» »

Vodotesni telefon

Vodotesni telefon

Med0 ::

kupil bi vodotesni telefon do 200 €, gledam med Nokio 3720 in pa Samsungom B201, če imate katerga od teh dveh bi prosil da pod komentarje poveste kakšen je oz. če je kakšen drugi vodotesni bolj primeren za to

jnce ::

Oba telefona imamo v družini in vsekakor priporočam Nokio. Boljši ekran, OS in vse ostalo.
Drugače pa poglej za kakšnimi Sonimi (če ti ni važen izgled telefona in imaš telefon za metanje v zid).

Med0 ::

kaj pa tale Fujitsu F705i

levaky ::

jnce je izjavil:

Drugače pa poglej za kakšnimi Sonimi (če ti ni važen izgled telefona in imaš telefon za metanje v zid).


Sam sem se malo zanimal za Sonima, ampak po branju review-ev sem se odločil, da ga ne kupim. Ljudem ogromno zafrkava: zvočnik je tih, baterija drži po par dni, brez razloga se resetira,... Bo potrebno počakati na kak nov model.

Matej

sulaco ::

Pravkar prihaja še Samsung B2710, ki se ga dobi na ebayu za 120$:
-baterija zdrži 21 dni standby
-vgrajen GPS, UMTS, Bluetooth, camera 2MP
-Waterproof(1m pod vodo za 30 min), dustproof, schockproof
-lučka

Pri uvozniku-SLO pa še nič ne vedo, kdaj jih dobijo.. :(
Vsekakor moj favorit za kajakaške izlete...

jnce ::

@sulaco Ta samsung izgleda res zelo zanimiv. Sem ga gledal že pred časom na GsmArena in moram reči da je kar osupljiv, še posebej baterija in GPS ima. Bo zagotovo bestbuy v tem razredu, seveda če bo cena primerna.

sulaco ::

Pri nas bo ziher blizu 180-200EUR...pol ga bodo pa spomladi(??) v kakšnem mobi akcijskem paketu po 115EUR za 2 leti bezave prodajal :((

Imaš pa kar nekaj ruskih youtube filmčkov, kjer ga intenzivno zlorabljajo :)

sulaco ::

pri simobilu ga že imajo (B271).
http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...

...pri mobitelu pa še vedno prodajajo 4 leta star B2100...:'(
z nekoliko kalkulacije bo cena B2710 z 2 letnim aneksom okoli 96EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sulaco ()

mr1two ::

Brat ga je včeraj vzel B2100 in zgleda solidna zadeva(za 10 evrov sploh). Pa tudi nič ne komplicirajo, če prineseš nazaj sesut ekran ali kaj takega. Zamenjajo in to je to.
Preprost telefon s kamerco in led svetilka. Kaj več bi lahko vprašal za ta denar :D

alphasaphir ::

Ima kdo mogoče konkretne izkušnje z motorolo defy, ki ima pravtako certifikat IP67?

MatH ::

Velja omeniti še Samsung E2370 z orenk baterijo (2 meseca pripravljenosti) je pa "le" IP54 in precej oskubljen (švoh kamera, ekran. Nima gps, 3g...)
Zanimiv preizkus na Youtube: Samsung E2370 Xcover Crash Test

P.S.
V prosti prodaji na Mimovrste je 80€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MatH ()

Pederčina ::

Obstaja kak android telefon ki je vodotesen?
http://www.b0g.org/wsnm/uploads/meat2.jpg

mtosev ::

Ne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alphasaphir ::

motorola defy android 2.1 nadgradljiv na 2.2
certifikat IP67 - cena 320EUR
s tem da imajo evropski aparati bojda serijsko napako - odpove slušalka.

konkretnih izkušenj s tem telefonom torej nima nihče?

sulaco ::

alpha: tule imaš obsežen test
http://www.areadvd.de/hardware/2010/mot...

+ Sehr robust, spritzwasserfest, kratzfestes Display
+ Sehr schnell im WLAN-n und im HSDPA Modus
+ HSUPA mit an Bord
+ Ausgezeichnete Sprachqualität
+ Gute Foto- und Videokamera
+ Prima Klangqualität
+ GPS-Navigation mit dabei
+ Lange Akkulaufzeit
+ Android Market mit ordentlicher App-Auswahl
+ Display stellt scharf und farbecht dar

- Nur Android 2.1 Eclair
- Kamera ungeschützt
- Nur Bluetooth 2.1
- Labiler Akkufachdeckel
tale tazaden minus je pokopal moje zanimanje, saj potrebujem mobi, ki ima ohišje na "šrauf"-tako kot samsung!!
Pa 2 dni baterija/napram 20 dnem pri samsungu... def. no go!!

Slicer ::

Živ!

Jaz sem imel pred kakim 2meseca nazaj v indoneziji s seboj samsunga B2100 (svojega HTCja doma pustil) in sem dejansko delal vse živo z njim. Plaval v bazenu do 2m globine, z njim bil več kot uro in pol v pool baru, padel mi je iz balkona 5m. Aparat je iz dopusta prišel takšen kakršen je šel na dopust. Edino česar se nisem mogel navaditi je bil tup meni in pisanje SMSov. Tipke so nenormalno trde sploh če prej uporabljaš kvaliteten touch kot ga ima HTC. Kar se robustnosi tiče definitivno priporočam

mr1two ::

Se pravi, je dobro met enga tašnga heavy duty za na izlete:)
To spolh ni slaba ideja

kopernik ::

alphasaphir je izjavil:

motorola defy android 2.1 nadgradljiv na 2.2
certifikat IP67 - cena 320EUR
s tem da imajo evropski aparati bojda serijsko napako - odpove slušalka.

konkretnih izkušenj s tem telefonom torej nima nihče?


Jaz jih imam, ker ga imam doma (najprej sem ga imel samo na testu, ampak ker mi je bil všeč, sem ga potem še kupil). Za serijsko napako vem, vendar motorola pravi, da naj bi to bil majhen delež telefonov. Kaj pa vem. Moj zaenkrat dela ok, če bo kaj crknilo bom pač uveljavljal garancijo. Vzel sem ga pa zato, ker zaradi določenih razlogov nujno rabim android telefon in je edini android telefon, ki naj bi bil dost vzdržljiv. To pa rabim predvsem zaradi majhnih otrok (oz. starejši sin niti ni več tako majhen, mlajša pa je ravno v 'ta pravih' letih), ki tako ali drugače pridejo do telefona in ga mečejo po tleh, stavijo v usta in podobno. Recimo ženina nokia se je zaradi tega (mokrote) pokvarila :), kar so ugotovili tudi na servisu, tako da garancija ni veljala ...

alphasaphir ::

kopernik je izjavil:


Jaz jih imam, ker ga imam doma (najprej sem ga imel samo na testu, ampak ker mi je bil všeč, sem ga potem še kupil). Za serijsko napako vem, vendar motorola pravi, da naj bi to bil majhen delež telefonov. Kaj pa vem. Moj zaenkrat dela ok, če bo kaj crknilo bom pač uveljavljal garancijo. Vzel sem ga pa zato, ker zaradi določenih razlogov nujno rabim android telefon in je edini android telefon, ki naj bi bil dost vzdržljiv. To pa rabim predvsem zaradi majhnih otrok (oz. starejši sin niti ni več tako majhen, mlajša pa je ravno v 'ta pravih' letih), ki tako ali drugače pridejo do telefona in ga mečejo po tleh, stavijo v usta in podobno. Recimo ženina nokia se je zaradi tega (mokrote) pokvarila :), kar so ugotovili tudi na servisu, tako da garancija ni veljala ...


Pozdravljen,
- kako je s pokrovom baterije, ki ga grajajo? Zdrži padanje? Kako hitro ga otroci odprejo?
- motoblur je ok?
- kamera naj ne bi bila zaščitena - se ti zdi to problematično?
- si ga kupil v Sloveniji in kje?

LP

kopernik ::

1. Zaenkrat glede pokrovčka nimam pripomb. Hčerki ga še ni uspelo odpreti, ker prvič niti nima pojma, da se lahko odpre in drugič, tisti gumb za odpiranje je kljub vsemu malo pretrd zanjo. Sin pa je dovolj velik, da razume prepoved dotikanja telefona :D. Doslej je padel samo 2x (oz. za tolikokrat vem, mogoče ga je tamala še kdaj dobila v roke, ko nisem videl) in pokrovček ni odletel. Mi pa ne diši, da bi te stvari posebej testiral:), torej da bi ga namenoma metal po tleh in ugotavljal robustnost.

2. Glede motoblura nimam posebnega mnenja. Pač, ob vklopu se registriraš in potem ti on 'menedžira' vse accounte: gmail, twitter, ipd. Tako imaš skupen pregled na vsemi sporočili, pa tisti live widget, ki ti sproti prikazuje nova sporočila in tako naprej. Jaz sem ta live widget odstranil, ravno tako tiste, ki prikazujejo twitter sporočila s slikicami. Pustil sem vreme in opomnik, ker mi je oboje uporabno. Všeč mi je tipkovnica, ki se mi zdi boljša od osnovne androidove. V glavnem se mi zdi ta njihov 'skin' zelo lightweight in (razen določenih live widgetov) nemoteč. Vgrajen ima tudi nekakšen battery manager, kar v bistvu pomeni, da ti izklaplja net, ko se ugasne ekran (oz. lahko nastavljaš tudi čas) in še par malenkosti. Po defaultu se ne da izkoristiti flasha kot lučke, zato sem moral namestit mototorch. Hm, verjetno sem še kaj pozabil.

3. To, da kamera nima posebej pokrovčka, je rahlo motoče iz stališča robustnosti, ampak zaenkrat me to ni motilo, čeprav je bil telefon že moker. Ne bi razlagal, zakaj :). V glavnem, po incidentu sem ga obrisal in vse, tudi kamera, je delovalo normalno naprej.

4. Nisem ga kupil v Sloveniji oz. prek operaterja, temveč direktno iz spleta, pixmania.si. Imajo ga tudi na expansys.si in mobisvet.si. Je pa telefon kar popularen, zato je marsikje razprodan. Ko sem jaz kupoval, ga niso imeli na zalogi na kar nekaj (tujih) spletnih straneh. EDIT: sem preveril in expansys ga ima na zalogi, mobisvet pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::

Aja, pozabil sem še dodati glede baterije. V bistvu avtonomija niti ni tako slaba. Nexusa sem recimo moral filati vsake 2 dneva, defy pa v povprečju na 4 dni.

aljazp ::

Jaz ga tudi imam že kak mesec (kupil preko amazon.de). Zelo zadovoljen zaenkrat in tudi težav s slušalko zaenkrat (tok tok) nimam. Imam pa ravno tako kot kopernik hčerko, ki je ravno dosti stara, da... :)

Včeraj sem se malo razpisal na to temo na: http://blog.tikataka.com/2011/01/02/mot....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni telefon za do 300EUR

Oddelek: Mobilne tehnologije
438540 (7266) Runnagain
»

Nakup novega Android Ip67 Gsm-ja

Oddelek: Kaj kupiti
161430 (1076) Okapi
»

Nakup telefona - Android in sinhronizacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
183171 (2522) ncc2000
»

Kater smartphone kupit ?

Oddelek: Kaj kupiti
394114 (2948) Meizu
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320448 (12959) Mrakw

Več podobnih tem