disk kupiti za RAID5 polje?

Kateri disk kupiti za RAID5 polje?

Johansen ::

Pozdravljeni!

Imam raid kontroler ARECA 1210 in nanj priklopljene 4 x WDC WD6400AAKS-00A7B0 (serija BLUE, 640Gb). Diski delujejo v nacinu RAID5 in do zdaj ni bilo tezav. Zadnji mesec (po dobrih dveh letih neprestanega delovanja) pa je en disk pri checkinu volume-a zaceč vracat "Reading error" (konkretno 13 napaka pri checkiranju 1.8TB velikega volumea), tako da zdaj je cas da ga zamenjam. Ko sem gledal s katerim diskom mi je v uc padu tale: WD1002FAEX (1Gb). Zdi sem mi zanimiv, ker je iz BLACK serije + velikost 1Gb. Skoraj sem ga ze narocil, potem pa najdem, da ima menda kriplan BIOS (Tler je izklopljn) in zato ne dela dobro kot del RAID5 sistema. Menda pada iz synca in kontroler nonstop rebuilda polje, kar je nseprejemljivo. Ker zdaj ne vem kaj dejansko kupiti, bi prosil za kak nasvet. Pogoji so tile:
- ne bi rad najvecjega krsa
- disk tudi ne rabi bit najhitrejsi, poudarek je bolj na zamesljivosti (WD GREEN serija pa kljub temu odpade).

Sam bi najraje kupil nekaj iz BLACK serije, ker je kao vzdrzljivejsa, samo ce je to glede TLER resnica ne pride v postev. Tu so se Raid Edition diski, ki pa so malo predragi za moje pojme (cca. 120 EUR za 1Gb, recimo WD1002FBYS). Zanima me vase mnenje, ker glede diskov sem zadnja leta mrzel, zato tudi navajam samo WD modele, ker zadnjih 10let uporabljam kupujem samo njihove diske, zato ne me kam prbijat zarad tega :)

Hvala vsem!

PRST ::

Potem razmisli o raid edition WD diskih (npr: WD RE4 2003FYYS ali 2002FYYS). Sam trenutno še čakam na dobavo štirih 2TB 2003FYYS za uporabo v raid5 načinui v NASu.

Johansen ::

Ma ne vem, gre za domaci server, ki hrani filme, mp3je, slike in ostale nebodigatreba, ki se naberejo tekom let :) 4 x 230 EUR se mi zdi malo veliko, glede na to, da je najbolje imeti podobne diske v masini in da nameravam v naslednjega pol leta zamenjati se ostale tri (da bom lahko izkoristil visek prostora, ker novi diski bojo vecji). Ma sploh ne vem kaj kupit. Nekje 100EUR/disk se mi zdi se neka sprejemljiva cena, kar je vec pa je ze ornk za razmislit... Sej naceloma Areca bi morala delat bp z razlicnimi modeli diskov, samo problem je ta, k niti ne vem kaj se sploh splaca kupit oz. za denar dobit najvec (kar je itak cilj vseh nas tukaj)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213163 (11657) SanAndreas
»

Trdi disk (za video montažo)

Oddelek: Kaj kupiti
11646 (557) Brane22
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383522 (2454) kamuee
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534008 (14158) xyxyxyxy
»

Mrežni disk NAS - kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5512918 (8759) Boky

Več podobnih tem