» »

Tehnološki park - kako priti zraven

Tehnološki park - kako priti zraven

nobodyelse ::

http://www.tp-lj.si/index.php?sv_path=6...
Postopek vključitve v Tehnološki park Ljubljana (TP Lj)

Ta clanek sem si prebral.

Je kdo v takem podjetju, ki je šlo skozi ta postopek in je zdej član tehnološkega parka. Ima kdo kakšne nasvete predloge? Začel sem razmišljati o pripravi na postopek vključitve v Tehnološki park LJ, torej priprave poslovnega načrta...

fosil ::

Veze in poznanstva.
Možno sicer, da se da pridet noter tudi po regularni poti.
Tako je!

LuiIII ::

Se mi zdi da je zadeva tam že malo izrojena. Notri je cel kup nekih podetij, ki tja po mojem ne sodijo.

Yohan del Sud ::

Jep. Prvoročno izkušeno. Že samo, ko sem se samo telefonsko zanimal tam, če imam pogoje za pridet noter, sem naletel na zelo osorno gospodično, zaradi katere sem dobil fobijo pred telefoni.
www.strancar.com

noraguta ::

če nis preveč navezan na ljubljano je beljak kar solidna alternativa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

terryww ::

sem v tpju prek simgularisa. verjetno ti bi oni znali več povedat.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

metalc ::

Sem ravno malo poškilil seznam članic in WTF. Kemijski institut še nekako sprejmem (kje je potemtakem IJS), ampak Arnes (potem se lahko mirno včlanijo še Siol, T2 & co.), "nova" in še "neuveljavljena" podjetja kot Riko ali Marand; Zavod za zaposlovanje, Banka Koper, vsaj dva odvetnika, nekaj zobarjev, okulistična ordinacija, dnevni bar (torej bife), neki kamionđija, oglaševalske agencije, Lenovo (ki pri nas izključno preprodaja), še neki preprodajalci svetil, nekaj računovodskih servisov, JP LPT (Ljubljanska parkirišča in tržnice ???) in najbrž mi je na prvo žogo ušel še kakšen "biser"......

LuiIII ::

Ja to je pač cvet slovenskega razvoja nimaš kej. Štacunarji in furmani.

nobodyelse ::

@noraguta jah smo preveč navezani na lj :)

@jimakov če prav razumem se je vaše/tvoje podjetje obrnilo na simgularis in ste z njihovo pomočjo prišli noter?

Gandalfar ::

zakaj pa hoces prit v TP?

nobodyelse ::

Gandalfar je izjavil:

zakaj pa hoces prit v TP?
kaksn vprasane... poglej http://www.tp-lj.si/index.php in predvidevaj. Ce gledas overall zakaj delas??

Gandalfar ::

Glede na to da tesno sodelujem z vsaj 5-timi podjetji, ki so članice TP-ja je to še kako relevantno vprašanje - katere storitve si obetaš od njih?

Recimo poslovnih prostorov ni mogoče dobit.

terryww ::

@nobodyelse
da
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

nobodyelse ::

@gandalf no na to ti pa odgovorim :) ja poslovne prostore bi si kar zelel v tp (prostori na brdu 100% zasedeni?). Seveda pa ni najbolj nujno. Drugo je da imamo veliko idej za projekte, kakšnega imamo že v začetni fazi, vendar potrebujemo finančno pomoč za izvedbo, si ne moremo privoščiti, da bi eden ali celo 2 cloveka delala 2 meseca v razvoju. Potem so pa še lažje možnosti za prijave na določene razpise če si član tp-ja, vendar imam glede tega bolj malo izkušenj.

edit: @jmakov na kakšen način pa pomagajo startup projektom? Je to svetovalska družba, imajo poceni storitve ali celo brezplačne?

Zgodovina sprememb…

terryww ::

dobiš prostor v tp (Hekovnik -> črna soba točneje, če si bil kaj na petkovih večerih...), na razpise te prijavljajo/pomagajo ipd. pošlji mail kristjanu pečanacu ali tomažu frelihu pa povprašaj kaj te zanima. predlagam da poiščeš kontakt na http://www.boundbreaker.org/ ali hekovnik.si.

edit: kontakt
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Gandalfar ::

@nobodyelse: za tako early stage fazo ti bo hekovnik.si ali pa LUI (pridi danes zvecer v kiberpipo na VIP, ce jih hoces spoznat)

gansta ::

Rabiš dobro poslovno idejo ! :D

Matako ::

terryww je izjavil:

dobiš prostor v tp (Hekovnik -> črna soba točneje, če si bil kaj na petkovih večerih...), na razpise te prijavljajo/pomagajo ipd. pošlji mail kristjanu pečanacu ali tomažu frelihu pa povprašaj kaj te zanima. predlagam da poiščeš kontakt na http://www.boundbreaker.org/ ali hekovnik.si.

edit: kontakt


Aaa... Pečanac! Pri meni osebno to sproži vse "poberimo se čimdalj stran" signale.

Ne bom pa razlagal zakaj - interne fore. Ni pomebno, samo povem!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

terryww ::

@matako
zaenkrat je čsisto ql, še ni slabih izkušenj
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

nobodyelse ::

tenx za nasvete Gandalfar & jmakov

fosil ::

Možno da se da dobit celo še kakšen prostor v TP-ju, če bi jim lahko tako rekel.
Pri prodaji pisarn je bilo namreč kar precej mučkanja in tako je ostalo prostih nekaj praznih prostorov brez oken (shramb). Te prostore bi moral kupit tisti, ki imajo zraven pisarne, ampak z dobrimi zvezami, se je dalo temu tudi izognit.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SharkTank, iskanje kupca/investitorja

Oddelek: Loža
142100 (1268) iKst
»

Zanimiva računalniška podjetja v Sloveniji ali nasičenost z enim in istim

Oddelek: Loža
389752 (7463) Matek
»

Srečanje v septembru (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15219237 (12018) Nor-mal
»

Petkova predavanja v Hekovniku (Tehnološki park)

Oddelek: Novice / Ostalo
475755 (3752) Aasimar

Več podobnih tem