» »

Srečanje v septembru

Srečanje v septembru

1 2 3
4
»

Thomas ::

Ja. Trenutno je nekej gužve, ampak se bo zgodilo, še letos.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nor-mal ::

Mnjah, ko enkrat prideš do obdelave signalov in slik, postane približno jasno, zakaj domnevaš, da se nam v možganih stvari "naračunajo". Ampak je pa zelo preenostavno pomojem, domnevat, da je edini kriterij p/p faktor. Algoritem ali enačba, po kateri se dobesedno vse, kar ima zavest ponuditi, domnevno računa, mora biti ohoho kompleksen, če pa vključiš še svobodno voljo (kot fakt, ne iluzijo), vprašanje... Če bi internet kot čedalje glomaznejšo in kompleksno zadevo analiziral v detajle, bi tako samo prišel do ogromnega števila premetavanja ničel in enic; še na nižjem nivoju pa spet - električni signali. V temi o treh sobah sem tako že govoril, da če je zavest fizično vezana zgolj na možgane, kot predvidevamo, je lahko le električni vzorec, ki se spreminja v neki skoraj poljubno majhni časovni enoti. Elektrika pa (v fiziki sem zelo slab, to sem že povedal) je bojda prej kot nek dejanski flow oziroma tok elektronov, samo razlika v nekih napetostnih potencialih. So tudi teorije, da se štrom napaja iz umrlih duš in da črpamo ideje, ki se nam porajajo, iz nekega bazena znanja, ki je locirano kdovekje v vesolju ali izven njega? Tudi ideja, da so možgani neločljivo povezani s (sub)kvantnim nivojem, se mi zdi možna.

Skratka, kompleksnost sveta okrog nas in V nas je čedalje večja. Kajti mašin ni samo internet, računalnik, mašin je cel svet vključno z nami samimi. Lahko rečeš tudi, da je človek velika napaka evolucije ali pa da je človek bitje, ki je od vseh živih bitij najbolj u kurcu :D.

Evo, umetnost...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Nor-mal ::

EH... so long:)) dragi kojebavač Thomas in hvala za vse ribe.:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako po študiju

Oddelek: Šola
263045 (2011) Double_J
»

Petkova predavanja v Hekovniku (Tehnološki park)

Oddelek: Novice / Ostalo
475770 (3767) Aasimar
»

Predavanje s področja računalniškega vida

Oddelek: Novice / Ostalo
136208 (5058) bozjak
»

Tehnološki park - kako priti zraven

Oddelek: Loža
203610 (2962) fosil

Več podobnih tem