» »

Koliko močan UPS potrebujem ??

Koliko močan UPS potrebujem ??

Netrunner ::

ok tej UPSi in moči me vedno zavedejo .. pojma nimam kaj nabavit ..
rabim dva UPSa .. pa sem gledal tega
http://www.mimovrste.com/artikel/210002...

Navedeno je 330 W ... 4 vtičnice so na UPSu, 4 pa samo proti nihanju napetosti ..

gor na UPS bi imel: en PC dual core 2,8, Wii, router in switch, na ostalih 4 vtičnicah pa 37" LCD TV + ojačevalec .. pa še kaj ..

Na drugem UPS-u bi pa imel PC ki pa ima 650W napajalnik + 24" monitor + 20" LCD monitor...

če kupim dva taka UPSa bo dovolj ?? .. kako je s tem .. ok razumem Na PCju imam 650W napajalnik .. notri je en phenom x6 in grafična radeon hd6850 ... če bo vse skupaj na max obremenjeno ne bo prišlo nikoli do 650W ... tako da ne rabim UPSa močnega kot napajalnik ? .. al kako je stem ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
  • spremenilo: Netrunner ()

_koki_ ::

Z UPS-i je tako, močnejšega kot vzameš dlje časa ti bo držalo sistem in vse ostalo gor brez elektrike, če bo prešvoh boš skoz poslušal nadležno piskanje in lahko se zgodi da UPS ne bo imel zadosti moči in bo ob izgubi elektrike izklopil vse kar je priklopleno nanj (isto kot da ga nimaš).
Seštej si porabo vseh stvari ki misliš met priklopljene na ups in izberi primernega, na linku maš pa podatke da ta nov APC pri 330W porabe drži 3 minute...
Najpomembnejši podatek ti je moč, večja moč = bolje.

Netrunner ::

vem da močnejši kot je bolje je .. samo zanima me če tisti UPS bi zadovoljil moje potrebe ... kako bi lahko na enostaven način izmeril kolko mi porabi moj komp...?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

_koki_ ::

Predvidevam da imaš na voljo 200EUR če misliš kupiti dva APC-ja. Sam bi na tvojem mestu za ta denar kupil ta dva:
Prvi sistem:
http://www.mimovrste.com/artikel/210001...

Drugi sistem:
http://www.mimovrste.com/artikel/210001...

Netrunner ::

ne nameravam kupit neke xy znamke .. slabe izkušnje iz preteklosti .. APC ali kaj na tem nivoju ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

_koki_ ::

Pol si pa hitr naroč APC ker vse ostalo je klump, še sreča da drugim proizvajalcem uspe kaj prodat ko tak ološ prodajajo...

Netrunner ::

hm... še vedno nisem dobil odgovora za kar sem v osnovi spraševal .. in sicer kolikšna moč UPSa je aploh potrebna za današnje potrebe?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Spajky ::

Začasno izklopi VSE uporabnike v stanovanju in pusti samo komp vžgan, pa pejdi pogledat na hišni elektro števec, koliko ti rabi na cajt (zadnje kolesce kaže Wh)
Čekiraj npr. stanje in pol čez npr. 12min spet, pa boš pomnožil npr.s 5 potem (za eno uro dobit) in boš vedel koliko Wh porabi tvoja mašina.

Pol pa kupi adekvatni UPS - AKU mora zdržat željeni čas neodvisnega napajanja oz. bolje duplo več, ker Aku s časom zgubi kapaciteto, pa tudi komp ko zmanjka elektrike verjetno ni pol na Idle tacajt.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

-žiga- ::

Malo si bom temo sposodil.
Imam UPS Apollo 1080DJ, ki je OK, ampak me moti, da ob izpadu elektrike piska na par sekund. A se to da kako izklopiti? V programu (UPSmart) sem spreminjal nastavitve, pa nič ne pomaga.

PRST ::

ZA vse ki iščete kako močan UPS rabite: http://www.apc.com/tools/ups_selector/i...

il ::

@žiga
Jaz nisem našel možnosti za izklop pri dveh različnih podobnih "poceni" UPS-ih. Tako ti ostane, da ga odpreš in ustrezno "prilagodiš" piskač.

Me pa zanima ali ima tvoj UPS Apollo tudi "green" funkcijo, ki pri izpadu elektrike in priklopljenih manjših porabnikih (do 50W ali manj, npr. modem) po 5 minutah izklopi napajanje?

-žiga- ::

Il, hvala za odgovor. Upam, da je piskač vsaj lahko dostopen. Ni ravno prijetno, ko ponoči zmanjka elektrike za par ur, pa te zbudi to piskanje.

Green funkcije, oziroma tega kar praviš, na temu Apollu nisem zasledil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027240 (8651) Vuli
»

Katero brezprekinitveno napajanje?

Oddelek: Kaj kupiti
162972 (2485) jernejl
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376639 (5439) suhi
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628293 (12575) ender
»

UPS - da ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314632 (3742) denabiker

Več podobnih tem