» »

Modifikacija Planet Switch -a

Modifikacija Planet Switch -a

Spc ::

Še ena modifikacija planet switch-a ... Za hladilnik sem uporabil hladilnik za pentium 133, ki je prilepljen na čip samo ob robovih čipa na celo površino čipa pa je namazana pasta artic silver (brez robov)

Slike:






Kak se vam zdi mod ?

:D

ali3n ::

>:D A ni ventilator mal postran???
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Spc ::

ventilator je malo postrani zaradi tega, da piha točno na hladilnik in da hladi še druge stvari ne samo ICja8-O

kuglvinkl ::

Kabel bi lahko bolj umetelno speljal. Tako, da bi npr. obrnil ventilator, da bi bil kabel na robu, potem pa za lepši zgled upiorabil božirko.

In za boljši izgled namontiraj kako dobro zaščitno mrežico (lasersko izrezano, če ti je pa predrago pa navadno).
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Ventilator je okrogel , torej a ni nekako vseeno kako je obrnjen in bo vedno enako pihal ?
Se pravi je postrani :D Pa to kar je predlagal kuglvinkl bi bilo tudi dosti dosti lepše za izgled. Sicer pa teh switchov še nisem videl v živo, kaj se to tako greje ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ali3n ::

Meni se ne zdi tako vroč... zaenkrat tud ok dela. Morda zato, ker sta gor zaenkrat le dva računalnika, pa nima kej dost dela...>:D
Če se bo pa izkazalo, da se greje, pa tud mojega čaka obdelava z vbodno žago in pilo...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dami ::

Stvar se greje isto pa če ga maš sam pržganga al pa laufa gor 8 mašin 24h. Zaenkrat dela, sam ga bom verjetno enkrat tud sam odprl.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

HardwareMaster ::

No neki, kar ne paše k tej temi, ampak vseeno: Kje se da kupiti tegale Planet swicha in kolk kušta (točno ta model).

ali3n ::

Comtron. 11.290sit
link
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Brane2 ::

Zakaj je pršraufan na mizo ?

Je to kak statični IP ? :8)

Brane2 ::

Ah, pol sem šele uvidu stvar, ko so se naložile ostale slikce. My bad.

Lepa predelava, ni kaj...

Spc ::

Switch je v zelo mali "serverski" sobici v kateri je tudi server. Sobica se segreje iz 17°C na 27°C po 3 minutah vklopljene luči ker je zelo mala zato imam vse hlajeno z ventilatorji .. poleg tega pa imam odprto okno in v sobi je ponavadi okoli 7°C tako da mi dela zelo dobro (pozimi). Poleti pa server dostikrat štekne.. da switcha nebi omenjal .. to poletje mi je switch štekno enih 40 krat .. (zaj je zmodificiran) :D .. Izgled switcha pa ni niti taka nuja ker je v "mali serverski sobici" na skoro nevidnem mestu .. glavno je da se stvar hladi.

Aja.. btw.. 4 Dni še ..
do česa pa bom povedal čez 4 dni >:D


0:)

Spc ::

4 Dnevi so minli .. oglejte si novo stran radia city ( www.radiocity.si ) na kateri bo čez nekaj dni tura po radiu city (Real Video) katero sem snemal, editaril .. naredil jaz .. poglejte si zanimivo in poučno turo po radiu city.

Tukaj pa še slike modifikacija kabelskega modema:

Before

Kot vidite ima modem "Flajšter hladilnik" ki je iz aluminija .. in modem se hudo pregreva.

After:




Ta model modema se pregreva in par kolegom je že 2 krat crknil to pa zaradi "zelo" norih hladilnikov, ki ne ustrezajo takim čipom. Ventilatorja sta nad Hladilniki.
Prvi ventilator je volcano (dual bearing) in je na 16 voltih in doseze 6300rpm-ov (fajn ruži) drugi pa na 12.2
Vse je v mali sobi zato lahko grdo zgleda in ruži .. v sobi je sedaj trenutno 6C :D

Kaj mislide o modifikaciji ?

>:D

TyKee ::

Hehe Spc QL.

Samo jaz nikoli ne bi tega sel delat, naj se greje kolikor se hoce :D :D.

BTW: Nimam potrplenja za te stvari (na pol bi naredo pa bi nazaj zmontiral in pustil kot je :D)

Spc ::

aja pa še to .. ping se mi je dramatično zmajnšal sedaj ko je hlajeno (seveda je to tudi odvisno od mrežne kartice, ki jo imam v serveru) ampak 10ms je sigurno razlike
28ms mam do švice .. mam pa 2048/256 .. ko pa sem mel 512/128 pa sem imel 32ms do švice. Ko pa ni blo hlajeno pa sem mel ping do švice 122ms


8-O

ferjan ::

hm...s prijateljem imava oba tale planet switch in se zaenkrat ni ne obesil niti preveč segrel. Nevem kaj je narobe z vašim?

Aja še komentar na modifikacijo: Veliko lepše bi bilo namesto ventilatorja samo povrtati luknjice nad čipom.

Binji ::

jebes lepse glavnu da hladi pa da mam zadoscenje nad tem kupom kovine>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Professionalna Modifikacija 8portnega 3Com switch-a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151411 (971) Spc
»

Ali so komponente na sliki dovolj hlajene za vmod ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231619 (1111) Bacilio
»

hlajenje planet switcha

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201292 (945) Binji
»

Planet Switch kje?

Oddelek: Kaj kupiti
21996 (663) Brane2
»

Kdo pa rabi pečko poleti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151422 (1065) Neo32

Več podobnih tem