» »

Planet Switch kje?

Planet Switch kje?

Putimir ::

A mogoče kdo ve kje bi se še dal kupit Planet switch 8x 10/100 razen v Comtronu. Tam ga nimajo na zalogi, če jih kličeš za info, jih morš najprej 7x klicat, pa še pol nč ne vejo...
Aja, kaj pa bi bla alternativa - podoben switch, podobna cena?

Fnx, Putimir

OldSkul ::

Jaz sem pred enim mesecem tud naroču isti switch, so ga še imeli!:))
Drgač kje bi ga še dubu ne vem!:\

Han ::

Mogoče bi ti ustrezal LevelOne preklopnik...

Brane2 ::

Nad iplanetovim switchem sem razočaran.

Kupu sem ga pri Comtronu za drobiž in nekaj časa je celo delal, pol je pa začel vse bolj trokirat, periodično ga je blo treba resetirat.

Ko mi je to do*izdilo, sem ga končno odprl...

In zagledal en kur*ev hladilnik na glavnem čipu. Ta se je pregreval, ker je bill hladilnik total neustrezen, čip pa se greje ko prasica.

Taiwanci so spomnili na hladilnik očitno v zadnjem trenutku in so not kar tko montirali kos zvitega alu pleha. Čao ping se očitno ni sekiral, ker hladilnik sploh ne paše na čip. Je pač uporabu malo močnejši lim (!).


Na koncu sem moral na čip zmontirat hladilnik+ventilatorček od stare 486ke. Ker je cela stvar sedaj previsoka, zgornjega pokrova sploh nisem dal nazaj.


Ventilatorček napajam resda samo s 5V in je neslišen a kljub temu je potreben.

Za tiste, ki ne verjamejo:


Putimir ::

Brane2: fnx, we'll do. Dobu sem msg od comtrona, da so dobil še en primerek, jutr ga dobim, in gre kuj pod nož! :\

Puti

OldSkul ::

Men dela dobro že 2 meseca kako bo pa naprej bomo pa še vidli!

Brane2 ::

Saj men je tud. Nato je prišlo poletje, temperature so šle gor in problemi so se začeli...

Putimir ::

Brane2: Kako si pa dobil tega hudiča narazen? Na silo? Ker ni nubenga šraufa...A je zaliman?

Hvala
Puti

Brane2 ::

Poglej malo bolje na fotko. Vidiš, da sta na sprednji strani dve navojni luknji.

To pomeni, da sta pod spodnjim levim in desnim vogalom nalepke na sprednji strani ohišja dva vijaka...

Putimir ::

nBrane2: Damn, zdej sem jih opazu (šraufe)...in sem odprl...zdaj sem pa u dilemi...men se hladilnik ne zdi ravno "en zvit kos pleha" kakor si ti reku (je pa res slabo gor zaliman), zdej me pa zanima, a si ti mel isto gor na čipu?:

Brane2 ::

Poglej ga s strani :D

Tista stvar ne leži na čipu s polno površino, poleg tega po sčasoma začelo popuščati lepilo in čip se bo začel kritično pregrevati.

Tisti čip pa se res solidno greje. Mam feeling, da mi switch trokira zato, ker se je takrat pregrel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Putimir ::

A si opazil, da so elementi na obeh switchih drugačni?
Verjetno gre za različne verzije...

Brane2 ::

Nekaj razlik je sicer res videt v napajalnem delu.

Mislim da nič bistvenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Putimir ::

Hum, much better now ;))


Btw: Brane2: zdi se da se mal spoznas na te kockice in tuljavice (beri štrom); Ker se mi je zdelo, da se vent vrti malo prehitro za deklariranih 7.5 V kolikor naj bi bil napajalnik (poljski), sem šel zmerit voltažo (neobremenjen napajalnik), pokazalo na mi je 11,98 V. Halo?

Hvala,
Puti

Brane2 ::

Znabit da napetost pade pri priklopljenem bremenu, čeprav to bolj zveni kot stabiliziranih 12V.

Kakorkoli že, če je vent preglasen, daj v serijo z njim pač upor.

Po moje hitrost vrtenja ni bistvena, važno je da nekaj malo pihlja...

Putimir ::

Ne, mislu sem bolj to: ali zna bit kaj narobe, glede na to da je voltaza IN 80% višja, kot naj bi bil switch napajan?

Puti

Brane2 ::

Po moje bo stvar delala O.K. če se una dva čipka na levi strani ne pregrevata. Bi reku, da je vse na levi strani platice switching napajalnik, ta se pa ne greje toliko (če je dober in če je vhodna napetost v mejah normale).

Ne vem pa točno. Pri meni daje stvar napetost 10.3V neobremenjena in 7.8V med delom.

bastadu ::

Saj ne da bi težil, ampak če še niste sami ugotovili, ste se že zelo oddaljili od bistva te teme, po katerem je spraševal Putimir in to je: kje kupiti ta switch? Tako bi ta tema že bolj spadala v Hlajenje in modifikacije:)

Sicer pa imam tudi sam ta switch in nimam problemov z njim...

Putimir ::

Sej ti ni treba brat ;)

Eazy D ::

Putimir:kaj je to za ventilator, kar maš gori?
Jaz bi namreč rabil nekaj takega.

Binji ::

Kako ste pa kej sneli dol tista rebra? Jst mam spet en drug patent narjen..Rebra so celo enako velika kot cip in mocno prilimana gor, sam switch vseeno trokira. So pa premajhna da bi kar nasraufau en vent gor.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Brane2 ::

Mislim, da sem ga malo grel ( s plinskim lotkolmom v vlogi metalca ognja >:D ), nato pa hladil pod curkom vode...
Ni za neizkušene, tudi izkušeni kdajpakdaj sesujejo čip pod hladilnikom.
Poskusi počasi s kakim ostrim šraufcigerjem ali OLFA nožem.

če ne gre, daj stvar za kako ouro ali dve v zmrzovalnik in poskusi znova...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928624 (11617) N4m31355
»

Moj Tualatin 1.2 GHz je Skinhead !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403160 (2086) Boky
»

Modifikacija Planet Switch -a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161238 (881) Binji
»

hlajenje planet switcha

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201294 (947) Binji
»

LM317 vs. potenciometer

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152281 (2001) Tjulenj

Več podobnih tem