» »

Asus M4A89GTD Pro matična plošča

Asus M4A89GTD Pro matična plošča

D_LEONIT ::

Lastim si matično ploščo Asus M4A89GTD Pro/usb3.
Do sedaj sem uporabljal integrirano grafično kartico, vendar ker je integrirana prepočasna sem kupil grafično kartico od Asus-a GTX 460 1GB.
Matična plošča ima možnost 2x PCI-e x16 slota. V primeru priklučitve samo ene grafične je potrebno v PCIe PCIe x 16_1(bel PCI-e slot) slot priklučiti VGA kartico, v PCIe x 16_2(moder PCI-e slot) slot pa grafično kartico. Do tukaj vse lepo in prav, a kaj ko sta zdraven PCIe x 16_2 slota, še 2 PCI slota. Na PCI slotih (dva sta) imam priklučeno dodatno mrežno in zvočno kartico. Prostora za zvočno oz. mrežno zmanjka ker grafična zavzame preveč prostora oz. prekrije skoraj 2 PCI slota. Na sliki spodaj se lepo vidi koliko prostora zavzame približno enako veliga grafična.

Edina varjanta je da grafilčno priklučim na PCIe x16_1 slot(bel PCIe slot) vendar potem deluje le kot PCIe x8?

Lepo bi prosil lastniki te matične na kater slot ste priklučili grafično kartico ter s kakšno hitrostjo vam dela x8 ali x16.







The bottom 16x PCI-E slot is the primary graphics slot, a layout that’s fairly common with AMD motherboards. By default, the two 16x slots operate in a dual-8x configuration; a switch card (see main photograph) must be placed in the white PCI-E slot to yield 16x speed in the primary blue slot.
  • spremenil: D_LEONIT ()

jRk0 ::

ti daj switch card ven pa graficno v zgornji slot da bo 8x in je citiram "Approx. zero performance difference." lahko pa v vsakem nacinu pozenes 3d mark in se prepricas
You fuck up once, you loose two teeth.

Dr_M ::

D_LEONIT: pa ti dela v modrem slotu v x16 nacinu?
Men vedno kaze x8.. :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D_LEONIT ::

Sem dal samo v bel slot (je x8 način), v modrem nisem probaval.

Dr_M ::

Skoda.
men v modrem kaze 8x, ceprav mam tisto kartico v belem not.. :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

igor0203 ::

To pa prvič slišim. Torej je to enako tudi na ostalih AMD ploščah?

DJ MartiNi ::

To neumnost z vga switch card si je izmislil Asus, tako da je na platah drugih proizvajalcev vendarle drugače.

Sam si lastim ASUS M4A78-E, ki mora ravno tako imeti zataknjen tale switch card v zgornjem slotu, če želim da mi spodnji PCIe slot deluje v x16 načinu. Itak pa imam sedaj vklopljeno integrirano, tako da nima veze.

Asus so sicer dobre plate, samo kar se pa razporeditve slotov tiče je pa MSI definitivno boljši. Kdaj že so imele MSIjeve plate vse štiri PCIe x16 slote razporejene tako, da si dejansko lahko vgradil 4 dual slot grafične kartice. ASUS je do tega prišel šele z zadnjo Crosshair IV Extreme plato.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Dr_M ::

Evo, dons mi pa graficna cudezno dela na x16... Cudn tale Asus... :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machiavelli ::

Jaz imam enako ploščo samo da nima usb 3.0.
Kot vizualno sta slota enaka 2x 16x 2.0 in tudi če pogledaš v slota imata oba vse pine...
Zakaj je potrebna switch kartica je malo čudno.
Sicer mi dela normalno v modrem kartica 16x in v beli switch kartica..
Nigaaazz

iphoneecko ::

Lepo pozdravljeni.

Imam matično M4A89GTD PRO.

Me pa zanima zakaj se mi monitor prižge le na integirani grafični kartici, na vgrajeni (SAPPHIRE ATI HD6850) pa ne?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Lp

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

iphoneecko je izjavil:

Lepo pozdravljeni.

Imam matično M4A89GTD PRO.

Me pa zanima zakaj se mi monitor prižge le na integirani grafični kartici, na vgrajeni (SAPPHIRE ATI HD6850) pa ne?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Lp


Probaj v biosu prestaviti oz. ugasniti onboard grafo.
Nigaaazz

iphoneecko ::

Machiavelli je izjavil:

iphoneecko je izjavil:

Lepo pozdravljeni.

Imam matično M4A89GTD PRO.

Me pa zanima zakaj se mi monitor prižge le na integirani grafični kartici, na vgrajeni (SAPPHIRE ATI HD6850) pa ne?

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Lp


Probaj v biosu prestaviti oz. ugasniti onboard grafo.


Ja bi naredil to ampak nevem kje v biosu to prestavit oz disable naredit.

Machiavelli ::

Greš pod advanced kjer ponavadi štelaš voltaže pa clocke čisto spodaj imaš gpu pa samo prestavi na diasble.
Nigaaazz

iphoneecko ::

Machiavelli je izjavil:

Greš pod advanced kjer ponavadi štelaš voltaže pa clocke čisto spodaj imaš gpu pa samo prestavi na diasble.


Najlepša hvala bom probal, kaj pa če slučajno nebi šlo lahko z tem da vzamem ven baterijo spravim nazaj na default bios?

iphoneecko ::

Machiavelli je izjavil:

Greš pod advanced kjer ponavadi štelaš voltaže pa clocke čisto spodaj imaš gpu pa samo prestavi na diasble.


Izklopim integrirano kartico pa mi vseeno ne deluje druga :(

Machiavelli ::

Probaj bios posodobit....
Nigaaazz

WyattEarp ::

Imam isti model matične, in ko izklopim u biosu onboard grafično, mi še vedno deluje, saj tako piše v windowsih (win 7), in ram uporablja od sistema. ne vem, ali mogoče je kar združena pa obe uporablja. pomoje je tako. mogoče je kak ''error'' na plati ali v biosu.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

DJ MartiNi ::

Nekje v BIOSu mora biti funkcija, kjer nastaviš s katero grafično naj prvo prebere. Init display first ali nekaj takega. Funkcije so ponavadi Onboard, PCI-e, PCI... To nastaviš na PCI-e in zadeva bi morala delovat.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Riff ::

včas je opcija auto in potem plata samo disejbla integrirano grafičmo če daš grafično posebej na pci-E slot, saj pri moji Asrock 939n68pv-glan sem moral tako nastavit v biosu :)

TOP ::

Če imaš posebej grafo se pravi v reži in priklopljen ekran na tole grafo ti bo avtomatsko dalo sliko neglede če je integrirana uklopljena ali ne.

Machiavelli ::

ja načeloma kot je TOP omenil,samo prešalta samo moraš imeti hdmi kabel ali pa dvi samo na kartico vklopljen ne na obe onboard in posebej.
Imej samo kabel na 6850.


Če se težava nebo odpravila probaj kartico na kakem drugem sistemu.
Preveri če imaš 6pin konektor vkopljen v grafično kartico za el. napajanje,preveri če se je kartica lepo vsedla v režo,preveri če imaš zadosti močen napajalnik in izpraven.
Nigaaazz

Ales320 ::

Preklopi matična sama, samo malo dlje časa traja da se to zgodi, na oko bi reku da cca 30 sekund.

iphoneecko ::

Hvala vsem za odgovore

Machiavelli: Imam DVI samo na HD6850 tudi el. priključek je v grafični, tudi lepo je vgrajena pa tudi napajalnik je nov 650W.

Predvidevam, da je lahko grafična nedelujoča, ali pa PCI sloti ne delujejo.

Problem pa je da nimam drugega sistema ali druge grafiččne da bi probal kaj je narobe..

Lp

Machiavelli ::

Veš sem imel primer,ko mi je stranka prinesla Novo rabljeno 5770,ob ugraditvi kartica ni in ni hotela da gre slika preko nje,na koncu se je izkazalo da je bila kartica zanič,pa čeprav je tistemu gospodu še delovala preden jo je vzel iz svojega sistema in prodal naprej.

Je pa zelo mali procent da bi Nova kartica dejansko bila zanič,tovarniško ali pa kaka statična iskra samo to so res mali procenti...
Nigaaazz

iphoneecko ::

Machiavelli je izjavil:

Veš sem imel primer,ko mi je stranka prinesla Novo rabljeno 5770,ob ugraditvi kartica ni in ni hotela da gre slika preko nje,na koncu se je izkazalo da je bila kartica zanič,pa čeprav je tistemu gospodu še delovala preden jo je vzel iz svojega sistema in prodal naprej.

Je pa zelo mali procent da bi Nova kartica dejansko bila zanič,tovarniško ali pa kaka statična iskra samo to so res mali procenti...


Z statiko nevem, če bi jo lahko ker bi potem prej trdi disk al pa rame ker sem vse prej pritrdil nazadnje pa grafično.

Edino sumim če ni grafična da je PCIE čip zanič.

Machiavelli ::

Saj ta asuska ima 2x 16x reži,sicer bela deluje samo z 8x in modra deluje z 8x če ni kartice v beli,če je kartica v beli bo modra polna 16x.

Za hec probaj v belo pci-ex režo.
Da bi bile obe reži pa je prav tako zelo majhna možnost..a možnost je vedno..
Nigaaazz

iphoneecko ::

Machiavelli je izjavil:

Saj ta asuska ima 2x 16x reži,sicer bela deluje samo z 8x in modra deluje z 8x če ni kartice v beli,če je kartica v beli bo modra polna 16x.

Za hec probaj v belo pci-ex režo.
Da bi bile obe reži pa je prav tako zelo majhna možnost..a možnost je vedno..


Probal v obe reži pa v nobeni nič. Nwm no kaj bi lahko bilo, probal bom menjat grafično pa če bo delalo OK drugače pa MB menjat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crossfire

Oddelek: Pomoč in nasveti
353601 (2107) xrotek
»

Vprašanje - grafična kartica in pice reža

Oddelek: Pomoč in nasveti
121125 (996) d0rK
»

Sandy Bridge mobo

Oddelek: Kaj kupiti
202020 (1514) Ales320
»

katero matično ploščo?

Oddelek: Kaj kupiti
81300 (1081) onitam
»

DFI ter ZM-NB47J

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181755 (1480) 5pellfire

Več podobnih tem